بایدن پایان مأموریت‌ رزمی آمریکا در عراق را اعلام کرد | DW | 27.07.2021

27/07/2021 08:55:00 ق.ظ

جو بایدن، رئيس‌ جمهوری آمریکا با اعلام پایان رسمی 'مأموریت رزمی' در عراق در پایان سال جاری میلادی گفت، 'مرحله‌ جدیدی' در مناسبات کشورش با بغداد شروع می‌شود. در حال حاضر حدود ۲۵۰۰ سرباز آمریکایی در عراق حضور دارند.

پایان مأموریت نظامی عراق, آمریکا

جو بایدن ، رئيس‌ جمهوری آمریکا با اعلام پایان رسمی 'مأموریت رزمی' در عراق در پایان سال جاری میلادی گفت، 'مرحله‌ جدیدی' در مناسبات کشورش با بغداد شروع می‌شود. در حال حاضر حدود ۲۵۰۰ سرباز آمریکا یی در عراق حضور دارند.

جو بایدن ، رئيس‌ جمهوری آمریکا با اعلام پایان رسمی 'مأموریت رزمی' در عراق در پایان سال جاری میلادی گفت، 'مرحله‌ جدیدی' در مناسبات کشورش با بغداد شروع می‌شود. در حال حاضر حدود ۲۵۰۰ سرباز آمریکا یی در عراق حضور دارند.

جو بایدن (راست)، رئیس جمهوری آمریکا و مصطفی کاظمی، نخست‌وزیر عراقبه گفته او، محور این مرحله جدید همکاری‌هایی است که باید بر آموزش و کمک‌های مشورتی به ارتش عراق متمرکز شود.دویچه وله فارسی را در اینستاگرام دنبال کنیدزباله‌هایی که پس از خروج سربازان آمریکایی درافغانستان به جا می‌‌ماند؛ گالری عکس

زباله‌هایی که پس از خروج سربازان آمریکایی درافغانستان به جا می‌‌ماند؛ گالری عکسزباله‌هایی که پس از خروج سربازان آمریکایی درافغانستان به جا می‌‌ماند؛ گالری عکسزباله‌هایی که پس از خروج سربازان آمریکایی درافغانستان به جا می‌‌ماند؛ گالری عکسزباله‌هایی که پس از خروج سربازان آمریکایی درافغانستان به جا می‌‌ماند؛ گالری عکس

ادامه مطلب:
DW فارسی »

روز ۱۸ اعتراضات ایران؛ تشکر قالیباف و رئيسی از خامنه‌ای همزمان با ادامه تجمعات اعتراضی

ابراهیم رئیسی و محمدباقر قالیباف صبح روز سه‌شنبه در صحبت‌های خود در مجلس شورای اسلامی از علی خامنه‌ای تشکر کردند و مواضع رهبر جمهوری اسلامی را هوشمندانه خواندند ادامه مطلب >>

اعتراض‌ها در ایران؛ تظاهرات در آذربایجان شرقی و کردستان در همبستگی با خوزستانتصاویری که از اعتراض‌ها در بجنورد، مرکز استان خراسان شمالی منتشر شده است نیز شرکت کنندگان را در حال سر دادن شعارهای اعتراض‌آمیز نشان می‌دهد.

بایدن: ماموریت رزمی نیروهای آمریکایی در عراق تا انتهای سال به پایان می‌رسد\u062c\u0648 \u0628\u0627\u06cc\u062f\u0646\u060c \u0631\u0626\u06cc\u0633 \u062c\u0645\u0647\u0648\u0631\u06cc \u0627\u06cc\u0627\u0644\u0627\u062a \u0645\u062a\u062d\u062f\u0647 \u0627\u0632 \u0634\u0631\u0648\u0639 \u00ab\u0645\u0631\u062d\u0644\u0647 \u062c\u062f\u06cc\u062f\u00bb \u0648 \u067e\u0627\u06cc\u0627\u0646 \u00ab\u0645\u0627\u0645\u0648\u0631\u06cc\u062a \u0646\u0638\u0627\u0645\u06cc\u00bb \u0622\u0645\u0631\u06cc\u06a9\u0627\u06cc\u06cc\u200c\u0647\u0627 \u062f\u0631 \u0639\u0631\u0627\u0642 \u062e\u0628\u0631 \u062f\u0627\u062f.\n\n\n شرشان کم میشود و گورشان را گم می کنند!

