با وجود دخالت نیروهای امنیتی، تجمع روز زن در تهران برگزار شد

20/12/1399 12:15 ق.ظ

امروز سه‌شنبه ۱۹ اسفند ۱۳۹۹ جمعی از فعالان حوزه زنان و کنش‌گران مدنی با وجود جو امنیتی، در پارک ساعی تهران گرد هم آمدند و روز جهانی زن را گرامی داشتند. اخبار_ایران تهران روز_جهانی_زنان نرگس_محمدی

استان‌وایر- امروز سه‌شنبه ۱۹ اسفند ۱۳۹۹ جمعی از فعالان حوزه زنان و کنش‌گران مدنی با وجود جو امنیتی، در «پارک ساعی» تهران گرد هم آمدند و روز جهانی زن را گرامی داشتند.کانال تلگرامی «کانون مدافعان حقوق بشر» ویدیویی از این تجمع را منتشر کرده است که در آن جمعی از کنش‌گران مدنی به مناسبت هشتم مارس سرود برابری می‌خوانند.

کانال تلگرامی «کانون مدافعان حقوق بشر» ویدیویی از این تجمع را منتشر کرده است که در آن جمعی از کنش‌گران مدنی به مناسبت هشتم مارس سرود برابری می‌خوانند. تجمع کنندگان پوسترهایی با شعارهای «حجاب اجباری طبیعی نیست»، «خشونت علیه زنان را متوقف کنید»، «حق زنان گرفتنی است نه دادنی»، «زنان عموما سیلی می‌خورند و گاه سر بریده می‌شوند»، «قتل‌های ناموسی متوقف شود» و«فقر، خشونت مضاعف علیه زن است» در دست داشتند.

به نوشته کانال تلگرامی کانون مدافعان حقوق بشر، ابتدا قرار بود این تجمع ساعت ۱۶ امروز سه‌شنبه در «پارک هنرمندان» برگزار شود که با حضور پر تعداد نیروهای امنیتی و پلیس امکان برگزاری نیافت. پس از دخالت نیروهای امنیتی، تعداد زیادی از شرکت کنندگان متفرق شدند اما با تصمیم برگزار کنندگان، این تجمع در پارک ساعی برگزار شد.

از جمله شرکت کنندگان در این تجمع، «نرگس محمدی»، نایب رییس «کانون مدافعان حقوق بشر» و فعال مدنی بود که در ۱۷ مهر امسال پس از پنج سال و نیم حبس مداوم، از زندان آزاد شد.

ادامه مطلب:
iranwire »

استان‌وایر- امروز سه‌شنبه ۱۹ اسفند ۱۳۹۹ جمعی از فعالان حوزه زنان و کنش‌گران مدنی با وجود جو امنیتی، در «پارک ساعی» تهران گرد هم آمدند و روز جهانی زن را گرامی داشتند.

کانال تلگرامی «کانون مدافعان حقوق بشر» ویدیویی از این تجمع را منتشر کرده است که در آن جمعی از کنش‌گران مدنی به مناسبت هشتم مارس سرود برابری می‌خوانند.

تجمع کنندگان پوسترهایی با شعارهای «حجاب اجباری طبیعی نیست»، «خشونت علیه زنان را متوقف کنید»، «حق زنان گرفتنی است نه دادنی»، «زنان عموما سیلی می‌خورند و گاه سر بریده می‌شوند»، «قتل‌های ناموسی متوقف شود» و«فقر، خشونت مضاعف علیه زن است» در دست داشتند.

به نوشته کانال تلگرامی کانون مدافعان حقوق بشر، ابتدا قرار بود این تجمع ساعت ۱۶ امروز سه‌شنبه در «پارک هنرمندان» برگزار شود که با حضور پر تعداد نیروهای امنیتی و پلیس امکان برگزاری نیافت.

پس از دخالت نیروهای امنیتی، تعداد زیادی از شرکت کنندگان متفرق شدند اما با تصمیم برگزار کنندگان، این تجمع در پارک ساعی برگزار شد.

از جمله شرکت کنندگان در این تجمع، «نرگس محمدی»، نایب رییس «کانون مدافعان حقوق بشر» و فعال مدنی بود که در ۱۷ مهر امسال پس از پنج سال و نیم حبس مداوم، از زندان آزاد شد.

📩اگر به اطلاعات تکمیلی درباره این خبر دسترسی دارید، لطفاً با این ایمیل با ما تماس بگیرید: