بحران آب در ایران؛ ۲۰ سال دیگر زندگی در برخی شهرها ممکن نیست

08/04/1400 04:28:00 ب.ظ

احد وظیفه، رئیس مرکز ملی خشکسالی سازمان هواشناسی نسبت به بحران_آب در ایران هشدار داده و گفته است شاید در ۲۰ سال آینده برخی از مناطق کشور دیگر برای زیست مناسب نباشد. اخبار_ایران

احد وظیفه درباره وضعیت کنونی خشکسالی در کشور به خبرآنلاین گفت: از ۹۵درصد بارانی که تاکنون باید در...

احد وظیفه درباره وضعیت کنونی خشکسالی در کشور به خبرآنلاین گفت: از ۹۵درصد بارانی که تاکنون باید در ایران می‌بارید چیزی حدود ۵۵ درصد تامین شده است. وی ادامه داد: در برخی استان‌ها بارندگی فوق‌العاده کمتر از نرمال است و در ۵۰ سال گذشته این میزان کم‌بارشی در آن مناطق بی‌سابقه بوده است.

رئیس مرکز ملی خشکسالی سازمان هواشناسی برای نمونه به استان هرمزگان اشاره کرد و گفت در این استان تا الان باید به شکل نرمال ۱۴۱ میلی‌متر باران می‌باریده اما تنها ۲۰میلی‌متر باران باریده است. وی با بیان اینکه تعارف را باید کنار بگذاریم و کشور ایران خشک و کم‌بارش است گفت: حتما باید قید تولید برخی محصولات کشاورزی را در برخی مناطق بزنیم و این پتانسیل وجود ندارد که همه محصولات به هر شکل ممکن در ایران تولید شود.

ادامه مطلب:
ایران وایر »

سالی میان رفتن و ماندن | مهدی رحمانیان

ایران سال نخست قرن نو را سخت و پر‌مخاطره شروع کرد. از این بابت باید شادمان باشیم که دیگر 1401 نیست، اما در مقابل نقشی از آن باقی مانده است و از ذهن پاک نمی‌شود. درواقع ما بین رفتن و ماندن روزهایی قرار گرفته‌ایم که می‌تواند پیامی بزرگ برای فردای سرزمین‌مان باشد. سالی که رفته است و اضطرابش می‌تواند مربوط به گذشته باشد، اما دردهایش مانده‌اند که می‌توانند تجربه‌ای مفید برای آینده محسوب شوند. بر این باوریم که سختی‌ها و دشواری‌ها، روشنایی‌بخش آرزوهای دیرینه ما خواهند بود. این حدیث جان، گره‌های زیادی را در تاریخ باز کرده است و امید داریم که برای ما، برای همه ما ایرانی‌ها نیز در فردای میهن این‌گونه باشد. دیروزمان بتواند چیدمان یکرنگی، همه‌خواهی و اتحاد ملی را برای فردایمان تضمین کند و تجربه‌های ارزشمند ناشی از تلخی‌ها، شیرینی‌های ماندگاری برای یکپارچگی ایران به ارمغان آورد. به نظر می‌رسد دردی تلخ جای خود را در میانه ما باز کرده است؛ دردی که هر روز جانکاه‌تر می‌شود. ما فراموش کرده‌ایم؛ بی‌درنگ و بی‌تعارف، وطن‌خواهی را از یاد برده‌ایم. ادامه مطلب >>

Loading news...
Failed to load news.

جوان تراجنسیتی در آمریکا پس از ۷ سال در «جدال سرویس‌های بهداشتی» پیروز شدگوین گریم طی هفت سال گذشته از حق خود برای استفاده از سرویس بهداشتی پسران در دبیرستان دفاع کرده بود.

کرونا در ایران؛ هشدار درباره گسترش موج پنجم همزمان با مرگ ۱۴۰ بیمار دیگر

۱۴۲ فوتی جدید کرونا در کشور / ۱۲۷۱۷ بیمار دیگر شناسایی شدند۱۴۲ فوتی و ۱۲۷۱۷ مبتلای جدید کرونا در کشور *مبتلایان جدید: ۱۲۷۱۷ نفر *جانباختگان جدید: ۱۴۲ نفر *مجموع مبتلایان: ۳۱۹۲۸۰۹ نفر *مجموع بهبودیافتگان: ۲۸۶۲۲۶۱ نفر *مجموع جان‌باختگان: ۸۴۱۲۷ نفر *مجموع واکسن تزریق شده: ۵۹۰۷۹۱۴ چی شد واکسن ایرانی ؟ *مجموع مبتلایان: ۳۱۹۲۸۰۹ نفر *مجموع بهبودیافتگان: ۲۸۶۲۲۶۱ نفر *مجموع جان‌باختگان: ۸۴۱۲۷ نفر ۳۱۹۲۸۰۹-۲۸۶۲۲۶۱=۳۳۰۵۴۸ این یعنی تعداد ۳۳۰۵۴۸ نفر بهبود پیدا نکردن. وقتی کسی بهبود پیدا نکرده یعنی فوت شده. پس چرا تعداد فوت شده ها ۸۴۱۲۷ اعلام شده؟

پلیس یونان آثار پیکاسو و موندریان را که در سال ۲۰۱۲ دزدیده شده بودند کشف کردسه نقاشی رنگ و روغن متعلق به دو استاد نقاشی قرن بیستم و همچنین یک اثر متعلق به نقاش ایتالیایی قرن ۱۶ در یک حرکت کاملاً برنامه‌ریزی شده در ۹ ژانویه ۲۰۱۲ از موزه هنرهای ملی یونان دزدیده شدند.

افزایش ازدواج دختران زیر ۱۳ سال در روستاهای بم

بحرین: در پانزده سال اخیر 3 تُن مواد مخدر از مبدا ایران توقیف شدسرتیپ عبدالرحمن صالح السنان، مدیر کل اداره تحقیقات و شواهد جنایی بحرین، گفت که طی پانزده سال گذشته حدود 3 تُن انواع مواد مخدر از مبدا ایران به بحرین، توقیف