انفجار, بیروت, لبنان, لبنان, بیروت, انفجار, Newsletter

انفجار, بیروت

با آشکار شدن ابعاد هولناک خسارات ناشی از انفجار بیروت، کشورهای مختلف برای کمک به لبنان ابراز آمادگی کردند

صدای آمریکا یک سازمان بین المللی خبری و رسانه ای است که از خاورمیانه تا شرق آسیا و اروپا را تحت پوشش قرار داده است.

05/08/2020 06:40:00 ب.ظ

با آشکار شدن ابعاد هولناک خسارات ناشی از انفجار بیروت ، کشورهای مختلف برای کمک به لبنان ابراز آمادگی کردند در پی انفجار ویرانگر روز سه شنبه در بیروت ، کشورهای مختلف جهان به لبنان پیشنهاد کمک داده‌اند و شماری از آنها کمک‌های خود را راهی آن کشور کرده اند.

صدای آمریکا یک سازمان بین المللی خبری و رسانه ای است که از خاورمیانه تا شرق آسیا و اروپا را تحت پوشش قرار داده است.

در پی انفجار ویرانگر روز سه شنبه در بیروت، کشورهای مختلف جهان به لبنان پیشنهاد کمک داده‌اند و شماری از آنها کمک‌های خود را راهی آن کشور کرده اند. بر اثر این انفجار تاکنون دست کم ۱۰۰ نفر کشته شده و حدود ۴۰۰۰ نفر نیز مجروح شده‌اند.مایک پمپئو، وزیر خارجه آمریکا،

دیدگاه | قرارداد دفاعی جدید بایدن با بریتانیا و استرالیا شاهکاری برای مقابله با چین است روز جهانی پاک‌سازی زمین؛ ۵۰ میلیون نفر در ۱۸۰ کشور جهان زباله‌های رها شده در طبیعت را جمع کردند نیویورک تایمز: عملیات ترور فخری‌زاده ظرف تنها ۶۰ ثانیه و با شلیک ۱۵ گلوله انجام شد

در بیانیه‌ای که غروب سه شنبه ۱۴ مرداد به وقت واشنگتن منتشر کرد،‌ گفت که ایالات متحده پیشنهاد کمک به مردم لبنان را داده است.وزارت خارجه اسرائیلنیز در بیانیه‌ای اعلام کرد: «با دستور گبی اشکنازی وزیر خارجه و بنی گانتس وزیر دفاع اسرائیل، این کشور از طریق کانال‌های جهانی و امنیتی پیشنهاد کمک انسان‌دوستانه به دولت لبنان داده است.»

وزیر خارجه اسرائيل درباره انفجار بیروت گفته است که کشورش بین حزب الله و مردم لبنان تفاوت قائل می شود و به همین خاطر دولت اسرائيل و وزارت دفاع این کشور به مردم لبنان پیشنهاد کمک های انسانی مورد نیاز را از طریق کانال های بین المللی چه در اسرائیل و چه در لبنان داده اند. آقای اشکنازی گفت پیشنهاد کمک به لبنان «تعهد به عنوان همسایه» است. headtopics.com

به گزارش رویترز، در روز چهارشنبه شماری از کشورهای غربی - از جملهبریتانیا، فرانسه، و هلنداعضای شورای همکاری خلیج فارسپیشنهاد ارسال کمک به لبنان را مطرح کرده‌اند.همچنین رویترز از اعلام آمادگی جمهوری اسلامیایرانبرای کمک به لبنان خبر داد. ایران حامی حزب‌الله در لبنان است که آمریکا و برخی کشورهای اروپایی آن را یک گروه تروریستی می‌دانند. ماه پیش گروهی از مردم علیه حزب الله و حمایت جمهوری اسلامی ایران از این گروه در بیروت راهپیمایی کرده بودند.

خبرگزاری آسوشیتدپرس روز چهارشنبه گزارش داد که امانوئل مکرون، رئیس جمهوری فرانسه، اعلام کرده است که در پی انفجار بزرگ در بیروت، به لبنان سفر می کند. انتظار می رود کمک های فرانسه نیز عصر چهارشنبه وارد بیروت شود.کشورهای حوزه خلیج فارسنیز که اخیرا در اعتراض به مداخله ایران در لبنان، از ارائه کمک‌های مالی به لبنان خودداری کرده بودند، هواپیماهای حامل کمک‌های پزشکی به لبنان فرستاده‌اند.

خبرگزاری فرانسه می گویدروز چهارشنبه کار ارسال چند بیمارستان صحرایی و دیگر کمک‌های پزشکی را آغاز کرد.هلندگفته است که ده‌ها پزشک، پرستار، و تیم تخصصی جستجو و نجات را به لبنان می‌فرستد.نیروهای امداد همچنان زیر آوار ساختمان ها در جستجوی افراد هستند. ادامه مطلب: VOA Farsi »

صدها هزار آمریکایی با گذشت یک هفته از طوفان «آیدا» هنوز در تاریکی به سر می‌برند+فیلم- اخبار آمریکا - اخبار بین الملل تسنیم | Tasnim

اخبار ایران و جهان را در خبرگزاری تسنیم بخوانید

روسیه از پیمان «پرهیز از اخذ مالیات مضاعف» با قبرس خارج می‌شودکرملین اعلام کرد این کار تاجرانِ روسِ مستقر در قبرس را نیز تشویق خواهد کرد تا سرمایه‌ها و تسهیلات خود را به کشورشان برگردانند.

سرعت وابستگی به مواد مخدر در زنان بیش از مردان استتهران - ایرنا - مدیرکل درمان و حمایت‌های اجتماعی ستاد مبارزه با مواد مخدر، با تاکید بر اینکه ۱۰ درصد از جمعیت معتادان کشور را زنان تشکیل می‌دهند، گفت: استرس زیاد به زنان معتاد، آنها را دچار ضعف می‌کند به همین دلیل سرعت تخریب و وابستگی به مواد مخدر در زنان بیش از مردان است.

قرنطینه دوران کرونا از زایمان‌های زودرس کاسته استقرنطینه دوران کرونا از زایمان‌های زودرس کاسته است تولد زودهنگام با مشکلات پزشکی متعددی از جمله فلج مغزی و حتی مرگ مرتبط است و کودک را در سال‌های آتی زندگی‌اش با ناتوانی در یادگیری و یا اختلالات بینایی روبرو می‌کند.

لوکاشنکو: روسیه مزدوران واگنر را با اهداف خاصی به بلاروس فرستاده‌ استرئیس‌جمهور بلاروس تاکید کرد که روسیه با اهداف خاصی مزدوران واگنر را به بلاروس فرستاده ‌است. - خبرگزاری آناتولی

بعد از انفجار بزرگ در بیروت، آمریکا پیشنهاد کمک به مردم لبنان را داده است🔺بعد از انفجار بزرگ در بیروت ، آمریکا پیشنهاد کمک به مردم لبنان را داده است ⚡️مایک پمپئو وزیر خارجه آمریکا در بیانیه‌ای که سه شنبه غروب به وقت واشنگتن منتشر کرد،‌ گفت که ایالات متحده پیشنهاد کمک به مردم لبنان را داده است.

استاندار بیروت: نیمی از شهر در اثر انفجار آسیب دیده استاستاندار بیروت : نیمی از شهر در اثر انفجار آسیب دیده است قاضی مروان عبود، استاندار بیروت با اشاره به اینکه نیمی از شهر در اثر انفجار آسیب دیده یا ویران شده، گفت: انفجار بیروت شبیه به انفجار هیروشیما و ناکازاکی بود.