بایدن در بحبوحه رویارویی با پوتین بر سر اوکراین وارد بروکسل شد

04/01/1401 07:01 ق.ظ

جو بایدن، رئیس جمهوری آمریکا شامگاه روز چهارشنبه ۲۳ مارس وارد بروکسل، پایتخت بلژیک شد تا با رهبران اروپایی و ناتو در مورد حمله روسیه به اوکراین و همچنین برنامه‌هایی برای اعمال تحریم‌های بیشتر علیه مسکو دیدار و گفتگو کند. جزئیات بیشتر🔽

جو بایدن، رئیس جمهوری آمریکا شامگاه روز چهارشنبه ۲۳ مارس وارد بروکسل، پایتخت بلژیک شد تا با رهبران اروپایی و ناتو در مورد حمله روسیه به اوکراین و همچنین برنامه‌هایی برای اعمال تحریم‌های بیشتر علیه مسکو دیدار و گفتگو کند. پیش‌بینی می‌شود که آقای بایدن تلاش خواهد کرد تا شرکای اروپایی واشینگتن و اعضای ناتو را علیه ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهوری روسیه متحد نگه دارد.

برخی از تحلیلگران سیاسی بر این نظرند که با گذشت یک ماه از آغاز حمله نظامی روسیه به اوکراین، بایدن و دیگر رهبران جهان به دنبال سرعت بخشیدن به پایان جنگ هستند.

تاثیر جنگ اوکراین در بخش کشاورزی؛ کدام مواد غذایی ممکن است با کمبود مواجه شوند؟ رئیس جمهوری آمریکا امیدوار است که در جریان دیدارهایش در بروکسل با هماهنگی متحدان به پاسخی واحد در برابر مسکو دست یابد. برخی منابع خبری اعلام کرده‌اند که آمریکا در تحریم‌های جدید علیه روسیه که به احتمال زیاد روز پنج‌شنبه پس از مشورت با متحدان واشنگتن اعلام خواهد شد، اعضای دومای روسیه را هدف قرار خواهد داد.

با این حال، یکی از چالش‌هایی که ممکن است او روز پنجشنبه با آن روبرو شود، پاسخ به اظهارات ولودیمیر زلنسکی، رئیس جمهوری اوکراین به رهبران ناتو است. او کشورهای غربی را برای اعلام تحریم‌های جدید علیه روسیه، ارائه کمک‌های بشردوستانه به پناهجویان اوکراینی و حمایت بیشتر از ارتش اوکراین تحت فشار قرار داده است.بایدن همچنین در سفر به بروکسل در نشست از پیش برنامه‌ریزی شده شورای اروپا شرکت خواهد کرد و با رهبران گروه هفت هم دیدار می‌کند.

ادامه مطلب:
euronews_pe »

استولتنبرگ: عضویت در ناتو (برای اوکراین) در دستور کار اجلاس نخواهد بوددبیرکل ناتو: در نشست فردا تصمیمات بیشتری خواهیم گرفت، باید در بازدارندگی تجدیدنظر کنیم استولتنبرگ: عضویت در ناتو (برای اوکراین) در دستور کار اجلاس نخواهد بود

دیدار کره‌جنوبی با ایران در حضور ۶۵ هزار تماشاگر در سئول | DW | 22.03.2022دیدار مقدماتی جام جهانی ۲۰۲۲ میان تیم‌های ملی فوتبال کره‌جنوبی و ایران، پنجشنبه ۲۴ مارس (۴ فروردین) با حضور ۶۵ هزار تماشاگر در سئول برگزار می‌شود. این تصمیم به رغم اعتراض فدراسیون فوتبال ایران اتخاذ شده است. این تیم ملی با اسکوچیچ دلال با دعوت کردن لنگیای بی خاصیت حتما زنگ تفریح خواهیم شد!!!! با اون دفاع مزخرف ما مردان روزهای سختیم... انشاالله سئول رو مثل ملبورن تصرف میکنیم.. فقط همین انشاءالله بدببازند مافیای پیروزی 😂😂پیروزی😂😂 🙏🙏

جنگ اوکراین؛ شهر ماریوپل بدون ارتباط با دنیای خارج زیر گلوله‌باران بی‌امان روسیه استجنگ در اوکراین در شرایطی وارد بیست و هفتمین روز خود شده است که حملات شدید نیروهای مهاجم روسی برای تصرف شهرها به ویژه ماریوپل ادامه داشته است. موجودیت کی؟! موجودیت پوتین؟! با زمین و زمان شوخی می‌کنم اما سلاح هسته‌ای شوخی بردار نیست. داس وچکس محکوم است مرگ ونابودی برای پوتین دیوانه بعداز نابودی موجودیت دیگه استفاده معنی نداره.

