کنفرانس لیبی در برلین, ارسال نظامیان آلمان به لیبی, جنگ داخلی لیبی

کنفرانس لیبی در برلین, ارسال نظامیان آلمان به لیبی

بحث در آلمان درباره احتمال حضور ارتش این کشور در لیبی | DW | 20.01.2020

پس از کنفرانس یک ‌روزه لیبی در برلین، بحث بر سر ضرورت ارسال سربازان آلمانی به لیبی داغ شده است. در این زمینه، دولت آلمان و احزاب این کشور نظرهای گوناگونی دارند.

20/01/2020 10:02:00 ب.ظ

پس از کنفرانس یک ‌روزه لیبی در برلین، بحث بر سر ضرورت ارسال سربازان آلمانی به لیبی داغ شده است. در این زمینه، دولت آلمان و احزاب این کشور نظرهای گوناگونی دارند.

پس از کنفرانس یک ‌روزه لیبی در برلین، بحث بر سر ضرورت ارسال سربازان آلمانی به لیبی داغ شده است. در این زمینه، دولت آلمان و احزاب این کشور نظرهای گوناگونی دارند.

صبح دوشنبه اشتفان زایبرت، سخنگوی دولت آلمان گفت که در حال حاضر برای دولت، تصمیم در باره چنین اقدامی مطرح نیست. او تاکید کرد: «نباید گام سوم را پیش از گام نخست برداشت».وزارت امور خارجه آلمان نیز اعلام کرده است که ارسال کمک‌های نظامی فعلا در دستور کار دولت نیست. به گفته سخنگوی این وزارتخانه‌، پیش از هر اقدامی از جانب کشورهای بیگانه، باید نیروهای درگیر در جنگ داخلی لیبی بر سر آتش‌بس به توافق برسند.

ملی‌پوش سابق کشتی فرنگی ایران زیر پرچم آلمان کشتی می‌گیرد - BBC News فارسی اعتراض های آمریکا؛ انتقاد از حضور ترامپ در یک مکان مذهبی آیا ترامپ از اعتراضات اخیر به نفع خود بهره می‌برد؟ | DW | 02.06.2020

دولت آلمان مایل است در هماهنگی با دیگر اعضای اتحادیه اروپا، بیش از هر چیز در زمینه"روند آشتی" و بازسازی کشور لیبی شرکت کند.دویچه وله فارسی را در اینستاگرام دنبال کنیدکنفرانس بین‌المللی لیبی روز یکشنبه، ۲۹ دی در برلین با حضور سران و سیاستمداران بلندپایه چند کشور و نمایندگان طرف‌های اصلی درگیر در جنگ داخلی لیبی برگزار شد.

شامگاه یکشنبه شرکت‌کنندگان با تاکید بر اینکه"هیچ راه‌حل نظامی برای حل بحران لیبی وجود ندارد" و تلاش‌های نظامی تنها"رنج مردم را افزایش می‌دهد"، متعهد شدند که از طرف‌های درگیردر لیبی حمایت تسلیحاتی نکنند.آنها علاوه بر این خواستار خلع‌سلاح شبه‌نظامیان مسلح در لیبی و مجازات متخلفان برقراری آتش‌بس شدند.

بحث ارسال نیروی نظامی به لیبییوهان داوید واد‌ه‌فول، نایب رئیس فراکسیون احزاب مسیحی در پارلمان فدرال آلمان پیشنهاد داد که برای نظارت بر روند آتش‌بس در لیبی و تلاش گروه‌های درگیر برای برقراری صلح، یک هیات نظامی اروپایی به این کشور اعزام شود.او گفت: «ما نمی‌توانیم بیش از این نظاره‌گر باشیم که لیبی جایگاه امنی برای قاچاقچیان اسلحه و قاچاقچیان انسان و تروریست‌های اسلامی باشد».

الکساندر دوبرینت، رئیس فراکسیون نمایندگان حزب سوسیال مسیحی بایرن در پارلمان فدرال، در مخالفت با واده‌فول گفت، به دلیل جنگ مسلحانه‌ای که در حال حاضر لیبی را فراگرفته، سربازان آلمانی نمی‌توانند به برقراری صلح دراین کشور کمک کنند.او تاکید کرد که آلمان در این زمینه تنها باید از طریق دیپلماتیک فعال شود.

رالف مونتسه‌نیش، رئیس فراکسیون حزب سوسیال دموکرات‌در پارلمان تاکید کرد که برای حضور نظامیان آلمان در لیبی"موانع قانونی" زیادی وجود دارد و سوسیال‌دموکرات‌ها تلاش خواهند کرد که در این زمینه اقدامی غیرقانونی صورت نگیرد.حزب چپ به‌طور کلی مخالف ارسال نظامیان به لیبی است.

