با چند نشانه جدید ابتلا به ویروس کرونا بیشتر آشنا شوید

15/08/1399 06:02 ب.ظ

با چند نشانه جدید ابتلا به ویروس کرونا بیشتر آشنا شوید این گزارش را بخوانید 🔽

در ماه‌های ابتدایی شیوع ویروس کرونا به‌عنوان یک بیماری همه‌گیر، متخصصان حوزه پزشکی به تدریج علائم این بیماری مانند تب شدید، سرفه مداوم و یا از دست دادن و یا تغییر حس بویایی و چشایی را معرفی کردند اما اکنون محققان بر این باورند که چند علامت جانبی جدید نیز می‌تواند در این فهرست جای بگیرد. این گروه تحقیقاتی اعلام کرد که این وضعیت معمولا بین یک تا چهار هفته بعد از ابتلا به کووید-۱۹ ایجاد می‌شود و می‌تواند باعث تورم یا تغییر رنگ انگشتان پا شود. طبق نتایج این تحقیقات علائم در اکثر موارد خفیف است و طی چند هفته پا به حالت طبیعی بر می‌گردد.

با این حال محققان می‌گویند که در برخی موارد التهاب بیش از ۱۵۰ روز ادامه داشته است و آن‌ها می‌ترسند که یافته‌هایشان تنها ذره کوچکی از واقعیت باشد.

دکتر استر فریمن، محقق اصلی این پژوهش گفت: «به نظر می‌رسد گروه خاصی از بیماران وجود دارند که وقتی به کووید-۱۹ مبتلا می‌شوند در انگشتان پاهایشان التهاب ایجاد می‌شود. قرمز و متورم می‌شود و در نهایت رو به بنفشی می‌رود.»

وی تاکید کرد: «در اکثر موارد این عارضه خود به خود برطرف می‌شود. نسبتا خفیف است و به طور متوسط ۱۵ روز طول می‌کشد اما بیمارانی را دیده‌ایم که یک یا دو ماه درگیر این مشکل بوده‌اند.» واقعیت این است که برخی از بیماران ما بیش از ۱۵۰ روز درگیر این مشکل با انگشتان قرمز یا بنفش یا متورم هستند.محقق اصلی این پژوهش headtopics.com

وی با تعجب گفت که «بسیار حیرت آور است که این مشکل از مرز ۶۰ روز فراتر می‌رود.»

ادامه مطلب:
euronews_pe »

مخالفت مجلس اعیان بریتانیا با لایحه دولت همزمان با دور جدید مذاکرات پسابرکسیتدولت بریتانیا تاکید کرده است که بخشی‌هایی از این لایحه جنجالی را که مجلس اعیان با آن مخالفت کرده است در جریان رسیدگی در شور دوم در مجلس عوام بار دیگر در لایحه خواهد گنجاند. فکر کنم با شکست ترامپ انگلیس هم با چالش برگزیت مواجه است به نظر شما انگلیس به اتحادیه اروپا باز می گردد؟

با وجود اعمال تحریم‌های جدید علیه روسیه، پرزیدنت بایدن خواهان گفت‌وگو با پوتین شد🔺با وجود اعمال تحریم‌های جدید علیه روسیه، پرزیدنت بایدن خواهان گفت‌وگو با پوتین شد ▪️ پرزیدنت بایدن این تحریم‌ها را «متناسب» دانست و گفت آمریکا به دنبال آن نیست که به چرخه تنش‌ها و درگیری با روسیه دامن بزند و خواهان روابطی پایدار و قابل پیش‌بینی است

اردوغان: مسائل مرتبط با مدیترانه شرقی را نه با تنش بلکه با مذاکره می‌توان حل کرداردوغان: مسائل مرتبط با مدیترانه شرقی را نه با تنش بلکه با مذاکره می‌توان حل کرد اردوغان: پیشنهاد ما برای برگزاری کنفرانسی با حضور تمامی کشورهای شرق مدیترانه و ترک‌های قبرس هنوز روی میز است اردوغان: ترکیه کشوری است که مرز دریایی طولانی در مدیترانه دارد و نمی‌توانیم تنها از دور نظاره‌گر تحولات در این منطقه باشیم اردوغان: اتحادیه اروپا باید از نابینایی راهبردی که دچار آن شده رهایی یافته و اجازه سوءاستفاده از خود به یونان و بخش روم نشین قبرس در مسائل مربوط به مدیترانه شرقی را ندهد

آیا علی سیستانی در دیدار با پاپ، با طرح عادی سازی رابطه با اسرائیل مخالفت کرد؟

جو بایدن با امضای ۱۷ فرمان اجرایی در روز نخست میراث ترامپ را نشانه رفتجو بایدن گفت: «کار را با وفا به وعده‌هایی که به مردم دادم شروع می‌کنم.» به نیت چهارده معصوم باید چهارده تا امضا میکرد😁😁😁 امیدوارم نشانه هایش سبب جنگ های ویرانگرنشود ودرجهت صلح وآرامش همه جانبه ی جهانی باشدوباتوجه به سن وسالش تجربیاتش را برای تعامل سازنده وحفظ کرامت انسانی بکاربگیرد

