بحران اوکراین؛ بایدن با متحدانش مشورت می‌کند | DW | 18.02.2022

29/11/1400 12:33 ب.ظ

جو بایدن، رئیس‌ جمهوری ایالات متحده با سران و دولت‌های کشورهای متحد آمریکا در مورد بحران روسیه و اوکراین در یک جلسه تلفنی رایزنی خواهد کرد. نمایندگان اتحادیه اروپا و ناتو نیز در این نشست شرکت خواهند داشت.

تلاش‌های دیپلماتیک در ارتباط با بحران اوکراین همچنان ادامه دارد؛ جو بایدن، رئیس‌جمهور ایالات متحده می‌خواهد امروز در مورد اقدام‌های بیشتر با متحدان این کشور مشورت کند. کاخ سفید اعلام کرد یکی از موضوعات این نشست تلفنی افزایش نیروهای روسیه در مرز اوکراین است.

بایدن آخرین سخنرانی خود در این ارتباط درباره خطر حمله قریب‌القوع روسیه هشدار داده بود. دفتر جاستین ترودو، نخست‌وزیر کانادا هم اعلام کرد علاوه بر ترودو، سیاستمداران سرشناس از آلمان، فرانسه، بریتانیا، ایتالیا، لهستان، رومانی و نمایندگانی از سوی اتحادیه اروپا و ناتو نیز در این مذاکرات شرکت خواهند داشت.غرب به شدت نگران استقرار نیروهای روسیه در مرزهای شرقی اوکراین است. استقرار ده‌ها هزار سرباز روس در این منطقه بیم قصد تهاجم به اوکراین از سوی روسیه را افزایش داده است. روسیه می‌گوید چنین قصدی ندارد.

بایدن پیش از این گفته بود که خطر تهاجم قریب‌القوع روسیه به اوکراین را"بسیار شدید" ارزیابی کرده است. به گفته او"هیچ برنامه ‌ی برای تماس با ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهور روسیه وجود ندارد".به گزارش خبرگزاری روسی RIA، کرملین اعلام کرده که هشدار بایدن باعث افزایش تنش‌ها شده است.

ادامه مطلب:
dw_persian »

اوکراینی‌ها در روز وحدت با پرچم بزرگ کشورشان در ورزشگاه کی‌یفاوکراینی‌ها با به حرکت درآوردن پرچم دو رنگ کشورشان که در ابعادی بزرگ طراحی شده بود، همبستگی خود را در برابر تهاجم احتمالی روسیه نشان دادند.

اجازه دخالت هیچ طرفی را در مذاکرات برجام نمی‌دهیم/ سعودی‌ها در مذاکره با ایران جدی نیستندیک دیپلمات پیشین گفت: کشورهایی که سعی دارند اسرائیل را در مذاکرات برجام دخالت دهند، باید بدانند که ما بارها اعلام کرده‌ایم که فشارهای سایر طرف‌ها در روند مذاکرات وین را نمی‌پذیریم و ما حتی آمریکا را هم که از برجام خارج شده به اتاق مذاکرات راه نداده‌ایم.

پلوسی در بیت‌المقدس: آمریکا و اسرائیل در مهار برنامه هسته‌ای ایران در کنار هم هستندنانسی پلوسی، رئیس مجلس نمایندگان آمریکا که روز چهارشنبه ۱۶ فوریه همراه با هیاتی از کنگره این کشور وارد بیت‌المقدس (اورشلیم) شد، بر حمایت همه‌جانبه واشنگتن از تل‌آویو تأکید کرد. دروغگو ! Lier بود و نبودتون دیگه اهمیتی نداره.ما باید سکان کشتی سرنوشت هامون رو خودمون به دست بگیریم.اینهنه انرژی و هوش هایی که صرف آبادانی غرب شد.سر آخر با آینده ای نامعلوم.این سالهای اخیر با حقایق بسیار تلخی روبرو شدیم.درست استفاده کنیم،آینده شیرینی رو خواهیم ساخت.بعد از شکستن تمام پلها؟؟؟

در آستانه بهار محدودیت‌های کرونا در آلمان در سه گام رفع می‌شوند | DW | 16.02.2022بهار می‌آید و اغلب محدودیت‌های کرونا می‌روند. سران دولت‌های فدرال و ایالتی آلمان رفع محدودیت‌های کرونا در چند مرحله را به تصویب رساندند که از هفته آینده آغاز می‌شود.

بحران اوکراین؛ غرب خواستار اقدام «ملموس» روسیه در عقب‌نشینی نظامی روسیه شداتحادیه اروپا از روسیه خواست تا «اقداماتی عینی و ملموس» اتخاذ کند که نشان‌دهنده تنش‌زدایی در مرز اوکراین باشد، تنشی که «صلح و امنیت در اروپا را تهدید می‌کند». EuropeNews ناتو: روسیه نه در حال کاهش، که در حال افزایش نیروهایش است پوشش زنده آخرین تحولات مربوط به تنش بین روسیه و اوکراین را در این لینک پیگیری کنید:

بحران اوکراین؛ بایدن: خطر حمله روسیه در چند روز آینده بسیار بالاست؛ مسکو: قصد حمله نداریمینس استولتنبرگ، دبیر کل ناتو نیز در نخستین روز از نشست وزیران دفاع کشورهای عضو سازمان پیمان آتلانتیک شمالی از عزم این سازمان برای تقویت قوای نظامی در شرق اروپا برای مقابله با تهدید‌‌های احتمالی خبر داده بود. این صلیبچیهای غربند که وارد خانه ی روسیه شدند باید جواب دندان شکن از روسیه دریافت کنند. نابودی شرق و انحصار بشریت، هدف اصلی صلیبچیهای غرب است. وگرنه جهان می بایسی اول از همه، شورای امنیت حقیقی با ملتهای حقیقی جهان داشته باشد نه با صلیبچیهای استعمار جهانی. فتنه سازی لندن در اوکراین باید هرچه سریعتر توسط جهانیان و روسیه سرکوب شود وگرنه انگلستان گشتار بالکان را در اوکراین تکرار خواهد کرد. غرب بدنبال تحریک روسیه به انجام اشتباه

تلاش‌های دیپلماتیک در ارتباط با بحران اوکراین همچنان ادامه دارد؛ جو بایدن، رئیس‌جمهور ایالات متحده می‌خواهد امروز در مورد اقدام‌های بیشتر با متحدان این کشور مشورت کند. کاخ سفید اعلام کرد یکی از موضوعات این نشست تلفنی افزایش نیروهای روسیه در مرز اوکراین است.

بایدن آخرین سخنرانی خود در این ارتباط درباره خطر حمله قریب‌القوع روسیه هشدار داده بود.

دفتر جاستین ترودو، نخست‌وزیر کانادا هم اعلام کرد علاوه بر ترودو، سیاستمداران سرشناس از آلمان، فرانسه، بریتانیا، ایتالیا، لهستان، رومانی و نمایندگانی از سوی اتحادیه اروپا و ناتو نیز در این مذاکرات شرکت خواهند داشت.غرب به شدت نگران استقرار نیروهای روسیه در مرزهای شرقی اوکراین است. استقرار ده‌ها هزار سرباز روس در این منطقه بیم قصد تهاجم به اوکراین از سوی روسیه را افزایش داده است. روسیه می‌گوید چنین قصدی ندارد.

بایدن پیش از این گفته بود که خطر تهاجم قریب‌القوع روسیه به اوکراین را"بسیار شدید" ارزیابی کرده است. به گفته او"هیچ برنامه ‌ی برای تماس با ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهور روسیه وجود ندارد".به گزارش خبرگزاری روسی RIA، کرملین اعلام کرده که هشدار بایدن باعث افزایش تنش‌ها شده است.

سرگئی ورشینین، معاون وزیر امور خارجه روسیه در سخنرانی در شورای امنیت سازمان ملل، بار دیگر نگرانی غرب درباره تهاجم قریب الوقوع را بی‌مورد خواند و گفت: «فکر می‌کنم به اندازه کافی در مورد آن گمانه‌زنی کرده‌ایم. علی‌رغم همه هشدارها هیچ تهاجمی صورت نگرفت.»آنتونی بلینکن، وزیر امور خارجه ایالات متحده هفته آینده با همتای روس خود سرگئی لاوروف دیدار خواهد کرد. البته این دیدار در صورت شروع حمله روسیه به اوکراین صورت نخواهد گرفت.

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا گفت تاریخ پیشنهادی روس‌ها برای پایان هفته آینده،"به شرط عدم تهاجم روسیه به اوکراین" پذیرفته شد.

بلینکن پیش از این به شورای امنیت سازمان ملل هشدار داده بود که روسیه برای حمله در همین چند روز آینده آماده می‌شود و این کشور تنها ایجاد بهانه‌ای برای شروع این حمله است.

به گفته بلینکن، ادعای حمله تروریستی در روسیه،"کشف نمایشی گور دسته‌جمعی" و ادعاهای نسل‌کشی، حمله هواپیماهای بدون‌سرنشین به غیرنظامیان یا حمله شبیه‌سازی‌شده یا واقعی با سلاح‌های شیمیایی همگی گزینه‌های هستند که ممکن است روسیه برای آغاز تهاجم از آن‌ها استفاده کند.

وزیر خارجه آمریکا در عین حال تاکید کرد دیپلماسی همچنان مهمترین راه‌حل بحران است.