با آشکار شدن ابعاد هولناک خسارات ناشی از انفجار بیروت، کشورهای مختلف برای کمک به لبنان ابراز آمادگی کردند

05/08/2020 06:40:00 ب.ظ

صدای آمریکا یک سازمان بین المللی خبری و رسانه ای است که از خاورمیانه تا شرق آسیا و اروپا را تحت پوشش قرار داده است.

انفجار, بیروت

با آشکار شدن ابعاد هولناک خسارات ناشی از انفجار بیروت ، کشورهای مختلف برای کمک به لبنان ابراز آمادگی کردند در پی انفجار ویرانگر روز سه شنبه در بیروت ، کشورهای مختلف جهان به لبنان پیشنهاد کمک داده‌اند و شماری از آنها کمک‌های خود را راهی آن کشور کرده اند.

صدای آمریکا یک سازمان بین المللی خبری و رسانه ای است که از خاورمیانه تا شرق آسیا و اروپا را تحت پوشش قرار داده است.

در پی انفجار ویرانگر روز سه شنبه در بیروت، کشورهای مختلف جهان به لبنان پیشنهاد کمک داده‌اند و شماری از آنها کمک‌های خود را راهی آن کشور کرده اند. بر اثر این انفجار تاکنون دست کم ۱۰۰ نفر کشته شده و حدود ۴۰۰۰ نفر نیز مجروح شده‌اند.مایک پمپئو، وزیر خارجه آمریکا،

در بیانیه‌ای که غروب سه شنبه ۱۴ مرداد به وقت واشنگتن منتشر کرد،‌ گفت که ایالات متحده پیشنهاد کمک به مردم لبنان را داده است.وزارت خارجه اسرائیلنیز در بیانیه‌ای اعلام کرد: «با دستور گبی اشکنازی وزیر خارجه و بنی گانتس وزیر دفاع اسرائیل، این کشور از طریق کانال‌های جهانی و امنیتی پیشنهاد کمک انسان‌دوستانه به دولت لبنان داده است.»

ادامه مطلب:
VOA Farsi صدای آمریکا »

سیل و ویرانی در نتیجه طوفان ایان در فلوریدا

طوفان ویرانگر ایان منطقه فورت مایرز ایالت فلوریدا را درنوردید و بسیاری از خیابان‌های این منطقه دچار آب‌گرفتگی شدند. - خبرگزاری آناتولی ادامه مطلب >>

روسیه از پیمان «پرهیز از اخذ مالیات مضاعف» با قبرس خارج می‌شودکرملین اعلام کرد این کار تاجرانِ روسِ مستقر در قبرس را نیز تشویق خواهد کرد تا سرمایه‌ها و تسهیلات خود را به کشورشان برگردانند.

سرعت وابستگی به مواد مخدر در زنان بیش از مردان استتهران - ایرنا - مدیرکل درمان و حمایت‌های اجتماعی ستاد مبارزه با مواد مخدر، با تاکید بر اینکه ۱۰ درصد از جمعیت معتادان کشور را زنان تشکیل می‌دهند، گفت: استرس زیاد به زنان معتاد، آنها را دچار ضعف می‌کند به همین دلیل سرعت تخریب و وابستگی به مواد مخدر در زنان بیش از مردان است.

قرنطینه دوران کرونا از زایمان‌های زودرس کاسته استقرنطینه دوران کرونا از زایمان‌های زودرس کاسته است تولد زودهنگام با مشکلات پزشکی متعددی از جمله فلج مغزی و حتی مرگ مرتبط است و کودک را در سال‌های آتی زندگی‌اش با ناتوانی در یادگیری و یا اختلالات بینایی روبرو می‌کند.

لوکاشنکو: روسیه مزدوران واگنر را با اهداف خاصی به بلاروس فرستاده‌ استرئیس‌جمهور بلاروس تاکید کرد که روسیه با اهداف خاصی مزدوران واگنر را به بلاروس فرستاده ‌است. - خبرگزاری آناتولی

بعد از انفجار بزرگ در بیروت، آمریکا پیشنهاد کمک به مردم لبنان را داده است🔺بعد از انفجار بزرگ در بیروت ، آمریکا پیشنهاد کمک به مردم لبنان را داده است ⚡️مایک پمپئو وزیر خارجه آمریکا در بیانیه‌ای که سه شنبه غروب به وقت واشنگتن منتشر کرد،‌ گفت که ایالات متحده پیشنهاد کمک به مردم لبنان را داده است.

