بحران روسیه و اوکراین؛ آغاز نشست وزرای دفاع ناتو در بروکسل | DW | 16.02.2022

  • 📰 dw_persian
  • ⏱ Reading Time:
  • 66 sec. here
  • 3 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 30%
  • Publisher: 63%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

بر اساس اطلاعات ناتو هنوز هیچ نشانه مشخصی مبنی بر عقب‌نشینی نیروهای روس از مرزهای اوکراین در دست نیست. ینس استولتنبرگ، دبیرکل ناتو در آستانه نشست ناتو گفت: تاکنون در محل شاهد هیچ‌گونه تنش‌زدایی از سوی طرف روس نبوده‌ایم.

در ناتو نیز نشانه‌هایی از کاهش تنش و احتمال یافتن راه‌حلی مسالمت‌آمیز برای بحران روسیه و اوکراین به چشم می‌خورد. ینس استولتنبرگ، دبیرکل ناتو پیش از شروع نشست وزرای دفاع کشورهای عضو این پیمان گفت: «دلایلی برای خوش‌بینی محتاطانه وجود دارد.»

البته بر اساس اطلاعات ناتو هنوز هیچ نشانه مشخصی مبنی بر عقب‌نشینی نیروهای روس از مرزهای اوکراین در دست نیست. استولتنبرگ هم در آستانه نشست ناتو تاکید کرد: «تاکنون در محل شاهد هیچ‌گونه تنش‌زدایی از سوی طرف روس نبوده‌ایم.»هفته‌ها تسلیح، استقرار سربازان بیشتر، استقرار پدافند هوایی و موشک‌های بیشتر در نزدیکی مرزهای اوکراین؛ همه این اقدام‌ها امکان حمله ناگهانی و"عملاً بدون هیچ هشدار" به اوکراین را برای روسیه فراهم آورده است.

تاکنون بسیاری از کشورهای عضو ناتو در ماه ژانویه سال جاری میلادی به استقرار نیروهای روسیه در مرزهای اوکراین واکنش نشان دادند: از جمله آلمان با اعزام ۳۵۰ سرباز دیگر و همچنین خودروهای نظامی به لیتوانی.این که پوتین در واقع چه اهدافی را دنبال می‌کند یکی از پرسش‌هایی است که وزرای ناتو در نشست دو روزه خود به آن خواهند پرداخت.

در این ارتباط دیمیتری سوسلوف، کارشناس علوم سیاسی، حمله روسیه به اوکراین را بعید می‌داند. او که در مناظره‌ای در شورای روابط خارجی آلمان سخن می‌گفت، معتقد است پوتین اهداف دیگری را دنبال می‌کند. سوسلوف در این مناظره گفت هدف پوتین "ایجاد تنش و حفظ آن برای مدتی طولانی" است. به گفته او پوتین می‌خواهد با این کار غرب را "به مذاکره و اقدام درمورد اوکراین"وادارد. از نگاه این کارشناس بدون ایجاد و تشدید این تنش،"خواسته‌های امنیتی روسیه هم در واشنگتن و هم در بروکسل و برلین" نادیده گرفته می‌شد.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 7. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

سفیر آمریکا در آنکارا: ترکیه یکی از متحدان اصلی واشنگتن و عضو مهم ناتو استسفیر آمریکا در آنکارا: ترکیه یکی از متحدان اصلی واشنگتن و عضو مهم ناتو است سفیر آمریکا در ترکیه طی گفتگو با آناتولی با اشاره به روابط نزدیک دو کشور گفت ترکیه از 70 سال گذشته یکی از اعضای مهم سازمان ناتو و همچنین از متحدان اصلی آمریکا است.
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

ایلان ماسک بیش از ۵.۷ میلیارد دلار از سهامش در تسلا را به خیریه بخشیدآمارهای مراکز امور خیریه نشان می‌دهد که آقای ماسک با ۵.۷ میلیارد دلار در سال ۲۰۲۱ پس از بیل گیتس و همسر سابقش، ملیندا فرنچ گیتس، بالاترین رقم را به امور خیریه اختصاص داده است. اینم نمونه یک ادم حسابی
منبع: RadioFarda_ - 🏆 13. / 51 ادامه مطلب »

روسیه می‌گوید در حال بازگرداندن بخشی از نیروهای نظامی خود از مرز اوکراین استروسیه می‌گوید شماری از نیروهایش در نزدیکی مرز اوکراین با پایان مأموریت، در حال بازگشت به پایگاه‌های خود هستند.
منبع: RadioFarda_ - 🏆 13. / 51 ادامه مطلب »

ایران در میان ۱۷۷ کشور از لحاظ شاخص آزادی اقتصادی در «جایگاه ۱۷۰» قرار گرفتبنیاد هریتیج می‌گوید اقتصاد ایران تا قبل از انقلاب یکی از پیشروترین اقتصادهای منطقه خاورمیانه بود، اما تحت تاثیر «مدیریت غلط، تحریم‌های بین‌المللی و سرکوب حکومتی» تضعیف شده است. اگر سپاه همت کند هفت پله باقی هست این بنیاد هم چشم بسته غیب گفته ای بنیاد .. آیا میدانی دلیل پیشرو بودن اقتصاد ایران قبل شورش۵۷ چه بوده و چه کسی عاملش ؟! جاویدشاه شاهنشاه_آریامهر
منبع: RadioFarda_ - 🏆 13. / 51 ادامه مطلب »

برگزاری «سوپر بول۵۶» در ورزشگاه مملو از تماشاگر؛ قهرمانی لس آنجلس رمز در واپسین دقایقبرگزاری «سوپر بول۵۶» در ورزشگاه مملو از تماشاگر؛ قهرمانی لس آنجلس رمز در واپسین دقایق بزرگترین رویداد ورزشی سال ایالات متحده، فینال لیگ فوتبال امریکایی ان. اف.ال. یا سوپر بول با قهرمانی تیم لس آنجلس رمز به پایان رسید.
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

ادامه روند صعودی کرونا در کشور/ انتقاد از آموزش حضوری در مدارس و دانشگاه‌هارئیس بخش عفونی بیمارستان امام خمینی (ره) با اشاره به روند صعودی کرونا در کشور، با انتقاد از اصرار بر آموزش حضوری در مدارس و دانشگاه‌ها با وجود شیوع سویه بسیار مسری امیکرون، گفت: ما چوب این موضوع را خوردیم و باز هم خواهیم خورد؛ اما، نمی‌دانم چرا در این زمینه مسئولین مربوطه کوتاه نمی‌آیند.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »