با خروج هفت نماینده حزب مکرون از اکثریت افتاد

با خروج هفت نماینده حزب مکرون از اکثریت افتاد

20/05/2020 06:08:00 ق.ظ

با خروج هفت نماینده حزب مکرون از اکثریت افتاد

حزب امانوئل مکرون رئیس جمهور فرانسه اکثریت کامل خود در پارلمان را بعد از جدایی شماری از نمایندگان که در پی تشکیل حزب تازه ای هستند از دست داده است.

نمایندگان خارج شونده می خواهند بر حل مسائل محیط زیست و نابرابری اجتماعی تمرکز کنند.تصمیم آنها باعث افت شمار کرسی های حزب آقای مکرون به ۲۸۸ می شود که یکی کمتر از اکثریت در مجلس عوام ۵۷۷ نفری فرانسه است.ناظران در فرانسه می گویند که حزب"آن مارش" همچنان از حمایت دو متحد سیاسی دیگر، حزب میانه"مو دم" و همچنین راست میانه"اژیر"، که در مجموع صاحب ۵۶ کرسی هستند برخوردار است.

انتقاد ورزشکار کره‌ای از طلای فروغی: «چگونه یک تروریست می‌تواند مقام اول را کسب کند؟» دبیرکل شورای همکاری خلیج فارس: ایران همکاری با تروریست‌ها در سوریه، یمن و لبنان را متوقف کند یک نماینده مجلس: اشاره خامنه‌ای باعث شد طرح صیانت از فضای مجازی جدی شود

همچنین این احتمال هست که با پیوستن نمایندگان دیگر به حزب آقای مکرون،"آن مارش" دوباره به اکثریت برسد.اردوگاه آقای مکرون در ماه های اخیر با مشکل خروج شماری از نمایندگان از حزب روبرو بوده است، و رسانه های فرانسوی می نویسند که جدایی این هفت نماینده علیرغم فشار شدید برای ماندن در حزب صورت می گیرد.

روزنامه فیگارو گزارش می دهد دو نماینده پارلمان که اصلا قصد پیوستن به حزب جدید"ای دی اس" را داشتند در لحظه آخر تجدید نظر کردند.تشکیل حزب تازه ضربه ای انتخاباتی به آقای مکرون نمی زند و متحدان او این حرکت را به عنوان بخشی از"مصائب زندگی پارلمانی" کم اهمیت دانستند. headtopics.com

اما این تحول شواهد تازه ای از نارضایتی در میان اعضای حزب رئیس جمهور در پارلمان به دست می دهد.حق نشر عکسImage captionسدریک ویلانی از اعضای شناخته شده حزب تازه در ماه مارس نامزد شهرداری پاریس شداعضای این حزب در ژوئن ۲۰۱۷ چند هفته بعد از پیروزی ناگهانی آقای مکرون در انتخابات ریاست جمهوری در پارلمان به قدرت رسیدند.

میزان رضایت از عملکرد آقای مکرون در جریان شیوع ویروس کرونا در فرانسه افت کرده است، با این حال محبوبیت ادوار فیلیپ نخست وزیر افزایش یافته است.اعضای حزب تازه"اکولوژی، دمکراسی، همبستگی" می گویند در به چالش کشیدن سیاست های حزب"آن مارش" از درون موفق نبوده اند و اکنون موضعی مستقل خواهند داشت بدون آنکه جزو متحدان یا مخالفان دولت باشند.

سدریک ویلانی ریاضیدان و نامزد شهرداری پاریس، که برجسته ترین چهره این حزب است، به رادیو فرانسه گفت که مهم است که حزب تازه به حرکت در آید.او گفت:"صحبت از خیانت و شورش به میان آمده، اما این گروه سیاسی نهم متشکل از مردان و زنان آزادی است که می خواهند جان و روحشان را وقف دفاع از اکولوژی، دمکراسی و همبستگی کنند."

ادامه مطلب: BBC NEWS فارسی »

اعلام آمادگی آمریکا برای از سرگیری مذاکرات هسته‌ای؛ بلینکن: توپ در زمین ایران است

آنتونی بلینکن ، وزیر امور خارجه ایالات متحده روز پنجشنبه با تاکید بر «آمادگی کامل» واشنگتن برای ادامه مذاکرات با ایران تصریح کرد که گفتگوهای هسته‌ای با این کشور «نمی‌تواند به طور نامحدود ادامه داشته باشد.»