استاندار بیروت: نیمی از شهر در اثر انفجار آسیب دیده استاستاندار بیروت : نیمی از شهر در اثر انفجار آسیب دیده است قاضی مروان عبود، استاندار بیروت با اشاره به اینکه نیمی از شهر در اثر انفجار آسیب دیده یا ویران شده، گفت: انفجار بیروت شبیه به انفجار هیروشیما و ناکازاکی بود.

تاسیسات بندری بیروت پس از انفجاز بزرگ در بندر این شهر در روز سه شنبه در پی انفجار ویرانگر روز سه شنبه در بیروت، کشورهای مختلف جهان به لبنان پیشنهاد کمک داده‌اند و شماری از آنها کمک‌های خود را راهی آن کشور کرده اند.مالیات مضاعف، مالیات وضع شده از سوی دو یا چند کشور مختلف بر یک دارایی و درآمد است و چون گرفتنِ چنین مالیاتی ناعادلانه به‌شمار می‌رود اغلب کشورها با بستن پیمان‌هایی تحت عنوان «موافقتنامه اجتناب از اخذ مالیات مضاعف» از دریافت مالیات مجدد صرف نظر می‌کنند یا از میزان آن می‌کاهند.حمید جمعه پور روز سه شنبه در گفت وگو با خبرنگار حوزه ستاد مبارزه با مواد مخدر، با بیان اینکه به طور کلی بیماری های تنفسی در میان معتادان از نرخ افراد عادی جامعه بالاتر است، تاکید کرد: یعنی مصرف کنندگان مواد مخدر تا سه برابر بیشتر مبتلا به بیماری های تنفسی می شوند.شیوع ویروس کرونا، موارد تولد زودهنگام نوزادان را به میزان قابل‌توجهی کاهش داده است.

بر اثر این انفجار تاکنون دست کم ۱۰۰ نفر کشته شده و حدود ۴۰۰۰ نفر نیز مجروح شده‌اند. مایک پمپئو، وزیر خارجه آمریکا، در بیانیه‌ای که غروب سه شنبه ۱۴ مرداد به وقت واشنگتن منتشر کرد،‌ گفت که ایالات متحده پیشنهاد کمک به مردم لبنان را داده است. مقامات قبرس اعلام کرده‌اند با توجه به اینکه مذاکرات در این زمینه در جریان بوده، انتظار چنین حرکتی را از سوی روسیه نداشته‌اند. وزارت خارجه اسرائیل نیز در بیانیه‌ای اعلام کرد: «با دستور گبی اشکنازی وزیر خارجه و بنی گانتس وزیر دفاع اسرائیل، این کشور از طریق کانال‌های جهانی و امنیتی پیشنهاد کمک انسان‌دوستانه به دولت لبنان داده است. جمعه پور در بخشی دیگر از این گفت وگو به بالا بودن میزان آسیب پذیری زنان نسبت به اعتیاد در مقابل مردان اشاره کرد و دلیل آن را اینگونه عنوان کرد: کارتن خوابی، بی خانمانی، استرس ها و اضطراب های زیادی به زنان معتاد وارد می کند و آنان را دچار ضعف می کند.» وزیر خارجه اسرائيل درباره انفجار بیروت گفته است که کشورش بین حزب الله و مردم لبنان تفاوت قائل می شود و به همین خاطر دولت اسرائيل و وزارت دفاع این کشور به مردم لبنان پیشنهاد کمک های انسانی مورد نیاز را از طریق کانال های بین المللی چه در اسرائیل و چه در لبنان داده اند. این جزیرهٔ دریای مدیترانه که تسهیلات مالیاتی و پیمان پرهیز از اخذ مالیات مضاعف را با مسکو دارد، مقصد جالب توجهی برای تاجران،‌ کارآفرینان و صاحبان صنایع روس بوده است. آقای اشکنازی گفت پیشنهاد کمک به لبنان «تعهد به عنوان همسایه» است. دلیل کاهش زایمان‌های زودرس در دوران قرنطینه چیست؟ دانشمندان در حال انجام پژوهش‌های بیشتر بر روی دلایل این موضوع و روشهای پیشگیری از آن هستند.

به گزارش رویترز، در روز چهارشنبه شماری از کشورهای غربی - از جمله بریتانیا، فرانسه، و هلند اعضای شورای همکاری خلیج فارس پیشنهاد ارسال کمک به لبنان را مطرح کرده‌اند. دولت روسیه همزمان هشدار داده بود که اگر هم‌پیمانان تجاری این کشور تغییرات اخیر را نپذیرند، روسیه به شکل یکجانبه از توافق‌های مالی و تجاری‌ خارج خواهد شد. وی یادآور شد: ۱۰ درصد از جمعیت معتادان کشور را زنان معتاد تشکیل می دهند به همین نسبت جمعیت فوت شدگان مرد بیشتر است. همچنین رویترز از اعلام آمادگی جمهوری اسلامی ایران برای کمک به لبنان خبر داد. ایران حامی حزب‌الله در لبنان است که آمریکا و برخی کشورهای اروپایی آن را یک گروه تروریستی می‌دانند. ماه پیش گروهی از مردم علیه حزب الله و حمایت جمهوری اسلامی ایران از این گروه در بیروت راهپیمایی کرده بودند. وی افزود: در این نامه قید شده که در استان های در شرایط قرمز از لحاظ شیوع کرونا، فعلا مراکز بازگشایی نشود چرا که براساس پروتکل ها و سامانه بهداشتی پیشگیری از کرونا، با تجمع افراد در فضای بسته احتمال سرایت کرونا بیشتر می شود بویژه جمعیت معتادان که به دلیل شرایط خاص خود و ضعف سیستم ایمنی و عدم رعایت بهداشت و غیره، آسیب پذیری بیشتری دارند و خطر سرایت بالاتر است. خبرگزاری آسوشیتدپرس روز چهارشنبه گزارش داد که امانوئل مکرون، رئیس جمهوری فرانسه، اعلام کرده است که در پی انفجار بزرگ در بیروت، به لبنان سفر می کند. دانشمندان می‌گویند دولت‌ها و کارفرمایان باید از نتیجه این مطالعات درس بگیرند و برای زنان باردار و پدرانی که در انتظار فرزند هستند امکانات بیشتری را فراهم کنند تا آنها بتوانند پیش از تولد فرزند نیز بر سلامت خود و‌ فرزندشان تمرکز کرده و از استرس دور بمانند.

انتظار می رود کمک های فرانسه نیز عصر چهارشنبه وارد بیروت شود. کشورهای حوزه خلیج فارس نیز که اخیرا در اعتراض به مداخله ایران در لبنان، از ارائه کمک‌های مالی به لبنان خودداری کرده بودند، هواپیماهای حامل کمک‌های پزشکی به لبنان فرستاده‌اند. جمعه پور با بیان اینکه برای پیشگیری از انتقال در مراکز اقامتی هم طبق پروتکل های بهداشتی رعایت های خاص انجام شد و خوشبختانه در مراکز درمان کاهش آسیب، همه گیری کوید-۱۹ نداشتیم، اظهار داشت: بر اساس شواهد علمی معتادان به دلیل کاهش سطح ایمنی بدن و نداشتن بهداشت لازم، تغذیه نامناسب، عدم رعایت فاصله گذاری و استفاده از وسایل مشترک آسیب پذیری بیشتری نسبت به سایر افراد دارند و اگر این ملاحظات پیشگیرانه انجام نمی شد احتمال شیوع ویروس کرونا در میان معتادان و در مراکز نگهداری دوچندان می شد. خبرگزاری فرانسه می گوید روز چهارشنبه کار ارسال چند بیمارستان صحرایی و دیگر کمک‌های پزشکی را آغاز کرد. هلند گفته است که ده‌ها پزشک، پرستار، و تیم تخصصی جستجو و نجات را به لبنان می‌فرستد. نیروهای امداد همچنان زیر آوار ساختمان ها در جستجوی افراد هستند. مدیرکل درمان و حمایت های اجتماعی ستاد مبارزه با مواد مخدر یادآور شد: تعیین تعرفه ها در حوزه اختیارات ستاد نیست اما باید تعادلی بین عرضه و تقاضا باشد..

خبرهای دیگر ... پس یکی از راهکارهای بسیار موثر برای حل مشکل بیمار و درمانگر گسترش بیمه درمان اعتیاد است که با تلاش بسیار زیاد ستاد مبارزه با مواد مخدر راه اندازی شده و ۵۰۰ میلیارد ریال اعتبار به بیمه درمان اعتیاد اختصاص یافته است. .