بتن بعد از آب پرمصرف‌ترین ماده در جهان است

09/07/1398 04:59 ب.ظ

دبیر یازدهمین کنفرانس بتن با اظهار تاسف از این موضوع که در کشور به کیفیت مصالح مصرفی خصوصا شن و ماسه توجه چندانی نمی‌شود، یادآور شد: در صورتی که صنعت شن وماسه، یک صنعت علمی است و امروزه در بسیاری از کشورها با تکنیک‌های نوین بدون مصرف آب مصالح تمیز و شسته شده را در اختیار پروژه‌ها قرار می‌دهند.

دبیر یازدهمین کنفرانس بتن با اظهار تاسف از این موضوع که در کشور به کیفیت مصالح مصرفی خصوصا شن و ماسه توجه چندانی نمی‌شود، یادآور شد: در صورتی که صنعت شن وماسه، یک صنعت علمی است و امروزه در بسیاری از کشورها با تکنیک‌های نوین بدون مصرف آب مصالح تمیز و شسته شده را در اختیار پروژه‌ها قرار می‌دهند. وی افزود: بتن آمیخته‌ای از آب، سیمان، ماسه و افزودنی‌های شیمیایی است. هر یک از این اجزای تشکیل‌دهنده می‌تواند در کیفیت بتن ساخته شده، تاثیر داشته باشد.

سیمان به عنوان رکن اصلی در تهیه مواد چسبنده و اتصال شن و ماسه در تهیه بتن نقش مهمی را ایفا می‌کنند.

چینی تصریح کرد: امروزه خوشبختانه کارخانجات تولید سیمان موفقی در کشور در حال فعالیت هستند، هرچند همبستگی عملی مناسبی بین تولیدکنندگان سیمان و تولیدکنندگان بتن که در واقع مصرف کنندگان سیمان هستند، به صورت کلان و ملی وجود ندارد و اکثر این تعاملات بین کارخانجات سیمان به صورت موردی با پروژه‌های خاص است. البته در سال‌های اخیر برخی از کارخانجات بزرگ تولید سیمان مثل سیمان تهران، سپاهان، شهرکرد و دلیجان علی‌رغم شرایط موجود در کشور همکاری‌های علمی را با محققان عرصه بتن آغاز کرده‌اند و در تلاشند تا تولیدات خود را در راستای مصرف صنعت بتن ارائه دهند و در جهت ارتقای کیفیت گام بردارند.

مشاور عالی رئیس مرکز تحقیقات راه مسکن و شهرسازی اظهار امیدواری کرد که کارخانجات دیگر نیز با تولیدکنندگان بتن همسو شوند و با حضور همگام و موثر در همایش‌های مشترک میان صنعت‌گران سیمان و تولیدکنندگان بتن نیازهای یکدیگر را بشناسند و با علم به این نیازها در جهت دستیابی به کیفیت مطلوب پیش روند. headtopics.

ادامه مطلب:
isna_farsi »

سرمای زودرس با بیش از ۱۲۰ سانتیممتر برف در بخش‌هایی از آمریکا و کاناداشدت بارش در برخی مناطق به حدی بود که ماشین‌ها و خانه‌ها زیر برف مدفون شده‌اند. بیشتر بخوانید🔽

سرمای زودرس با بیش از ۱۲۰ سانتیمتر برف در بخش‌هایی از آمریکا و کاناداسرمای زمستانی زودرس در اوایل پائیز بخش‌هایی از شمال قاره آمریکا واقع در ایالات متحده و کانادا را سفیدپوش کرد بیشتر بخوانید🔽

کبیری از شفاف‌سازی در باره سرقت از منزلش سر باز زد | DW | 30.09.2019کبیری از شفاف‌سازی در باره سرقت از منزلش سر باز زد سرقت صدها میلیون تومان و صدها هزار یورو از منزل نماینده مجلس شورای اسلامی همچنان خبرساز است. تقی کبیری در جمع خبرنگاران از شفاف‌سازی در این زمینه طفره رفت و خبرنگاران را به بیانیه‌ای که منتشر کرده رجوع داد

حذف قبوض آب از سال آیندهمعاون وزیر نیرو در امور آب و آبفا اظهار داشت: حذف قبوض کاغذی آب از سال آینده آغاز خواهد شد شرایط ایده‌آل ما خوداظهاری مردم است. این طرح در یکی از شهرهای خراسان اجرا شده و بازخورد خوبی داشته است. در واقع ما می‌خواهیم مردم کنتور خود را بخوانند و اعلام کنند و مامورین آب سالی یک بار به منازل مردم مراجعه کند.

حذف قبوض آب از سال آینده/پیش‌بینی ترسالی برای پاییزقبوض آب از سال آینده حذف می‌شود معاون وزیر نیرو در امور آب و آبفا از آغاز حذف قبوض آب از سال آینده خبر داد و گفت: برای پاییز پیش بینی ترسالی شده است و این موضوع باید در بازنگری سدها مورد توجه قرار گیرد.

تامین ٥٠ درصد آب شرب تهران از منابع زیرزمینیتهرانی‌ها رکورد مصرف آب را زدند مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان تهران: امسال رکورد مصرف آب با روزانه ٣.٧میلیون مترمکعب در تهران زده شد که در تاریخ مصرف آب شرب تهران بی سابقه بود.