خشونت‌های پلیس, آفریقا, سیاست آمریکا

خشونت‌های پلیس, آفریقا

با ادامه ناآرامی‌ها در مینیاپولیس آمریکا مقررات منع رفت و آمد اعلام شد

با ادامه ناآرامی‌ها در مینیاپولیس آمریکا مقررات منع رفت و آمد اعلام شد

30/05/2020 12:20:00 ق.ظ

با ادامه ناآرامی‌ها در مینیاپولیس آمریکا مقررات منع رفت و آمد اعلام شد

مینیاپولیس صحنه اعتراضات گسترده و خشن مخالفان خشونت پلیس علیه سیاهان و داغداران مرگ جورج فلوید است.

مینیاپولیس در سومین شب اعتراضات نسبت به قتل جورج فلوید توسط یک مامور پلیس ناآرام تر از همیشه بود و معترضان بسیاری از رستوران های زنجیره ای و ساختمان های دولتی از جمله مقر اصلی پلیس شهر را به آتش کشیدند.حفاظی که به دور پاسگاه کشیده شده بود به دست معترضان کنده شد و تظاهرکنندگان این ساختمان پلیس و دو ساختمان همجوار را به آتش کشیدند و ماموران حاضر در آن مجبور به تخلیه شدند.

پیشنهاد فرمانده عملیات مقابله با کرونای تهران برای تعطیلی و قرنطینه کامل پایتخت آمریکا 'یک شناور حامل تسلیحات ایران برای حوثی‌ها را ضبط کرده است' پمپئو: آمریکا و متحدانش یک کشتی حامل سلاح‌های ایرانی را در آب‌های یمن توقیف کردند

گستردگی ناآرامی‌ها در حدی بود که فرماندار ایالت مینه سوتا، تیم والتز از نیروهای گارد ملی خواست برای آرام کردن اوضاع به شهر مینیاپولیس بیایند. گارد ملی آمریکا از صبح روز جمعه نهم خرداد در این شهر مستقر شده است.روز جمعه برخی از معترضان در مینیاپولیس در مقابلس خانه جورج فلوید گردهم آمدند و چند دقیقه به مثابه روزی که جورج فلوید به قتل رسید‌:‌ « نمی توانم نفس بکشم.»

آخرین گزارش ها حاکی است «درک چاوین» مامور پلیسی که زانو بر گردن جورج فلوید گذاشته بود بازداشت و به قتل متهم شده است.وضع مقرارت منع رفت و آمد در مینیاپولیساز سوی دیگر جاکوب فرِی، شهردار مینیاپولیس، با ادامه ناآرامی‌ها در این شهر مقررات منع رفت و آمد وضع کرد که از ساعت ۸ بعد از ظهر جمعه به اجراء در می‌آید. مقررات منع رفت و آمد روز شنبه نیز از ساعت ۸ بعد از ظهر تا ساعت ۶ صبح روز بعد اعمال خواهد شد.

شهردار جاکوب فرِ اعلام کرد که هیچ کس نباید بین ساعت ۸ بعد از ظهر تا ۶ صبح در خیابانها و یا مکانهای عمومی حضور داشته باشند. امدادگران و کارکنان اورژانس، پزشکان و پرستاران، بی‌خانمانان و آنهایی که از شرایط خطرناک می گریزند و نیازمند کمک نیروهای امنیتی و پلیس هستند، مشمول مقررات منع رفت و آمد نیستند.

درخواست سازمان ملل از ایالات متحدهکمیسر عالی حقوق بشر سازمان ملل از دولت آمریکا درخواست کرد تدابیری اتخاذ کند تا دیگر شهروندان این کشور شاهد مرگ بی دلیل آمریکایی های آفریقایی تبار نباشند. سازمان ملل نحوه مرگ جورج فلوید را فاجعه بار خواند.همکاری جورج فلوید و درک شووین

مجله نیوزویک در مصاحبه با مدیر یک دیسکوتک بزرگ در مینیاپولیس اعلام کرده است که درک شووین و جورج فلوید در بخش حفظ امنیت این دیسکوتک همکار بوده اند.به گفته این شخص درک شووین در هفده سال و جورج فلوید در یکسال اخیر در این دیسکوتک کارکرده اند. البته به گفته مدیر این دیسکوتک احتمال اینکه دو نفر همدیگر را از قبل می شناختند زیاد نیست چرا که جورج فلوید سیاهپوست تنها در شب های شلوغ با دیسکوتک همکاری می کرده است و در این شب ها کارمندان بسیاری برای حفظ امنیت دیسکوتک انجام وظیفه می کردند.

ادامه اعتراضات در شهرهای مختلف آمریکاقرار است روز جمعه در برخی از شهرهای مهم آمریکا تظاهراتی به یاد جورج فلوید و در اعتراض به خشونت پلیس آمریکا علیه سیاهان انجام پذیرد. نیویورک، کلمبوس، ممفیس، پورتلند، سن پل، مینیاپولیس، دنور، فونیکس و لس آنجلس، ۹ شهر مورد نظر هستند.

پرواز ۷۵۲ اوکراین؛ مقام‌های هواپیمایی کشوری 'از دقایق اول از حمله موشکی سپاه خبر داشتند' هشدار تند وزیر بهداشت ایران: رئیس‌جمهور و نیروهای امنیتی به معیشت و طغیان مردم فکر کنند وام یک میلیون تومانی برای چهار میلیون خانوار ایرانی

در شبهای گذشته شیکاگو، لس‌آنجلس، ممفیس و دنور کلرادو هم در اعتراض به قتل جورج فلوید ناآرام بود. ادامه مطلب: euronews فارسی »

آغاز فروپاشی آمریکا از: شاه_والا به: پرزیدنت_ترامپ_عزیز لطفا به مردم خشمگین و شاکی از وضعیت کووید_19_ساخت_هلند گیر ندهید . مرگ یک سیاهپوست فقط بهانه است برای ملت_خشمگین . همه مردم جهان بدنبال مقصر اصلی و مجازات هلندیها هستند پس ب52 را بلند کن تا یک ننه بمب11 تنی نثار آمستردام و بیت رهبری کند. SALIVLIA گویا آمریکاییها دارند از اصولی که همیشه از اون دم میزدند عدول می کنند. حماقت رو با حماقت بزرگتر پاسخ ندهید. به راه راست باز گردید.

يعني جواب ازادي تو دنيا شده سركوب أمريكا و ايران هم نداره بهتره بگین حکومت نظامی..... یاد خبر بی بی سی فارسی با تیتر ایران اولین قربانگاه کرونا افتادم.. یعنی حکومت نظامی شده؟

فاکس نیوز: آمریکا با تهدید تحریم نفتکش‌ها مانع ادامه ارسال سوخت ایران به ونزوئلا شده استمقام های آمریکایی به شبکه خبری فاکس گفتند که دولت پرزیدنت ترامپ با تهدید روز چهارشنبه خود مبنی بر تحریم کشتی‌های حامل سوخت ایران، از ارسال برنامه‌ریزی شده سوخت از ایران به ونزوئلا ممانعت کرد. فاکس ن صدای گلوبالیست‌ها و رادیکال‌ها به پایان سلام کن که کورش_اول و اسکندر_دوم میاید. ری_استارت امریکا نمی تواند اب راه بین المللی را به عنوان تحریم مسدود کند پس ایران می تواند نفت خود را به راحتی صادر کند .وایران باید به هر اقدام امریکا در تنگه هرمز ودریای عمان جواب دهد با تمام قدرت واین کار را خواهد کرد

باید مردم را برای زندگی فعال همراه و همزمان با مقابله با بیماری کرونا آموزش داد/ بازگشایی مساجد برای نماز جماعت با رعایت پروتکل‌های بهداشتیرئیس جمهور با تاکید بر اینکه گردش چرخ اقتصاد کشور با میزان رعایت پروتکل‌های بهداشتی ارتباط کاملی دارد، اظهارداشت: براساس گزارش‌هایی که از وضعیت شیوع بیماری در کشور و حتی دنیا داده می‌شود، همه باید نسبت به زندگی با این ویروس آماده باشند و سبک زندگی را به نوعی برای مقابله دائمی با این بیماری تعریف کنیم.

همزمانی پاداش چندصدهزار یورویی یک مدیر با ثبت رکورد بیکاری در فرانسهدر حالی که گفته می شود مدیرعامل گروه بحران زده «ایرفرانس - کی ال ام»‌ پاداش ۷۶۸ هزار یورویی دریافت می کند، وزارت کار فرانسه خبر از ثبت یک رکورد تاریخی آمار بیکاران در این کشور را ارائه داد.

آیا فوتبال بوندس‌لیگا بدون تماشاگر هنوز جذاب است؟ • گفت‌وگو با کوروش بازیار | DW | 28.05.2020سومین هفته بازی‌های فوتبال بوندس‌لیگای آلمان پس از توقت ۹هفته‌ای ناشی از بحران کرونا نیز دنبال شد. وضعیت جذابیت و کیفیت مسابقات بدون تماشاگر به چه صورت است؟ آیا فوتبال‌دوستان آلمان از چنین فوتبالی راضی هستند؟

بزرگداشت پایان قرنطینه با اجرای «تنفس هوای تازه» در فیلارمونیک پاریسدر سالن فیلارمونیک پاریس، هفده نوازنده خوش ذوق، گزیده‌ای از اپرای «پارسیفال» ساخته «ریچارد واگنر» را اجرا کردند.

شهادت ۳ مرزبان در درگیری با اشرارمسلح در سردشتشهادت ۳ مرزبان در درگیری با اشرارمسلح در سردشت در درگیری مسلحانه مرزبانان هنگ مرزی سردشت با اشرار مسلح ۳ نفر از مرزبانانمان به شهادت رسیدند خدا به خانواده هاشون صبر بده درگیری سه دلاور ایرانی از سردشت با اشرار سپاه ضد ایرانی، پاینده و جاوید باد ایران و ایرانی ، روحشان شاد🙏