بحران سالمندی و صندوق‌های بازنشستگی ورشکسته؟

  • 📰 SharghDaily
  • ⏱ Reading Time:
  • 14 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 9%
  • Publisher: 68%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

«در کشوری که زیرساخت‌ها آماده نباشد، سالمندی جمعیت می‌تواند تبدیل به بحران شود.»

«وضعیت صندوق‌های بازنشستگی همین الان هم وخیم است. در سال 1402 حدود 15% بودجه عمومی دولت که معادل 331 همت است، صرف تامین کسری بودجه صندوق های بازنشستگی شد. این آمار متعلق به سالی است که حدود 10 _ 11% سالمند داریم, آینده‌ای را تصور کنید که قرار است این آمار به 14%، 20%، 25%، 30% و 33% افزایش پیدا کند! »

در گفتگو با حسام الدین علامه، رئیس سابق دبیرخانه شورای ملی سالمندان، بحران سالمندی را از دریچه آمار بررسی کردیم.علیرضا علوی‌تبار در گفت‌و‌گو با «شرق» حوادث سال گذشته، علل و عوامل بروز آن و راهکار گذار از وضعیت موجود را بررسی کرد؛معنابخشی به انتخابات

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 1. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

ابربحران سالمندی چه زمانی آغاز می‌شود؟رئیس سابق دبیرخانه شورای ملی سالمندان می‌گوید: ایران بدون اینکه وارد جرگه کشورهای توسعه‌یافته شود، به‌زودی با بحران سالمندی مواجه خواهد شد.
منبع: SharghDaily - 🏆 1. / 68 ادامه مطلب »

بحران سالمندی در ایران از دریچه آمارپیش بینی ها، آینده خوشایندی را به تصویرنمی کشد. حسام الدین علامه، رئیس سابق دبیرخانه شورای ملی سالمندان کشور، بحران سالمندی را از دید آمار تشریح می کند. گفتگو کامل تصویری را می توانید در کانال یوتوب ببینید.
منبع: SharghDaily - 🏆 1. / 68 ادامه مطلب »

چطور برای بحران سالمندی آماده شویم؟«مهمترین کارهایی که باید انجام دهیم در کنار انتقال و فهم تجارب مثبت کشورهای توسعه یافته ،کار دیگر این است که تجارب شکست خورده و ناموفق آنها را یاد بگیریم و این مسیر را نرویم.»
منبع: SharghDaily - 🏆 1. / 68 ادامه مطلب »

بحران سالمندی از دریچه آمار| سالمندان رها شده«فردی که توان نگهداری از سالمندش را ندارد و سالمندش آلزایمر و یا بیماری مزمن دارد، به علاوه خودش و همسرش مجبورند کار کنند؛ گاهی گزینه‌ای برایش نمی‌ماند جز این که سالمند خود را در پارک یا مکان مذهبی رها کند.»
منبع: SharghDaily - 🏆 1. / 68 ادامه مطلب »

ظریف: تصمیم‌گیری بر اساس فهم اشتباه به بحران‌های جبران‌ناپذیری منجر شده استوزیر خارجه پیشین کشورمان گفت: فهم‌ نادرست شرایط و تصمیم‌گیری بر اساس فهم اشتباه به بحران ها و ضایعات جبران ناپذیری منجر شده است.
منبع: ilnanews - 🏆 10. / 53 ادامه مطلب »

بحران غزه؛ توافق مبادله اسرا و معضل صفر و یک اسرائیلسید عماد حسینی- حماس چند روز قبل به پیش‌نویس توافقنامه پیشنهادشده از سوی طرف‌های میانجی که در پاریس گرد هم آمده بودند پاسخ داد.
منبع: EtemadOnline - 🏆 9. / 59 ادامه مطلب »