با «متوشالح» مسن‌ترین ماهی آکواریومی جهان آشنا شوید

10/11/1400 07:55 ب.ظ

🔺با «متوشالح» مسن‌ترین ماهی آکواریومی جهان آشنا شوید ▪️ماهی‌ای که عاشق خوردن انجیر تازه است، دوست دارد که شکمش را بمالند، و آن طور که گفته می‌شود مسن‌ترین ماهی آکواریومی جهان است. ⬇️ بیشتر بخوانید:

این ماهی‌ عاشق خوردن انجیر تازه است، دوست دارد شکمش را بمالند، و آن طور که گفته می‌شود مسن‌ترین ماهی آکواریومی جهان است. با متوشالح آشنا شوید، ماهی‌ای که عاشق خوردن انجیر تازه است، دوست دارد که شکمش را بمالند، و آن طور که گفته می‌شود مسن‌ترین ماهی آکواریومی جهان است. بنا بر روایت کتاب مقدس، متوشالح پدربزرگ نوح بود و ۹۶۹ سال عمر کرد.

اما ماهی‌ای که نامش را از او گرفته، به آن سالمندی نیست.

به گزارش آسوشیتدپرس، زیست‌شناسان آکادمی علوم کالیفرنیا معتقدند حدود ۹۰ سال از عمر متوشالج می‌گذرد و ظاهراً همتای دیگری در جهان ندارد. متوشالح یک «شُش‌ماهی» استرالیایی است که ۱.۲ متر (یک متر و بیست سانتیمتر) طول و کمی بیش از ۱۸ کیلوگرم وزن دارد. این ماهی در سال ۱۹۳۸ میلادی (۱۳۱۷ هجری خورشیدی) از استرالیا به موزه سانفرانسیسکو آورده شد.

شش‌ماهی استرالیایی زیررده دوتنفسیان است و ویژگی‌های ماهی‌های استخوان‌دار ماقبل تاریخ را حفظ کرده است، به این معنی که هم شش و هم آب‌شش دارد. اعتقاد بر این است که این ماهی یک پیوند تکاملی میان ماهی و دوزیستان باشد. headtopics.com

اولین معرفی علنی متوشالح در سال ۱۹۴۷ در روزنامه «سانفرانسیسکو کرانیکال» این‌گونه بود: «این موجودات عجیب - با فلس‌های سبز که شبیه برگ‌های تازه کنگر فرنگی (آرتیشو یا آرتیچوک) است - برای دانشمندان به عنوان یک «حلقه گمشده» احتمالی بین جانوران خشکی و آبزی شناخته می‌شوند.

ادامه مطلب:
VOA Farsi صدای آمریکا »

تاریخ سازی یخ‌نورد ایرانی در مسابقات قهرمانی جهان- اخبار رشته های ورزشی - اخبار ورزشی تسنیم | Tasnimتاریخ‌سازی یخ‌نورد ایرانی در مسابقات جهانی محسن_بهشتی‌راد در فینال گرایش سرعت مسابقات یخ‌نوردی قهرمانی جهان، توانست مدال طلای جهان را از آن خود کند این نخستین باری است که ورزشکاری غیر روس، موفق به کسب عنوان نخست ماده سرعت قهرمانی جهان می‌شود

دروغ «نمایشگاه» کتاب در جمهوری اسلامینمایشگاه‌های کتاب در ایران چه زمانی که حضوری برگزار می‌شد چه اکنون که مجازی شده‌اند، با معیارهای نمایشگاه‌های کتاب در جهان سازگار نبوده‌اند و نیستند.

قهرمانی اشلی بارتی در رقابت‌های اوپن استرالیااشلی بارتی، تنیسور شماره یک تنیس زنان جهان، با شکست دنیل کالینز آمریکایی به حسرت استرالیایی‌ها پایان داده و پس از 44 سال عنوان قهرمانی رقابت‌های اوپن

تیم ملی بدون بازیکنان اصلی تمرین کردتمرین تیم ملی فوتبال ایران برای آماده‌سازی به منظور دیدار با تیم ملی امارات در چارچوب انتخابی جام جهانی، عصر امروز در کمپ تیم‌های ملی برگزار شد در این تمرین به جز امیر عابدزاده، سایر بازیکنان حاضر در دیدار با عراق غایب بودند

مخالفت کمیسیون تلفیق بودجه سال 1401 با حذف ارز ترجیحی- اخبار مجلس و دولت ایران - اخبار سیاسی تسنیم | Tasnimاخبار ایران و جهان را در خبرگزاری تسنیم بخوانید **طنز** ارز ترجیحی همان ارز جهانگیری است؟ **طنز** وقتی shepool2 توئیت خاله زنکی میزند تا تسنیم آنرا سانسور نکند🤣🤣 می بینی تسنیم جان، این مدل توئیت زدن اصلا کار سختی نیست. حتی می شود لینک و عکس هم ضمیمه توئیت های خاله زنکی کرد

قمه‌کشی در تئاتر شهر/ اراذل و اوباش در نزدیکی یک بنای فرهنگی- اخبار سینما و تئاتر - اخبار فرهنگی تسنیم | Tasnim🎥 قمه‌کشی اراذل و اوباش در نزدیکی تئاترشهر این درگیری در حالی صورت گرفت که تماشاگران اجرای نمایش «احتمالات» در تالار چهارسو درحال ورود به داخل مجموعه بودند که این اتفاق شرایط نامطلوبی را به لحاظ روانی برای آنها رقم زد توی هر کشوری حمله با قمه و هر سلاح سرد یا گرم به مردم یا پلیس حمله تروریستی حساب میشه و قانون این اجازه رو داده ضارب رو با تیر بزنن ..این قانون باید تو کشور ما هم اجرا بشه بعد ببینید چطور قمه ها رو میزارن خونه واسه سبزی خرد کردن

چاپ

با متوشالح آشنا شوید، ماهی‌ای که عاشق خوردن انجیر تازه است، دوست دارد که شکمش را بمالند، و آن طور که گفته می‌شود مسن‌ترین ماهی آکواریومی جهان است.

بنا بر روایت کتاب مقدس، متوشالح پدربزرگ نوح بود و ۹۶۹ سال عمر کرد. اما ماهی‌ای که نامش را از او گرفته، به آن سالمندی نیست.

به گزارش آسوشیتدپرس، زیست‌شناسان آکادمی علوم کالیفرنیا معتقدند حدود ۹۰ سال از عمر متوشالج می‌گذرد و ظاهراً همتای دیگری در جهان ندارد.

متوشالح یک «شُش‌ماهی» استرالیایی است که ۱.۲ متر (یک متر و بیست سانتیمتر) طول و کمی بیش از ۱۸ کیلوگرم وزن دارد. این ماهی در سال ۱۹۳۸ میلادی (۱۳۱۷ هجری خورشیدی) از استرالیا به موزه سانفرانسیسکو آورده شد.

شش‌ماهی استرالیایی زیررده دوتنفسیان است و ویژگی‌های ماهی‌های استخوان‌دار ماقبل تاریخ را حفظ کرده است، به این معنی که هم شش و هم آب‌شش دارد. اعتقاد بر این است که این ماهی یک پیوند تکاملی میان ماهی و دوزیستان باشد.

اولین معرفی علنی متوشالح در سال ۱۹۴۷ در روزنامه «سانفرانسیسکو کرانیکال» این‌گونه بود: «این موجودات عجیب - با فلس‌های سبز که شبیه برگ‌های تازه کنگر فرنگی (آرتیشو یا آرتیچوک) است - برای دانشمندان به عنوان یک «حلقه گمشده» احتمالی بین جانوران خشکی و آبزی شناخته می‌شوند.

تا چند سال پیش، مسن‌ترین شش‌ماهی استرالیایی در آکواریوم «شِد» شیکاگو نگهداری می‌شد. اما آن ماهی که «گرند دَد» یا بابابزرگ نام داشت در سال ۲۰۱۷ در ۹۵ سالگی درگذشت.