پایان مأموریت نظامی عراق, آمریکا, جو بایدن

پایان مأموریت نظامی عراق, آمریکا

بایدن پایان مأموریت‌ رزمی آمریکا در عراق را اعلام کرد | DW | 27.07.2021

جو بایدن، رئيس‌ جمهوری آمریکا با اعلام پایان رسمی 'مأموریت رزمی' در عراق در پایان سال جاری میلادی گفت، 'مرحله‌ جدیدی' در مناسبات کشورش با بغداد شروع می‌شود. در حال حاضر حدود ۲۵۰۰ سرباز آمریکایی در عراق حضور دارند.

27/07/2021 08:55:00 ق.ظ

جو بایدن ، رئيس‌ جمهوری آمریکا با اعلام پایان رسمی 'مأموریت رزمی' در عراق در پایان سال جاری میلادی گفت، 'مرحله‌ جدیدی' در مناسبات کشورش با بغداد شروع می‌شود. در حال حاضر حدود ۲۵۰۰ سرباز آمریکا یی در عراق حضور دارند.

جو بایدن ، رئيس‌ جمهوری آمریکا با اعلام پایان رسمی 'مأموریت رزمی' در عراق در پایان سال جاری میلادی گفت، 'مرحله‌ جدیدی' در مناسبات کشورش با بغداد شروع می‌شود. در حال حاضر حدود ۲۵۰۰ سرباز آمریکا یی در عراق حضور دارند.

بایدن پایان مأموریت‌ رزمی آمریکا در عراق را اعلام کردجو بایدن، رئيس‌ جمهوری آمریکا با اعلام پایان رسمی"مأموریت رزمی" در عراق در پایان سال جاری میلادی گفت،"مرحله‌ جدیدی" در مناسبات کشورش با بغداد شروع می‌شود. در حال حاضر حدود ۲۵۰۰ سرباز آمریکایی در عراق حضور دارند.

آیت‌الله رئیسی مرقد میرسیدعلی همدانی را زیارت کرد نیویورک تایمز: عملیات ترور فخری‌زاده ظرف تنها ۶۰ ثانیه و با شلیک ۱۵ گلوله انجام شد روایت آخرین حمله پهپادی آمریکا در کابل؛ وقتی کودکان به سوی پدر می‌دویدند موشک هل‌فایر به هدف خورد

جو بایدن (راست)، رئیس جمهوری آمریکا و مصطفی کاظمی، نخست‌وزیر عراقایالات متحده آمریکا در صدد است به مأموریت‌های رزمی خود در عراق تا پایان سال جاری میلادی به صورت رسمی پایان دهد.جو بایدن، رئیس‌ جمهوری آمریکا با اعلام این مطلب در دیدارش با مصطفی کاظمی، نخست‌وزیر عراق در کاخ سفید تأکید کرد که از این پس"مرحله جدیدی" در مناسبات دو کشور آغاز می‌شود.

به گفته او، محور این مرحله جدید همکاری‌هایی است که باید بر آموزش و کمک‌های مشورتی به ارتش عراق متمرکز شود.بایدن گفت، آمریکا همچنان از مبارزه با تروریسم حمایت خواهد کرد. او اما روشن نساخت که در این صورت چه تعداد از نیروهای آمریکایی در عراق باقی خواهند ماند. headtopics.com

طبق داده‌های رسمی، در حال حاضر حدود ۲ هزار و ۵۰۰ سرباز آمریکایی در عراق حضور دارند. بخش بزرگی از نظامیان آمریکا در هنگام ریاست جمهوری دونالد ترامپ از عراق خارج شدند.دویچه وله فارسی را در اینستاگرام دنبال کنیدنیروهای ایالات متحده در زمان جرج دبلیو بوش، رئیس‌جمهوری سابق این کشور در سال ۲۰۰۳ به عراق اعزام شدند.

اعزام این نیروها پس از آن آغاز شد که آمریکا رژیم صدام حسین‌، رئیس‌جمهور وقت عراق را به داشتن سلاح‌های کشتار جمعی متهم کرد؛ سلاح‌هایی که بعد از سقوط صدام هرگز در این کشور کشف نشد.زباله‌هایی که پس از خروج سربازان آمریکایی درافغانستان به جا می‌‌ماند؛ گالری عکس

تا چشم کار می‌کند زباله!مورخان ممکن است سال‌ها درباره میراث سیاسی ماموریت و حضور نیروهای آمریکایی در افغانستان بحث کنند. اما کسی نمی‌تواند انکار کند که یکی از یادگارهای حضور نظامی آمریکا در افغانستان میزان زیادی زباله و آهن قراضه و ضایعات فلزی است. ارتش آمریکا قرار است تا پیش از فرارسیدن بیستمین سالگرد حمله تروریستی ۱۱ سپتامبر، یعنی در عرض ۱۱ هفته پایگاه هوایی بگرام را کاملا تخلیه کند.

