با کمی تاخیر، واکسن روسی «اسپوتنیک» به نوار غزه رسید

17/02/2021 08:20:00 ب.ظ

صدای آمریکا یک سازمان بین المللی خبری و رسانه ای است که از خاورمیانه تا شرق آسیا و اروپا را تحت پوشش قرار داده است.

واکسن, غزه

با کمی تاخیر، واکسن روسی «اسپوتنیک» به نوار غزه رسید به گزارش آسوشیتدپرس، می الکیله، وزیر بهداشت تشکیلات خودگردان فلسطینی ، روز چهارشنبه گفت که دو هزار دز واکسن روسی «اسپوتنیک» به غزه فرستاده شده است.

صدای آمریکا یک سازمان بین المللی خبری و رسانه ای است که از خاورمیانه تا شرق آسیا و اروپا را تحت پوشش قرار داده است.

تشکیلات خودگردان فلسطینی از ارسال نخستین محموله واکسن کرونا به نوار غزه تحت کنترل حماس خبر داد. مقامات فلسطینی دو روز پیش اسرائیل را به مانع‌تراشی در ارسال واکسن به غزه متهم کرده بودند.به گزارش آسوشیتدپرس، می الکیله، وزیر بهداشت تشکیلات خودگردان فلسطینی، روز چهارشنبه گفت که دو هزار دز واکسن روسی «اسپوتنیک» به غزه فرستاده شده است.

این محموله از گذرگاه کرم شالوم از اسرائیل وارد غزه شده است.تنی چند از اعضای پارلمان اسرائیل، اجازه انتقال واکسن به نوار غزه را به آزادی دو اسرائیلی در زندان حماس و نیز باز پس فرستادن جسد دو سرباز اسرائیلی کشته شده در جنگ سال ۲۰۱۴، مشروط کرده بودند.

ادامه مطلب:
VOA Farsi صدای آمریکا »

دیدگاه: بمباران اقلیم کردستان توسط جمهوری اسلامی گفت‌وگو با عبدالله مهتدی

حمله نظامی جمهوری اسلامی به اقلیم کردستان و بمباران آن مناطق زمانی انجام شده است که ایرانیان فراگیرترین اعتراضات مردمی تاریخشان را رقم می‌زنند. این حملات تا بعدازظهر امروز دست کم ۱۷ کشته برجا گذاشته ا ادامه مطلب >>

جانم فدای غزه احتمالاً پول این واکسن ها هم از جیب ما ایرانیها پرداخت شده برای غزه نشینان دم روسیه گرم، بااینکه مثل شعار بشر دوستی و حقوق بشر نمیده اما انجامش میده!خاک بر سر شما🤮 ایشالا همتون با تزریق واکسن روسی هر چه سریعتر به بهشت برین خدا کنه بیشتر براشون ارسال بشه ،همشون بزنند برن به درک. تروریستای چاقوکش.

همینکه رسید ایران با کمی تاخیر به نوار غزه هم رسید ... نمیدونم خود عربها واکسن فایزر میزنند چرا تعدادی هم برای هم زبانهای خودشون نمیخرن؟! کل فلسطین مگه چقدر جمعیت داره؟ اونها هم که پول دارن!

بلینکن: مسیر دیپلماسی با ایران باز است/ خروج آمریکا از برجام تاسف ‌بار استبلینکن: *مسیر دیپلماسی با ایران باز است *خروج آمریکا از برجام تاسف ‌بار است *باید روی توافقی کار کنیم که طولانی مدت‌تر و مستحکم‌تر از توافق اصلی است *قدم اول بازگشت ایران به پایبندی خواهد بود *ایران هنوز از پایبندی فاصله زیادی دارد عه تو هم که همون حرف پرزیدنت کله زرد رو میزنی؟ گفته بودن سگ زرد برادر شغاله ایران در توافق هسته ای حضور دارد،اگر امریکا در صدد بازگشت به این توافق است،باید به ابتدا به تعهدات خود (لغو تحریم های غیر قانونی ترامپی)عمل کند ایران در باره سیستم دفاع موشکی خود مذاکره ای نخواهد کرد،اما در مورد اقدامات بی ثبات کننده امریکا در منطقه آماده مذاکره است! خاک بر سرش

همزمان با ادامه مذاکرات وین، ایران مدعی شد آماده است با آمریکا تبادل زندانی کند🔺همزمان با ادامه مذاکرات وین، ایران مدعی شد آماده است با آمریکا تبادل زندانی کند ▪️ این درخواست در حالی مطرح می شود که ایران و آمریکا با قدرت های باقی مانده در توافق برجام سرگرم گفتگو برای بازگشت احتمالی به توافق هسته‌ای سال ۲۰۱۵ هستند ای کاش من هم یک زندانی بودم و معاوضه می شدم یا حتی بعنوان یک برده به آمریکایی ها فروخته می شدم، چون ایران تبدیل به زندان با حدود 85 میلیون نفر زندانی شده که حتی حقوق زندانی ها هم در آن رعایت نمی شه. رژیم آخوندی گوه خورد با خامنه‌ای_حرامزاده دیگه دوره پاچه خواری و مماشات با آخوندها به سر رسیده حالا بگذار رژيم اخوندی خودشو جر بده نامهٔ دو عضو کنگرهٔ آمریکا به جو بایدن در حمایت از خواسته‌های مردم ایران

آیا علی سیستانی در دیدار با پاپ، با طرح عادی سازی رابطه با اسرائیل مخالفت کرد؟

روحانی: تاخیر در برداشتن تحریم خیانت استرئیس جمهوری ایران در نشست هیئت دولت و خطاب به جناح منتقدش گفت تاخیر در برداشتن تحریم‌ها خیانت است. - خبرگزاری آناتولی

نشست برجام در وین با یک روز تاخیر انجام می‌شودنماینده دائمی روسیه در سازمان‌ ملل اعلام کرد برگزاری نشست مشترک برجام در وین یک روز به تعویق افتاده است. - خبرگزاری آناتولی

کارکنان بخش درمان در گذرگاه رفح در نوار غزه در حال انتقال محموله واکسن‌ها هستند.به گزارش ایسنا به نقل از شبکه ان.علی ربیعی - آرشیو ایران درخواست برای معاوضه زندانیان با ایالات متحده را تکرار کرد.ای که به طور رسمی پس از دیدار آیت‌الله علی سیستانی و پاپ فرانسیس منتشر شد، هیچ اشاره صریحی نسبت به لغو طرح عادی‌سازی روابط با اسرائیل وجود ندارد.

تشکیلات خودگردان فلسطینی از ارسال نخستین محموله واکسن کرونا به نوار غزه تحت کنترل حماس خبر داد. مقامات فلسطینی دو روز پیش اسرائیل را به مانع‌تراشی در ارسال واکسن به غزه متهم کرده بودند. آر، آنتونی بلینکن وزیر امور خارجه آمریکا در گفت‌وگو با این شبکه در پاسخ به این سوال که آیا سیاست آمریکا هنوز این است که ایران نباید اجازه ی دست یابی به سلاح هسته ای را داشته باشد، گفت: بله این طور است. به گزارش آسوشیتدپرس، می الکیله، وزیر بهداشت تشکیلات خودگردان فلسطینی، روز چهارشنبه گفت که دو هزار دز واکسن روسی «اسپوتنیک» به غزه فرستاده شده است. او در یک کنفرانس خبری به خبرنگاران گفت که جزئیات این امر بعد از نهایی شدن تلاش ها، اعلام می شود. این محموله از گذرگاه کرم شالوم از اسرائیل وارد غزه شده است. توافق هسته ای ایران، موسوم به برجام در مسدود کردن تمام راه هایی  که ایران آن موقع برای تولید مواد شکافت پذیر مورد نیاز برای یک سلاح هسته ای پیش رو داشت، بسیار موثر بود. تنی چند از اعضای پارلمان اسرائیل، اجازه انتقال واکسن به نوار غزه را به آزادی دو اسرائیلی در زندان حماس و نیز باز پس فرستادن جسد دو سرباز اسرائیلی کشته شده در جنگ سال ۲۰۱۴، مشروط کرده بودند. این دیدار فرصتی بود تا پاپ از آیت‌الله‌العظمی سیستانی برای سخنرانی -همراه با جامعه شیعه- در دفاع از آسیب‌پذیرترین و تحت آزار و اذیت‌ترین افراد در میان خشونت‌ها و سختی‌های سال‌های اخیر و تاکید بر زندگی و اهمیت وحدت مردم عراق و تأیید مقدس بودن انسان‌ها تشکر کند.

خبرهای دیگر . بسیار تاسف بار است که ما از آن خارج شدیم. از سوی دیگر مقامات دولت جمهوری اسلامی بارها در سفرهای خارجی خود این گونه استدلال کرده‌اند که دولت و قوه قضائیه در سیستم حاکمیتی ایران از هم مجزا هستند و دولت اختیاری در این زمینه ندارد... فکر می کنم ما این را می دانیم که با خروج (آمریکا) از توافق هسته ای، ایران شروع کرد به لغو کردن محدودیت هایی که توافق بر آن اعمال کرده بود. .