بحران قره‌باغ؛ اصرار پاشینیان به حضور نیروهای ترکیه در آذربایجان و تکذیب علی‌اف

  • 📰 euronews_pe
  • ⏱ Reading Time:
  • 80 sec. here
  • 3 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 35%
  • Publisher: 59%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

بحران قره‌باغ؛ اصرار پاشینیان بر حضور نیروهای ترکیه در آذربایجان و تکذیب علی‌اف بیشتر بخوانید🔽

نیکول پاشینیان، نخست وزیر ارمنستان می‌گوید که افسران عالی‌رتبه ارتش ترکیه در حال حاضر در جمهوری آذربایجان حضور دارند و در فرماندهی واحدهای آذربایجانی در منطقه درگیری مشارکت می‌کنند با این حال الهام علی‌اف، رئیس جمهوری آذربایجان این موضوع را رد کرد.

نخست وزیر ارمنستان روز سه‌شنبه ۲۹ سپتامبر در یک برنامه تلویزیونی با نام «۶۰ دقیقه» که از تلویزیون روسیه پخش شد و به طور جداگانه آقای علی‌اف هم صحبت کرده بود، افزود: «ترکیه در این ماجرا دخیل است. ما اطلاعات موثقی داریم که مربیان نظامی و افسران عالی‌رتبه در مراکز فرماندهی آذربایجان هستند و آن‌ها را در عملیات‌ نظامی هدایت می‌کنند.»با این حال الهام علی‌اف، رئیس جمهوری آذربایجان در این برنامه تلویزیونی گفت که جنگنده‌های اف-۱۶ نیروهای هوایی ترکیه در درگیری‌های قره‌باغ حضور ندارند.

با این حال آقای علی‌اف در این برنامه افزود: «به ما اطلاعی ندادند. تازه مطلع شدم که چنین خبری منتشر شده است. این موضوع با هیچ چیزی اثبات نمی‌شود. اف-۱۶ نیروهای مسلح ترکیه به هیچ وجه در درگیری‌ها شرکت نمی‌کنند.»باکو روز ۲۷ سپتامبر گفت که ارمنستان مواضع ارتش جمهوری آذربایجان را گلوله باران کرده است اما در مقابل ایروان نیز اعلام کرد که نیروهای آذربایجان حمله به منطقه ناگورنو قره‌باغ را آغاز کرده و شهرک‌های منطقه‌ای را به توپ بستند.

این درگیری‌های خونبار طی ۲۴ ساعت تا پایان روز دوشنبه دست کم ۹۵ کشته برجای گذاشت، هر چند احتمال می‌رود تعداد قربانیان فراتر از این آمار باشد. ۱۱ غیرنظامی نیز از جمله قربانیان بوده‌اند که شامل ۹ نفر در آذربایجان و ۲ نفر در ارمنستان هستند. منطقه کوهستانی قره‌باغ، قلمرویی محصور در خشکی است که در میان خاک آذربایجان واقع شده اما عمدتا ارمنی‌نشین است. ارمنی‌های این منطقه استقلال خود را با فروپاشی اتحاد جماهیر شوروی سوسیالیستی در سال ۱۹۹۱ اعلام کردند، تصمیمی که البته جمهوری آذربایجان هرگز آن را به رسمیت نشناخته است. با سقوط شوروی و وقوع جنگی که ۳۰ هزار کشته برجای گذاشت، قره‌باغ زیر کنترل جدایی‌طلبان تحت حمایت ارمنستان درآمد.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

این وسط ترکیه چکاره است می‌خواد خودی نشان بده..بگوید در خاور میانه تکه ولی تا ایران است ترکیه حالا حالا ها باید در نوبت باشه چیزی بشه.

قره باغ خاک آذربایجان هست و ارمنستان اشغالگر وباید خاک آذربایجان را ترک کند ولی به عللی که همه می دونن ایران وروسیه مانع آن هستن

اردوغان باید گایید هیتلر دوم‌ کردهارو قنل عام کرد ارامنه را دفعه دوم می خواهد قتل عام کنه ولی ریده

البته مزدوران تركيه هستن كه از سوريه و ليبي اعزام شدن اينطرف بجنگن

ترجیح می دهید در این بحران ایران چه موضعی بگیرد

دولت جعلی باکو یک توسعه طلب نژادپرست است.

ترک بازی در میارن

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 8. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

پاشینیان برای اولین‌بار از جزئیات صحبتش با علی‌اف پرده برداشتنخست‌وزیر ارمنستان: الهام علی‌اف در سپتامبر ۲۰۱۸ از من خواسته بود آتش‌بس در خط تماس در قره‌باغ را حفظ کنم تلاش کردم مذاکرات مشخصی با ملت آذربایجان داشته و ملاحظات انتقادی حول وضعیت این کشور مطرح کنم خامنه‌ای به دستور اربابش پوتین برای ارمنستان هم قنبل کرده بی‌ناموس. خاک بر سر خرفتش کنند. چرا این دروغ و تفرقه ساز را شما منتشر میکنید تف به بساط ارمنی پرست حکومت شئونیزم فارسی فرقه فارسیسم تبهکار و غاصب و اشغالگر ایران که همه دوستانش اوباشان مثل نخست وزیر ارمنستان است. divid5947 طبق قطع نامه های سازمان ملل ارمنستان کشور متجاوز است و باید تا الان تمام نواحی اشغالی را ترک میکرد این را هم بگویید نگفتن قسمتی از حقیقت با سانسور و بایکوت و پروپاگاندا فرقی ندارد
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

ناگورنو قره‌باغ؛ درگیری بین آذربایجان و ارمنستان برای دومین روز پیاپی ادامه دارددرگیری بین نیروهای ارمنستان و جمهوری آذربایجان روز دوشنبه برای دومین روز پیاپی ادامه یافت. ارمنستان از کشته شدن ۳۱ تن از نیروهایش در ناگورنو قره‌باغ در دو روز اخیر خبر داده و آذربایجان نیز کشته شدن شش شهروندش را تایید کرده است. بخدا آذربایجان پیروز این میدان هست اگه نظام کثیف آخوندی با روسیه بگذارد مرحبا به غیر اردوغان
منبع: IranIntl - 🏆 3. / 63 ادامه مطلب »

ارمنستان مدعی شد: ترکیه در درگیری قره باغ حضور داردنخست وزیر ارمنستان: ترکیه در درگیری قره‌باغ حضور دارد جامعه جهانی باید ترکیه را وادار کند از درگیری در منطقه ناگورنو- قره‌باغ عقب‌نشینی کند، جامعه جهانی باید خصومت جمهوری آذربایجان و ترکیه را محکوم کند، موجودیت ملت ارمنستان در معرض تهدید است ترکیه هم مثل ج ا عامل ناامنی جامعه س ... مرگ‌بر ترکیه و مرگ بر اردوغان تروریست دروغ‌میگوئید‌شما‌متجاوز‌هستین‌قره‌باغ‌مال‌آذربایجان‌است.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

سهم ایران روسیه و ترکیه برای برقراری صلح بین آذربایجان و ارمنستانبررسی برخورد قضایی با استفاده نکردن از ماسک سخنگوی دولت: جلسه ستاد ملی کرونا اختیارات وسیع‌تری به استان‌ها برای اعمال محدود داد و بررسی برخورد قضایی با افرادی که از ماسک استفاده نمی‌کنند در دستور کار خود قرار داد.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

خبرگزاری آناتولیاردوغان: ترکیه با تمام توان خود در کنار کشور دوست و برادر آذربایجان خواهد بود
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

الهام علی‌اف: ارمنستان با اشغال اراضی آذربایجان آشکارا در حال نقض حقوق بین‌الملل استالهام علی‌اف: ارمنستان با اشغال اراضی آذربایجان آشکارا در حال نقض حقوق بین‌الملل است و ترکیه با اشغال اراضی عراق و سوریه ، تجاوزگر بزرگتری است. منابع اطلاعاتی از نگرانی های ارمنستان نسبت به ادامه درگیری ها خبر می دهند.
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »