با تمام شدن حروف یونانی، تکلیف نامگذاری‌ سویه‌های بعدی چیست؟

  • 📰 isna_farsi
  • ⏱ Reading Time:
  • 62 sec. here
  • 3 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 28%
  • Publisher: 63%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

با تمام شدن حروف یونانی، تکلیف نامگذاری‌ سویه‌های بعدی چیست؟ به گفته مسئول فنی کرونا در سازمان جهانی بهداشت (WHO)، پس از اتمام حروف یونانی، این سازمان قطعا مجموعه جدیدی از اسامی را برای نامگذاری سویه‌های مختلف کروناویروس اعلام خواهد کرد.

به گزارش ایسنا، بر اساس اعلام مرکز کنترل و پیشگیری از امراض آمریکا ، انواع سویه های مختلف کروناویروس که تا تاریخ یک دسامبر سال جاری میلادی شناسایی شده اند به شرح زیر است:- اتادر الفبای یونانی تنها ۲۴ حرف وجود دارد و این روزها به دنبال حاشیه‌های مربوط با نامگذاری‌ سویه اُمیکرون، این سوال ممکن است به ذهن بسیاری از افراد و متخصصان خطور کرده باشد که پس از شناسایی و مشخص شدن سویه اُمگا ، سویه های بعدی کروناویروس بر چه اساسی نامگذاری خواهند...

همچنین"مارک پالن"، باکتریولوژیست و یکی از اعضای گروهی که در مورد نامگذاری سویه های کروناویروس تصمیم گرفته‌اند می‌گوید که پیش از انتخاب الفبای یونانی، کارشناسان این سازمان، گزینه‌ها و پیشنهادات متفاوتی را از نام خدایان و الهه های یونان گرفته تا اسامی گیاهان، میوه ها و حتی آیین‌های گمشده را بررسی کردند.

به لحاظ تاریخی، اغلب ویروس‌ها بر اساس مکان‌هایی که تصور شده از آن‌ جا منشاء گرفته‌اند، نامگذاری شده اند مانند ویروس ابولا که به نام رودخانه ای در کنگو نامگذاری شد. با این حال حتی انتخاب الفبای یونانی هم برای سازمان جهانی بهداشت، چالش‌ها و حاشیه‌هایی را به دنبال داشت.پس از نامگذاری سویه جدید کروناویروس با عنوان امیکرون توسط سازمان جهانی بهداشت ، کاربران شبکه های اجتماعی درباره نحوه این نامگذاری و جا انداختن دو حرف از حروف الفبای یونانی، پرسش هایی را مطرح کردند و این شکل نامگذاری، ظاهرا انتقاداتی را نیز به همراه داشته است.

سازمان جهانی بهداشت سویه جدید را امیکرون نامید و در ابتدا بدون هیچ توضیحی، دو حرف نو و شی را نادیده گرفت. این سازمان همچنین توضیح داده است که دلیل نادیده گرفتن حرف"شی" نیز به این خاطر بوده که"شی" در برخی از کشورها، نام خانوادگی رایجی محسوب می شود و به برای جلوگیری از توهین به افراد، این حرف را برای نامگذاری سویه جدید کروناویروس در نظر نگرفته است.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

رييسي میگفت از قوه قضائیه اومدم قوه مجری تا نوع دیگه با فساد مبارزه کنم و از نطفه فساد و خفه کنم حالا میگه دستهایی پشت پرده هست که هم دلارو گرون کرده هم تو کونش گذاشته!!!!

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 2. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

محکومیت هشت نفر در پرونده کرسنت/ بازداشت ۱۳۰ نفر در اعتراضات اصفهانبازداشت ۱۳۰ نفر در اعتراضات اصفهان سخنگوی قوه قضاییه: ۱۳۰ نفر در ماجرای اصفهان بازداشت شده بودند و قرار برایشان صادر شده بود وبرخی بلافاصله آزاد و دیروز هم اکثر آنها آزاد شدند.جز افرادی که تیراندازی مسلحانه داشتند بقیه با قرار کفالت و وثیقه آزاد شده بودند پدر سوخته کدام فرد در اصفهان بغیر از بسیج و لباس شخصی ها شلیک کرده ؟
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

در حمله‌ هوایی ارتش عراق 6 تروریست داعشی در استان الانبار کشته شدندهمزمان با اعلام کشته شدن 6 عنصر تروریستی در حمله هوایی ارتش عراق در استان الانبار در غرب این کشور، مصطفی الکاظمی، نخست‌وزیر عراق تاکید کرد که هیچ‌کس فراتر
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »

علت درگیری‌ در مرز با افغانستان/دور بعدی مذاکرات در آخرهفته/ ورود به مذاکرات با تعامل و انعطافسخنگوی وزارت خارجه: *درگیری رخ داده در مرز ایران و افغانستان ناشی از عدم آشنایی مرزبانی جدید در هیات حاکمه سرپرستی افغانستان بود *دور بعدی مذاکرات وین در آخر هفته جاری برگزار می‌شود *تیم مذاکره‌کننده ایران با تعامل و با انعطاف وارد مذاکرات وین شد
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

آمریکا حمله مرگبار به سرنشینان یک اتوبوس در مالی را محکوم کرد🔺آمریکا حمله مرگبار به سرنشینان یک اتوبوس در مالی را محکوم کرد ایالات متحده حمله شبه نظامیان به اتوبوسی در مرکز مالی را که منجر به کشته شدن دست‌کم ۳۱ نفر و زخمی شدن ۱۷ نفر شد، محکوم کرد. ⬇️ بیشتر بخوانید:
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

سرگذشت جزیره‌ای مستعمره که مستقل شد«باربادوس» جزیره کوچکی در شمال شرقی آمریکای جنوبی و تازه‌ترین قطعه از امپراطوری بریتانیاست که از تحت‌الحمایگی این کشور جدا شده و اعلام استقلال کرده است؛ شاید آخرین تکه از این امپراطوری که ملکه ۹۳ ساله اجازه می‌دهد از زیر پرچم سه‌رنگ پادشاهی‌اش خارج شود. انشالله که ایران ما از دست عوامل ملکه که چهل سال پیش به ایران حمله کردند خلاص بشه
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

سخنگوی وزارت امور خارجه ایران: دور بعدی مذاکرات برجام آخر هفته جاری برگزار می‌شودسخنگوی وزارت امور خارجه ایران: دور بعدی مذاکرات برجام آخر هفته جاری برگزار می‌شود
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »