بحران اوکراین و سایه اومیکرون بر اقتصاد؛ آغاز نشست سران اتحادیه اروپا در بروکسل

25/09/1400 01:36 ب.ظ

بحران اوکراین و سایه اومیکرون بر اقتصاد؛ آغاز نشست سران اتحادیه اروپا در بروکسل بیشتر بخوانید🔽

رهبران اتحادیه اروپا روز پنج‌شنبه ۱۶ دسامبر در بروکسل گرد هم آمدند تا در نشست یک روزۀ سران که در ساعت ۱۰ به وقت محلی آغاز شد، شرکت کنند.این اولین اجلاس سران با حضور اولاف شولز، صدراعظم جدید آلمان است. از دیگر چهره‌های سیاسی جدید حاضر در این نشست می‌توان به ماگدالنا اندرسون نخست‌وزیر سوئد، کارل نهمر صدراعظم اتریش و کریل پتکوف نخست‌وزیر بلغارستان اشاره کرد.

این اولین اجلاس سران با حضور اولاف شولز، صدراعظم جدید آلمان است. از دیگر چهره‌های سیاسی جدید حاضر در این نشست می‌توان به ماگدالنا اندرسون نخست‌وزیر سوئد، کارل نهمر صدراعظم اتریش و کریل پتکوف نخست‌وزیر بلغارستان اشاره کرد.

این آخرین حضور آندره بابیش، نخست‌وزیر چک در نشست سران اتحادیه اروپا خواهد بود چراکه قرار است به زودی جایگاهش را به پتر فیالا، رهبر حزب «ائتلاف با هم» در این کشور تحویل دهد. قرار است در جریان نشست روز پنج‌شنبه، درباره موضوعات مختلفی از جمله قیمت انرژی و افزایش بهای قبوض انرژی، بحران مهاجرت و چگونگی مقابله با قاچاق انسان به سمت کشورهای عضو اتحادیه، تقویت قوای نظامی در مرز اوکراین و روسیه همچنین وضع تحریم‌های اقتصادی جدید علیه مسکو در صورت حمله روسیه به اوکراین گفتگو شود.

پیش از آغاز این نشست، نخست‌وزیر اسلوونی ضمن اعلام این خبر هشدار داد که این اتحادیه خود را برای هر اقدام «غافلگیر کننده» روسیه آماده کرده است.

ادامه مطلب:
euronews_pe »

چراغ سبز پارلمان؛ نیروهای غربی می‌توانند در رزمایش‌های نظامی در خاک اوکراین شرکت کنندپارلمان اوکراین پیش‌نویس قانونی را به تصویب رساند که یک گام دیگر این کشور را به ناتو نزدیک می کند. از این پس متحدان غربی اوکراین می توانند در مانورهای نظامی در خاک این کشور شرکت کنند. جزئیات بیشتر🔽 حتی با وجود وضع قوانین تسهیل کننده داخلی و اروپایی ناتو به اروپای شرقی توسعه پیدا نخواهد کرد و این تنها فشار سیاسی علیه مسکو خواهد بود

پوتین در پی تشدید بحران با اوکراین خواهان مذاکرات فوری با ناتو شدتشدید تنش‌ها و مناقشات جاری بر سر پرونده اوکراین، مسکو را بر آن داشت تا خواستار مذاکره فوری با کشورهای عضو پیمان آتلانتیک شمالی «ناتو» در مورد امنیت روسیه غلط کرد اگر آمریکا یا اسرائیل به ایران حمله کنند آیا پوتین اوکراین را اشغال نخواهد کرد؟ آمریکا و اروپا در ضعیف ترین و خوار ترین موقعیت سیاسی قرار دارند. اژدها و خرس آماده مقابله با عقاب هستند! رییس جمهور پوتین ، بهتر است از خود خویشتن داری نشان دهد . شایستگی روسیه در آن است به بزرگی با همسایه خود رفتار کند .

اومیکرون در اروپا؛ از توقف سرو مشروب در نروژ تا ممنوعیت رقص در رستوران‌های فرانسهکمیته علمی فرانسه نیز سه‌شنبه صبح با هشدار نسبت به خطر موج جدید بیماری کووید از مردم این کشور خواسته تا در دورهمی‌های آخر سال جوانب احتیاط را بیشتر رعایت کنند. جزئیات بیشتر🔽

وضع محدودیت‌های تازه در اتحادیه؛ فن در لاین: اومیکرون به سویه غالب در اروپا بدل می‌شودهمزمان با افزایش نگرانی‌ها در خصوص افزایش چشمگیر ابتلا به بیماری کووید-۱۹ در آستانه تعطیلات سال نو میلادی در اروپا، رئیس کمیسیون اروپا روز چهارشنبه اعلام کرد که انتظار می‌رود سویه اومیکرون تا اواسط ژانویه به نوع غالب ویروس کرونا در ۲۷ کشور عضو اتحادیه اروپا تبدیل شود.

استولتنبرگ: تجمع نظامیان روسیه در مرز اوکراین ادامه داردناتو: هیچ نشانه‌ای مبنی بر توقف عملیات انتقال و تجمع نیروی نظامی از سوی روسیه در مرز اوکراین مشاهده نمی‌شود

سفیر پاکستان در آنکارا: افغانستان شدیدترین بحران انسانی را سپری می‌کندسفیر پاکستان در ترکیه اعلام کرد که افغانستان در معرض بزرگترین بحران انسانی قرار دارد. - خبرگزاری آناتولی

رهبران اتحادیه اروپا روز پنج‌شنبه ۱۶ دسامبر در بروکسل گرد هم آمدند تا در نشست یک روزۀ سران که در ساعت ۱۰ به وقت محلی آغاز شد، شرکت کنند.

این اولین اجلاس سران با حضور اولاف شولز، صدراعظم جدید آلمان است. از دیگر چهره‌های سیاسی جدید حاضر در این نشست می‌توان به ماگدالنا اندرسون نخست‌وزیر سوئد، کارل نهمر صدراعظم اتریش و کریل پتکوف نخست‌وزیر بلغارستان اشاره کرد.

این آخرین حضور آندره بابیش، نخست‌وزیر چک در نشست سران اتحادیه اروپا خواهد بود چراکه قرار است به زودی جایگاهش را به پتر فیالا، رهبر حزب «ائتلاف با هم» در این کشور تحویل دهد.

قرار است در جریان نشست روز پنج‌شنبه، درباره موضوعات مختلفی از جمله قیمت انرژی و افزایش بهای قبوض انرژی، بحران مهاجرت و چگونگی مقابله با قاچاق انسان به سمت کشورهای عضو اتحادیه، تقویت قوای نظامی در مرز اوکراین و روسیه همچنین وضع تحریم‌های اقتصادی جدید علیه مسکو در صورت حمله روسیه به اوکراین گفتگو شود.

پیش از آغاز این نشست، نخست‌وزیر اسلوونی ضمن اعلام این خبر هشدار داد که این اتحادیه خود را برای هر اقدام «غافلگیر کننده» روسیه آماده کرده است.

ایالات متحده می‌گوید روسیه بیش از ۱۰۰ هزار سرباز را به مناطق مرزی اوکراین منتقل کرده و بر این اساس احتمالاً برای تهاجم به این کشور آماده می‌شود. مسکو در مقابل می‌گوید که اقداماتش صرفاً تدافعی است و کی‌یف و غرب را به داشتن رفتارهای تحریک‌آمیز متهم می‌کند.