با آشکار شدن ابعاد هولناک خسارات ناشی از انفجار بیروت، کشورهای مختلف برای کمک به لبنان ابراز آمادگی کردند

  • 📰 VOA Farsi صدای آمریکا
  • ⏱ Reading Time:
  • 51 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 24%
  • Publisher: 51%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

با آشکار شدن ابعاد هولناک خسارات ناشی از انفجار بیروت، کشورهای مختلف برای کمک به لبنان ابراز آمادگی کردند در پی انفجار ویرانگر روز سه شنبه در بیروت، کشورهای مختلف جهان به لبنان پیشنهاد کمک داده‌اند و شماری از آنها کمک‌های خود را راهی آن کشور کرده اند.

در پی انفجار ویرانگر روز سه شنبه در بیروت، کشورهای مختلف جهان به لبنان پیشنهاد کمک داده‌اند و شماری از آنها کمک‌های خود را راهی آن کشور کرده اند. بر اثر این انفجار تاکنون دست کم ۱۰۰ نفر کشته شده و حدود ۴۰۰۰ نفر نیز مجروح شده‌اند.در بیانیه‌ای که غروب سه شنبه ۱۴ مرداد به وقت واشنگتن منتشر کرد،‌ گفت که ایالات متحده پیشنهاد کمک به مردم لبنان را داده است.

وزیر خارجه اسرائيل درباره انفجار بیروت گفته است که کشورش بین حزب الله و مردم لبنان تفاوت قائل می شود و به همین خاطر دولت اسرائيل و وزارت دفاع این کشور به مردم لبنان پیشنهاد کمک های انسانی مورد نیاز را از طریق کانال های بین المللی چه در اسرائیل و چه در لبنان داده اند. آقای اشکنازی گفت پیشنهاد کمک به لبنان «تعهد به عنوان همسایه» است.اعضای شورای همکاری خلیج فارسبرای کمک به لبنان خبر داد. ایران حامی حزب‌الله در لبنان است که آمریکا و برخی کشورهای اروپایی آن را یک گروه تروریستی می‌دانند.

خبرگزاری آسوشیتدپرس روز چهارشنبه گزارش داد که امانوئل مکرون، رئیس جمهوری فرانسه، اعلام کرده است که در پی انفجار بزرگ در بیروت، به لبنان سفر می کند. انتظار می رود کمک های فرانسه نیز عصر چهارشنبه وارد بیروت شود.نیز که اخیرا در اعتراض به مداخله ایران در لبنان، از ارائه کمک‌های مالی به لبنان خودداری کرده بودند، هواپیماهای حامل کمک‌های پزشکی به لبنان فرستاده‌اند.روز چهارشنبه کار ارسال چند بیمارستان صحرایی و دیگر کمک‌های پزشکی را آغاز کرد.نیروهای امداد همچنان زیر آوار ساختمان ها در جستجوی افراد هستند.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 17. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

روسیه از پیمان «پرهیز از اخذ مالیات مضاعف» با قبرس خارج می‌شودکرملین اعلام کرد این کار تاجرانِ روسِ مستقر در قبرس را نیز تشویق خواهد کرد تا سرمایه‌ها و تسهیلات خود را به کشورشان برگردانند.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

سرعت وابستگی به مواد مخدر در زنان بیش از مردان استتهران - ایرنا - مدیرکل درمان و حمایت‌های اجتماعی ستاد مبارزه با مواد مخدر، با تاکید بر اینکه ۱۰ درصد از جمعیت معتادان کشور را زنان تشکیل می‌دهند، گفت: استرس زیاد به زنان معتاد، آنها را دچار ضعف می‌کند به همین دلیل سرعت تخریب و وابستگی به مواد مخدر در زنان بیش از مردان است.
منبع: IRNA_1313 - 🏆 6. / 63 ادامه مطلب »

قرنطینه دوران کرونا از زایمان‌های زودرس کاسته استقرنطینه دوران کرونا از زایمان‌های زودرس کاسته است تولد زودهنگام با مشکلات پزشکی متعددی از جمله فلج مغزی و حتی مرگ مرتبط است و کودک را در سال‌های آتی زندگی‌اش با ناتوانی در یادگیری و یا اختلالات بینایی روبرو می‌کند.
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

لوکاشنکو: روسیه مزدوران واگنر را با اهداف خاصی به بلاروس فرستاده‌ استرئیس‌جمهور بلاروس تاکید کرد که روسیه با اهداف خاصی مزدوران واگنر را به بلاروس فرستاده ‌است. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

بعد از انفجار بزرگ در بیروت، آمریکا پیشنهاد کمک به مردم لبنان را داده است🔺بعد از انفجار بزرگ در بیروت، آمریکا پیشنهاد کمک به مردم لبنان را داده است ⚡️مایک پمپئو وزیر خارجه آمریکا در بیانیه‌ای که سه شنبه غروب به وقت واشنگتن منتشر کرد،‌ گفت که ایالات متحده پیشنهاد کمک به مردم لبنان را داده است.
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

استاندار بیروت: نیمی از شهر در اثر انفجار آسیب دیده استاستاندار بیروت: نیمی از شهر در اثر انفجار آسیب دیده است قاضی مروان عبود، استاندار بیروت با اشاره به اینکه نیمی از شهر در اثر انفجار آسیب دیده یا ویران شده، گفت: انفجار بیروت شبیه به انفجار هیروشیما و ناکازاکی بود.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »