با ناکامی دولت وحدت در اسرائیل بار دیگر انتخابات برگزار می‌شود - BBC News فارسی

03/10/1399 04:44:00 ق.ظ

با ناکامی دولت وحدت در اسرائیل بار دیگر انتخابات برگزار می‌شود

با ناکامی دو حزب اصلی حاضر در دولت وحدت اسرائیل برای حل اختلاف بر سر بودجه پیش از رسیدن ضرب الاجل تعیین شده، چهارمین انتخابات عمومی ظرف دو سال در این کشور برگزار خواهد شد. دو انتخابات قبلی نتیجه قطعی نداشت و به تشکیل دولت وحدت که پدیده ای نادر است منجر شد. بنیامین نتانیاهو نخست وزیر اسرائیل که محاکمه او به اتهام فساد در جریان بوده، امیدوار است برای ششمین بار به قدرت برسد.

او اتهامات فساد را رد می کند و می گوید با انگیزه سیاسی مطرح شده است.

پارلمان اسرائیل، کنِسِت، در نیمه شب سه شنبه بعد از به سر آمدن ضرب الاجلی برای تصویب بودجه دولت به طور خودکار منحل شد. با شکست لایحه ای برای خریداری وقت بیشتر برای تصویب بودجه، آخرین تلاش برای پرهیز از این وضعیت ناکام ماند.

آقای نتانیاهو، رهبر حزب راستگرای لیکود، و رقیب او بنی گانتس از حزب میانه گرای آبی و سفید، ساعاتی پیش از انقضای ضرب الاجل نیمه شب یکدیگر را به خاطر این بحران مقصر شناختند. آقای نتانیاهو گفت: "من این انتخابات را نمی خواهستم. لیکود انتخابات تازه ای نمی خواست. ما مکررا علیه انتخابات تازه رای داده ایم. متاسفانه بنی گانتس زیر توافقی که با ما داشت زد." headtopics.

ادامه مطلب:
BBC NEWS فارسی »
Loading news...
Failed to load news.

جشن پیروزی اردوغان در آذربایجان

پیروزی رجب طیب اردوغان در انتخابات ریاست جمهوری ترکیه در آذربایجان با شور و شوق جشن گرفته شد. - Anadolu Ajansı ادامه مطلب >>

چرا بی بی سی فارسی بهنود ( ۲۰:۳۰ مقیم لندن) راجب مصاحبه ظریف با شبکه طلوع افغانستان خفه خون گرفته؟ لابلای چند خبر قتل خاشقچی میباید یه اشاره ای هم بکنید، انصاف نیست.

آیا علی سیستانی در دیدار با پاپ، با طرح عادی سازی رابطه با اسرائیل مخالفت کرد؟

تلاش دولت تحویل کشور با رفع تحریم و عبور از کرونا به دولت بعدی استدویست و دوازدهمین جلسه ستاد هماهنگی اقتصادی دولت روز یکشنبه و در نخستین روز از سال 1400 با حضور رئیس جمهور و کلیه اعضای ستاد برگزار و در این جلسه بر تلاش همه جانبه دولت تا روز پایانی فعالیت خود برای شکوفایی اقتصاد ایران با ادامه روند رو به رشد تولید و پشتیبانی و مانع‌زدایی از آن تأکید شد.

ظریف: تیم بایدن با بنای سیاستش بر شکست‌های ترامپ، نتیجه‌ای جز ناکامی نمی‌بیندظریف: کل توافق هسته‌ای غیرقابل مذاکره است آمریکا باید تحریم‌ها را لغو کند،نه اینکه معافیت صادر کند آمریکا باید ضمانت دهد که رفتار ترامپ تکرار نخواهد شد ما یک اسب را دو بار نمی‌خریم ما پنج سال منتظر ماندیم آمریکا نباید در خصوص توان دفاعی ایران صحبت کند اونیکه بهت فروختن اسب نبود یه چیز دیگه بود ۵سال‌! صبرکن تا صبح دولتتان بدمد! میدانم خیلی کار میکنی و بسیار خسته شدی، بخصوص در چندسال اخیر که با آن ماله بزرگتر از هیکلت باید پیوسته کار کنی. از یک سو در حکومت تخم چپ چشم کسی نیستی و قالیباف به روسیه میرود و از سوی دگر مجلسیان قدر ماله‌کشی‌ت را نمیشناسند.چوب‌دوسرپِهِنی شدی شیطون! ما که میدانیم صورت خندان این دفعه‌ات از جشنی‌ست که در مخرج برگزار کردی! دلت خنک شد که اردنگی روسها بر ماتحت قالیباف با پوتینِ ولادمیر آنها را ضایع کرد و کمی از درد اینکه هرزگاهی کسی آدمت حساب نمیکند، کم شد. بخند بیشرف، بخند نامرد، بخند خائن

سوپرلیگ اروپا آری یا نه؛ گفتگوی یورونیوز با دو ورزشی نویس با دو دیدگاه متفاوتدر دو روز گذشته ایده ایجاد سوپرلیگ اروپایی با انتقادات و حمایت های فراوانی در سطح جهان مواجه شده است. یورونیوز در همین باره تلاش کرد در گفتگو با دو ورزشی نویس جزییات این طرح و نقدها و نظرهای متعدد را بررسی کند.

عادل الجبیر: به همکاری با آمریکا در راستای مقابله با دشمنان مشترکمان ادامه خواهیم دادعادل الجبیر وزیر مشاور در امور خارجه و عضو كابینه سعودی، سخنرانی جو بایدن رئیس جمهوری آمریكا را حقیقت_هفت_تپه هفت_تپه_زنده_است هفت_تپه_پادگان_نیست عدالتخواران