با کسی که قصد خودکشی دارد چگونه رفتار کنیم؟

  • 📰 IRNA_1313
  • ⏱ Reading Time:
  • 67 sec. here
  • 3 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 30%
  • Publisher: 63%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

تهران- ایرناپلاس- کسی که می‌خواهد خودکشی کند به‌دنبال اعلام یک پیام است. شاید در بسیاری موارد، کسانی که قصد خودکشی دارند واقعا خودکشی نکنند. اما سؤال این است که اگر با کسی که قصد خودکشی دارد روبه‌رو شدیم، چه کنیم؟

شاید برای ما هم مواجهه با شخصی که قصد خودکشی دارد اتفاق بیفتد. در این موارد چه باید کرد؟ بهترین واکنش چیست؟ بر اساس گزارش اخیر سازمان بهداشت جهانی، در هر ۴۰ ثانیه یک نفر در جهان دست به خودکشی می‌زند. اما سهم ایران از آمار جهانی خودکشی چقدر است؟ به گفته‌ رضا محبوبی، معاون مرکز امور اجتماعی وزارت کشور، ایران در رتبه‌بندی جهانی خودکشی در جایگاه ۱۰۶ قرار دارد. اگرچه تازه‌ترین آمار منتشر شده از کاهش نرخ خودکشی در سال گذشته خبر می‌دهد، اما ایران همچنان با بحران خودکشی مواجه است؛ به‌ویژه در غرب کشور.

موسوی چلک می‌گوید: اگر اقدام به خودکشی از ارتفاع است بهتر است با شماره‌گیری ۱۲۵، آتش‌نشانی را خبر کنند. چون آتش‌نشانی در این باره مسئول است و اگر لازم باشد این مجموعه با مراجع ذی‌ربط هماهنگ می‌کند که به صحنه بیایند. بنابراین فردی که خودکشی را انتخاب می‌کند، بستگی به عوامل تعیین کننده اقدام به خودکشی، نوع واکنش به آن متفاوت خواهد بود. طبیعتاً هر چقدر عوامل، انگیزه خودکشی را بالا ببرد، نیازمند مداخله افراد با تجربه‌تر در این حوزه هستیم.

در برخی از موارد مردم می‌دانند چگونه رفتار کنند و سعی می‌کنند فرد را تخلیه روانی کنند. همین باعث آرامش فرد می‌شود. نکته دیگری که به نظر در بحث اقدام به خودکشی مهم است این است که مردم، منابع اجتماعی را بشناسند. در بسیاری از موارد شهروندان نمی‌دانند که اگر با این شماره تلفن‌ها تماس بگیرند، چقدر به فرد کمک کرده‌اند، اما مردم ما نه‌تنها ابرو را برنمی‌دارند، بلکه چشم را هم کور می‌کند. آدم‌ها با زبان‌های مختلفی سعی می‌کنند دیگران را در مورد مشکلاتشان آگاه کنند.

صحبت کردن از خودکشی، صحبت کردن از اینکه دلیلی برای زندگی وجود ندارد،‌ صحبت کردن از این احساس که «مزاحم دیگران هستم»،‌ احساس گیر افتادن یا درد غیرقابل توضیح و غیرقابل تحمل،‌ همه اینها آدم‌ها را در خطر بالای آسیب‌پذیری و تمایل به خودکشی قرار می‌دهد. جمله‌هایی مثل «اگر بمیرم هم مهم نیست» یا «دلم می‌خواست کاش از خواب بیدار نمی‌شدم»، می‌تواند و باید زنگ خطر را برای شما به صدا درآورد.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

بستگی داره تو کدوم کشور باشه اگه اینجا باشه منظورم ایرانه که اصلا متولد شدن در اینجا یعنی خود کشی پس من یکی مزاحم خود کشیش نمیشم

خودمون رو زودتر از اون بکشیم که ببینه عبرت بگیره ، به نظرم بهترین راهکاره والا با حرف و نصیحت باشه گوش همه پره

من به نجاتت فکر می‌کنم، نه رفتارم.

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 6. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

عبدالله: منابع دولتی منابع شخصی کسی نیست که در کارزارهای انتخابات استفاده شودعبدالله عبدالله، رییس اجرایی افغانستان دوشنبه 29 ژوئیه در نشست شورای وزیران در کابل تاکید کرد که
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »

ریحانه طریقت: فارغ از نیت رئیس فدراسیون، وزنه‌برداری زنان را آغاز کردیمریحانه طریقت، نایب‌رئیس سابق فدراسیون وزنه‌برداری، گفت: وزنه‌‌برداری زنان روندی است که متوقف نمی‌شود. من خوشحالم که در حال حاضر از مجموعه فدراسیون بیرونم اما می‌دانم این کار آن‌قدر قوی شروع شده که کسی نمی‌تواند آن را متوقف کند. خوشحالم که دختران ما حالا آرزوی مدال المپیک را در سر می‌پرورانند.
منبع: EtemadOnline - 🏆 9. / 59 ادامه مطلب »

ظریف از سریال گاندو به آیت‌الله خامنه‌ای 'شکایت کرده است'سخنگوی وزارت خارجه ایران ارسال نامه گلایه آمیز محمدجواد ظریف به آیت‌الله خامنه‌ای را تایید کرد. به گفته او این نامه درباره سریال گاندو و آنچه که تخریب علیه وزیر و وزارت خارجه، خواند، بوده است. او افزود که رهبری گفته است که مطلقا راضی نیست که اهانتی به وزیر خارجه ایران صورت بگیرد. آقا نکنید این کار را فردا صدا سیما تعطیل میشه ها نگید که نگفتین بذاربکنه این کلک آخرشه از کثافتکاریش شکایت کند مرتیکه خراب کرده میخواد از مسولیت در برود ما که دیگه نیستیم
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »

ماجرای مردی که با دلش، کفش‌ها را برق می‌اندازدمحمدعلی حسن‌خانی معروف به علی واکسیما، کارش را به صورت یک واکسی سیار در ایران شروع کرد.
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »

افزایش ببرها؛ خبری که 'هر هندی را خوشحال می‌کند'تعداد ببرهایی که در هند زندگی می‌کنند حالا به ۳۰۰۰ قلاده رسیده است، این یعنی تعداد ببرها در بزرگ‌ترین زیستگاه‌شان نسبت به چهار سال پیش، یک‌سوم بیشتر شده است. با چند دوست هندی راجع به این مسئله صحبت کردم و پرسیدم آیا از افزایش تعداد ببرها خوشحال می شوید؟خندیدند و گفت نه چطور؟گفتمBBCچنین خبری نقل کرد و گفت هندی ها،از این موضوع خوشحال می شوند!همه هندی هایی بلافاصله گفتند،BBCخیلی غلط کرده،البته به دلیل ادب و اخلاق،همه فحشها قابل گفتن نیست ادم خورن! خوشحال میشن واقعا هندین !!
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »

دبستان مهرگان آبادان، میراثی که نادیده گرفته شدویدیوی ارسالی از سوی شهروندخبرنگار ایران وایر را در یوتیوب ببینید. The Islamic Regime tries to destroy Iranian culture and history. Islamic Regime tells us that Iran world was a puppet state before the revolution. In fact, Iran is now a Russian client state. Khamenei has signed away Iran’s land over to Russia. This will not stand. کشور خراب شد حالا مونده مدرسه !!
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »