باید به نظرات کارشناسی تن دهیم و از سیاسی کردن مسائل پرهیز کنیم

08/08/2019 04:23:00 ب.ظ

رحمانی فضلی: باید به نظرات کارشناسی تن دهیم و از سیاسی کردن مسائل پرهیز کنیم

رحمانی فضلی

رحمانی فضلی : باید به نظرات کارشناسی تن دهیم و از سیاسی کردن مسائل پرهیز کنیم

وزیر کشور گفت: این واقعیت که در شرایط مشابه عده ای از مدیران موفق هستند و عده ای عملکرد نامطلوبی دارند، ضرورت بازنگری در عنصر مدیریت و توجه بیش از پیش به این مهم را گوشزد می کند.

وی با اشاره به عناصر توسعه اقتصاد تصریح کرد: در خصوص مواد اولیه، تکنولوژی و دست‌یابی به منابع هیچ محدودیتی در کشور وجود ندارد اما مهمترین بحث و عنصر در این رابطه نحوه مدیریت است.رحمانی فضلی ادامه داد: با وجود کاستی ها و چالش هایی که در کشور وجود دارد، این واقعیت که در شرایط مشابه عده ای از مدیران موفق هستند و عده ای عملکرد نامطلوبی دارند، ضرورت بازنگری در عنصر مدیریت و توجه بیش از پیش به این مهم را گوشزد می کند.

وزیر کشور با بیان اینکه مناطق مختلف کشور با چالش عقب ماندگی تاریخی و عدم توازن و تعادل مواجه است، تصریح کرد: در حالیکه در قرن ۱۹ و ۲۰  بسیاری از کشورهای جهان در اوج پیشرفت و شکوفایی اقتصادی قرار داشتند، ایران دچار حاکمان ناکارآمد بود و همین موضوع ایران را از قافله توسعه عقب انداخت.

ادامه مطلب:
خبرگزاری كار ایران (ایلنا) ILNA »

آتش‌سوزی در 6 هکتار از نخلستان‌های ‌رودان؛ 600 اصله درخت در آتش سوخت + فیلم- اخبار هرمزگان - اخبار استانها تسنیم | Tasnim

اخبار ایران و جهان را در خبرگزاری تسنیم بخوانید ادامه مطلب >>

دو تن از طراحان حمله مسلحانه به دیپلمات ترک در اربیل از پای درآمدنددو تن از طراحان حمله مسلحانه به دیپلمات ترک در اربیل از پای درآمدند

گروهی از فعالان زن در ایران از خامنه‌ای خواستند استعفا دهد | DW | 06.08.2019گروهی از کنشگران و فعالان زن در داخل ایران در بیانیه‌ای خواستار کناره‌گیری رهبر و گذار از جمهوری‌اسلامی شده‌اند. یکی از امضا کنندگان در گفت‌وگو با دویچه‌وله از زمینه‌های عینی طرح این خواست و استقبال از آن می‌گوید. نه_به_جمهوری_اسلامی شرایط فعلی ایران بعد از گذشت ۴۰ سال نشانه مدیریت یک حکومت دینی است که سراسر فساد و استبداد است. این حکومت باید از بین برود و یک حکومت مردم محور با انتخاب مدیرانی شایسته برای اداره ایران تشکیل شود. دیکتاتورها زمانی سقوط می کنند که پشتوانه مردمی ندارند و ج ا رو به سقوط است.

کاتز: اسرائیل در عملیات حمایت از امنیت کشتیرانی در تنگه هرمز حضور دارداسرائیل کاتز، وزیر خارجه اسرائیل گفته این کشور حضور فعالی در عملیات حمایت از امنیت کشتیرانی در تنگه هرمز دارد. آقای کاتز به کمیته‌ای در پارلمان اسرائیل گفت این حضور برای کمک به مقابله با نفوذ ایران و شما نقش شغال و دارین اسراییل بااینکه خودش دران محدوده کشتی ندارد به خاطر حمایت از منافع متحدان مثل بریتانیا به خلیج فارس امده. ای کاش مسیولان ایران باامریکا و اسراییل که صادقانه در کنار متحدان می ایستند دست دوستی و برادری میداد. چهل ساله انگلیس و فرانسه و روس در ایرانند فقط منافع خودشان مهم است _Sheina__ مرگ این باند ٭داعش شیعه.چپول٭ هم آخرش بدست ارتش اسرائیل ممکن خواهد شد اسرائیل از دوسال پیش مشغول ارسال این بازیچه های روسیه یعنی گله های شیعهٔٔ تروریست ٭ایرانی.لبنانی.سوری.عراقی٭ به بهشت در خارج از ایران است.! استعمار_روسیه