حزب سبزها و لیبرال‌ها مشکلی با دخالت ارتش آلمان در لیبی ندارند، به این شرط که حضورآلمانی‌ها در کشور آفریقای شمالی به صلح و ثبات در لیبی کمک کند.فشار بر ارتش آلمانهانس پتر بارتلس، نماینده دولت آلمان در ارتش این کشور به این نکته اشاره کرد که ارتش آلمان در حال حاضر به دلیل ماموریت در افغانستان و مالی به اندازه کافی وظایفی به‌عهده گرفته است و هر گونه ماموریت اضافی برای نظامیان آلمانی، فشاری مضاعف به ارتش خواهد بود.

روابط عمومی ارتش: دشمنان از مصاحبه سیاری سوءاستفاده کرده‌اند | DW | 02.06.2020 حمله به خبرنگاران در آمریکا؛ رسانه‌ها هدف تازه پولیس - BBC News فارسی احضار فعالان مدنی برای اجرای احکام در سایه بحران کرونا | DW | 02.06.2020

بارتلس و دیگران به این نکته اشاره می‌کنند که در کنفرانس برلین موضوع دخالت نظامی از خارج مطرح نبوده و حتی اگر در لیبی آتش‌بس برقرار شود و این کشور به آرامش برسد، حضور ارتش‌های بیگانه با خطرات زیادی همراه است، زیرا در این کشور گرو‌ه‌های مسلح زیادی برای بهره‌مندی از قدرت سیاسی با یکدیگر رقابت می‌کنند و از به‌کار بردن خشونت ابایی ندارند.

ادامه مطلب: DW فارسی »

شما بی شرف ها هر کشوری پا بزارین جهنم میشه فعلا در حال دوشیدن لیبی بوی نفت لیبی برای آلمان کمی مضر بنظر می رسد! با توجه به سبق حضور مزدوران عرب باقی مانده گروه طالبان.حمایت شدید مالی امارات از ژنرال حفتر.پشتیبانی نظامی ادوات روسی، آلمان بایستی بیشتر مراقب باشد؟

توافق در برلین: عدم حمایت تسلیحاتی از طرف‌های درگیر در لیبی | DW | 19.01.2020توافق در برلین: عدم حمایت تسلیحاتی از طرف‌های درگیر در لیبی / رهبران و نمایندگان کشورهای شرکت‌کننده در کنفرانس برلین در باره یافتن راه حلی برای بحران لیبی بر سر دادن تعهد به عدم حمایت تسلیحاتی از طرف‌های درگیر در این کشور به توافق رسیدند. سیل تحهیزات به عربستان و ترکیه فرستادید و این دو کشور از معترضین پشتیبانی میکنن اونوقت... بابا چقدر شما اروپا یی ها دو رویید مردم دنیا انگار کورن و دلهاشون کدر شده اما انقلاب_اسلامی در هر کجا که طرفداری داره با چشمان عقاب اعمال شمارو رصد میکنه

حمایت شرکت کنندگان «کنفرانس برلین» از آتش‌بس لیبی و تحریم تسلیحاتی این کشورحمایت شرکت کنندگان «کنفرانس برلین» از آتش‌بس لیبی و تحریم تسلیحاتی این کشور به گفتۀ آنگلا مرکل شرکت کنندگان توافق کرده‌اند آتش‌بسی که از یک هفته گذشته برقرار شده، به آتش‌بسی دائمی تبدیل شود تا امکان آغاز مسیری سیاسی برای حل اختلافات فراهم گردد. جا این کارا دیسکو بزنین ادم باشین با کار کردن بیشتر از دزدی میشه پول در اورد انسون باشین جهان جای مضحکی شده البته از نوع خطرناکش ، یه کشور دارای حاکمیت رو پکوندن و ده سال جنگ داخلیه الان هم ژست نوع دوستی واسشون گرفتن ، تحریم اسلحه!😳🤣، دنیا مثل جنگله فقط باید زور داشته باشی وگرنه خورده میشی

پیش بینی‌های نه چندان خوش‌بینانه در مورد کنفرانس برلین پیرامون لیبینشست برلین طی چند ساعت آینده در خصوص بحران لیبی با حضور پنج عضو دائم شورای امنیت کنار مصر، ایتالیا،

قطر توقف تولید نفت در لیبی را محکوم کردقطر توقف تولید نفت در شرق لیبی را به شدت محکوم کرد. - خبرگزاری آناتولی

طرح قطعنامه کنفرانس لیبی در برلین: شبه‌نظامیان خلع سلاح شوند | DW | 19.01.2020پیش از آغاز کنفرانس لیبی در پایتخت آلمان برخی اهداف مندرج در پیش‌نویس قطعنامه‌ای که به بحث و تصمیم‌گیری گذاشته می‌شود، تعیین شده است. از جمله مواد این قطعنامه برخوردی قاطعانه‌تر با مخالفان دولت رسمی و خلع سلاح آنان است. دیکتاتورا یکی یکی میرن تو کوزه چون تک خورن

اجلاس لیبی در برلین پایتخت آلمان آغاز شداجلاس لیبی به منظور برقراری آتش‌بس و صلح پایدار در این کشور در برلین، پایتخت آلمان آغاز شد