بحران در فقیرترین کشور جهان عرب عمیق‌تر می‌شود

  • 📰 euronews_pe
  • ⏱ Reading Time:
  • 26 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 14%
  • Publisher: 59%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

یمن در کنار کمبود غذا، با کمبود خدمات پزشکی و پزشک روبروست و نظام بهداشت آن در سایه جنگ داخلی که بیش از پنج سال است ادامه دارد، در حال فروپاشی است. حتی قبل از آن که ویروس کرونا در این کشور شیوع یابد برای هر ۱۰ هزار یمنی فقط ۱۰ دکتر وجود داشت.

هیچ کشور دیگری به اندازه یمن امروزه دستخوش شدیدترین بحران انسانی نیست. آمار دولتی که جامعه بین الملل آن را به رسمیت می شناسد شمار مبتلایان به ویروس کرونا را یک‌هزار و ۶۷۴ نفر و تعداد قربانیان ناشی از این ویروس را ۴۶۹ نفر اعلام کرده است.

این درحالی است که سازمان ملل متحد بار دیگر نسبت به کمبود شدید مواد غذایی در شش ماه پیش رو در یمن که اقتصادش ویران است هشدار داد. به گزارش سازمان ملل متحد، شمار یمنی‌هایی که از کمبود شدید مواد غذایی رنج می‌برند در جنوب این کشور از ۲ میلیون نفر به ۳.۲ میلیون نفر افزایش پیدا خواهد کرد. یمن در چندین جبهه در تنگنا و با بحران روبروست. آنچه به این بحران‌ها دامن زده است جبهه‌ای است که در آن از یک سو حوثی‌های تحت حمایت ایران و در سوی دیگر آن دولت تحت حمایت ائتلافی به رهبری عربستان سعودی، می‌جنگند.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 8. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

۲۲۱ فوتی جدید کرونا در کشور/ بستری ۲۰۰۴ تن در ۲۴ ساعت گذشتهآمار قربانیان کرونا در کشور از مرز ۱۵ هزار نفر عبور کرد *تعداد مبتلایان جدید: ۲۶۲۱ نفر *تعداد فوت شدگان جدید: ۲۲۱ نفر ‌ *تعداد کل مبتلایان: ۲۸۴۰۳۴ نفر *تعداد بهبود یافتگانِ ترخیص شده: ۲۴۷۲۳۰ نفر *تعداد فوت شدگان: ۱۵۰۷۴ نفر
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

افراد بالای ۶۰ سال؛ بیشترین جان باختگان کرونا در کشورمعاون درمان وزارت بهداشت گفت: بیشترین آمار جان باختگان ناشی از کووید-۱۹ را افراد بالای ۶۰ سال تشکیل می دهند و سخت ترین خاطرات از این ایام برای کادر درمان به جا مانده است.
منبع: ilnanews - 🏆 10. / 53 ادامه مطلب »

شناسایی ۲۴۸۹ بیمار جدید کووید۱۹ در کشور/ جان باختن ۲۱۵ بیمار طی شبانه‌روز گذشتهسخنگوی وزارت بهداشت: شناسایی ۲۴۸۹ بیمار جدید کووید۱۹ در کشور/ جان باختن ۲۱۵ بیمار طی شبانه‌روز گذشته
منبع: ilnanews - 🏆 10. / 53 ادامه مطلب »

وقوع رگبار و بارش باران در نقاط مختلف کشوروقوع رگبار و بارش باران در نقاط مختلف کشور مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی از بارش باران در برخی از استان‌های شمالی و جنوبی کشور طی سه روز آینده (۵، ۶ و ۷ مرداد) خبر داد.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

وزرای کشور اروپایی خواستار همبستگی بیشتر در مقابله با مهاجرت غیرقانونی شدندکارل نهامر، وزیر کشور اتریش خواستار همبستگی کشورهای عضو اتحادیه اروپا با یکدیگر شد و گفت که می‌خواهد «امکان بازگشت مهاجران به کشورهای خود» را تقویت کند و افزایش دهد، «بازگشتی که آسان‌تر و امکان‌پذیرتر باشد».
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

هشدار سازمان هواشناسی نسبت به رگبار باران در برخی مناطق کشورهشدار سازمان هواشناسی نسبت به رگبار باران در برخی مناطق کشور سازمان هواشناسی کشور با صدور هشداری از رگبار باران همراه با رعد و برق و وزش باد شدید در برخی از استان‌های کشور طی دو روز آینده (۳ و ۴ مرداد) خبر داد.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »