جو بایدن, نامزدی جو بایدن, انتخابات ریاست جمهوری آمریکا, اظهارات نژادپرستانه بایدن

جو بایدن, نامزدی جو بایدن

بایدن به خاطر اظهارات نژادپرستانه علیه سیاهپوستان عذرخواهی کرد | DW | 23.05.2020

جو بایدن گفت آمریکایی‌های آفریقایی‌تبار که به ترامپ رای بدهند سیاهپوست نیستند. نامزد ریاست جمهوری دموکرات‌ها با این سخنان جنجال آفرید و ممکن است آرای سیاهپوستان آمریکا را در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا از دست بدهد.

23/05/2020 02:23:00 ب.ظ

جو بایدن گفت آمریکایی‌های آفریقایی‌تبار که به ترامپ رای بدهند سیاهپوست نیستند. نامزد ریاست جمهوری دموکرات‌ها با این سخنان جنجال آفرید و ممکن است آرای سیاهپوستان آمریکا را در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا از دست بدهد.

جو بایدن گفت آمریکایی‌های آفریقایی‌تبار که به ترامپ رای بدهند سیاهپوست نیستند. نامزد ریاست جمهوری دموکرات‌ها با این سخنان جنجال آفرید و ممکن است آرای سیاهپوستان آمریکا را در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا از دست بدهد.

سخنان جو بایدن با واکنش منفی در میان سیاه‌پوستان آمریکایی مواجه شد و بسیاری به او اعتراض کردند.لنارد لری مک‌کلوی مجری سیاهپوست هم در پاسخ به بایدن گفت دموکرات‌ها رای سیاه‌پوستان را جدی نمی‌گیرند.بایدن در پاسخ به این مجری توضیح داد كه او طی ده‌ها سال با فعالیت در جوامع سیاه‌پوستان آرای رأیدهندگان را به دست آورده و افراد مشهور و رای‌دهندگان سیاهپوست از او حمایت کرده‌اند.

واکنش‌های‌ توییتری‌ به اظهارات رهبر ایران: 'مردم را می‌کشند و زبانشان دراز است' مرگ جورج فلوید؛ همه افسران یگان ضدشورش بوفالو دست از کار کشیدند صاعقه به بنای یادبود واشنگتن زد - BBC News فارسی

بایدن بعد از اظهارات جنجالی خود بلافاصله عذرخواهی کرد اما حامیان دونالد ترامپ، رئیس جمهورآمریکا بایدن را به نژادپرستی متهم کردند.سیاستمدار ۷۷ ساله که از سال ۲۰۰۹ تا ۲۰۱۷ معاون رئیس جمهور پیشین باراک اوباما بوده، به دلیل هشت سال حضور در کابینه اوباما از اعتبار بالایی در بین آمریکایی‌های آفریقایی تبار برخوردار است.

بایدن یک روز پس از مصاحبه‌اش در دیدار با نمایندگان سیاهپوست برای اظهارات"تاسف‌انگیز" خود عذرخواهی کرد و گفت که نباید اینقدر"بی‌احتیاطی"  می‌کرده است. او تاکید کرد که هیچ کس نباید براساس نژاد، مذهب یا منشا خود به یک حزب ویژه رأی بدهد.

بایدن ۷۷ ساله هرازگاهی سخنانی جنجالبرانگیز بیان می‌کند که به حامیان ترامپ بهانه داده تا او را به نژادپرستی متهم کنند.ترامپ جونیور، پسر رئیس جمهور آمریکا، در توییتری جو بایدن را به داشتن"ذهنیت نژادپرستانه پست و چندش‌آور " متهم کرد.

تیم اسکات، تنها سناتور جمهوریخواه سیاهپوست در مجلس سنا هم خاطرنشان کرد: «بایدن با این اظهارات نژادپرستانه به یک میلیون و ۳۰۰ هزار آمریکایی آفریقاییتبار در انتخابات ۲۰۱۶ که به ترامپ رای دادند توهین کرده است.کاترینا پیرسون، مشاور انتخاباتی ترامپ بایدن را یک "لیبرال سفیدپوست پرافاده" خواند که از اظهارات"تحقیر آمیز و نژادی" ابایی ندارد.

