بحران اوکراین؛ مجارستان: نیروهای بیشتری را از ناتو در خاک خود نمی‌پذیریم

21/11/1400 10:11 ق.ظ

پیتر سیارتو، وزیر خارجه مجارستان در گفتگو با یورونیوز گفت که کشورش نیروهای بیشتری را از ناتو در خاک خود به عنوان بخشی از مانورهای مربوط به بحران اوکراین نمی‌پذیرد.

پیشتر شماری از سربازان آمریکایی وارد لهستان و رومانی شده بودند. آلمان هم شمار سربازان خود را در لیتوانی افزایش داده است.وزیر خارجه مجارستان گفت که پیشتر نیروهای ناتو در خاک کشورش مستقر بوده‌اند که ارتش مجارستان است. مجارستان از اواخر دهه ۹۰ عضو ناتو است.

وزیر خارجه مجارستان گفت که پیشتر نیروهای ناتو در خاک کشورش مستقر بوده‌اند که ارتش مجارستان است. مجارستان از اواخر دهه ۹۰ عضو ناتو است. آقای سیارتو با ترغیب آمریکا، اروپا و روسیه برای ادامه گفتگوها با هدف جلوگیری از وقوع «بدترین سناریو» در مورد بحران اوکراین، گفت که اروپای مرکزی در صورت بروز درگیری نظامی بزرگ‌ترین بازنده خواهد بود.

وزیر خارجه مجارستان در ادامه گفت: «ما از جامعه بین‌المللی می‌خواهیم که تمام تلاش خود را برای جلوگیری از بازگشت جنگ سرد انجام دهد، از بازگشت حتی روح جنگ سرد جلوگیری کند زیرا ما از تاریخ آموخته‌ایم، متأسفانه بسیار واضح است که هر زمان درگیری شرق و غرب رخ دهد، کشورهای اروپای مرکزی شکست می‌خورند و ما دیگر نمی‌خواهیم بازنده باشیم.»

ما از جامعه بین‌المللی می‌خواهیم که تمام تلاش خود را برای جلوگیری از بازگشت جنگ سرد انجام دهد، از بازگشت حتی روح جنگ سرد جلوگیری کند زیرا ما از تاریخ آموخته‌ایم، متأسفانه بسیار واضح است که هر زمان درگیری شرق و غرب رخ دهد، کشورهای اروپای مرکزی شکست می‌خورند و ما دیگر نمی‌خواهیم بازنده باشیم.

ادامه مطلب:
euronews_pe »

بحران اوکراین؛ صدر اعظم آلمان از پیشرفت در کاهش تنش‌ها استقبال کرددر این نشست خبری از صدراعظم آلمان درباره خط لوله گاز «نورد استریم ۲» نیز پرسیده شد. سرنوشت این خط لوله که روسیه و آلمان را به هم متصل می‌کند، اکنون به تحریم‌هایی گره خورده که در صورت تهاجم روسیه به اوکراین احتمالا علیه مسکو وضع خواهد شد.

بی‌خبری از «محمد عینی» در سومین هفته از بازداشت توسط اطلاعات رشت

مذاکره در اتریش و رونمایی موشک در ایران؛ تفسیر رسانه‌های اسرائیل از نام «خیبرشکن»سایت روزنامه اسرائیلی جروزالم پُست نیز با انتشار گزارشی نوشت که اگر بُرد این موشک درست اعلام شده باشد، می‌تواند از غرب ایران به اسرائیل برسد. روزنامه هاآرتص نیز این عنوان را برای خبر رونمایی ایران از موشک خیبرشکن انتخاب کرد: «ایران از موشک جدیدی رونمایی کرد که می‌تواند اسرائیل را هدف قرار دهد.» زنده باد ایران قوی مذاکره هسته ای است نه موشکی رسانه پولکی نیاز به تفسیر نیست داره میگه با این اسراییل رو میزنم

تصاویری از اندونزی؛ تمساحی پس از پنج سال از لاستیک دور گردنش رهایی یافتتمساحی ۵.۲ متری در اندونزی پس از ۵ سال از یک حلقه لاستیک موتور سیکلت که دور گردنش گیر کرده بود، رهایی یافت. تایری بر گردنم افکنده دوست/می‌کشد هر جا که خاطرخواه اوست.

دستاو‌ردهای انقلاب در 43 سالگی| پیشرفت‌های بعد از انقلاب را باید در آذربایجان غربی دید/ روایتی از جنایت رژیم پهلوی در ارومیه‌ + فیلم- اخبار آذربایجان غربی - اخبار استانها تسنیم | Tasnimروایتی از جنایت رژیم پهلوی در ارومیه‌ پیشرفت‌های بعد از انقلاب را باید در آذربایجان غربی دید

بحران اوکراین؛ دیدار مکرون و پوتین برای گام‌های بیشتر در جبهه دیپلماتیکدر حالی که ایالات متحده نیروهای خود را برای حمایت از متحدان خود در ناتو به اروپای شرقی منتقل و روسیه نیز نیروهای بیشتری را در مرز اوکراین مستقر می‌کند، مکرون روز دوشنبه با همتای خود ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهور روسیه، در مسکو دیدار کرد تا قبل از سفر به کیف، خواستار کاهش تنش‌ها شود. نمايندگان محترم كميسيون تلفيق بودجه سلام امروز زمان جدا شدن مردان عمل از مردان ادعا أست همان گونه كه حفظ سلامتي شما بر شانه هاي مدافعان خسته و تنهاي سلامت بوده و هست اكنون برقراري فوق العاده خاص مطالبه ي ست بر ذمه ي شما برقراری فوق_العاده_خاص_با_ضریب۳ مدافعان_نجيب_سلامت

پیشتر شماری از سربازان آمریکایی وارد لهستان و رومانی شده بودند. آلمان هم شمار سربازان خود را در لیتوانی افزایش داده است.

در حال حاضر نیروهای ناتو در استونی، لتونی، لیتوانی و لهستان مستقر هستند. اما آقای سیارتو گفت که هیچ نیروی نظامی دیگری در خاک مجارستان مستقر نخواهند شد.

وزیر خارجه مجارستان گفت که پیشتر نیروهای ناتو در خاک کشورش مستقر بوده‌اند که ارتش مجارستان است. مجارستان از اواخر دهه ۹۰ عضو ناتو است.

پوتین در کنفرانس مطبوعاتی با ماکرون در مسکو: جنگ روسیه و ناتو برنده‌ای نخواهد داشت

آقای سیارتو با ترغیب آمریکا، اروپا و روسیه برای ادامه گفتگوها با هدف جلوگیری از وقوع «بدترین سناریو» در مورد بحران اوکراین، گفت که اروپای مرکزی در صورت بروز درگیری نظامی بزرگ‌ترین بازنده خواهد بود.

او با بیان اینکه بحران کنونی خاطرات جنگ سرد و «دهه‌های زیادی را که در آن رنج بردیم» را زنده می‌کند، گفت: «به همین دلیل است که ما نمی‌خواهیم این زمان‌ها برگردد.»

وزیر خارجه مجارستان در ادامه گفت: «ما از جامعه بین‌المللی می‌خواهیم که تمام تلاش خود را برای جلوگیری از بازگشت جنگ سرد انجام دهد، از بازگشت حتی روح جنگ سرد جلوگیری کند زیرا ما از تاریخ آموخته‌ایم، متأسفانه بسیار واضح است که هر زمان درگیری شرق و غرب رخ دهد، کشورهای اروپای مرکزی شکست می‌خورند و ما دیگر نمی‌خواهیم بازنده باشیم.»

آقای سیارتو گفت: «ما باید روی دیپلماسی سرمایه‌گذاری کنیم، باید روی گفت‌وگو با یکدیگر سرمایه‌گذاری کنیم، به همین دلیل است که ما از فدراسیون روسیه و متحدان غربی خود، کشورهای بزرگ، کشورهای قدرتمند می‌خواهیم امید به رسیدن به توافق صلح آمیز با یکدیگر را از دست ندهند، زیرا یک بار دیگر می‌خواهم تأکید کنم که برای ما، کشورهای نسبتاً کوچک اروپای مرکزی، وقوع اقدامات خشونت‌آمیز می‌تواند بسیار خطرناک باشد.»

ما از جامعه بین‌المللی می‌خواهیم که تمام تلاش خود را برای جلوگیری از بازگشت جنگ سرد انجام دهد، از بازگشت حتی روح جنگ سرد جلوگیری کند زیرا ما از تاریخ آموخته‌ایم، متأسفانه بسیار واضح است که هر زمان درگیری شرق و غرب رخ دهد، کشورهای اروپای مرکزی شکست می‌خورند و ما دیگر نمی‌خواهیم بازنده باشیم.

پیتر سیارتو، وزیر خارجه مجارستان در مورد بحران اوکراین

با استقرار نیروهای نظامی روسیه در نزدیکی مرز اوکراین، آمریکا هشدار داده است که مسکو در حال آماده شدن برای حمله به اوکراین است. مسکو بارها این اتهامات را رد کرده است.

واشنگتن و پایتخت‌های کشورهای اروپایی به مسکو هشدار داده‌اند که هرگونه تهاجم نظامی این کشور به اوکراین عواقب «بسیار» از جمله تحریم‌های اقتصادی تنبیهی برای روسیه به دنبال خواهد داشت.

البته وزیر خارجه مجارستان بر این نظر است که این نوع اقدامات «کارساز نیست». او به این نکته اشاره کرد که روسیه از سال ۲۰۱۴، زمانی که کریمه را به طور غیرقانونی ضمیمه خودش کرد و شروع به حمایت از جدایی طلبان در شرق اوکراین کرد، تحت تحریم‌های غرب قرار گرفته است.

وزیر خارجه مجارستان در ادامه گفت: «اگر تنها به خود تحریم‌ها نگاه کنید، این یک شکست است. آنها نتیجه نمی‌دهند.». آقای سیارتو گفت: «از زمان وضع تحریم‌ها تجارت میان روسیه و آلمان افزایش یافته است.»

تحریم‌های اتحادیه اروپا علیه روسیه که باید توسط همه کشورهای عضو تایید شود، از سال ۲۰۱۴ به طور مرتب تمدید شده‌اند. این تحریم‌ها آخرین بار در ژانویه تمدید شده‌اند.از همین رو وزیر خارجه مجارستان گفت: «موضع من این است که اگر در مورد تحریم‌های بیشتر صحبت می‌کنیم، کاملاً ضروری است که تحلیل درستی از تأثیرات تحریم‌های اعمال شده هم داشته باشیم.»

مواضع آقای سیارتو در گفتگو با یورونیوز منعکس کننده نظرات ویکتور اوربان، نخست وزیر مجارستان است.

آقای اوربان هفته گذشته در یک کنفرانس مطبوعاتی مشترک با ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه به خبرنگاران گفت که تحریم‌های اتحادیه اروپا «بیش از روسیه به مجارستان آسیب وارد کرده است.»