بحران پنهانکاری در بحران کرونا؛ ۶۵ میلیون ایرانی یا به کووید۱۹ مبتلا شده‌اند یا در معرض ابتلا هستند

18/07/2020 09:45:00 ب.ظ

بحران پنهانکاری در بحران #کرونا؛ ۶۵ میلیون ایرانی یا به #کووید۱۹ مبتلا شده‌اند یا در معرض ابتلا هستند

کرونا, کووید۱۹

بحران پنهانکاری در بحران کرونا ؛ ۶۵ میلیون ایرانی یا به کووید۱۹ مبتلا شده‌اند یا در معرض ابتلا هستند

صدای آمریکا یک سازمان بین المللی خبری و رسانه ای است که از خاورمیانه تا شرق آسیا و اروپا را تحت پوشش قرار داده است.

در ادامه پنهانکاری و عدم اعلام آمار شفاف از شیوع ویروس کرونا در ایران، حسن روحانی، رئیس جمهوری اسلامی ایران اعتراف کرد تعداد مبتلایان به این ویروس در ایران حدود ۲۵ میلیون نفر است؛در حالی که سخنگوی وزارت بهداشت ایران آمار مبتلایان به ویروس کرونا در ایران را از پنج ماه پیش تا امروز بیش از ۲۷۱ هزار نفر اعلام کرد دانست.

حسن روحانی روز شنبه ۲۸تیر در جلسه ستاد مقابله با کرونا همچنینآمار جانباختگان را نیز حدود ۱۴ هزار نفر، اندکی بیش از آمار رسمی، اعلام کرد و گفت که ۳۰ تا ۳۵ میلیون نفر دیگر در معرض ابتلا خواهند بود. به این ترتیب بر فرض صحت آمار اعلام شده توسط رئیس جمهوری اسلامی ایران

ادامه مطلب:
VOA Farsi صدای آمریکا »

هفته سوم اعتراضات در ایران و خارج؛ میرحسین موسوی خطاب به نیروهای مسلح: سمت حقیقت و ملت بایستید

ایرانیان خارج از کشور در فراخوانی بین‌المللی قرار است امروز، شنبه ۱ اکتبر (۹ مهر) در شهرهای مختلف دنیا به خیابان‌ها بیایند و ضمن ابراز همدردی با درگذشت مهسا امینی، مخالفت خود را با جمهوری اسلامی ابراز دارند. ادامه مطلب >>

تجمعی در ماهشهر برگزار نشده است/ فیلم منتشر شده در فضای مجازی کذب است🔻تجمعی در ماهشهر برگزار نشده است/ فیلم منتشر شده در فضای مجازی کذب است 🔹فرماندار بندر ماهشهر تاکید کرد که روز جمعه هیچ‌گونه تجمع اعتراض‌آمیزی در این شهرستان برگزار نشده و فیلم منتشر شده در خصوص تجمع در این شهرستان در فضای مجازی کذب است.

پوتین: تعداد بی‌کاران در روسیه هنوز بالا استرئیس‌جمهور روسیه اعلام کرد که به‌رغم بازگشت به سیستم کاری تمام‌وقت در سراسر کشور، تعداد بی‌کاران در روسیه هنوز بالا است. - خبرگزاری آناتولی

مقام ارشد وزارت خارجه آمریکا: عدالت در جمهوری اسلامی ایران یک «لطیفه ظالمانه» است🔺مقام ارشد وزارت خارجه آمریکا: عدالت در جمهوری اسلامی ایران یک «لطیفه ظالمانه» است ⚡️رابرت دسترو در واکنش به تایید حکم اعدام سه تن از معترضان آبان ماه گذشته در ایران، عدالت در نظام جمهوری_اسلامی را یک «لطیفه ظالمانه» خواند.

دمیر: تمامی امکانات نظامی ترکیه در اختیار آذربایجان است

کرونا در اسرائیل؛ موج دوم از کنترل خارج شده است | DW | 17.07.2020اسرائیل محدویت‌های مقابله با کرونا را کاهش داد و در نتیجه پاندمی کرونا به سرعت در این کشور رشد پیدا کرد. دولت اکنون تصمیم گرفته است محدودیت‌های جدیدی را اعمال کند. منتقدین از آشفتگی مدیریت بحران دولت اسرائیل سخن گفتند.

ارتش آلمان در جستجوی تجهیزاتی که از انبار ناپدید شده است | DW | 17.07.2020بنا به گزارش‌های تازه مقدار فراوانی از تجهیزات رزمی ارتش آلمان ناپدید شده است. ارتش و کمیسیون امور دفاع در پارلمان آلمان نگران هستند و تحقیقاتی را آغاز کرده‌اند. احزاب گوناگون از ولنگاری احتمالی در ارتش انتقاد کرده‌اند.

Print this page در ادامه پنهانکاری و عدم اعلام آمار شفاف از شیوع ویروس کرونا در ایران ، حسن روحانی، رئیس جمهوری اسلامی ایران اعتراف کرد تعداد مبتلایان به این ویروس در ایران حدود ۲۵ میلیون نفر است؛ در حالی که سخنگوی وزارت بهداشت ایران آمار مبتلایان به ویروس کرونا در ایران را از پنج ماه پیش تا امروز بیش از ۲۷۱ هزار نفر اعلام کرد دانست.بیرانوند، فرماندار بندر ماهشهر گفت : روز جمعه هیچ گونه تجمع اعتراض آمیز در این شهرستان برگزار نشد.رئیس‌جمهور روسیه اعلام کرد که به‌رغم بازگشت به سیستم کاری تمام‌وقت در سراسر کشور، تعداد بی‌کاران در روسیه هنوز بالا است.رابرت دسترو مدیر امور دموکراسی و حقوق بشر وزارت خارجه آمریکا در واکنش به تایید حکم اعدام سه تن از معترضان آبان ماه گذشته در ایران، عدالت در نظام جمهوری اسلامی را یک «لطیفه ظالمانه» خواند.

حسن روحانی روز شنبه ۲۸ تیر در جلسه ستاد مقابله با کرونا همچنین آمار جانباختگان را نیز حدود ۱۴ هزار نفر، اندکی بیش از آمار رسمی، اعلام کرد و گفت که ۳۰ تا ۳۵ میلیون نفر دیگر در معرض ابتلا خواهند بود. به این ترتیب بر فرض صحت آمار اعلام شده توسط رئیس جمهوری اسلامی ایران ، ۶۵ میلیون ایرانی یا به کووید۱۹ مبتلا شده‌اند یا در معرض ابتلا هستند. وی تاکید کرد: فیلم منتشر شده در خصوص تجمع در این شهرستان در فضای مجازی کذب و تکذیب می شود. ارائه این آمار در حالیست که از ابتدای ورود ویروس کرونا به ایران، کارشناسان داخلی و خارجی بر پنهانکاری و ارائه اطلاعات غلط توسط مسئولان جمهوری اسلامی تاکید کرده بودند.2020 مسکو/ دیمیتری چیریجو/ خبرگزاری آناتولی ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهور روسیه طی اظهاراتی در یک نشست مجازی برای تهیه و تدوین بودجه دولت با مقامات مرتبط این کشور گفت: به‌رغم بازگشت به سیستم کاری تمام‌وقت در سراسر کشور، تعداد بی‌کاران در روسیه هنوز بالا است. آمار رسمی جمهوری اسلامی توسط مرکز پژوهش‌های مجلس هم رد شد؛ تخمین ابتلای دست کم ۶۰۰ هزار نفر به ویروس کرونا در ایران آمار رسمی جمهوری اسلامی توسط مرکز پژوهش‌های مجلس هم رد شد؛ تخمین ابتلای دست کم ۶۰۰ هزار نفر به ویروس کرونا در ایران مقامات ایران از ابتدای بهمن ماه سال گذشته که اخباری مبنی بر جان باختن مبتلایان به کرونا در شهر قم منتشر شد، با توجه به اینکه رویدادهایی چون راهپیمایی ۲۲ بهمن و انتخابات مجلس را پیش رو داشتند، این اخبار را رد کردند تا اینکه با همه گیری گسترده در این شهر در آخرین روز بهمن ماه ناچار به اعلام رسمی شدند.. در این مدت، . پرزیدنت ترامپ روز چهارشنبه ۲۵ تیرماه به فارسی در حساب توئیتر خود نوشت: سه نفر در ایران برای شرکت کردن در تظاهرات محکوم به مرگ شده اند.