ادامه مطلب: DW فارسی »

یعنی منظور جو بایدن اینه که سفید پوست آمریکایی هستند. .؟؟؟ از سال دوهزار فقط نمایشات روحوضی در انتخابات آمریکا جریان دارد. آمریکا و اهداف دموکراسی خواهی آمریکاییان دهه پنجاه تا هفتاد میلادی دیگر وجود ندارد. استهلال شده‌اند اگر خواستی به کسی ثابت کنی انتخابات آمریکا یک صحنه سازی جعلی و تقلبی کافیه بگی تصور کن به جای بایدن ننه قمر رقیب ترامپ بود. راحت برنده بود😂

این بایدن رسما کسخل و آلزایمریه😂😂 دونالد_ترامپ_بزرگمرد_تاریخ_بشریت دونالد_ترامپ_دشمن_مستبدان_دیکتاتور Iran اقای بایدن فراموش کرده خودش معاون یک سیاهپوست بوده اوبمن هم دریک چت دوساعته توهین کرد .اصولا چیزی برای تبلیغ ندار بدینصورت خود رامطره میکند باتوهین به سیاه پوستان خواسته رای راست گرایان رابدست اورد.

به دستور پرزیدنت ترامپ پرچم‌های آمریکا به یاد قربانیان کووید۱۹ نیمه‌افراشته می‌شودبه دستور پرزیدنت ترامپ پرچم‌های آمریکا به یاد قربانیان کووید۱۹ نیمه‌افراشته می‌شود پرزیدنت ترامپ روز پنج شنبه از یک کارخانه خودروسازی فورد در نزدیکی شهر دیترویت، که به مرکز ساخت دستگاه های تنفس مصنوعی تغییر کاربری پیدا کرده است، بازدید کرد.

شمار قربانیان کرونا در آمریکا به بیش از 96 هزار نفر رسید

بحران کرونا؛ شمار بیکاران آمریکا به نزدیک ۳۹ میلیون نفر رسید | DW | 22.05.2020شیوع ویروس کرونا بازار کار ایالات متحده را دچار بحرانی کم‌سابقه در دهه‌های اخیر کرده و اوضاع همچنان وخیم‌تر می‌شود. گرچه برخی ایالت‌ها محدودیت‌های کرونایی را کاهش داده‌اند تعداد بیکاران رو به افزایش است.

کرونا؛ آمار متقاضیان بیمه بیکاری در آمریکا به مرز ۴۰ میلیون نفر رسیددولت آمریکا اعلام کرده است بیش از ۲ میلیون نفر دیگر برای دریافت حقوق و مزایای بیکاری در این کشور درخواست داده‌اند. به این ترتیب تعداد کل متقاضیان به ۳۸ میلیون و ۶۰۰ هزار نفر افزایش پیدا کرده است. فکر کنم 4روز دیگه کارمند های بی بی سی هم محتاج یه وعده غذا در روز میشن، یه سری اسگل نشستین و دروغ میبافین فقط باجمعیت سیصد میلیونی امریکا میشود,13 درصد کل جمعیتشون,درایران چند درصد بیکار داریم بالای 30 درصد درامریکا امارها دقیقه از بیکاری درکرونا چون دولت واقعا تسهیلات می دهد مثل مرحله ی اولش که در اول ماه کرونا به هر بیکار 1200 دلار و به هر بچه اش 500 دلار داد.درایران دولت جمعیت بیکار کوچک و کوچکتر کرد تااز میلیونها رسانده به 200000نفر که بعد چهار ماه تازه دارد این هفته پیامک میدهد

با تایید مجلس سنا جان رتکلیف به عنوان رئیس نهاد اطلاعات ملی آمریکا منصوب شدبا تایید مجلس سنا جان رتکلیف به عنوان رئیس نهاد اطلاعات ملی آمریکا منصوب شد جان رتکلیف، نماینده جمهوری‌خواه سابق ایالت تگزاس در مجلس نمایندگان آمریکا، با ۴۹ رای موافق در برابر ۴۴رای مخالف در مجلس سنا تایید و به عنوان رئیس نهاد اطلاعات ملی آمریکا منصوب شد

شمار قربانیان کرونا در آمریکا به 95 هزار و 16 نفر رسیدشمار قربانیان کرونا در آمریکا به 95 هزار و 16 نفر رسید