بتن‌ریزی نیروگاه شماره ۲ اتمی بوشهر در مردادماه سال جاری آغاز خواهد شد

26/07/2019 01:20:00 ب.ظ

صالحی مطرح کرد؛ بتن‌ریزی نیروگاه شماره ۲ اتمی بوشهر در مردادماه سال جاری آغاز خواهد شد

علی اکبر صالحی, نیروگاه اراک

صالحی مطرح کرد؛ بتن‌ریزی نیروگاه شماره ۲ اتمی بوشهر در مردادماه سال جاری آغاز خواهد شد

معاون رئیس‌جمهور و رئیس سازمان انرژی اتمی گفت: اواسط تا اواخر مردادماه سال جاری بتن‌ریزی نیروگاه شماره ۲ اتمی بوشهر آغاز خواهد شد و مطابق برنامه ۶ سال آینده نیروگاه دوم آماده بهره‌برداری و ۸ سال آینده نیروگاه۳ بوشهر آماده خواهد شد.

وی با تاکید بر اینکه بازسازی راکتور اراک با همکاری کشورهای چین و انگلیس خوب پیش می‌رود، افزود: کمیته مشترک بازسازی راکتور اراک متشکل از ایران، چین و انگلیس کار خود را خوب انجام می‌دهند، لذا از پیشبرد کار راضی هستیم چراکه پس از فَترتی (فاصله و وقفه) چند ماهه، بازسازی راکتور اراک سرعت گرفته است.

رئیس سازمان انرژی اتمی همچنین با تشریح سهم انرژی هسته‌ای در تامین برق کشور، گفت: اکنون این سهم باوجود فعالیت صرف نیروگاه ۱ بوشهر، متوسط ۲.۷ درصد است، اما در سال‌های آینده که دو نیروگاه اضافه خواهد شد این سهم نیز افزایش پیدا می‌کند.صالحی اعلام کرد: اواسط تا اواخر مردادماه سال جاری بتن‌ریزی نیروگاه شماره ۲ اتمی بوشهر آغاز خواهد شد و مطابق برنامه ۶ سال آینده نیروگاه دوم آماده بهره‌برداری و ۸ سال آینده نیروگاه۳ بوشهر آماده خواهد شد.

ادامه مطلب:
خبرگزاری كار ایران (ایلنا) ILNA »

فلسطین اشغالی| از شهادت جوان فلسطینی تا هتک حرمت صهیونیست‌ها به مسجد الاقصی + فیلم- اخبار آسیای غربی - اخبار بین الملل تسنیم | Tasnim

اخبار ایران و جهان را در خبرگزاری تسنیم بخوانید ادامه مطلب >>

پلیس آلمان در سال گذشته ۱۱ نفر را کشته است | DW | 24.07.2019پلیس آلمان در سال گذشته ۱۱ نفر را به ضرب گلوله کشته است. سندیکاهای پلیس با توجه به خشونتی که مأموران پلیس با آن مواجه‌اند این که آن‌ها به‌ندرت دست به سلاح می‌برند را شایان توجه می‌داند. غرب وحشی!

واقعیت‌هایی از داخل ایران| ۲۲ درصد دانشجویان پسر سال آخر پزشکی به دخانیات اعتیاد دارندالان پلاک رند واسه شما سوژه است چقدر داغونید شماها آخه خخخخخهه چقدر بی عقل هست رئیس پلیس میگه نداریم داریم خوبش هم داریم پول بده روی باسن رئیس دفتر خامنه ای نقاره بزن اینا حرف مفت زیاد میزنن ، کیه ک قبول کنه ، داداش خر خودتی و جد و آبادت .

واقعیت‌هایی از داخل ایران| ۲۲ درصد دانشجویان پسر سال آخر پزشکی به دخانیات اعتیاد دارندتامین اجتماعی نمانده فقط پول میگیرند از مردم بی دفاع

هشدار نسبت به پیامدهای پرمخاطره تغییرات اقلیمی | DW | 25.07.2019طبق داده‌های سازمان جهانی غذا، شمار انسان‌هایی که از سوءتغذیه و گرسنگی رنج می‌برند در سه سال گذشته همواره افزایش یافته است. ۸۲۱ میلیون نفر در سال ۲۰۱۸ در سراسر جهان درگیر گرسنگی مزمن بوده‌اند و این رقم رشدی ۱۰ درصدی نسبت به سال ۲۰۱۷ را نشان می‌دهد.

واقعیت‌هایی از داخل ایران| جاده‌های ایران سال گذشته جان ۱۷ هزار نفر را گرفتمردم پول ندارند نون بخرند چه برسد به لوازم آرایش

'مادر عشق' در چین به ۲۰ سال زندان محکوم شدیک زن ۵۴ ساله چینی که زمانی به‌دلیل قبول ۱۱۸ کودک به فرزندخواندگی تحسین شده بود، به ۲۰ سال زندان محکوم شد. لی ینشیا در دادگاه 'ووان' در استان 'هبی' روز چهارشنبه به‌دلیل اخاذی، تقلب، جعل و اخلال در نظم اجتماعی مقصر شناخته شد.

به گزارش ایلنا، علی‌اکبر صالحی درباره اقدامات انجام شده برای بازسازی راکتور اراک، گفت: طراحی جنبه‌های مختلف نوسازی راکتور اراک شامل طراحی مفهومی، تفصیلی، جزئی، نقشه‌ها و… که تمام شده و اکنون با مشخص کردن ابعاد تجهیزات، سفارش برای تامین تجهیزات داده شده و در حال آماده شدن هستند.طبق بررسی دانشکده پلیس آلمان در شهر مونستر، نیروهای پلیس این کشور در سال گذشته در مأموریت‌های خود در مجموع ۱۱ نفر را به ضرب گلوله کشته‌اند.به دوستی ایمیل کنید خودروهای لوکس با پلاک‌ رند توقیف می‌شوند رئیس پلیس راهور ناجا گفت: پلاک رند کاملا شانسی است و با قاطعیت اعلام می‌کنم که هیچ چیزی به اسم خرید و فروش پلاک رند نداریم.به دوستی ایمیل کنید خودروهای لوکس با پلاک‌ رند توقیف می‌شوند رئیس پلیس راهور ناجا گفت: پلاک رند کاملا شانسی است و با قاطعیت اعلام می‌کنم که هیچ چیزی به اسم خرید و فروش پلاک رند نداریم.

وی با تاکید بر اینکه بازسازی راکتور اراک با همکاری کشورهای چین و انگلیس خوب پیش می‌رود، افزود: کمیته مشترک بازسازی راکتور اراک متشکل از ایران، چین و انگلیس کار خود را خوب انجام می‌دهند، لذا از پیشبرد کار راضی هستیم چراکه پس از فَترتی (فاصله و وقفه) چند ماهه، بازسازی راکتور اراک سرعت گرفته است. رئیس سازمان انرژی اتمی همچنین با تشریح سهم انرژی هسته‌ای در تامین برق کشور، گفت: اکنون این سهم باوجود فعالیت صرف نیروگاه ۱ بوشهر، متوسط ۲. به طور متوسط تیراندازی پلیس به سوی افراد هر شش روز و نیم یک بار اتفاق افتاده است.۷ درصد است، اما در سال‌های آینده که دو نیروگاه اضافه خواهد شد این سهم نیز افزایش پیدا می‌کند. رئیس پلیس راهور ناجا خاطرنشان کرد: تمام خودروهایی که با زد و بند چنین پلاک‌هایی گرفتند را در لیست توقیف قرار دادیم و تصمیم داریم تا این خودروها را توقیف کنیم و به آنها یک پلاک معمولی ارائه دهیم. صالحی اعلام کرد: اواسط تا اواخر مردادماه سال جاری بتن‌ریزی نیروگاه شماره ۲ اتمی بوشهر آغاز خواهد شد و مطابق برنامه ۶ سال آینده نیروگاه دوم آماده بهره‌برداری و ۸ سال آینده نیروگاه۳ بوشهر آماده خواهد شد. این شمار نسبت به یک سال قبل از آن کاهش نشان می‌دهد. وی همچنین با اشاره به رد ادعاهای ترامپ در آخرین جلسه شورای حکام آژانس بین‌المللی انرژی اتمی،گفت: این نخستین بار است که یک کشور عضو شورای حکام تقاضای جلسه می‌کند اما به دنبال ادعاهای واهی خود منزوی می‌شود، درواقع آمریکا به‌عنوان بزرگترین تامین‌کننده بودجه آژانس بین‌المللی انرژی اتمی منزوی شده است و رژیم صهیونیستی از ادعاهای مقامات این کشور دفاع می‌کند.

. در این مأموریت‌ها ۱۴ نفر کشته و ۳۹ نفر زخمی شدند.