با کسی که قصد خودکشی دارد چگونه رفتار کنیم؟

07/05/1398 10:55:00 ب.ظ

تهران- ایرناپلاس- کسی که می‌خواهد خودکشی کند به‌دنبال اعلام یک پیام است. شاید در بسیاری موارد، کسانی که قصد خودکشی دارند واقعا خودکشی نکنند. اما سؤال این است که اگر با کسی که قصد خودکشی دارد روبه‌رو شدیم، چه کنیم؟

تهران- ایرناپلاس- کسی که می‌خواهد خودکشی کند به‌دنبال اعلام یک پیام است. شاید در بسیاری موارد، کسانی که قصد خودکشی دارند واقعا خودکشی نکنند. اما سؤال این است که اگر با کسی که قصد خودکشی دارد روبه‌رو شدیم، چه کنیم؟ آسیبی به نام «اقدام به خودکشی» سیدحسن موسوی چلک، رئیس انجمن مددکاری ایران در این باره به ایرناپلاس...

آسیبی به نام «اقدام به خودکشی» سیدحسن موسوی چلک، رئیس انجمن مددکاری ایران در این باره به ایرناپلاس می‌گوید: ما این روزها با آسیبی به نام «اقدام به خودکشی» نه خودِ خودکشی مواجه هستیم. از این عنوان مشخص است که مسئله کاملاً تخصصی است. طبیعتاً وقتی مردم ما با فردی مواجه می‌شوند که می‌خواهد اقدام به خودکشی کند، اگر تخصص ندارند، بهترین کار این است که هیچ کاری نکنند و ساده‌ترین اقدام این است که با شماره ۱۲۳ اورژانس اجتماعی تماس بگیرند.

موسوی چلک می‌گوید: اگر اقدام به خودکشی از ارتفاع است بهتر است با شماره‌گیری ۱۲۵، آتش‌نشانی را خبر کنند. چون آتش‌نشانی در این باره مسئول است و اگر لازم باشد این مجموعه با مراجع ذی‌ربط هماهنگ می‌کند که به صحنه بیایند. بنابراین فردی که خودکشی را انتخاب می‌کند، بستگی به عوامل تعیین کننده اقدام به خودکشی، نوع واکنش به آن متفاوت خواهد بود. طبیعتاً هر چقدر عوامل، انگیزه خودکشی را بالا ببرد، نیازمند مداخله افراد با تجربه‌تر در این حوزه هستیم.

ادامه مطلب:
خبرگزاری ایرنا »

طالب به‌مثابه قربانی | نرگس کارخانه‌ای

اول که یکی از آنها را دیدم، تقریبا هنوز وارد افغانستان نشده بودم. باور نمی‌کردم تجربه یکی از عمیق‌ترین لایه‌های افغانستان به این سرعت، چند قدم آن طرف‌تر از مأموران مرز ایران، خودش را به من رسانده باشد. مردی نه‌چندان بلند، با چشمانی سرمه‌کشیده به رنگ طوسی، همان رنگ معروفی که منتظر بودم در افغانستان ببینم. طالبی بود که هیچ فارسی نمی‌دانست و با دستاری مشکی به دور سر، پاسپورت‌ها را بررسی می‌کرد و سمت‌و‌سوی جایی را نشان می‌داد که باید می‌رفتیم. از آنجا به بعد هم تنها نبودم، هرکجا می‌رفتم مردی از طالبان همراهم بود که اغلب تنها پشتون می‌دانستند و طوری رفتار می‌کردند که انگار من آنجا نیستم. یک بار هم که متوجه نگاه زیر‌چشمی یکی از آنها شدم، دستپاچه نگاهش را دزدید. روزهای بعد فهمیدم تنها او نیست که دیدن یک زن برایش سخت است. سفر از هرات شروع شد و در تمام روزها و شهرهای بعد، اثر و حضور طالبان دائمی بود، همه جا و هر لحظه. حالا باید هر یک از عکس‌هایی را که در اخبار و تلویزیون از افغانستان دیده‌ بودم، زندگی می‌کردم. ادامه مطلب >>

Loading news...
Failed to load news.

بستگی داره تو کدوم کشور باشه اگه اینجا باشه منظورم ایرانه که اصلا متولد شدن در اینجا یعنی خود کشی پس من یکی مزاحم خود کشیش نمیشم خودمون رو زودتر از اون بکشیم که ببینه عبرت بگیره ، به نظرم بهترین راهکاره والا با حرف و نصیحت باشه گوش همه پره من به نجاتت فکر می‌کنم، نه رفتارم.

عبدالله: منابع دولتی منابع شخصی کسی نیست که در کارزارهای انتخابات استفاده شودعبدالله عبدالله، رییس اجرایی افغانستان دوشنبه 29 ژوئیه در نشست شورای وزیران در کابل تاکید کرد که

ریحانه طریقت: فارغ از نیت رئیس فدراسیون، وزنه‌برداری زنان را آغاز کردیمریحانه طریقت، نایب‌رئیس سابق فدراسیون وزنه‌برداری، گفت: وزنه‌‌برداری زنان روندی است که متوقف نمی‌شود. من خوشحالم که در حال حاضر از مجموعه فدراسیون بیرونم اما می‌دانم این کار آن‌قدر قوی شروع شده که کسی نمی‌تواند آن را متوقف کند. خوشحالم که دختران ما حالا آرزوی مدال المپیک را در سر می‌پرورانند.

ظریف از سریال گاندو به آیت‌الله خامنه‌ای 'شکایت کرده است'سخنگوی وزارت خارجه ایران ارسال نامه گلایه آمیز محمدجواد ظریف به آیت‌الله خامنه‌ای را تایید کرد. به گفته او این نامه درباره سریال گاندو و آنچه که تخریب علیه وزیر و وزارت خارجه، خواند، بوده است. او افزود که رهبری گفته است که مطلقا راضی نیست که اهانتی به وزیر خارجه ایران صورت بگیرد. آقا نکنید این کار را فردا صدا سیما تعطیل میشه ها نگید که نگفتین بذاربکنه این کلک آخرشه از کثافتکاریش شکایت کند مرتیکه خراب کرده میخواد از مسولیت در برود ما که دیگه نیستیم

ماجرای مردی که با دلش، کفش‌ها را برق می‌اندازدمحمدعلی حسن‌خانی معروف به علی واکسیما، کارش را به صورت یک واکسی سیار در ایران شروع کرد.

افزایش ببرها؛ خبری که 'هر هندی را خوشحال می‌کند'تعداد ببرهایی که در هند زندگی می‌کنند حالا به ۳۰۰۰ قلاده رسیده است، این یعنی تعداد ببرها در بزرگ‌ترین زیستگاه‌شان نسبت به چهار سال پیش، یک‌سوم بیشتر شده است. با چند دوست هندی راجع به این مسئله صحبت کردم و پرسیدم آیا از افزایش تعداد ببرها خوشحال می شوید؟خندیدند و گفت نه چطور؟گفتمBBCچنین خبری نقل کرد و گفت هندی ها،از این موضوع خوشحال می شوند!همه هندی هایی بلافاصله گفتند،BBCخیلی غلط کرده،البته به دلیل ادب و اخلاق،همه فحشها قابل گفتن نیست ادم خورن! خوشحال میشن واقعا هندین !!

دبستان مهرگان آبادان، میراثی که نادیده گرفته شدویدیوی ارسالی از سوی شهروندخبرنگار ایران وایر را در یوتیوب ببینید. The Islamic Regime tries to destroy Iranian culture and history. Islamic Regime tells us that Iran world was a puppet state before the revolution. In fact, Iran is now a Russian client state. Khamenei has signed away Iran’s land over to Russia. This will not stand. کشور خراب شد حالا مونده مدرسه !!