بحران آب در خوزستان؛ نتیجه مدیریت نادرست جمهوری اسلامی

  • 📰 AlArabiya_Fa
  • ⏱ Reading Time:
  • 63 sec. here
  • 3 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 28%
  • Publisher: 51%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

بحران آب در خوزستان؛ نتیجه مدیریت نادرست جمهوری اسلامی العربيه_فارسى

به گفته این پژوهشگر، خوزستان علاوه بر مشکلات اقتصادی و اجتماعی، مشکل کمبود شدید آب نیز دارد. آب نه تنها برای آشامیدن، که برای کشاورزی، دامداری، ماهیگیری، و صنایع نیز ضروری است. در کشوری مانند ایران که فقر معضلی جدی است، کمبود آب به قطع برق، بی‌کاری و حاشیه‌نشینی می‌انجامد. اکنون، بی‌آبی شدید در میانه موج پنجم بیماری همه‌گیر کرونا مردم خوزستان را به نقطه انفجار رسانده است.

به گفته خشنود، رژیم نه تنها هیچ کاری برای رفع بحران آب در ایران انجام نداده است، بلکه تقصیر آن را بر گردن خشکسالی، تغییرات اقلیمی و تحریم‌های بین‌المللی انداخته است. اما حقیقت این است که مسائل چشمگیر امنیت آب در ایران ریشه در چندین دهه مدیریت غلط و برنامه‌ریزی در هم ریخته دارد. الگوی مدیریتی در ایران عموما به جای پرداختن به علل اصلی، به دنبال علاج مشکلاتِ پیش‌آمده است.

این پژوهشگر نتیجه می‌گیرد که تا زمانی که ایران گرفتار عدم توازن در توزیع ثروت و قدرت است، بحران‌هایی از قبیل بحران آب در خوزستان ادامه خواهد یافت، که به نوبه خود به امتداد تظاهرات علیه رژیم منجر خواهد شد. این تظاهرات چه در نهایت به سقوط رژیم بینجامد و چه نینجامد، تا زمانی که تفاوتی در رویکرد کلان حکومت و جامعه به مسائل کشوری ایجاد نشود، وضعیت کلی ایران بهبود نخواهد یافت.

اعتراضات خوزستان به بی‌آبی، سیاست‌های انتقال آب، سدسازی، قطع حقابه کشاورزی و تالاب‌ها و مخالفت با کوچ اجباری مردم عرب 24 تیر 1400، از شهرهای خفاجیه و‌ حمیدیه آغاز شد و به‌سرعت تمام استان و بسیاری دیگر از شهرهای ایران را فراگرفت.چند روز پس از اوج‌گیری این اعتراضات، مقامات برای سانسور سرکوب‌ها و کنترل شرایط، همزمان به قطع اینترنت و برق خوزستان و دیگر شهرهای معترض در ایران اقدام کردند. قطع برق شهرهای معترض پدیده جدید سرکوب اعتراضات در ایران است که پیش از این سابقه نداشته است.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

چرا میگوییم راه رژیم شیعی جمهوری اسلامی همان راه شوروی سابق است.زیرا شوروی سابق با توسعه غیر اصولی نظیر خودکفایی در گندم و خوراک دام و پنبه و بنا کردن صنایع سنگین معدن و فولادی سیمان و غیره و مسکن سازی غیر اصولی نثل مسکن مهر باعث خُشک کردن سومین دریاچه بزرگ جهان یعنی آرال بشود.

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 12. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

بحران خشکسالی؛ هشدار نسبت به وقوع «جنگ آب» در ایراندر حالی که تظاهرات خوزستان در اعتراض به بی‌آبی بی‌سابقه وارد ده‌روزهٔ دوم خود شده است، وب‌سایت نیوزیلندی «استاف» در مقاله‌ای به بررسی این موضوع پرداخته که
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »

محسن چاوشی در واکنش به اعتراضات خوزستان: آب قرار زندگی بود، نه بهانه مرگ و جداییمحسن چاووشی هم گوه خورد
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

اقدامات نیروهای دولتی و نظامی در خوزستان قابل توجه است/ بزودی اتفاقات خوبی در استان رقم می‌خورد/ آب را منتقل نکنند خوزستان خشک نمی شودنماینده شهرستان های ایذه و باغملک با اشاره به فقر وتنگدستی مردم و بیکاری جوانان ایذه و مشکلات بی آبی این شهرستان، گفت: اگر مشکلات برطرف شوند شاهد تنش های اجتماعی در این شهرستان ها نخواهیم بود.
منبع: ilnanews - 🏆 10. / 53 ادامه مطلب »

بستری‌شدن 10 هزار مبتلا در تهران؛ نمکی: جهان از کنترل کرونا در ایران در حیرت استسعید نمکی، وزیر بهداشت و درمان ایران، هشدار داد که اگر پروتکل‌های بهداشتی همچنان رعایت نشود، امید چندانی به خارج شدن از وضعیت قرمز در اکثر شهرهای کشور وجود حیرتی هم باشه از شدت حماقت نمکی و جنایت خامنه‌ای میتونه باشه
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »

بازداشت 20 فعال مدنی ترک در تظاهرات حمایت از خوزستاندر تظاهرات منطقه آذربایجان در حمایت از اعتراضات خوزستان به بحران بی‌آبی 20 نفر از فعالان مدنی بازداشت و برخی از آنها با قرار وثیقه آزاد شدند. - خبرگزاری آناتولی لازمه تکرار کنم،حمایت از تظاهرات عرب‌ها تنها یکی از انگیزه‌های اعتراضات تورک‌ها بود.در متن گزارش هم هیچ اشاره‌ای به شعارهای هویت‌طلبانه‌ی معترضان تورک نشده‌است. KargerSuheyla KargerSuheyla اتفاقا، یکی از فعالین تالش نیز در جمهوری آذربایجان زندانی است و تحت شکنجه. او زجر می‌کشد، تنها به دلیل فعالیت فرهنگی برای تالش و به همراه داشتن پرچم_ملی_تالش در خانه‌اش.
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

وزارت خارجه آمریکا خشونت نیروهای امنیتی ایران علیه معترضان در خوزستان را محکوم کردند پرایس، سخنگوی وزارت خارجه آمریکا در بیانیه‌ای با اشاره به تظاهرات که در اعتراض به بی‌آبی، سوءمدیریت و سیاست‌های تبعیض‌آمیز رژیم ایران در خوزستان آغاز و 😂😂😂😂 آمریکا که تو اعتراضات مردمش علیه تبعیض نژادی، کلی چشم درآورد یا کشت یا ناقص کرد. خاک بر سر همتون و همشون 🤣🤣 وزارت خارجه آمریکا چیو محکوم کرد اخه؟ هنوز از کشته های بالای انتخابات ریاست جمهوری آمریکا خلاص نشده اون همه خشونت علیه سیاه پوستان و حمله به زنان و کشتار مردم تو نقاط مختلف آمریکا رو ول کرده ایرانو محکوم میکنه. آمریکا سگ کی باشه بخواد ایرانو محکوم کنه
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »