بحران کمبود آب در الركبان سوریه

19/05/1401 12:39 ب.ظ

ساکنان اردوگاه الركبان در مرز سوریه و اردن با خطر کمبود شدید غذا، دارو و همچنین آب آشامیدنی مواجه هستند.

ساکنان اردوگاه الركبان در مرز سوریه و اردن با خطر کمبود شدید غذا، دارو و همچنین آب آشامیدنی مواجه هستند.تل‌ابیض/خبرگزاری آناتولی

ساکنان اردوگاه الركبان تحت محاصره رژیم بشار اسد و در مرز سوریه و اردن که حدود 11 هزار غیرنظامی در آنجا زندگی می کنند، با خطر کمبود شدید غذا، دارو و همچنین آب آشامیدنی مواجه هستند. آب آشامیدنی اردوگاه الركبان توسط انجمن جهانی بهتر در اردن تحت حمایت صندوق کودکان سازمان ملل متحد (یونیسف) تامین می‌شود.

در حالی که تا ماه مه سال جاری روزانه 700 مترمکعب آب شرب پمپاژ می‌شد، این میزان پس از مه به 300 و گاهی به 150 مترمکعب کاهش یافت. اردوگاه الركبان یکی از گرم‌ترین مناطق سوریه است، و دمای هوا در تابستان در این منطقه به بالای 40 درجه می‌رسد.

ابوحسین تدموری از ساکن اردوگاه به خبرنگار آناتولی در مورد مشکلاتی که با آن مواجه هستند، گفت: کودکان از فاصله حداقل یک کیلومتری گالن به دست می گیرند و هر کدام 10 لیتر آب می‌گیرند و به خانه می‌برند. وی افزود: مجبوریم بیش از یک بار بین ارودگاه و مخازن آب رفت و آمد کنیم زیرا فشار آب بسیار کم است و ساعات کاری محدود. headtopics.com

ادامه مطلب:
aa_persian »

پیامدهای برگزیت و کرونا در بریتانیا: کمبود شدید دندانپزشک – DW – ۱۴۰۱/۵/۱۸از جمله پیامدهای ناگوار برگزیت و کرونا برای بریتانیا کمبود شدید دندانپزشک است. بسیاری مطب‌ها بیمه‌ دولتی را نمی‌پذیرند. در میان آنهایی که توان مراجعه به پزشک خصوصی ندارند، برخی حتی به انبردستی و چسب فوری متوسل می‌شوند. بیان ایران برای دندون پزشکی

کمبود معلم در مدارس شهرستانهای تهران باوجود افزایش جمعیت دانش‌آموزیمدیرکل آموزش و پرورش شهرستان‌های استان تهران با بیان اینکه امسال حتما کمبود نیروی معلم خواهیم داشت گفت: از سپردن حق‌التدریس به همکاران موظفی، خرید خدمات آموزشی و سایر روش‌ها برای جبران کمبودها بهره می‌گیریم؛ وضعیت نیروی انسانی تا پایان مرداد تعیین تکلیف خواهد شد.

فیلیپین و آمریکا در سایه بحران تایوان تجدید اتحاد کردنددر راستای تجدید اتحاد میان فیلیپین و آمریکا در گیر و دار بحران تایوان، فردیناند مارکوس جونیور، رئیس‌جمهوری فیلیپین، آخر هفته پیش در کاخ مالاکانانگ به فیلیپین و آمریکا در سایه بحران تایوان تجدید اتحاد کردند. العربيه_فارسى

بحران گاز در آلمان؛ آیا تولید شیشه‌های عطر هاینز‌-گلس پس از ۴۰۰ سال متوقف می‌شود؟بحران گاز در آلمان که در پی حمله نظامی روسیه به اوکراین پدید آمده، صنعت عطرسازی این کشور را در مخمصه جدیدی گرفتار کرده است.

ایران و برجام؛ بحران اقتصادی و ادعای بی‌نیازی به توافق سریع – DW – ۱۴۰۱/۵/۱۸با وجود عمیق‌تر شدن بحران اقتصادی، ایران ادعا می‌کند اهرم‌های فشار طرف غربی به مرور تاثیرگذاری خود را از دست می‌دهند. بر اساس پژوهش‌های اتاق بازرگانی اغلب شاخص‌های مهم اقتصادی در سراشیبی قرار دارند. دولت کفایت ، من توان ، ادعا هم کاری ندارد. از پراید ۷ تومنی رسیدیم به پراید ۲۱۰ تومنی!!، از روغن ۲۲ تومنی رسیدیم به ۲۲۰ تومنی!! همه این‌ها دقیقاً در کنار افزایش قیمت دلار بود.... تأثیر گذاری از این واضحتر؟؟؟؟؟

بحران تایوان؛ ادامه رزمایش‌های ارتش چین به‌رغم پایان تاریخ اعلام‌شده پیشینمانورهای ارتش چین در آب‌های اطراف جزیره تایوان به‌رغم پایان تاریخ اعلام شده قبلی همچنان ادامه دارد.فرماندهی منطقه رزمی شرقی ارتش چین سه‌شنبه 18 مرداد، در

ساکنان اردوگاه الركبان در مرز سوریه و اردن با خطر کمبود شدید غذا، دارو و همچنین آب آشامیدنی مواجه هستند.تل‌ابیض/خبرگزاری آناتولی

ساکنان اردوگاه الركبان تحت محاصره رژیم بشار اسد و در مرز سوریه و اردن که حدود 11 هزار غیرنظامی در آنجا زندگی می کنند، با خطر کمبود شدید غذا، دارو و همچنین آب آشامیدنی مواجه هستند.

آب آشامیدنی اردوگاه الركبان توسط انجمن جهانی بهتر در اردن تحت حمایت صندوق کودکان سازمان ملل متحد (یونیسف) تامین می‌شود.

در حالی که تا ماه مه سال جاری روزانه 700 مترمکعب آب شرب پمپاژ می‌شد، این میزان پس از مه به 300 و گاهی به 150 مترمکعب کاهش یافت.

اردوگاه الركبان یکی از گرم‌ترین مناطق سوریه است، و دمای هوا در تابستان در این منطقه به بالای 40 درجه می‌رسد.

ابوحسین تدموری از ساکن اردوگاه به خبرنگار آناتولی در مورد مشکلاتی که با آن مواجه هستند، گفت: کودکان از فاصله حداقل یک کیلومتری گالن به دست می گیرند و هر کدام 10 لیتر آب می‌گیرند و به خانه می‌برند.

وی افزود: مجبوریم بیش از یک بار بین ارودگاه و مخازن آب رفت و آمد کنیم زیرا فشار آب بسیار کم است و ساعات کاری محدود.

ابو شادی نیز اظهار داشت: هوا بسیار گرم و سوزاننده است، آب کمیاب است. دمای چادرها غیرقابل تحمل است. ما نمی‌خواهیم حمام کنیم یا لباس بشوییم، فقط آب برای آشامیدن می‌خواهیم.