با خروج هفت نماینده حزب مکرون از اکثریت افتاد

31/02/1399 06:08:00 ق.ظ

با خروج هفت نماینده حزب مکرون از اکثریت افتاد

با خروج هفت نماینده حزب مکرون از اکثریت افتاد

حزب امانوئل مکرون رئیس جمهور فرانسه اکثریت کامل خود در پارلمان را بعد از جدایی شماری از نمایندگان که در پی تشکیل حزب تازه ای هستند از دست داده است.

نمایندگان خارج شونده می خواهند بر حل مسائل محیط زیست و نابرابری اجتماعی تمرکز کنند.تصمیم آنها باعث افت شمار کرسی های حزب آقای مکرون به ۲۸۸ می شود که یکی کمتر از اکثریت در مجلس عوام ۵۷۷ نفری فرانسه است.ناظران در فرانسه می گویند که حزب"آن مارش" همچنان از حمایت دو متحد سیاسی دیگر، حزب میانه"مو دم" و همچنین راست میانه"اژیر"، که در مجموع صاحب ۵۶ کرسی هستند برخوردار است.

همچنین این احتمال هست که با پیوستن نمایندگان دیگر به حزب آقای مکرون،"آن مارش" دوباره به اکثریت برسد.اردوگاه آقای مکرون در ماه های اخیر با مشکل خروج شماری از نمایندگان از حزب روبرو بوده است، و رسانه های فرانسوی می نویسند که جدایی این هفت نماینده علیرغم فشار شدید برای ماندن در حزب صورت می گیرد.

ادامه مطلب:
BBC NEWS فارسی »

وضعیت روانی جامعه‌ای که به دولتش اعتماد ندارد

جلالی ندوشن در این گفت‌وگو به تشریح روحی و روانی جامعه در اعتراضات اخیر پرداخته است. ادامه مطلب >>

آخرش میره ایران پناهنده به آخوندها میشه!شاید هم مانند حسین اوباما مسلمون شد و کلاس قرآن رفت!... البته به شرطی که رژیم ایران به مادربزرگش(پیرزنی که بطور نمادین همسر عقدی اوست!!!)اجازه ورود و ویزای ایران ندهد!!وگرنه ایران را ترک و به تبت فرار و شاید پیرو بودا بشه و کله اش را بتراشه

هفت نماینده چپ شدند؛ماکرون حمایت اکثریت قاطع مجلس فرانسه را از دست دادامانوئل ماکرون پس از پیوستن هفت نماینده مدافع خود به فراکسیون جدید چپ‌گرا، حمایت اکثریت قاطع پارلمان فرانسه را از دست داد.

از دروغ‌پراکنی تا استفاده از دیپلماسی گرگ جنگجو؛ روش‌های چین برای مقابله با انتقادات

چرا این پرستار بخش مراقبت‌های ویژه از که بیماران کووید مراقبت می‌کند، از آمریکا اخراج می‌شود؟دیوان عالی ایالات‌متحده این روزها مشغول تصمیم‌گیری در مورد پرونده‌ای است که در نتیجه آن ممکن است صدها و هزاران نفر که در کودکی به شکل غیرقانونی وارد ایالات‌متحده شده‌اند از کشور اخراج شوند. بسیاری از این افراد در دوران همه‌گیری ویروس کرونا در سیستم بهداشتی مشغول به کار هستند. IslamicRepublicOfBBC شما قبل از هر چیز یک ویراستار خوب پیدا کنید که اینقدر اشتباه لپی نکنید بعد در مورد جهان نظریه پردازی کنید با این کارکنان فاسد و کثیف تون. این مدل خبرنویسی جدید شما بسیار نامناسبه. شبیه سایت های تبلیغاتی کار میکنید. خلاصه خبر رو توی تیتر بزنید جای طرح سوال.

اجرای قطعی طرح ترافیک بعد از عید فطر / شروع طرح از ساعت ۸ تا ۱۶معاون حمل و نقل و ترافیک شهردار تهران ضمن توضیح درباره چرایی عدم اجرای طرح‌های ترافیکی که قرار بود از امروز مجددا برقرار شود، گفت: به دنبال آخرین تصمیم‌گیری‌های اتخاذ شده، اجرای طرح‌های ترافیکی از روز بعد از عید فطر قطعی شد.

وزیر امور خارجه ترکیه: بیش از 70 هزار شهروندمان را از 115 کشور به ترکیه بازگرداندیموزیر امور خارجه ترکیه: بیش از 70 هزار شهروندمان را از 115 کشور به ترکیه بازگرداندیم مولود چاووش‌اوغلو، وزیر امور خارجه ترکیه: 135 کشور در راستای مبارزه با ویروس کرونا کووید-19 از ترکیه درخواست کمک‌های پزشکی و برخی نیز برای خرید سفارش داده‌اند. درخواست 81 کشور را تامین و ارسال کردیم. تلاش‌ها برای ارسال کمک‌ها به بقیه کشورها ادامه دارد.

پس از تهدید ترامپ، اتحادیه اروپا از سازمان جهانی بهداشت حمایت کردویرجینی بتو، یکی از سخنگویان کمیسیون اروپا گفت: «اکنون زمان نشان دادن همبستگی است نه متهم کردن یا تضعیف همکاری‌های چند جانبه بین‌المللی.» مگر منافق تر از اتحادیه اروپا وجود داره؟ مردم خودش رو بخاطر صلح با چین به کشتن داد رفتارهای ترامپ،رئیس جمهور تروریست و بی لیاقت امریکا،مصداق روشن،هوچی گری و تکبّر امریکائی است نه سازمان بهداشت جهانی وابسته به چین است،و نه رئیس و مدیران آن چینی اند سازمان بهداشت جهانی،بر اساس معیارهای فرامرزی خود عمل کرده است هوچی گری ترامپ،برای فرار از مسئولیت است روز_قدس کس ننه اروپا

حزب"اکولوژی، دمکراسی، همبستگی" (ای دی اس) متشکل از هفت نماینده سابق حزب"ریپوبلیک آن مارش" (جمهوری به پیش) و سایر حامیان سابق رئیس جمهور فرانسه خواهد بود.حزب «جمهوری به پیش»(LREM) که در سال ۲۰۱۶ از سوی امانوئل ماکرون پایه گذاری شد، پس از پیروزی او در انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۱۷، موفق شد ۳۱۴ کرسی از مجموع ۵۷۷ کرسی مجلس نمایندگان این کشور را تصاحب و قدرت سیاسی در فرانسه را قبضه کند.«جیانلی یانگ»، ریاضیدان و فعال حقوق‌بشر است که در سال ۱۳۶۸ خورشیدی از کشتار میدان «تیان‌آن‌من» چین جان سالم بدر برد و پس‌ازآن این کشور را به مقصد امریکا ترک کرد.اوایل ماه آوریل در ایالت کارولینایی شمالی اتومبیل‌های پلیس به احترام کارکنان بیمارستان که جان خود را برای درمان بیماران کووید ۱۹ به خطر می‌اندازند، مقابل بیمارستان وینستون سالم صف کشیدند و چراغ‌های آبی چشمک‌زن خود را برای ادای احترام روشن کردند.

نمایندگان خارج شونده می خواهند بر حل مسائل محیط زیست و نابرابری اجتماعی تمرکز کنند. تصمیم آنها باعث افت شمار کرسی های حزب آقای مکرون به ۲۸۸ می شود که یکی کمتر از اکثریت در مجلس عوام ۵۷۷ نفری فرانسه است. البته این فراکسیون ساختار حزبی رسمی ندارد ولی پیش‌بینی می‌شود که اعضای آن از حزب «جمهوری به پیش» اخراج شوند. ناظران در فرانسه می گویند که حزب"آن مارش" همچنان از حمایت دو متحد سیاسی دیگر، حزب میانه"مو دم" و همچنین راست میانه"اژیر"، که در مجموع صاحب ۵۶ کرسی هستند برخوردار است. جیانلی یانگ در یک سلسله گزارش هفتگی برای ایران‌وایر اطلاعات جعلی و دروغ چین پیرامون منشا ویروس کرونا و مدیریت آن را تحلیل می‌کند. همچنین این احتمال هست که با پیوستن نمایندگان دیگر به حزب آقای مکرون،"آن مارش" دوباره به اکثریت برسد. جنجال‌ ویدئو‌ی جنسی نامزد حزب‌ ماکرون؛ هنرمند روس و دوست ‌دخترش بازداشت شدند ژان ایو لودریان، وزیر خارجه فرانسه روز سه‌شنبه ضمن ابراز تاسف از این رخداد، ابراز اطمینان کرد که دولت فرانسه همچنان از حمایت اکثریت نمایندگان میانه‌رو مجلس برخوردار است. اردوگاه آقای مکرون در ماه های اخیر با مشکل خروج شماری از نمایندگان از حزب روبرو بوده است، و رسانه های فرانسوی می نویسند که جدایی این هفت نماینده علیرغم فشار شدید برای ماندن در حزب صورت می گیرد. جاناتان مهاجری غیرقانونی و بدون مدارک رسمی است.

روزنامه فیگارو گزارش می دهد دو نماینده پارلمان که اصلا قصد پیوستن به حزب جدید"ای دی اس" را داشتند در لحظه آخر تجدید نظر کردند. هم حزبی‌های پیشین او در مجلس معتقدند که رویکردهای اقتصادی آقای ماکرون رفته رفته رنگ و بوی راست‌گرایانه بیشتری به خود گرفته و آن چنان که در مورد اصلاحیه قانون بازنشستگی به وضوح نمایان شد، دولت تحت حمایت او نسبت به دغدغه توسعه رفاه اجتماعی و حمایت بیشتر از کارگران و کارمندان کم توجه شده است.. تشکیل حزب تازه ضربه ای انتخاباتی به آقای مکرون نمی زند و متحدان او این حرکت را به عنوان بخشی از"مصائب زندگی پارلمانی" کم اهمیت دانستند. اما این تحول شواهد تازه ای از نارضایتی در میان اعضای حزب رئیس جمهور در پارلمان به دست می دهد.. حق نشر عکس Image caption سدریک ویلانی از اعضای شناخته شده حزب تازه در ماه مارس نامزد شهرداری پاریس شد اعضای این حزب در ژوئن ۲۰۱۷ چند هفته بعد از پیروزی ناگهانی آقای مکرون در انتخابات ریاست جمهوری در پارلمان به قدرت رسیدند. حقیقت پنهان‌کاری چین در ارتباط با شیوع ویروس کرونا تا اسفند ۱۳۹۸ که منجر به یک فاجعه جهانی شد و بر همگان مبرهن است اما این حقیقت برخلاف نقل‌قول مکرر انجیل نه‌تنها برای مردم چين رستگاری به همراه نداشته بلكه موجب قطع مراودات جامعه بین‌الملل با چين شده است. میزان رضایت از عملکرد آقای مکرون در جریان شیوع ویروس کرونا در فرانسه افت کرده است، با این حال محبوبیت ادوار فیلیپ نخست وزیر افزایش یافته است." حق نشر عکس Getty Images Image caption بیشتر دریافت‌کنندگان مجوز داکا از کشورهای آمریکای لاتین هستند، اما در میان آن‌ها از تمام کشورهای جهان وجود دارد جاناتان جز کسانی است که مجوز داکا دارند.

اعضای حزب تازه"اکولوژی، دمکراسی، همبستگی" می گویند در به چالش کشیدن سیاست های حزب"آن مارش" از درون موفق نبوده اند و اکنون موضعی مستقل خواهند داشت بدون آنکه جزو متحدان یا مخالفان دولت باشند. سدریک ویلانی ریاضیدان و نامزد شهرداری پاریس، که برجسته ترین چهره این حزب است، به رادیو فرانسه گفت که مهم است که حزب تازه به حرکت در آید. بنا به گفته اتحادیه اروپا، هدف از این گزارش «ارائه یک بررسی اجمالی از گرایش و بینش فعلی اطلاعات جعلی درباره ویروس کرونا» بود. او گفت:"صحبت از خیانت و شورش به میان آمده، اما این گروه سیاسی نهم متشکل از مردان و زنان آزادی است که می خواهند جان و روحشان را وقف دفاع از اکولوژی، دمکراسی و همبستگی کنند." بیشتر بخوانید: .