با عرضه شستا در بورس شفاف‌سازی و تقارن اطلاعاتی اتفاق نمی‌افتد/ عمده منابع بازار سرمایه، صرفِ سفته‌بازی و نوسان‌گیری می‌شود/ با تجدید ارزیابی دارایی‌ فقط روی خرابکاری‌ها سرپوش می‌گذارند

  • 📰 ilnanews
  • ⏱ Reading Time:
  • 47 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 22%
  • Publisher: 53%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

حمید میرمعینی (کارشناس بازار سرمایه) گفت: با عرضه سهام شستا در بازار بورس، شفاف‌سازی و تقارن اطلاعاتی اتفاق نمی‌افتد. همین حالا شرکت‌هایی که در بازار بورس اوراق بهادار حضور دارند هم نشت اطلاعاتی، هم عدم شفافیت اطلاعاتی و هم عدم تقارن اطلاعاتی دارند.

به گزارش خبرنگار ایلنا، در حالی ورود شرکت‌ سرمایه‌گذاری سازمان تامین اجتماعی به بازار بورس مورد تاکید اصحابِ سیاست است که کنشگران اقتصادی و صنفی به دلایلی با آن مخالفت می‌کنند. دسته اولِ مخالفان می‌گویند که ورود عجله‌ای چند هزار میلیارد تومان سرمایه شستا در بازار بورس نه تنها سازنده نیست که موجب رکود می‌شود.

در سطح بعدی باید روشن شود که برنامه جایگزین شستا چیست. به این معنی که دولت با منابع حاصل از واگذاری سهام چه می‌خواهد بکند. آیا دولت می‌خواهد منابعی که بدست آورده را خرج پرداخت بدهی‌هایش کند یا خیر؟ اگر شرکتی مانند شستا با این میزان دارایی به بورس عرضه شود و پول فروش آن از بازار خارج شود، فشار بسیار زیادی به بازار وارد و نوعی هرج و مرج ایجاد می‌شود. بنابراین از یک اتفاق بزرگ با هزار و یک حواشی صحبت می‌کنیم که نمی‌توان به راحتی بر تبعات آن چشم پوشاند.

البته کارشناسان بورس و فرابورس این بررسی را انجام می‌دهند. اما تاکید دارم اگر دولت بخواهد عرضه سهام شرکت‌های شستا را در بورس با اعمال فشار انجام دهد، نتایج منفی می‌گیرد. از نظر منِ کارشناس، حالِ حاضر، زمانی مناسبی برای عرضه شستا در بورس نیست؛ به چند دلیل. دلیل اول آن را گفتم. دلیل دوم این است که هم شستا و هم زیرمجموعه‌های آن در رکود و تنگنا به سر می‌برند و با توجه به تنگناهای اقتصادی نمی‌‌توانند پتانسیل‌های خود را به فعلیت برسانند و در حالت عملیاتی قرار گیرند.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 10. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

در بازار طلا، سکه و ارز چه خبر است؟در نخستین روز هفته جدید، سکه طرح قدیم گوی سبقت را از سکه طرح جدید ربود. در بازار ارز هم روندی که از هفته پیش آغاز شده بود با شیب اندکی ادامه دارد.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

افت ارزش سهام در بازار بورس اروپا
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

توضیحات دفتر معاون سیاسی وزیر کشور در واکنش به انتشار یک مطلب خلاف واقعتوضیحات دفتر معاون سیاسی وزیر کشور در واکنش به انتشار یک مطلب خلاف واقع: معاون سیاسی وزیر کشور هیچ تصریحی بر مطلع بودن ریاست محترم جمهور از تاریخ و ساعت اجرای طرح نداشته‌اند توضیحات دفتر معاون سیاسی وزیر کشور: وزیر کشور در جلسه چهارشنبه دولت گزارش جلسات شاک و تدابیر اتخاذ شده را ارایه کرده،اما تعیین زمان‌بندی دقیق اجرای این طرح مطرح نشده سخنان دکتر روحانی در آذربایجان شرقی حاکی از نهایت اعتماد و اطمینان ایشان نسبت به شورای امنیت کشور و وزیر کشور بوده
منبع: PadDolat - 🏆 18. / 51 ادامه مطلب »

حقوق معترضان در برابر نیروهای سرکوبگربراساس قوانین جمهوری اسلامی، آیا نیروهای مسلح حق اعمال این حد از خشونت که در اعتراض‌های اخیر شاهد بودیم را دارند؟ در چنین سرکوب گسترده‌ای که تعداد زیادی کشته برجای گذاشت، حقوق_معترضان در برابر نیروهای سرکوبگر چیست؟ یادداشتی از سهیلا رحیمی، وکیل دادگستری: خواستید مردم روتحمیق کنید برای مقابله مسلحانه بانیروهای حافظ امنیت.اما از همون جمله اول،دروغ وافسانه بود؛نوپو= نیروویژه پادوحشت اینکه نیروهای امنیتی بی محابابه مردم شلیک کردن دروغیه که شمامیگید،درحالیکه درتمام موارداولین شلیک ازسمت اغتشاشگرهابودوکلی دروغ دیگه داخل همین چند خط.
منبع: IranIntl - 🏆 3. / 63 ادامه مطلب »

حمله با چاقو روی پل «لندن بریج»؛ مهاجم از پا درآمدیک مقام امنیتی بریتانیایی روز جمعه 29 نوامبر 2019 اعلام کرد که در پی حمله با چاقو در لندن روی پل
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »

شش کشور اروپایی دیگر به اینستکس می‌پیوندندتهران- ایرنا- بلژیک، دانمارک، سوئد، فنلاند، نروژ و هلند در بیانیه‌ای مشترک ضمن حمایت از برجام اعلام کردند که در فرایند پیوستن به اینتکس برای تجارت با ایران هستند. محاله ما اینم بگزاریم برای دوام تروریستی خودتون به اهداف کثیفتان برسید .تواروپاز شما بی خبری نیست نخواهیم گذاشت Fatfیا کمک بانکی واینستکس بای بای نخواهیم گذاشت در اروپا این کاربشه
منبع: IRNA_1313 - 🏆 6. / 63 ادامه مطلب »