با 'باهوش‌ترین مرد فوتبال جهان' آشنا شوید؛ 'ارزان بخر، گران بفروش' - BBC News فارسی

19/09/1399 08:05 ب.ظ

با 'باهوش‌ترین' مرد فوتبال جهان آشنا شوید؛ ارزان بخر، گران بفروش

رامون رودریگس وردخو بیشتر از ۳۰ سال است که در فوتبال حضور دارد، اما خیلی بعید است که این نام به گوش شما خورده باشد. البته شاید هم او را با نام دیگری بشناسید: مونچی. او یکی از موفق‌ترین‌ها در حرفه خودش است. دلیل موفقیت او شیوه کارش است، شیوه‌ای که موجب شده ۲۰ سال در شغلش باقی بماند: به عنوان یک مدیر ورزشی. او ۱۲۶ بازی برای باشگاه انجام داد. سویا تنها تیمی بود که برایش به زمین رفت و سال ۱۹۹۹ هم بازنشسته شد. سال بعد از آن سمتی را به عهده گرفت که تا کنون هم آن را در اختیار دارد.

درس اصلی این بود که باید آماده از دست دادن بهترین بازیکنان خود باشید، اما باید بتوانید بازیکنانی با کیفیت مشابه و البته قیمتی کمتر را با قراردادی بهتر جایگزین آن‌ها کنید.

فصل بعد از آن (۲۰۰۲) بود که مونچی اجازه نخستین سرمایه‌گذاری را پیدا کرد: ۵۰۰ هزار یورو برای دنی آلوز مدافع کناری برزیلی؛ بازیکنی که ابتدا به صورت قرضی از باشگاه برزیلی باهیا به اسپانیا آمد. انقلاب مونچی تازه شروع شده بود.

فهرست افتخارات سویا در این دوره چشمگیر است: قهرمانی جام حذفی فوتبال اسپانیا در سال‌های ۲۰۱۰ و ۲۰۰۷، جام برندگان جام اروپا در سال‌های ۲۰۰۷ و ۲۰۰۶، قهرمانی لیگ اروپا درسال‌های ۲۰۲۰ و ۲۰۱۶، ۲۰۱۵، ۲۰۱۴. مونچی در تمام این مدت در باشگاه بود منهای دوره‌ای از ۲۰۱۷ تا ۲۰۱۹ که به باشگاه رم رفت. headtopics.com

درست شبیه جمهوری اسلامی فقط آ خوندها مفت بخرند و گران فروش. زنده باد پرزیدنت ترامپ قهرمان

ادامه مطلب:
bbcpersian »