زباله‌هایی که پس از خروج سربازان آمریکایی درافغانستان به جا می‌‌ماند؛ گالری عکسدفع این زباله‌ها وظیفه کیست؟سربازان آمریکایی قرار است تجهیزات‌شان را ببرند یا به نیروهای محلی واگذار کنند. اما تکلیف مقدار زیادی خرت و پرت و دستگاه‌های الکترونیکی روشن نیست. از سال ۲۰۰۱ و با شروع حضور نظامی آمریکا در پایگاه هوایی بگرام تا کنون ۱۰۰ هزار سرباز این کشور در این پایگاه اقامت داشته‌اند. این پایگاه حدود ۶۵ کیلومتری شمال کابل، پایتخت افغانستان قرار دارد. مثل شهرکی مسکونی با مراکز خرید و رستوران‌های فست‌فود. headtopics.com

وزیر امور خارجه فرانسه: نیازی به احضار سفیرمان از بریتانیا نداشتیم، با فرصت‌طلبی لندن آشناییم حوثی‌ها 9 نفر از جمله یک کودک را در ملا عام با جوخه آتش در صنعا اعدام کردند ضیافت نهار رئیس جمهور تاجیکستان به افتخار آیت‌الله رئیسی

زباله‌هایی که پس از خروج سربازان آمریکایی درافغانستان به جا می‌‌ماند؛ گالری عکسزباله من، گنج دیگری!"میدان زباله‌ای" که در کنار پایگاه شکل گرفته است بسیاری را به این مکان جذب می‌کند. افراد زیادی به این مکان می‌آیند و در زباله‌ها به دنبال اشیاء به‌درد بخور می‌گردند؛ مانند مردی که در عکس بالا یک جفت پوتین نظامی در دست دارد. محلی‌ها امیدوارند بتوانند این اشياء را در بازارها بفروشند.

زباله‌هایی که پس از خروج سربازان آمریکایی درافغانستان به جا می‌‌ماند؛ گالری عکسدر جستجوی قطعات الکترونیکی باارزشمقادیر زیادی زباله الکترونیکی در کنار پایگاه هوایی بگرام جمع شده است. بسیاری در جستجوی صفحه‌های الکترونیکی و قطعات قابل استفاده به این محل می‌آیند. در برخی از این قطعات فلزات ارزشمندی مانند مس و حتی مقادیر کمی طلا به کار رفته است. شاید برای سربازان آمریکایی این‌ها تنها زباله باشد اما در کشوری که میانگین درآمد سالانه حدود ۵۰۰ یورو (۶۹۵ دلار) است، این قطعات باارزش‌اند.

زباله‌هایی که پس از خروج سربازان آمریکایی درافغانستان به جا می‌‌ماند؛ گالری عکسچه بر سر میدان هوایی بگرام خواهد آمد؟بگرام در دامنه کوه‌های هندوکش از سال‌ها پیش محل این پایگاه نظامی بوده است. در حمله شوروی در سال ۱۹۷۹ میلادی این پایگاه به دست نیروهای کمونیست‌‌ها افتاد. بسیاری در منطقه نگرانند که این پایگاه با خروج نیروهای آمریکا به دست طالبان بیفتد که یک پیروزی استراتژیک برای آنها به شمار می‌آید.

زباله‌هایی که پس از خروج سربازان آمریکایی درافغانستان به جا می‌‌ماند؛ گالری عکسخطرهای خروج نیروهای خارجیخروج نیروهای خارجی از خاک افغانستان رسما از آغاز ماه مه سال جاری میلادی شروع شد. زمانی برای دفع درست زباله‌ها وتعیین نشده است. نیروهای کمکی با استفاده از سلاح‌های سنگین تا پایان خروج نیروها به خاطر احتمال حملات طالبان در حالت آماده‌باش خواهند بود. بر اساس آخرین شمارش در مجموع ۳۶ کشور عضو ناتو، از جمله ۲۵۰۰ سرباز آمریکایی و ۱۱۰۰ سرباز آلمانی در چارچوب این ماموریت در افغانستان حضور داشتند. headtopics.com

زباله‌هایی که پس از خروج سربازان آمریکایی درافغانستان به جا می‌‌ماند؛ گالری عکسزنان و کودکان در بازار کاردر این تصویر یک دختر جعبه‌ای فلزی و قراضه را با خود می‌برد. با وجود همه سختی‌ها، حضور نظامی نیروهای خارجی به رهبری ایالات متحده آمریکا و سقوط طالبان در سال ۲۰۰۱ میلادی بیشترین سود را برای زنان و دختران افغانستان داشته است. آنها توانستند به مدرسه بروند و در زمینه‌هایی مشغول به کار شوند که پیش‌تر به آن دسترسی نداشتند. کار در دفاتر دادگاه عالی و دیگر موسسات از جمله این مشاغل هستند.

زباله‌هایی که پس از خروج سربازان آمریکایی درافغانستان به جا می‌‌ماند؛ گالری عکسآنها که می‌مانند ادامه مطلب: DW فارسی »

صدراعظمی به شیوه آنگلا مرکل

یک نظرسنجی جدید نشان می‌دهد بیشتر اروپایی‌ها معتقدند با خداحافظی آنگلا مرکل از قدرت، آلمان از دوران طلایی خود فاصله خواهد گرفت. اما چرا آنگلا مرکل، صدراعظم و رئیس بزرگ‌ترین حزب سیاسی آلمان، قدرتمندترین سیاستمدارِ زن جهان است؟

اعتراض‌ها در ایران؛ تظاهرات در آذربایجان شرقی و کردستان در همبستگی با خوزستانتصاویری که از اعتراض‌ها در بجنورد، مرکز استان خراسان شمالی منتشر شده است نیز شرکت کنندگان را در حال سر دادن شعارهای اعتراض‌آمیز نشان می‌دهد.

بایدن: ماموریت رزمی نیروهای آمریکایی در عراق تا انتهای سال به پایان می‌رسد\u062c\u0648 \u0628\u0627\u06cc\u062f\u0646\u060c \u0631\u0626\u06cc\u0633 \u062c\u0645\u0647\u0648\u0631\u06cc \u0627\u06cc\u0627\u0644\u0627\u062a \u0645\u062a\u062d\u062f\u0647 \u0627\u0632 \u0634\u0631\u0648\u0639 \u00ab\u0645\u0631\u062d\u0644\u0647 \u062c\u062f\u06cc\u062f\u00bb \u0648 \u067e\u0627\u06cc\u0627\u0646 \u00ab\u0645\u0627\u0645\u0648\u0631\u06cc\u062a \u0646\u0638\u0627\u0645\u06cc\u00bb \u0622\u0645\u0631\u06cc\u06a9\u0627\u06cc\u06cc\u200c\u0647\u0627 \u062f\u0631 \u0639\u0631\u0627\u0642 \u062e\u0628\u0631 \u062f\u0627\u062f.\n\n\n شرشان کم میشود و گورشان را گم می کنند!

رئیس جمهوری آمریکا: ماموریت رزمی نظامیان ایالات متحده در عراق تا پایان امسال تمام خواهد شد جو بایدن ، رئیس جمهوری آمریکا ، روز دوشنبه در دیدار با مصطفی الكاظمي نخست وزیر عراق، در کاخ سفید با اعلام تغییر نقش نیروهای نظامی آمریکا در عراق گفت که از پایان امسال به بعد این نیروها دیگر در چارچوب ماموریت رزمی حضور نخواهند داشت. ⬇ بیشتر بخوانید:

بایدن و الکاظمی توافق‌نامه پایان ماموریت جنگی آمریکا در عراق را امضا کردندرئیس‌جمهوری آمریکا و نخست وزیر عراق توافق‌نامه‌ای را با محوریت پایان ماموریت جنگی نیروهای آمریکا یی در عراق تا پایان سال 2021، امضا کردند. جو بایدن ،

کرونا در ایران؛ ادامه وضعیت بحرانی پایتخت در آستانه پایان تعطیلی ۶ روزهمعاون ستاد کرونای استان تهران گفته است که وضعیت در پایتخت «خراب» است و «حداقل تا دو هفته» دیگر نیز این شرایط ادامه خواهد داشت. اینا مردم رو تعطیل میکنند فکر میکنند کرونا نعطیل میشه. چه اقدامی انجام دادند برای کنترل کرونا؟ کثیف ترین شبکه خبری با اختلاف خودتون هستید ، لعنت بر شرف تون

مخالفت با طرح صیانت از حقوق کاربران در فضای‌ مجازی در قالب یک بیانیه۴۸ کسب و کار دیجیتال، در بیانیه‌ای با ابراز مخالفت با طرح صیانت از حقوق کاربران در فضای‌ مجازی، خواهان تجدید نظر در رابطه با مطرح شدن این طرح در مجلس و توقف آن شدند. تا پریشب که من در مخالفت با این طرح بیانیه رو امضا کردم 250 هزار امضا جمع شده بود.