پسکوف: استقرار نیروهای حافظ صلح ناتو در اوکراین، تصمیمی بسیار خطرناک خواهد بوددمیتری پسکوف، سخنگوی کرملین درباره احتمال استقرار نیروهای حافظ صلح ناتو در اوکراین: این یک تصمیم بسیار بی پروا و خطرناک خواهد بود سخنگوی کرملین: هرگونه تماس احتمالی بین ارتش روسیه و ارتش ناتو می‌تواند به عواقب سخت و جبران‌ناپذیری منجر شود

بریتانیا: روس‌ها برای آرایش نظامی مجدد نیروهایشان در اوکراین به زمان نیاز دارندوزارت دفاع بریتانیا در گزارش روزانه خود از جنگ اوکراین اعلام کرد که نیروهای روسیه پیش از آغاز عملیات بزرگ خود جهت پیشروی به سوی کی‌یف، نیازمند زمان برای

ناتو: ۷ هزار تا ۱۵ هزار سرباز روس در جنگ اوکراین کشته شده‌اندبا گذشت یک ماه از حمله به اوکراین، روسیه در یک کارزار نظامی سخت گرفتار شده است که آمار دقیق تلفات آن معلوم نیست و هیچ چشم‌انداز فوری برای پایان این جنگ هم وجود ندارد.

بر اساس اعلام کاخ سفید، آقای بایدن قصد دارد روز پنج‌شنبه در نشست فوق‌العاده ۳۰ رهبر ناتو شرکت کند. او قرار است در این نشست درباره چگونگی مهار روسیه و همچنین تعهد کشورش به ناتو صحبت کند.

پیش‌بینی می‌شود که آقای بایدن تلاش خواهد کرد تا شرکای اروپایی واشینگتن و اعضای ناتو را علیه ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهوری روسیه متحد نگه دارد.

برخی از تحلیلگران سیاسی بر این نظرند که با گذشت یک ماه از آغاز حمله نظامی روسیه به اوکراین، بایدن و دیگر رهبران جهان به دنبال سرعت بخشیدن به پایان جنگ هستند.

تاثیر جنگ اوکراین در بخش کشاورزی؛ کدام مواد غذایی ممکن است با کمبود مواجه شوند؟

رئیس جمهوری آمریکا امیدوار است که در جریان دیدارهایش در بروکسل با هماهنگی متحدان به پاسخی واحد در برابر مسکو دست یابد.

برخی منابع خبری اعلام کرده‌اند که آمریکا در تحریم‌های جدید علیه روسیه که به احتمال زیاد روز پنج‌شنبه پس از مشورت با متحدان واشنگتن اعلام خواهد شد، اعضای دومای روسیه را هدف قرار خواهد داد.

با این حال، یکی از چالش‌هایی که ممکن است او روز پنجشنبه با آن روبرو شود، پاسخ به اظهارات ولودیمیر زلنسکی، رئیس جمهوری اوکراین به رهبران ناتو است.

او کشورهای غربی را برای اعلام تحریم‌های جدید علیه روسیه، ارائه کمک‌های بشردوستانه به پناهجویان اوکراینی و حمایت بیشتر از ارتش اوکراین تحت فشار قرار داده است.بایدن همچنین در سفر به بروکسل در نشست از پیش برنامه‌ریزی شده شورای اروپا شرکت خواهد کرد و با رهبران گروه هفت هم دیدار می‌کند.

جو بایدن همچنین قرار است پس سفر به بروکسل، روز جمعه به ورشو رفته و با آندژی دودا، رئیس جمهور لهستان دیدار و گفتگو کند.

بر اساس گزارش‌های منتشر شده، بخش عمده‌ای از پناهجویان اوکراینی به لهستان رفته‌اند.