رئیس جمهوری آمریکا: ماموریت رزمی نظامیان ایالات متحده در عراق تا پایان امسال تمام خواهد شد جو بایدن ، رئیس جمهوری آمریکا ، روز دوشنبه در دیدار با مصطفی الكاظمي نخست وزیر عراق، در کاخ سفید با اعلام تغییر نقش نیروهای نظامی آمریکا در عراق گفت که از پایان امسال به بعد این نیروها دیگر در چارچوب ماموریت رزمی حضور نخواهند داشت. ⬇ بیشتر بخوانید:

بایدن و الکاظمی توافق‌نامه پایان ماموریت جنگی آمریکا در عراق را امضا کردندرئیس‌جمهوری آمریکا و نخست وزیر عراق توافق‌نامه‌ای را با محوریت پایان ماموریت جنگی نیروهای آمریکا یی در عراق تا پایان سال 2021، امضا کردند. جو بایدن ،

کرونا در ایران؛ ادامه وضعیت بحرانی پایتخت در آستانه پایان تعطیلی ۶ روزهمعاون ستاد کرونای استان تهران گفته است که وضعیت در پایتخت «خراب» است و «حداقل تا دو هفته» دیگر نیز این شرایط ادامه خواهد داشت. اینا مردم رو تعطیل میکنند فکر میکنند کرونا نعطیل میشه. چه اقدامی انجام دادند برای کنترل کرونا؟ کثیف ترین شبکه خبری با اختلاف خودتون هستید ، لعنت بر شرف تون

مخالفت با طرح صیانت از حقوق کاربران در فضای‌ مجازی در قالب یک بیانیه۴۸ کسب و کار دیجیتال، در بیانیه‌ای با ابراز مخالفت با طرح صیانت از حقوق کاربران در فضای‌ مجازی، خواهان تجدید نظر در رابطه با مطرح شدن این طرح در مجلس و توقف آن شدند. تا پریشب که من در مخالفت با این طرح بیانیه رو امضا کردم 250 هزار امضا جمع شده بود.

جهان بایدن پایان مأموریت‌ رزمی آمریکا در عراق را اعلام کرد جو بایدن، رئيس‌ جمهوری آمریکا با اعلام پایان رسمی"مأموریت رزمی" در عراق در پایان سال جاری میلادی گفت،"مرحله‌ جدیدی" در مناسبات کشورش با بغداد شروع می‌شود.Aa خیابان های چند شهر ایران از جمله تبریز، سقز و بجنورد بعدازظهر و شامگاه شنبه صحنه تجمعات اعتراض آمیز در همبستگی با تظاهرات اخیر در استان خوزستان بود.Aa جو بایدن، رئیس جمهوری ایالات متحده از شروع «مرحله جدید» و پایان «ماموریت نظامی» آمریکایی‌ها در عراق خبر داد.Share via Email Print this page جو بایدن، رئیس جمهوری آمریکا، روز دوشنبه در کاخ سفید با مصطفی الکاظمی، نخست وزیر عراق، دیدار کرد (۲۶ ژوئیه ۲۰۲۱) رئیس جمهوری آمریکا از به اتمام رسیدن ماموریت رزمی نیروهای آمریکایی در عراق تا پایان سال جاری خبر داد.

در حال حاضر حدود ۲۵۰۰ سرباز آمریکایی در عراق حضور دارند. جو بایدن (راست)، رئیس جمهوری آمریکا و مصطفی کاظمی، نخست‌وزیر عراق ایالات متحده آمریکا در صدد است به مأموریت‌های رزمی خود در عراق تا پایان سال جاری میلادی به صورت رسمی پایان دهد. اعتراض ها به بی‌آبی در استان خوزستان در جنوب ایران ۱۰ روز پیش آغاز شد و تاکنون بنا به آمار سازمان عفو بین الملل «دستکم هشت نفر» در جریان اعتراض ها به دست نیروهای امنیتی کشته شده اند. جو بایدن، رئیس‌ جمهوری آمریکا با اعلام این مطلب در دیدارش با مصطفی کاظمی، نخست‌وزیر عراق در کاخ سفید تأکید کرد که از این پس"مرحله جدیدی" در مناسبات دو کشور آغاز می‌شود. بایدن و کاظمی در نخستین گفت‌وگوی رو در رو در دفتر بیضی‌شکل کاخ سفید با یکدیگر دیدار کردند که بخشی از مذاکرات استراتژیک بین ایالات متحده و عراق توصیف شده است. به گفته او، محور این مرحله جدید همکاری‌هایی است که باید بر آموزش و کمک‌های مشورتی به ارتش عراق متمرکز شود. فارس همچنین از به رگبار بسته شدن چهار مامور در شادگان خبر داده است. بایدن گفت، آمریکا همچنان از مبارزه با تروریسم حمایت خواهد کرد. وی افزود، همکاری با عراق در زمینه امنیتی، که همان مقابله مشترک با داعش است، ادامه خواهد یافت و این همکاری برای برقراری ثبات در منطقه حیاتی است.

او اما روشن نساخت که در این صورت چه تعداد از نیروهای آمریکایی در عراق باقی خواهند ماند. این تجمع با برخورد نیروهای امنیتی به خشونت کشیده شد. دونالد رامسفلد، وزیر دفاع اسبق آمریکا و معمار جنگ عراق درگذشت وی تاکید کرد که همکاری ضد تروریستی آمریکا با عراق ادامه خواهد داشت. طبق داده‌های رسمی، در حال حاضر حدود ۲ هزار و ۵۰۰ سرباز آمریکایی در عراق حضور دارند. بخش بزرگی از نظامیان آمریکا در هنگام ریاست جمهوری دونالد ترامپ از عراق خارج شدند. تصاویری که از اعتراض ها در بجنورد، مرکز استان خراسان شمالی منتشر شده است نیز شرکت کنندگان را در حال سر دادن شعارهای اعتراض آمیز نشان می دهد. دویچه وله فارسی را در اینستاگرام دنبال کنید نیروهای ایالات متحده در زمان جرج دبلیو بوش، رئیس‌جمهوری سابق این کشور در سال ۲۰۰۳ به عراق اعزام شدند. سال گذشته با دستور دونالد ترامپ، رئیس جمهوری وقت آمریکا این نیروها کاهش پیدا کردند. اعزام این نیروها پس از آن آغاز شد که آمریکا رژیم صدام حسین‌، رئیس‌جمهور وقت عراق را به داشتن سلاح‌های کشتار جمعی متهم کرد؛ سلاح‌هایی که بعد از سقوط صدام هرگز در این کشور کشف نشد. میشل باشله در بیانیه خود از مقامات ایران خواسته بود تا به جای «سرکوب» معترضان در استان خوزستان به دنبال مقابله با مشکل بی‌آبی در این استان باشند. پیشتر اعلام شده بود که این واکسن‌ها از نوع فایزر است.

زباله‌هایی که پس از خروج سربازان آمریکایی درافغانستان به جا می‌‌ماند؛ گالری عکس تا چشم کار می‌کند زباله! مورخان ممکن است سال‌ها درباره میراث سیاسی ماموریت و حضور نیروهای آمریکایی در افغانستان بحث کنند. اما کسی نمی‌تواند انکار کند که یکی از یادگارهای حضور نظامی آمریکا در افغانستان میزان زیادی زباله و آهن قراضه و ضایعات فلزی است. طبق اعلام سازمان عفو بین الملل بیش از ۳۰۴ نفر در جریان اعتراض های آبان ۹۸ کشته شدند. ائتلاف تحت رهبری آمریکا در ماه مارس ۲۰۰۳ به عراق حمله کرد و صدام حسین از قدرت ساقط شد. ارتش آمریکا قرار است تا پیش از فرارسیدن بیستمین سالگرد حمله تروریستی ۱۱ سپتامبر، یعنی در عرض ۱۱ هفته پایگاه هوایی بگرام را کاملا تخلیه کند. زباله‌هایی که پس از خروج سربازان آمریکایی درافغانستان به جا می‌‌ماند؛ گالری عکس دفع این زباله‌ها وظیفه کیست؟ سربازان آمریکایی قرار است تجهیزات‌شان را ببرند یا به نیروهای محلی واگذار کنند. هم‌رسانی این مطلب:. اما تکلیف مقدار زیادی خرت و پرت و دستگاه‌های الکترونیکی روشن نیست. طرح خاتمه ماموریت رزمی ایالات متحده در عراق به‌دنبال تصمیم بایدن برای خروج کامل از افغانستان پس از نزدیک به ۲۰ سال از آغاز جنگ به دستور جورج بوش در واکنش به حملات تروریستی ۱۱ سپتامبر ۲۰۰۱ مطرح می‌شود. فؤاد حسین، وزیر خارجه عراق، پیشتر گفته بود، این که نیروهای ایالات متحده چگونه و چه زمانی از عراق خارج می‌شوند بر اساس جدولی خواهد بود که مورد توافق دو طرف و مبتنی بر مسائل فنی و رعایت دیگر جوانب امنیت نیروها خواهد بود.

از سال ۲۰۰۱ و با شروع حضور نظامی آمریکا در پایگاه هوایی بگرام تا کنون ۱۰۰ هزار سرباز این کشور در این پایگاه اقامت داشته‌اند. این پایگاه حدود ۶۵ کیلومتری شمال کابل، پایتخت افغانستان قرار دارد. مثل شهرکی مسکونی با مراکز خرید و رستوران‌های فست‌فود. از سوی دیگر نخست وزیر عراق تایید کرده که آمریکا به بغداد کمک کرده‌ است: «با هم جنگیدیم و داعش را شکست دادیم. زباله‌هایی که پس از خروج سربازان آمریکایی درافغانستان به جا می‌‌ماند؛ گالری عکس زباله من، گنج دیگری! "میدان زباله‌ای" که در کنار پایگاه شکل گرفته است بسیاری را به این مکان جذب می‌کند. افراد زیادی به این مکان می‌آیند و در زباله‌ها به دنبال اشیاء به‌درد بخور می‌گردند؛ مانند مردی که در عکس بالا یک جفت پوتین نظامی در دست دارد.

محلی‌ها امیدوارند بتوانند این اشياء را در بازارها بفروشند. زباله‌هایی که پس از خروج سربازان آمریکایی درافغانستان به جا می‌‌ماند؛ گالری عکس در جستجوی قطعات الکترونیکی باارزش مقادیر زیادی زباله الکترونیکی در کنار پایگاه هوایی بگرام جمع شده است. بسیاری در جستجوی صفحه‌های الکترونیکی و قطعات قابل استفاده به این محل می‌آیند. در برخی از این قطعات فلزات ارزشمندی مانند مس و حتی مقادیر کمی طلا به کار رفته است. شاید برای سربازان آمریکایی این‌ها تنها زباله باشد اما در کشوری که میانگین درآمد سالانه حدود ۵۰۰ یورو (۶۹۵ دلار) است، این قطعات باارزش‌اند.

زباله‌هایی که پس از خروج سربازان آمریکایی درافغانستان به جا می‌‌ماند؛ گالری عکس چه بر سر میدان هوایی بگرام خواهد آمد؟ بگرام در دامنه کوه‌های هندوکش از سال‌ها پیش محل این پایگاه نظامی بوده است. در حمله شوروی در سال ۱۹۷۹ میلادی این پایگاه به دست نیروهای کمونیست‌‌ها افتاد. بسیاری در منطقه نگرانند که این پایگاه با خروج نیروهای آمریکا به دست طالبان بیفتد که یک پیروزی استراتژیک برای آنها به شمار می‌آید. زباله‌هایی که پس از خروج سربازان آمریکایی درافغانستان به جا می‌‌ماند؛ گالری عکس خطرهای خروج نیروهای خارجی خروج نیروهای خارجی از خاک افغانستان رسما از آغاز ماه مه سال جاری میلادی شروع شد. زمانی برای دفع درست زباله‌ها وتعیین نشده است.

نیروهای کمکی با استفاده از سلاح‌های سنگین تا پایان خروج نیروها به خاطر احتمال حملات طالبان در حالت آماده‌باش خواهند بود. بر اساس آخرین شمارش در مجموع ۳۶ کشور عضو ناتو، از جمله ۲۵۰۰ سرباز آمریکایی و ۱۱۰۰ سرباز آلمانی در چارچوب این ماموریت در افغانستان حضور داشتند. زباله‌هایی که پس از خروج سربازان آمریکایی درافغانستان به جا می‌‌ماند؛ گالری عکس زنان و کودکان در بازار کار در این تصویر یک دختر جعبه‌ای فلزی و قراضه را با خود می‌برد. با وجود همه سختی‌ها، حضور نظامی نیروهای خارجی به رهبری ایالات متحده آمریکا و سقوط طالبان در سال ۲۰۰۱ میلادی بیشترین سود را برای زنان و دختران افغانستان داشته است. آنها توانستند به مدرسه بروند و در زمینه‌هایی مشغول به کار شوند که پیش‌تر به آن دسترسی نداشتند.

کار در دفاتر دادگاه عالی و دیگر موسسات از جمله این مشاغل هستند. زباله‌هایی که پس از خروج سربازان آمریکایی درافغانستان به جا می‌‌ماند؛ گالری عکس آنها که می‌مانند برخی از افراد در میان زباله‌ها به دنبال اشیائی می‌گردند که بار احساسی دارند و برای آنها یادگاری از این پایگاه خواهند بود. مقرهای زیادی متعلق به نیروهای محلی در طی این سال‌ها اطراف پایگاه بگرام تاسیس شدند. بقای آنها هم به این پایگاه وابسته است. خروج نیروهای خارجی بسیاری را نگران وضعیت خود و خانواده‌هایشان در آینده کرده است.

.