با هدف جلوگیری از گسترش کرونا؛ بلژیک از معلمان مدارس آزمایش بزاق می‌گیرد

22/11/1399 09:16 ب.ظ

دولت بلژیک روز چهارشنبه ۲۲ بهمن (۱۰ فوریه) اعلام کرد قصد دارد در قالب یک طرح آزمایشی از معلمان و کارکنان مدارس آزمایش بزاق به عمل آورد تا از گسترش بیشتر ویروس کرونا در مکان‌های عمومی جلوگیری کند.

دولت بلژیک روز چهارشنبه ۲۲ بهمن (۱۰ فوریه) اعلام کرد قصد دارد در قالب یک طرح آزمایشی از معلمان و کارکنان مدارس آزمایش بزاق به عمل آورد تا از گسترش بیشتر ویروس کرونا در مکان‌های عمومی جلوگیری کند. بنابر اعلام وزارت بهداشت بلژیک، مقامات فدرال و استانی بر روی این طرح به توافق رسیده‌اند و قرار است طی شش هفته آینده از ۲۵۰۰ نفر تست گرفته شود.

برنامه جدید ناظر به مدارس مقطع متوسطه، راهنمایی، ابتدایی و مهدکودک‌ها است و مقطع تحصیلات عالی و تکمیلی را در بر نمی‌گیرد.

در این برنامه که با حضور داوطلبانه افراد برگزار می‌شود از شرکت‌کنندگان خواسته خواهد شد تا هفته‌ای یک بار آزمایش کرونا را با بزاق خود و به هنگام صبح در خانه انجام دهند. کرونا در اروپا؛ وخامت شرایط در پرتغال و ممنوعیت تظاهرات ضد قرنطینه در بلژیک و اتریش

غربالگری بیماران کووید-۱۹ با استفاده از بزاق انتهای بینی، که روش جایگزینی برای آزمایش موسوم به پی‌سی‌آر است، یکی از قابل‌اطمینان‌ترین روش‌ها برای تشخیص ابتلا به شمار می‌رود. این روش از ماه نوامبر در شماری از خانه‌های سالمندان در بلژیک انجام شده است و مقامات دولتی می‌گویند نتیجه آن رضایتبخش بوده است. headtopics.com

دولت در بیانیه خود آورده است: «برای کودکان و جوانان ما بسیار مهم است که مدارس بتوانند باز بمانند و به کار خود ادامه دهند. به همین دلیل است که باید عفونت‌ها شناسایی و شیوع به سرعت مهار شود.»

ادامه مطلب:
euronews_pe »

گسترش ویروس کرونا در خوزستان از طریق مدارس نبود/ ۲۲ هزار خانوار از تبلت دانش‌آموزی محرومندمدیر کل آموزش و پرورش استان خوزستان درباره آموزش حضوری دانش‌آموزان در این استان که اکنون وضعیت ۱۱ شهرستانش قرمز است، گفت: در مناطق آبی، پایه‌های اول و دوم به شکل گروه‌های ۵ نفره با رضایت و تمایل اولیا، می‌توانند به کلاس بیایند، رفع اشکال کنند و بروند. این طور نبود که دانش آموزی ناقل باشد و انتقال ویروس از طریق مدارس اتفاق بیفتد.

جلوگیری از گرمایش زمین با پخش آهک در لایه‌ای از اتمسفر زمین؟ | DW | 13.03.2021یک پروژه تحقیقاتی دانشگاه هاروارد از آغاز سال جاری میلادی با مخالفت و موافقت‌های زیادی روبرو شده است. پژوهشگران می‌خواهند با پخش آهک در لایه استراتوسفر زمین، بخشی از نور خورشید را بازگردانند. امکان یک اشتباه و ایجاد عصر یخبندان جای بررسی داره نه برای کل زمین بلکه نزدیک قطب ها و برای حفظ یخچال های طبیعی، گمونم ارزش امتحان رو داره.

افغانستان؛ پولیس بغلان از قاچاق چهار کودک که از بلخ ربوده شده بودند جلوگیری کردمنابع امنیتی در ولایت بغلان افغانستان یکشنبه 14 مارس از جلوگیری قاچاق چهار کودک به بیرون از این کشور

جلوگیری از دفن بهاییان تهران در بخشی از گورستان خاوران

درخواست جمعی از نمایندگان از قالیباف برای رسیدگی به «تغییرات بودجه بعد از تصویب»بیش از۱۰۰ نماینده مجلس در نامه‌ای خطاب به رییس مجلس با طرح این ادعا که ارقام جداول بودجه و برخی تبصره‌ها بعد از تصویب مجلس، تغییرات گسترده کرده، آن را رکوردی جدید در عدم تمکین به قانون آیین نامه و ایجاد رانت برای چند نفر عنوان کرده و خواستار اقدام رییس مجلس در این زمینه شدند.

دولت بلژیک روز چهارشنبه ۲۲ بهمن (۱۰ فوریه) اعلام کرد قصد دارد در قالب یک طرح آزمایشی از معلمان و کارکنان مدارس تست بزاق به عمل آورد تا از گسترش بیشتر ویروس کرونا در مکان‌های عمومی جلوگیری کند.

بنابر اعلام وزارت بهداشت بلژیک، مقامات فدرال و استانی بر روی این طرح به توافق رسیده‌اند و قرار است طی شش هفته آینده از ۲۵۰۰ نفر تست گرفته شود.

برنامه جدید ناظر به مدارس مقطع متوسطه، راهنمایی، ابتدایی و مهدکودک‌ها است و مقطع تحصیلات عالی و تکمیلی را در بر نمی‌گیرد.

در این برنامه که با حضور داوطلبانه افراد برگزار می‌شود از شرکت‌کنندگان خواسته خواهد شد تا هفته‌ای یک بار آزمایش کرونا را با بزاق خود و به هنگام صبح در خانه انجام دهند.

کرونا در اروپا؛ وخامت شرایط در پرتغال و ممنوعیت تظاهرات ضد قرنطینه در بلژیک و اتریش

غربالگری بیماران کووید-۱۹ با استفاده از بزاق انتهای بینی، که روش جایگزینی برای آزمایش موسوم به پی‌سی‌آر است، یکی از قابل‌اطمینان‌ترین روش‌ها برای تشخیص ابتلا به شمار می‌رود.

این روش از ماه نوامبر در شماری از خانه‌های سالمندان در بلژیک انجام شده است و مقامات دولتی می‌گویند نتیجه آن رضایتبخش بوده است.

دولت در بیانیه خود آورده است: «برای کودکان و جوانان ما بسیار مهم است که مدارس بتوانند باز بمانند و به کار خود ادامه دهند. به همین دلیل است که باید عفونت‌ها شناسایی و شیوع به سرعت مهار شود.»

بلژیک با بیش از ۲۱ هزار کشته یکی از کشورهای اروپایی است که بیشتر از دیگر کشورها تحت تاثیر همه‌گیری کرونا قرار گرفته است.