با دعوت رسمی ملک سلمان رئیس جمهوری آمریکا به سعودی سفر می‌کند

24/03/1401 03:45 ب.ظ

با دعوت رسمی ملک سلمان رئیس جمهور آمریکا به سعودی سفر می‌کند العربيه_فارسى

سعودی اعلام کرد که با دعوت ملک سلمان، جو بایدن، رئیس جمهوری آمریکا 15 و 16 جولای به ریاض سفر و با پادشاه و ولی‌عهد سعودی دیدار می‌کند.دربار پادشاهی عربی دربار پادشاهی عربی سعودی، سه‌شنبه 24 خرداد، در بیانیه‌ای اعلام کرد که بایدن در سفر به پادشاهی عربی سعودی در نشست مشترک با ملک سلمان، رهبران کشورهای شورای همکاری خلیج، مصر و اردن شرکت خواهد کرد.

کاخ سفید هم در اطلاعیه‌ای اعلام کرد که مقدمات این سفر در بالاترین سطح دیپلماتیک و طی چندین ماه توسط مقامات عالی دولت آمریکا برنامه‌ریزی شده است.

کارین ژان پیر، سخنگوی کاخ سفید نیز اظهار داشت که رئیس جمهوری آمریکا دعوت ملک سلمان را بسیار با اهمیت دانسته و بر نقش سعودی به عنوان شریک راهبردی طی 8 دهه اخیر تاکید کرده است. سخنگوی کاخ سفید همچنین سفر بایدن به ریاض را با هدف مقابله با چالش‌های مشترک دو کشور و ایجاد ثبات در خاورمیانه دانست.

ادامه مطلب:
AlArabiya_Fa »

سعودی همه تدابیر پیشگیرانه و محدودیت‌های مرتبط با کرونا را لغو کردیک منبع رسمی در وزارت کشور سعودی اعلام کرد، با توجه به پیگیری وضعیت اپیدمیولوژیک همه‌گیری ویروس کرونا و آنچه که مقامات ذیصلاح بهداشتی ارائه کرده‌اند، مقرر

گروسی: امیدوارم بتوانیم با ایران گفت‌‎وگو کنیم/ هنوز فرصت برای دیپلماسی وجود داردمدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در گفت‌وگویی مواضع دیده‌بان هسته‌ای سازمان ملل را درباره تحولات اخیر رخ داده پیرامون همکاری‌های ایران و آژانس بیان کرد. زرشک اول قطع نامه میدین بعد گردن کج میکنید.خیلی بیشرفید.

انتشار اسامی «پنج خدمه» مظنون به ارتباط با نیروی قدس هواپیمای توقیف شده در آرژانتینبرخی روزنامه‌های آرژانتین نوشته‌اند احتمال می‌رود که پنج ایرانی یادشده با نیروی قدس سپاه پاسداران در ارتباط بوده یا عضو آن باشند. آیا ایران🇮🇷 هم به تلافی یک هواپیمای✈️ آرژانتین🇦🇷 را زمین گیر خواهد کرد؟!🤔

رئیس پارلمان عراق با استعفای اعضای فراکسیون صدری‌ها موافقت کردمحمد الحلبوسی رئیس پارلمان عراق یک‌شنبه 22 خرداد با استعفای نمایندگان عضو فراکسیون صدری‌ها موافقت کرد.مقتدی صدر، رهبر جریان صدری‌ها امروز از حسن العذاری،

صادرات نفت خام ایران در رقابت با روسیه ظرف یک ماه «نصف» شدروسیه برای هر بشکه نفت ۳۰ دلار در بازارهای آسیایی تخفیف می‌دهد که ۱۰ دلار بیشتر از میزان تخفیف ایران به مشتریان آسیایی، خصوصا چین است.

قرارداد «دو میلیارد دلاری» توتال فرانسه با قطر برای افزایش تولید گاز مایع از پارس جنوبیشرکت توتال فرانسه با امضای قراردادی «دو میلیارد دلاری» اولین شریک قطر برای طرح رشد ۳۰ درصدی صادرات گاز مایع از میدان مشترک پارس جنوبی شد. این شرکت روز یکشنبه ۲۲ خرداد با...

آخرین به روزرسانی:Shareسعودی اعلام کرد که با دعوت ملک سلمان، جو بایدن، رئیس جمهوری آمریکا 15 و 16 جولای به ریاض سفر و با پادشاه و ولی‌عهد سعودی دیدار می‌کند.

دربار پادشاهی عربی سعودی، سه‌شنبه 24 خرداد، در بیانیه‌ای اعلام کرد که بایدن در سفر به پادشاهی عربی سعودی در نشست مشترک با ملک سلمان، رهبران کشورهای شورای همکاری خلیج، مصر و اردن شرکت خواهد کرد.کاخ سفید هم در اطلاعیه‌ای اعلام کرد که مقدمات این سفر در بالاترین سطح دیپلماتیک و طی چندین ماه توسط مقامات عالی دولت آمریکا برنامه‌ریزی شده است.

کارین ژان پیر، سخنگوی کاخ سفید نیز اظهار داشت که رئیس جمهوری آمریکا دعوت ملک سلمان را بسیار با اهمیت دانسته و بر نقش سعودی به عنوان شریک راهبردی طی 8 دهه اخیر تاکید کرده است.

سخنگوی کاخ سفید همچنین سفر بایدن به ریاض را با هدف مقابله با چالش‌های مشترک دو کشور و ایجاد ثبات در خاورمیانه دانست.

به گفته مقامات کاخ سفید، بایدن در سفر به سعودی، گسترش همکاری‌های امنیتی، اقتصادی و دیگر مسائل مورد علاقه دو طرف را بحث و بررسی خواهد کرد.