یکی از علائم که با ویروس کرونا مرتبط است، «انگشتان پای کووید» نامیده‌اند. تحقیقات انجام شده از سوی اتحادیه بین‌المللی بیماری‌های پوستی و آکادمی پوست آمریکا نشان می‌دهد که برخی از بیماران مبتلا به ویروس کرونا دچار التهاب‌های مربوط به سرمازدگی در پاهای خود می‌شود که گاهی ماه‌ها ادامه پیدا می‌کند.

این گروه تحقیقاتی اعلام کرد که این وضعیت معمولا بین یک تا چهار هفته بعد از ابتلا به کووید-۱۹ ایجاد می‌شود و می‌تواند باعث تورم یا تغییر رنگ انگشتان پا شود.

طبق نتایج این تحقیقات علائم در اکثر موارد خفیف است و طی چند هفته پا به حالت طبیعی بر می‌گردد. با این حال محققان می‌گویند که در برخی موارد التهاب بیش از ۱۵۰ روز ادامه داشته است و آن‌ها می‌ترسند که یافته‌هایشان تنها ذره کوچکی از واقعیت باشد.

دکتر استر فریمن، محقق اصلی این پژوهش گفت: «به نظر می‌رسد گروه خاصی از بیماران وجود دارند که وقتی به کووید-۱۹ مبتلا می‌شوند در انگشتان پاهایشان التهاب ایجاد می‌شود. قرمز و متورم می‌شود و در نهایت رو به بنفشی می‌رود.»

وی تاکید کرد: «در اکثر موارد این عارضه خود به خود برطرف می‌شود. نسبتا خفیف است و به طور متوسط ۱۵ روز طول می‌کشد اما بیمارانی را دیده‌ایم که یک یا دو ماه درگیر این مشکل بوده‌اند.»

واقعیت این است که برخی از بیماران ما بیش از ۱۵۰ روز درگیر این مشکل با انگشتان قرمز یا بنفش یا متورم هستند.محقق اصلی این پژوهش

وی با تعجب گفت که «بسیار حیرت آور است که این مشکل از مرز ۶۰ روز فراتر می‌رود.»

این پژوهشگر افزود: «واقعیت این است که برخی از بیماران ما بیش از ۱۵۰ روز درگیر این مشکل با انگشتان قرمز یا بنفش یا متورم هستند.»

بین ماه‌های آوریل تا اوت هزار فرد مبتلا به کووید-۱۹ علائم پوستی را نیز گزارش کردند که تقریبا در بین ۶۰ درصد آن‌ها انگشتان مایل به آبی از جمله این علائم عنوان شده است.

دکتر فریمن گفت: «شناسایی افراد با علائم «انگشتان پای کووید» از جمله برخی در بریتانیا به دانشمندان کمک می‌کند تا درباره علائم مربوط به ویروس کرونا در سایر نقاط بدن اطلاعات بیشتری کسب کنند.»

علائم کرونا و حساسیت بهاری چه شباهت‌هایی با هم دارند؟اما یک نشانه جدید دیگر ریزش موها در افراد مبتلا به کووید-۱۹ عنوان شده است. آلیسا میلانو، بازیگر آمریکایی در ویدئویی که پس از ابتلا به کرونا در حساب اینستاگرام خود منتشر کرد، اثرات احتمالی ویروس کرونا را بر روی موهای خود نشان داد.

نتایج یک تحقیق در دانشگاه ایندیانا نشان می‌دهد که ۴۲۳ نفر از بین ۱۵۶۷ نفر مبتلا به کووید-۱۹ در پاسخ به سوالی در این موضوع اعلام کردند که دچار ریزش مو شده‌اند که حدود ۲۷ درصد افراد این تحقیق می‌شود.

تا کنون دانشمندان درباره از دست دادن چشایی و بویایی صحبت کرده‌اند اما کاهش شنوایی هم در بین گروهی از بیماران دیده شده است. مجله پزشکیپیش از اعلام کرده بود که نخستین مورد از دست دادن شنوایی ناگهانی و دائمی مرتبط با کووید-۱۹ در بریتانیا گزارش شده است.مجله فوریت‌های پزشکی آمریکا

نیز گزارشی درباره یک مرد ۶۲ ساله مبتلا به کرونا منتشر کرد در آوریل گذشته پس از چهار روز سکسکه در اورژانس بستری شد. این مرد علائم معمول کرونا را نداشت اما با این وجود آزمایش وی مثبت شد. برخی دانشمندان معتقدند که سکسکه مداوم می‌تواند از علائم کووید-۱۹ باشد که به عفونت دستگاه تنفسی مرتبط است.