بایدن: پوتین باید در دادگاه رسیدگی به جنایات جنگی محاکمه شود

15/01/1401 09:28 ب.ظ

بایدن: پوتین باید در دادگاه رسیدگی به جنایات جنگی محاکمه شود آقای بایدن روز دوشنبه در واکنش به کشتار شهر بوچا در حومه پایتخت کی‌یف، گفت: «ما دیدیم که در بوچا چه اتفاقی افتاد. این رخداد گواهی است بر این که او یک جنایتکار جنگی است.» ⬇️ بیشتر بخوانید:

رئیس جمهوری آمریکا در واکنش به کشتار شهر بوچا در حومه پایتخت کی‌یف، این رخداد را «گواهی بر جنایتکار جنگی بودن» پوتین دانست. جو بایدن، رئیس جمهوری آمریکا، می‌گوید که پوتین باید در دادگاه جنایات جنگی محاکمه شود. آقای بایدن روز دوشنبه در واکنش به کشتار شهر بوچا در حومه پایتخت کی‌یف، گفت: «ما دیدیم که در بوچا چه اتفاقی افتاد.

این رخداد گواهی است بر این که او یک جنایتکار جنگی است.»

مقام‌های شهر بوچا شهری در ۳۷ کیلومتری شمال غربی پایتخت، می‌گویند که نیروهای روسیه هنگام عقب‌نشینی بیش از ۳۰۰ غیرنظامی را کشته‌اند و در این کشتار دست‌کم ۵۰ نفر را با شلیک گلوله به سرشان اعدام کرده‌اند. رئیس جمهوری آمریکا ضمن تاکید بر ضرورت جمع‌آوری داده‌ها، گفت: «ما باید به ارائه تسلیحات مورد نیاز اوکراین برای تداوم مبارزه‌شان ادامه دهیم و باید تمام جزئیات را جمع‌آوری کنیم تا بتوانیم یک دادگاه جنایات جنگی واقعی داشته باشیم.»

رئیس جمهوری آمریکا همچنین گفت که فکر نمی‌کند که این نسل‌کشی باشد، بلکه «یک جنایت جنگی است.» وی افزود: «من به دنبال تحریم‌های بیشتر علیه روسیه هستم، و به موقع آنها را اعلام خواهم کرد. او [پوتین] باید پاسخگوی اقداماتش باشد.» headtopics.

ادامه مطلب:
VOA Farsi صدای آمریکا »

هههههههههههه روح هیتلر حلول کرده در جسم پوتین 😬😬😬

سفارت ترکیه در کی‌یف: تصاویر کشتار غیرنظامیان در بوچا هولناک استسفارت ترکیه در کی‌یف: تصاویر کشتار غیرنظامیان در بوچا هولناک است سفارت ترکیه در کی‌یف با انتشار پیام توئیتری اعلام کرد: تصاویر کشته شدن غیرنظامیان در مناطق مختلف ایرپین و بوچا در نزدیکی کی‌یف، پایتخت اوکراین هولناک است. پس سگ‌توله‌های مسلح رجب طیب اردوغان حواس خودشان را جمع کنند تا در دام ارتش روسیه، ناتو، زاک، ایلان ماسک، شی جین پینگ و یا سنتکام و زلنسکی گرفتار نشوند. جنایت بی‌کیفر نمی‌ماند حتی اگر خودت را قدرت نخست بدانی. خیلی جالب بود جنازه ها بلند میشدن راه میرفتن. فیلم میگیرید لااقل سوتی ندید ضایع بشید کارگردان خوب بیارید یک فیلم خوب بسازه برای اکراین تصاویر کردهای کشته شده توسط اردوغان هولناک نیست؟ تصاویر نیروهای وحشی اردوغان در لیبی و سوریه هولناک نیست؟

جنگ اوکراین؛ از حمله موشکی روسیه به اودسا تا احتمال ارتکاب جنایات جنگی در شهرک بوچالیتوانی؛ نخستین کشور اروپایی که از گاز روسیه برای مصارف خانگی صرفنظر می‌کند جزئیات بیشتر را در صفحه پوشش زنده خبرهای حمله روسیه به اوکراین در وب‌سایت یورونیوز بخوانید:

جنگ اوکراین؛ از حمله موشکی روسیه به اودسا تا واکنش‌ها به احتمال ارتکاب جنایات جنگی در بوچاماکرون: مقامات روسیه باید پاسخگوی جنایات در بوچا باشند جزئیات بیشتر را در صفحه پوشش زنده خبرهای حمله روسیه به اوکراین در وب‌سایت یورونیوز بخوانید: خیلی کس کشی یورونیوز فارسی همینجوری حتم دارم که در اینده ائی نه چندان دور ، ملت روسیه بخاطر انفعال خود نسبت به این نسل کشی، بهای سنگینی پرداخت خواهد کرد. چندین نسل روسیه به بی اعتباری و فقر و نیازمندی و تنهائي محلکی دچار شد. يواش يواش چهره ي بسيار قبيح و زشت شيطاني آمريكا واوروپا وصهيونيستها داره از پشت پرده بیرون میاد که چه نقشه هاي شومي براي اوكرانيا كشيده بودن كه اول دولت سابق سرنگون کنند وبعدن يه اراگوز احمق هيچ نفهم مثل زلنسكي بجاي اون نصب كنند اعتراف👇

پلمب دو غذاخوری در بوکان به دلیل سرو غذا در ماه رمضانپایگاه خبری صدای بوکان از پلمپ دو واحد غذاخوری در این شهرستان در اولین روز ماه رمضان خبر داد.در سال‌های گذشته در ماه رمضان در ایران بر‌اساس طرحی که برخورد با روزه‌خواری خوانده می‌شود،صدها تن بازداشت و تعدادی از واحدهای صنفی نیز بسته شده‌اند. روزه‌خواری

استفاده از مخازن زیرزمینی پسماند در پایتخت/ افزایش تمایل به جمع‌آوری زباله در پی مشکلات اقتصادیمدیر عامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری تهران از احتمال تغییر در شیوه جانمایی مخازن پسماند خبر داد و گفت: در حال بررسی هستیم که اگر امکان‌پذیر باشد، مخازن را به مبادی تولید ببریم و یا از مخازن زیرزمینی استفاده کنیم.

صنعت خودرو ایران در سال ۱۴۰۰؛ به نام تحریم، به کام فساددرسال ۱۴۰۰ فساد‌ گسترده صنعت خودرو ایران در حالی نمایان شد که همچنان راه واردات خودرو بسته ماند، قیمت خودرو باز هم افزایش یافت و خودروسازان به انبار کردن خودروهای خود ادامه دادند. مادزدان ایرانیم کوسکشهای خندانیم فرزندان قرانیم💩💩💩💩پیروان محمد همون کوسکش قاتل کوسبازمامسلم خونخواریم کوسکش های ایرانیم ثروت ایران راارث پدرکوسکش خود میدانیم مابایدجبار باشیم بیرحموخونخوار باشیم برای حفظ قدرت بایدکه مسلم باشیم نابود باشی ایران اباد باشی غزه ویران باشی ایران

چاپ

جو بایدن، رئیس جمهوری آمریکا، می‌گوید که پوتین باید در دادگاه جنایات جنگی محاکمه شود.

آقای بایدن روز دوشنبه در واکنش به کشتار شهر بوچا در حومه پایتخت کی‌یف، گفت: «ما دیدیم که در بوچا چه اتفاقی افتاد. این رخداد گواهی است بر این که او یک جنایتکار جنگی است.»

مقام‌های شهر بوچا شهری در ۳۷ کیلومتری شمال غربی پایتخت، می‌گویند که نیروهای روسیه هنگام عقب‌نشینی بیش از ۳۰۰ غیرنظامی را کشته‌اند و در این کشتار دست‌کم ۵۰ نفر را با شلیک گلوله به سرشان اعدام کرده‌اند.

رئیس جمهوری آمریکا ضمن تاکید بر ضرورت جمع‌آوری داده‌ها، گفت: «ما باید به ارائه تسلیحات مورد نیاز اوکراین برای تداوم مبارزه‌شان ادامه دهیم و باید تمام جزئیات را جمع‌آوری کنیم تا بتوانیم یک دادگاه جنایات جنگی واقعی داشته باشیم.»

رئیس جمهوری آمریکا همچنین گفت که فکر نمی‌کند که این نسل‌کشی باشد، بلکه «یک جنایت جنگی است.»

وی افزود: «من به دنبال تحریم‌های بیشتر علیه روسیه هستم، و به موقع آنها را اعلام خواهم کرد. او [پوتین] باید پاسخگوی اقداماتش باشد.»

مقامات اوکراینی و اروپایی روز یکشنبه از آن چه به گفته آنها «قساوت» و «جنایت» نیروهای روس در نزدیکی کی‌یف است، ابراز خشم کردند.

میشل تایلور، نماینده آمریکا در شورای حقوق بشر سازمان ملل متحد، نیز نسبت به این رخداد واکنش نشان داد. او در توییتی نوشت: «شواهد جنایات جنگی همچنان در حال افزایش است. کمیسیون تحقیق تشکیل شده درشورای حقوق بشر به مستندسازی جنایات آشکار توسط نیروهای کرملین در بوچا و در سراسر اوکراین کمک می‌کند و ما مسئولان این قساوت‌ها را بازخواست خواهیم کرد.»

همچنین شبا کروکر، سفیر آمریکا در نهادهای بین‌المللی و سازمان ملل در ژنو، نیز با ابراز ناخرسندی از چنین فاجعه‌ای از لزوم مستندسازی این فاجعه صحبت کرد. او در توئیتی نوشته است: «مدارک باید جمع آوری، مستند شده و به نهادها و سازمان‌های مربوطه تحویل داده شود. مسئولین (این فاجعه) باید پاسخگو باشند.»

لیندا تامس گرینفیلد، سفیر آمریکا در سازمان ملل، که در رومانی به سر می‌برد نیز روز دوشنبه گفت که ایالات متحده از مجمع عمومی سازمان ملل خواهد خواست تا عضویت روسیه در شورای حقوق بشر را تعلیق کند.

روسیه روز ۲۴ فوریه با ادعای یک «عملیات نظامی ویژه» برای غیرنظامی کردن و «نازی‌زدایی» اوکراین به آن کشور حمله کرد. این جنگ تاکنون به کشته شدن هزاران نفر و آوارگی میلیون‌ها نفر منجر شده است.متولد تهران در مهرماه ۱۳۵۱، پس از هشت سال تدریس زبان انگلیسی در کانون زبان ایران؛ از سال ۱۳۷۷ خبرنگار ایرنا شد.

از سال ۱۳۸۲ خبرنگار خبرگزاری فرانسه در تهران بود. ماموریت خبری فرانس پرس فرصت سفر به عراق، عربستان سعودی، لبنان، استانبول، مسکو و آلماتی را برای او فراهم کرد.