بایدن ممنوعیت دو اپلیکیشن 'تیک‌تاک' و 'وی‌چت' را لغو کرد | DW | 09.06.2021

19/03/1400 10:30 ب.ظ

جو بایدن، رئیس جمهوری آمریکا تصمیم دونالد ترامپ درباره ممنوعیت استفاده از دو اپلیکیشن 'تیک‌تاک' و 'وی‌چت' را لغو کرد. افزون بر آن کاخ سفید از هشت اپلیکیشن چینی دیگر نیز رفع ممنوعیت کرد.

جو بایدن، رئیس جمهوری آمریکا تصمیم دونالد ترامپ درباره ممنوعیت استفاده از دو اپلیکیشن 'تیک‌تاک' و 'وی‌چت' را لغو کرد. افزون بر آن کاخ سفید از هشت اپلیکیشن چینی دیگر نیز رفع ممنوعیت کرد. جو بایدن، رئیس جمهوری آمریکا تصمیم دونالد ترامپ درباره ممنوعیت استفاده از دو اپلیکیشن"تیک‌تاک" و"وی‌چت" را لغو کرد. افزون بر آن کاخ سفید از هشت اپلیکیشن چینی دیگر نیز رفع ممنوعیت کرد.

دونالد ترامپ استفاده از اپلیکیشن"تیک‌تاک" و"وی چت" را تهدیدی برای امنیت داخلی آمریکا ارزیابی کرده و فرمان به ممنوعیت آن‌ها داده بود. اکنون گفته می‌شود که دولت بایدن تصمیم رئیس جمهوری پیشین آمریکا را لغو کرده است.

کاخ سفید اعلام کرده است که به جای ممنوع کردن این اپلیکیشن‌های چینی، دولت باید تهدیدهایی که از سوی اپلیکیشن‌های خارجی متوجه امنیت ملی آمریکا است را شناسایی و خنثی کند. خبرگزاری فرانسه روز چهارشنبه نهم ژوئن (۱۹ خرداد) با انتشار گزارشی از واشنگتن، از لغو ممنوعیت دو اپلیکیشن تیک‌تاک و وی‌چت از سوی دولت بایدن خبر داده است. گفته می‌شود هشت اپلیکیشن چینی دیگر نیز رفع ممنوعیت شده‌اند.کاخ سفید از وزارت بازرگانی آمریکا و سایر مسئولان این کشور درخواست کرده است تا مقررات ناظر بر دفاع از حریم خصوصی کاربران آمریکایی را تدوین کنند.

دولت ترامپ مدعی شده بود که خطر دسترسی دولت چین به اطلاعات شخصی کاربران آمریکایی اپلیکیشن‌های یاد شده جدی است و آن را تهدیدی برای امنیت ملی آمریکا اعلام کرده بود.

ادامه مطلب:
dw_persian »

این مثلا رییس جمهوره چینی که سر از کاخ سفید درآورده تا به دنیا گند نزنه ول کن نیست این آدم خودش هم باورش شده که رییس جمهوره 🤣🤣🤣🤣🤣

السالوادور 'بیت‌کوین' را ارز قانونی اعلام کرد | DW | 09.06.2021کنگره السالوادور با تصویب یک قانون 'بیت‌کوین' را یک ارز قانونی اعلام کرد. رئیس‌جمهوری این کشور گفت که این اقدام به شکوفایی مالی، سرمایه‌گذاری، گردشگری و نوآوری کشور کمک خواهد کرد. در ایران نیز رمزارز طرفداران زیادی دارد. اینی که رئیس جمهورش گفته دقیقن برعکس میشه یه مساله اس اینکه ۱۰۰ درصد باند های مواد مخدر ازش برای جابجایی مالی استفاده میکنن یه مساله دیگه.... یه روزی ارزهای دیجتال هیچی نمی ارزن ببین کی دارم میگم

بایدن در مسیر اولین سفرهای خارجی، در برابر چالش‌های داخلی | DW | 09.06.2021جو بایدن و همسرش در اولین سفر خارجی خود ابتدا به بریتانیا می‌روند. بایدن در این سفر در اجلاس گروه هفت و ناتو شرکت و با صدراعظم آلمان و پوتین دیدار می‌کند. اما چالش‌های داخلی او بر معضلات سیاست خارجی‌ کشورش می‌چربد. نه داداش داری میری بریتانیا که برنامه از قبل تعیین شده ۴ ساله ات رو از فراماسونها بگیری

ایران آژنس اتمی را به 'سیاسی‌کاری' و اتخاذ مواضع یک‌طرفه متهم کرد | DW | 08.06.2021ایران در واکنش به اظهارات مدیرکل آژانس درباره 'عدم پاسخ‌گویی تهران به آژانس'، این نهاد را به 'سیاسی‌کاری' و اتخاذ مواضع یک‌طرفه متهم کرد. آمریکا درباره احتمال ساخت سلاح هسته‌ای ایران ظرف چند هفته هشدار داده است. کی گفته سیاسی کاری میکنه آژانس مثلا طبق منشور خود آژانس تمام کلاهک های اتمی کشورهای آمریکا و انگلیس و روسیه و چین و فرانسه و .... رو نابود کرده شما ميگين نيست ؟! تمام ارگان هاى بين المللى سياسى كار ميكنند

