با سریع‌ترین هواپیمای برقی جهان از شرکت خودروسازی «رولز-رویس» آشنا شوید

04/11/1400 09:05:00 ق.ظ

🔺 با سریع‌ترین هواپیمای برقی جهان از شرکت خودروسازی «رولز-رویس» آشنا شوید ▪ در حالی که تولید خودروهای برقی در حال رشد و گسترش است، سفرهای هوایی هنوز به طور عمده به سوخت‌های فسیلی وابسته هستند. ⬇ بیشتر بخوانید:

در حالی که تولید خودروهای برقی در حال رشد و گسترش است، سفرهای هوایی هنوز به طور عمده به سوخت‌های فسیلی وابسته هستند. دو رکورد جهانی مستقل در مسافت‌های ۳ کیلومتر و ۱۵ کیلومتر هواپیمای «اسپیریت آو انوویشن» در یک مسافت...

دو رکورد جهانی مستقل در مسافت‌های ۳ کیلومتر و ۱۵ کیلومتر هواپیمای «اسپیریت آو انوویشن» در یک مسافت ۳ کیلومتری به بالاترین سرعت ۵۵۵.۹ کیلومتر در ساعت رسید. این سرعت ۲۱۳.۰۴ کیلومتر بیشتر از رکورد قبلی هواپیمای مدل آکروجت «اکسترا ۳۰۰ ای‌ئی» شرکت آلمانی زیمنس است.

هواپیمای شرکت رولز-رویس همچنین در یک مسافت ۱۵ کیلومتری به بالاترین سرعت ۵۳۲.۱ کیلومتر در ساعت دست یافت که آن را با تفاوت ۲۹۲.۸ کیلومتر در راس رکورد قبلی قرار داد. این هواپیما تاکنون توانسته به بالاترین سرعت ۶۲۳ کیلومتر در ساعت برسد.

ادامه مطلب:
VOA Farsi صدای آمریکا »

«وانکا»، من و «آنتوان چخوف»| علی اصغر شیرزادی

هر وقت به هر دلیل و علت دچار خستگی ذهنی می‌شوم یکی دو داستان «آنتوان چخوف» را می‌خوانم. با هر بازخوانی می‌بینم که چراغی کوچک در داستان او روشن می‌شود و معنایی تازه سر بر می‌آورد. داستان کوتاه «وانکا» از مجموعه داستان‌های این نویسنده همیشه زنده را -شاید- برای دهمین بار در یکی از شب‌های ماه آخر پاییز گذشته خوانده‌ام. ادامه مطلب >>

Loading news...
Failed to load news.

نگاهی به ۴۰ سال مخالفت دین با موسیقی در ایرانbeehnam 😮 Nice 17 point turn 😱 sundayvibes

پلیس بلژیک در مقابله با معترضان به محدودیت‌های ناشی از کرونا گاز اشک‌آور شلیک کردده‌ها هزار نفر از مردم بلژیک روز یکشنبه سوم بهمن ماه در اعتراض به محدودیت‌های اجتماعی ناشی از ویروس کرونا به خیابان آمدند که این اعتراض به درگیری با نیروهای پلیس انجامید.

آمار رسمی کرونا در ایران؛ شناسایی بیشترین مبتلایان به امیکرون در نیمه غربی کشوربنا بر اعلام وزارت بهداشت ایران در روز شنبه آمار جان‌باختگان کرونا در یک شبانه‌روز گذشته افزایش و شمار مبتلایان جدید در این بازه زمانی کاهش یافته است.

بریتانیا: روسیه در پی به قدرت رساندن مهره خود در اوکراین است«یوگنی مورایف، نماینده سابق مجلس اوکراین به عنوان نامزد بالقوه برای رهبری این کشور دیده شده است»، اما او تنها نیست زیرا سرویس‌های اطلاعاتی روسیه «با بسیاری از سیاستمداران پیشین اوکراین در پیوند هستند». اوکراین جز خاک روسیه است وباید به روسیه ملحق شود.

بازداشت یک نفر در اردستان به اتهام توهین به مجسمه خمینی

کرونا در ایران؛ طرح هوشمند مقابله با کرونا چه شد؟