آخرش میره ایران پناهنده به آخوندها میشه!شاید هم مانند حسین اوباما مسلمون شد و کلاس قرآن رفت!... البته به شرطی که رژیم ایران به مادربزرگش(پیرزنی که بطور نمادین همسر عقدی اوست!!!)اجازه ورود و ویزای ایران ندهد!!وگرنه ایران را ترک و به تبت فرار و شاید پیرو بودا بشه و کله اش را بتراشه

هفت نماینده چپ شدند؛ماکرون حمایت اکثریت قاطع مجلس فرانسه را از دست دادامانوئل ماکرون پس از پیوستن هفت نماینده مدافع خود به فراکسیون جدید چپ‌گرا، حمایت اکثریت قاطع پارلمان فرانسه را از دست داد.

از دروغ‌پراکنی تا استفاده از دیپلماسی گرگ جنگجو؛ روش‌های چین برای مقابله با انتقادات

چرا این پرستار بخش مراقبت‌های ویژه از که بیماران کووید مراقبت می‌کند، از آمریکا اخراج می‌شود؟دیوان عالی ایالات‌متحده این روزها مشغول تصمیم‌گیری در مورد پرونده‌ای است که در نتیجه آن ممکن است صدها و هزاران نفر که در کودکی به شکل غیرقانونی وارد ایالات‌متحده شده‌اند از کشور اخراج شوند. بسیاری از این افراد در دوران همه‌گیری ویروس کرونا در سیستم بهداشتی مشغول به کار هستند. IslamicRepublicOfBBC شما قبل از هر چیز یک ویراستار خوب پیدا کنید که اینقدر اشتباه لپی نکنید بعد در مورد جهان نظریه پردازی کنید با این کارکنان فاسد و کثیف تون. این مدل خبرنویسی جدید شما بسیار نامناسبه. شبیه سایت های تبلیغاتی کار میکنید. خلاصه خبر رو توی تیتر بزنید جای طرح سوال.

اجرای قطعی طرح ترافیک بعد از عید فطر / شروع طرح از ساعت ۸ تا ۱۶معاون حمل و نقل و ترافیک شهردار تهران ضمن توضیح درباره چرایی عدم اجرای طرح‌های ترافیکی که قرار بود از امروز مجددا برقرار شود، گفت: به دنبال آخرین تصمیم‌گیری‌های اتخاذ شده، اجرای طرح‌های ترافیکی از روز بعد از عید فطر قطعی شد.

وزیر امور خارجه ترکیه: بیش از 70 هزار شهروندمان را از 115 کشور به ترکیه بازگرداندیموزیر امور خارجه ترکیه: بیش از 70 هزار شهروندمان را از 115 کشور به ترکیه بازگرداندیم مولود چاووش‌اوغلو، وزیر امور خارجه ترکیه: 135 کشور در راستای مبارزه با ویروس کرونا کووید-19 از ترکیه درخواست کمک‌های پزشکی و برخی نیز برای خرید سفارش داده‌اند. درخواست 81 کشور را تامین و ارسال کردیم. تلاش‌ها برای ارسال کمک‌ها به بقیه کشورها ادامه دارد.

پس از تهدید ترامپ، اتحادیه اروپا از سازمان جهانی بهداشت حمایت کردویرجینی بتو، یکی از سخنگویان کمیسیون اروپا گفت: «اکنون زمان نشان دادن همبستگی است نه متهم کردن یا تضعیف همکاری‌های چند جانبه بین‌المللی.» مگر منافق تر از اتحادیه اروپا وجود داره؟ مردم خودش رو بخاطر صلح با چین به کشتن داد رفتارهای ترامپ،رئیس جمهور تروریست و بی لیاقت امریکا،مصداق روشن،هوچی گری و تکبّر امریکائی است نه سازمان بهداشت جهانی وابسته به چین است،و نه رئیس و مدیران آن چینی اند سازمان بهداشت جهانی،بر اساس معیارهای فرامرزی خود عمل کرده است هوچی گری ترامپ،برای فرار از مسئولیت است روز_قدس کس ننه اروپا