بیشتر پناهجویان اخراجی افغان مجددا کشورشان را ترک می‌کنند | DW | 09.06.2021صبح امروز هواپیمایی حامل ۴۲ پناهجوی افغان در کابل فرود آمد. این سی و نهمین اخراج جمعی آنها از سال ۲۰۱۶ تا کنون است. یک تحقیق نشان می‌دهد ۹۰ درصد از افغان‌های اخراجی از آلمان پس از بازگشت دو باره کشورشان را ترک می‌کنند. اگر از واقعیت جامعه افغانستان با خبر بشید میفهمید چرا دوباره فرار میکنند دلیلش چیه ؟

جو بایدن برای شرکت در اجلاس گروه ۷، ناتو و دیدار با پوتین راهی اروپا شدجو بایدن، رئیس جمهوری ایالات متحده آمریکا روز چهارشنبه و در جریان نخستین سفر خارجی از زمان به قدرت رسیدن، واشنگتن را به مقصد بریتانیا ترک کرد. کاشکی طیاره اش نیست ونابود شود.

واکنش‌ها به مناظره انتخاباتی؛ «دزدی» شعارهای جامعه مدنی و مطالبات زنان | DW | 09.06.2021بسیاری واکنش‌ها به دومین دور مناظره انتخاباتی حول استفاده ابزاری از زنان برای داغ کردن تنور انتخابات است. از سوی دیگر به «دزیدن» شعارهای جامعه مدنی از سوی نامزدهایی که خود ناقضان اصلی آنها بوده‌اند، انتقاد شده است.

بایدن ممنوعیت دو اپلیکیشن"تیک‌تاک" و"وی‌چت" را لغو کرد

جو بایدن، رئیس جمهوری آمریکا تصمیم دونالد ترامپ درباره ممنوعیت استفاده از دو اپلیکیشن"تیک‌تاک" و"وی‌چت" را لغو کرد. افزون بر آن کاخ سفید از هشت اپلیکیشن چینی دیگر نیز رفع ممنوعیت کرد.دونالد ترامپ استفاده از اپلیکیشن"تیک‌تاک" و"وی چت" را تهدیدی برای امنیت داخلی آمریکا ارزیابی کرده و فرمان به ممنوعیت آن‌ها داده بود. اکنون گفته می‌شود که دولت بایدن تصمیم رئیس جمهوری پیشین آمریکا را لغو کرده است.

کاخ سفید اعلام کرده است که به جای ممنوع کردن این اپلیکیشن‌های چینی، دولت باید تهدیدهایی که از سوی اپلیکیشن‌های خارجی متوجه امنیت ملی آمریکا است را شناسایی و خنثی کند.

خبرگزاری فرانسه روز چهارشنبه نهم ژوئن (۱۹ خرداد) با انتشار گزارشی از واشنگتن، از لغو ممنوعیت دو اپلیکیشن تیک‌تاک و وی‌چت از سوی دولت بایدن خبر داده است. گفته می‌شود هشت اپلیکیشن چینی دیگر نیز رفع ممنوعیت شده‌اند.کاخ سفید از وزارت بازرگانی آمریکا و سایر مسئولان این کشور درخواست کرده است تا مقررات ناظر بر دفاع از حریم خصوصی کاربران آمریکایی را تدوین کنند.

دولت ترامپ مدعی شده بود که خطر دسترسی دولت چین به اطلاعات شخصی کاربران آمریکایی اپلیکیشن‌های یاد شده جدی است و آن را تهدیدی برای امنیت ملی آمریکا اعلام کرده بود.

ترامپ با ممنوع کردن استفاده از اپلیکیشن تیک‌تاک بر آن بود تا شرکت بزرگ اینترنتی چینی بایت دانس را وادار به فروش آن بکند.

گفته می‌شود اپلیکیشن تیک‌تاک که برای به اشتراک گذاردن فیلم‌های کوتاه تهیه شده، در بین جوانان جهان از محبوبیت بسیاری برخوردار است.

آمار منتشر شده حکایت از آن دارد که یک میلیارد نفر در جهان از این اپلیکیشن استفاده می‌کنند. حدود یکصد میلیون نفر از کاربران تیک‌تاک ساکن آمریکا هستند.

اپلیکیشن وی‌چت نیز در شمار اپلیکیشن‌های محبوب محسوب می‌شود. این اپلیکیشن نه تنها برای چت کردن، بلکه برای پرداخت و همچنین بازرگانی الکترونیکی و دسترسی به اخبار نیز کاربرد دارد. اپلیکیشن وی‌چت متعلق به شرکت بزرگ فناوری چین، شرکت تن‌سنت است.

باید یادآور شد که در ماه فوریه، دادگاهی در آمریکا در ارتباط با پرونده شکایت تیک‌تاک، به سود شرکت چینی بایت دانس داوری کرده بود. دولت بایدن در همان زمان اجرای طرح ممنوعیت استفاده از این اپلیکیشن در آمریکا را به حالت تعلیق در آورد. اکنون از این دو اپلیکیشن رفع ممنوعیت شده است.