ضمن توجه به روسیه و چین، وزیر دفاع آمریکا در سفری کم‌سابقه از مغولستان بازدید می‌کندوزیر دفاع ایالات متحده قرار است روز پنجشنبه ۱۷ مرداد و در سفری کم‌سابقه به مغولستان، با مقام‌های ارشد این کشور دیدار و گفت‌وگو کند. به گزارش رویترز، این سفر در حالی است که پنتاگون برای پیشبرد استرات رفته چنگیز خان مغول رو هم با خودش همراه کنه

آمریکا به ایران در مورد دستکاری در جی‌پی‌اس کشتی‌های تجاری هشدار داد | DW | 08.08.2019دولت آمریکا در مورد تهدید کشتی‌های تجاری از سوی ایران و همچنین تلاش این کشور برای ایجاد اختلال در سامانه موقعیت‌یاب جهانی (جی‌پی‌اس) هشدار داد. آمریکا تاکید کرده است که امنیت کشتیرانی در خلیج فارس را تامین می‌کند.

سازمان ملل: نامه ایران در رابطه با تحریم ظریف در شورای امنیت به جریان افتاده استسازمان ملل: نامه ایران در رابطه با تحریم ظریف در شورای امنیت به جریان افتاده است سخنگوی دبیرکل سازمان ملل تائید کرد که نامه نماینده ایران به سازمان ملل در اعتراض به تحریم وزیر امورخارجه این کشور از سوی آمریکا به شورای امنیت ارائه شده است. واقعا اگه تحریم ظریف از سوی آمریکا به گفته ی سران جمهوری اسلامی اهمیتی براشون نداره چرا همچین شکایتی رو مطرح کردن ؟ الآن کاملا مشخصه که کدوم طرف درمونده و مستاصل شده و در موضع ضعف قرار داره ! حالا مگه ظریف جز این مردم نیست

به گزارش ایلنا،  عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر کشور روز پنجشنبه در جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی استان  چهارمحال و بختیاری گفت: انصافا مدیران  در کشور به توسعه چه نگاهی دارند؟ آیا به دنبال شایسته سالاری هستیم و یا اینکه نسبت به عنصر مدیریت در مسیر توسعه یافتگی غفلت ورزیده ایم؟! وی با اشاره به عناصر توسعه اقتصاد تصریح کرد: در خصوص مواد اولیه، تکنولوژی و دست‌یابی به منابع هیچ محدودیتی در کشور وجود ندارد اما مهمترین بحث و عنصر در این رابطه نحوه مدیریت است.Mehmet Tosun,Goletekin Akhondzadeh   | Ankara آنکارا/ خبرگزاری آناتولی حاجی قربان و متین آک‌گون، از طراحان حمله مسلحانه پ.۱۴ تن از کنشگران مدنی و فعالین حوزه زنان در داخل کشور با انتشار بیانیه‌ای خواستار گذار از جمهوری‌اسلامی و کناره‌گیری رهبر آن آقای خامنه‌ای شده‌اند.مرداد ۱۵, ۱۳۹۸ دیده بان حقوق بشر: احتمالا دو فعال محیط زیست بازداشتی اعتصاب غذا کرده‌اند در حالی که بیش از بیش از ۵۰۰ روز از بازداشت موقت فعالان محیط زیست در ایران می‌گذرد، دیده بان حقوق بشر اعلام کرد که حداقل دو فعال محیط زیست بازداشتی در ایران احتمالا دست به اعتصاب غذا زده‌اند.

