با آخرین محصول ایران خودرو آشنا شوید؛ خودروی تارا از کجا آمده؟

28/12/2020 08:01:00 ب.ظ

با آخرین محصول ایران خودرو آشنا شوید؛ خودروی تارا از کجا آمده؟ جزئیات بیشتر🔽

خودرو, ایران

با آخرین محصول ایران خودرو آشنا شوید؛ خودرو ی تارا از کجا آمده؟ جزئیات بیشتر🔽

خودرو تارا محصول اصلی شرکت ایران خودرو است که آینده این شرکت را خواهد ساخت البته روشن نشدن این خودرو در زمان رونمایی بسیار حاشیه ساز شد اما خودرو تارا از کجا آمده است و مشخصات فنی این خودرو چیست؟

در اصل ایران خودرو روی این پلت فرم با تغییراتی در برخی مشخصات فنی و طراحی، محصول خود را ساخته است.کامران غزلی، طراح خودروی تارا به سایت بیت ران گفته است: «برای طراحی خودرو به ترندهای طراحی روز خودرو در جهان نگاه کردیم. مشکل ما آنجاست که این ترندها در مدت زمان کمی تغییر می‌کنند. اما خودروهای ما سال‌های طولانی تولید می‌شوند. پس باید هم به ترندها نگاه می‌کردیم هم دقت می کردیم خودرو به مرور زمان زیاد از چشم نیفتد. ما با توجه به پلت فرم، با محدودیت های فراوانی روبرو بودیم. این محدودیت‌های ابعادی و تولیدی دست ما را خیلی بسته بود.»

ادامه مطلب:
euronews فارسی »

euronews - اخبار بین المللی در مورد ایران

ایران | فهرست کلیه مقاله‌های منتشر شده نوسط یورونیوز در زمینه‌های بین‌االمللی، اقتصاد، سیاست، علم و شیوه زندگی ادامه مطلب >>

از چین امروز تمام ايرانيها و آزادگان در جهان بسیارخوشحال هستن از کشف و ساخت نخستین واكسن کووید 19 در ایران و همچنین ماشین تشخیص سرطان و ماشین سواری تارا و هزارها کشف و ساخت ایرانی دیگه به کوری چشم ترامپ و پامپیو پلید سقوط شده پاینده باد ایران ⚘ 🤣🤣🤣 دنا تیبا رو گاییده بچش شده این Digiato خبرتو رفته

تقدیر نتانیاهو از تلاش سفیر آمریکا برای صلح اعراب با اسرائیل و مقابله با ایرانصدای آمریکا یک سازمان بین المللی خبری و رسانه ای است که از خاورمیانه تا شرق آسیا و اروپا را تحت پوشش قرار داده است. سفیر آمریکا اسم نداره آیا؟؟؟!!!

کنسرت مجازی «با عشق از ایران» با اجرای مونیکا جلیلیمونیکا جلیلی، خواننده آمریکایی یک کنسرت مجازی به نام «با عشق از ایران » اجرا کرد. این کنسرت در شهر سات لیک‌ سیتی در ایالت یوتا ترتیب یافت، و یکی از برنامه‌های هنری بود که با حمایت سازمان «تعالی در جامعه» (به انگلیسی: Excellence in Community

تاکید وزیر دفاع آمریکا بر همکاری با سعودی در مقابله با رفتار بی‌ثبات کننده ایرانجان کربی سخنگوی وزارت دفاع آمریکا، پنتاگون، شامگاه پنج‌شنبه 18 فوریه 2021 اعلام کرد که لوید اوستن MohamadiniaAli بله، بایدم به این بهانه از این گاو چاق و تنبل شیر بدوشن! عربستان تروریست‌پرورترین کشور در عصر حاضره راستی چرا بایدن شاهزاده بن اره رو به رسمیت نمیشناسه ؟

موافقت آمریکا با فراخوان اروپا برای انجام مذاکرات با ایرانوزارت خارجه ایالات متحده آمریکا شامگاه پنج‌شنبه 18 فوریه 2021 اعلام کرد که واشنگتن فراخوان اتحادیه مذاکرات یا مماشات.؟ نه بابا کدوم مزاکره اول به تهدات خوتون عمل کنید بعد چه پرو پرو حرف میزنه اوسگول$$$$$$

آمریکا احتمالا با اقدامات غیرتحریمی به دنبال گشایش در دیپلماسی با ایران خواهد بودیک روزنامه‌ آمریکایی با اشاره به رخ دادهای اخیر پیرامون توافق هسته‌ای، تاکید کرد که آمریکا در مذاکرات احتمالی با ایران با اقدامات غیر تحریمی به دنبال پیش برد دیپلماسی با ایران و به نتیجه رسیدن پیرامون توافق هسته‌ای خواهد بود.

بر اساس گزارش رسانه‌های خودرویی و تکنولوژی ایران مانند بیت ران، اسب بخار و دیجیاتو، خودرو تارا از پلت فرم پژو ۳۰۱ استفاده می‌کند.بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر اسرائیل، و دیوید فریدمن، سفیر آمریکا در اسرائیل (عکس از آرشیو) بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل، روز یکشنبه ۲۸ دی به مناسبت پایان ماموریت دیوید فریدمن، سفیر آمریکا در اورشلیم، از تلاش‌های او برای تعمیق روابط دو کشور، اصلاح رویه‌های دیپلماتیک غیرمنصفانه علیه اسرائیل در سطح جهانی، و مقابله با تلاش‌های رژیم ایران برای دستیابی به سلاح هسته‌ای تقدیر کرد.) برگزار می‌شود.وزیر دفاع آمریکا در گفت‌وگوی تلفنی با شاهزاده محمد بن سلمان ولی‌عهد پادشاهی عربی سعودی ضمن بررسی همکاری واشنگتن با ریاض برای مقابله با رفتار بی‌ثبات کننده ایران، بر اصرار آمریکا برای حمایت از سعودی در دفاع از تمامیت ارضی این کشور، تاکید کرد.

این پلت فرم با نام پی اف یک شناخته می‌شود و در خودروهای دیگری از جمله پژو ۲۰۸ و ۲۰۰۸ هم استفاده شده است. در اصل ایران خودرو روی این پلت فرم با تغییراتی در برخی مشخصات فنی و طراحی، محصول خود را ساخته است.» آقای نتانیاهو که در ابتدای نشست هیئت دولت سخن می‌گفت، با بیان این که «ما با مقاومت در برابر تلاش‌های ایران برای دستیابی به سلاح هسته‌ای نیز تاریخ‌ساز شده‌ایم»، گفت: «این‌ها دو نیروی اساسا متضاد هستند: نیروی صلح، اعتدال و پیشرفت، در برابر نیروی تهاجم، کشتار، و ترور. کامران غزلی، طراح خودروی تارا به سایت بیت ران گفته است: «برای طراحی خودرو به ترندهای طراحی روز خودرو در جهان نگاه کردیم. او که در بسیاری از تالارهای معتبر موسیقی به روی صحنه رفته است، در گذشته نیز چند بار در کنسرت‌های سازمان «تعالی در جامعه» در یوتا شرکت داشت. مشکل ما آنجاست که این ترندها در مدت زمان کمی تغییر می‌کنند.. اما خودروهای ما سال‌های طولانی تولید می‌شوند. وزیر دفاع آمریکا در این راستا نیز به پایبندی مشترک میان ایالات متحده و پادشاهی سعودی برای مقابله با فعالیت‌های بی‌ثبات کننده و همچنین همکاری برای شکست دادن سازمان‌های تندرو در منطقه اشاره کرد.

پس باید هم به ترندها نگاه می‌کردیم هم دقت می کردیم خودرو به مرور زمان زیاد از چشم نیفتد.. او در این کنسرت، آهنگ‌هایی را به زبان‌های فارسی، انگلیسی، و فرانسه اجرا کرد، و در بخش‌های مختلف برنامه درباره آثار محلی و فولکلور ایرانی برای تماشاگران توضیحاتی داد. ما با توجه به پلت فرم، با محدودیت های فراوانی روبرو بودیم. این محدودیت‌های ابعادی و تولیدی دست ما را خیلی بسته بود.» این محدودیت ها چه بود؟ سایت دیجیاتو درباره این خودرو نوشته است: «ایران خودرو در سال ۹۹ روی تولید یک سدان براساس نسخه ایرانیزه پژو ۳۰۱ مانور می‌دهد. از طریق این کنسرت مجازی، به خانه‌های هنردوستان رفتیم و موسیقی خود را با عده بیشتری به اشتراک گذشتیم، و این بسیار هیجان‌انگیز است. پیش از تولید تارا، تولید اولیه پژو ۳۰۱ در تابستان سال ۹۸ در نمونه گیربکس دستی و اتوماتیک در ایران خودرو آغاز شده بود برخی قطعات این خودرو از تابستان ۱۳۹۸ و در زمان برجام، که قرار بود پژو ۳۰۱ در شرکت ایران خودرو تولید شود از پیش در کشور فراهم شده بود.

به عنوان مثال برخی اجزای که قابلیت تولیدشان در کشور فراهم نبود، از طریق شرکت پژوی فرانسه در همان زمان به انبارهای شرکت ایران خودرو ارسال شده است.» ایران خودرو از طریق شرکت پژو و در طرحی مشترک به دانش پلت فرم پژو ۳۰۱ دست پیدا کرد و با تغییراتی خودرو تارا را روی پژو ۳۰۱ ساخت. مونیکا جلیلی مونیکا جلیلی معمولا در اجراهای خود به سراغ خوانندگان ایرانی می‌رود که وقوع انقلاب اسلامی در این کشور، باعث فراموشی آثارشان شد، یا به فعالیت‌های هنری آنها خاتمه داد و ناچار به کناره‌گیری از صحنه شدند. ایران خودرو اعلام کرده است از دو موتور یکی با نام تی یو پنج پلاس و دیگری با نام ای اف هفت توربو استفاده خواهد کرد موتور اول ۱۱۰ و موتور دوم ۱۶۰ اسب بخار قدرت دارد این خودرو در دو نسخه دستی و اتوماتیک عرضه می شود. این خودرو البته در آغاز تولید با موتور تی یو پنج پلاس عرضه می شود. سایت اسب بخار درباره این موتور نوشته است: «تارا به پیشرانه EC5 یا همان TU5 پلاس مجهز است. نویسنده:.

این پیشرانه ۱.۶ لیتری توان ۱۱۰ اسب بخار را با گشتاور ۱۵۰ نیوتن متر تولید می کند و به فناوری زمان بندی متغییر سوپاپ ها و پمپ روغن تطبیقی مجهز است.» سایت خبر آنلاین هم درباره این خودرو نوشته است: «بخش ایمنی در خودرو تارا پررنگ‌تر دیده شده و حتی در نمونه دنده دستی آن نیز مواردی چون برخورد با عابر پیاده، ESC و بدنه مستحکم دیده شده است. پیش‌بینی می‌شود تارا در نسخه اتوماتیک با قیمتی در حدود ۴۰۰ تا ۴۵۰ میلیون تومان (با مظنه حال حاضر) به مشتریان تحویل شود.» پس از تارا ایران خودرو قصد دارد روی پلت فرم این خودرو یک اتومبیل هاچ بک و یک خودرو کراس اوور را وارد بازار ایران کند بنظر می رسد خودرو تارا آینده ۱۰ سال بعدی ایران خودرو را رقم خواهد زد.

هم‌رسانی این مطلب: .