رحمانی فضلی ادامه داد: با وجود کاستی ها و چالش هایی که در کشور وجود دارد، این واقعیت که در شرایط مشابه عده ای از مدیران موفق هستند و عده ای عملکرد نامطلوبی دارند، ضرورت بازنگری در عنصر مدیریت و توجه بیش از پیش به این مهم را گوشزد می کند. وزیر کشور با بیان اینکه مناطق مختلف کشور با چالش عقب ماندگی تاریخی و عدم توازن و تعادل مواجه است، تصریح کرد: در حالیکه در قرن ۱۹ و ۲۰  بسیاری از کشورهای جهان در اوج پیشرفت و شکوفایی اقتصادی قرار داشتند، ایران دچار حاکمان ناکارآمد بود و همین موضوع ایران را از قافله توسعه عقب انداخت.ک به دیپلمات ترک در اربیل، طی عملیات نیروهای مسلح و اطلاعاتی ترکیه در شمال عراق از پای درآمدند. رحمانی فضلی ادامه داد: این عقب افتادگی تاریخی تنها شامل استانهای کمتر برخوردار نظیر چهارمحال و بختیاری نیست و همه استانها با این چالش مواجه هستند. حکومتی «که بتواند تضمین کننده حقوق زنان جامعه باشد. وی ریشه عدم توازن و تعادل در کشور را در توزیع ناعادلانه منابع، جمعیت و ثروت عنوان کرد و گفت: از زمانی که نظام بودجه ریزی در کشور مبتنی بر نظرات کارشناسی وارداتی شکل گرفت برقراری تعادل در کشور با چالش جدی مواجه شد. رحمانی فضلی ادامه داد: پس از پیروزی انقلاب اسلامی نیز علیرغم همه تلاش هایی که صورت گرفت، ساختارها به نحوی تغییر نکرد که این عدم توازن و تعادل را جبران کند، که ساختار اداری، ساختار بودجه ریزی و نظام مالیاتی کشور از مهمترین این ساختارها به شمار می رود. این منبع آگاه به دیده بان حقوق بشر اعلام کرد که فعالان محیط زیستی اعتصاب‌کننده خواهان این هستند که «مقامات به برزخ حقوقی‌شان پایان دهند و یا آنها را تا زمان صدور حکم با وثیقه آزاد کنند یا آنها را به بخش عمومی زندان اوین منتقل کنند.

وزیر کشور با تاکید بر توجه جدی به امر اقتصاد در کشور اظهار داشت: اقتصاد از منظر انسانی، دینی، سیاسی، قدرت ملی و دیدگاه های انقلابی امری بسیار مهم است که باید بیش از پیش به آن توجه داشته و بر این باور باشیم که برای دست یابی به اهداف والای نظام جمهوری اسلامی باید اقتصاد مقاومتی را در کشور بیش از هر زمان دیگری تقویت کنیم.. رحمانی فضلی در بخش دیگری از سخنان خود به چالش های استان چهارمحال و بختیاری و به ویژه مساله آب اشاره کرد و گفت: بطور کامل بر موضوع آب استانهای اصفهان، یزد، خوزستان و این استان اشراف دارم و معتقدم این مشکلات باید از مسیر کارشناسی حل شود. وی افزود: باید به نظرات کارشناسی تن دهیم و از سیاسی کردن مساله آب و استفاده های مقطعی از آن پرهیز کرد.  گفتنی است در این نشست در خصوص نحوه عملکرد استان در حوزه اقتصاد گزارش تفصیلی ارائه شد.  اولین سوال این بود که تا چه اندازه امیدوار هستند که مردم یا حتی بخش های قابل توجهی از زنان پشت این خواست بیایند و در حمایت از آن حرکت کنند؟ او در پاسخ به شرایط فعلی ایران اشاره می‌کند و آنرا وضعیتی بی‌ثبات و ورشکسته چه به لحاظ اقتصادی، سیاسی و اجتماعی می‌داند. وزیر کشور در سفر دو روزه خود ضمن دیدار با امام جمعه شهرکرد و حضور در نشست ستاد اقتصادی مقاومتی، در نشست مطبوعاتی با خبرنگاران این استان نیز حاضر شد. اتهام این افراد «جاسوسی» عنوان شده بود و کمی بعدتر اتهام چهارنفر از آن‌ها به «فساد فی‌الارض» تغییر پیدا کرد.

.