بایدن: هر آمریکایی برای تزریق واکسن ۱۰۰ دلار پاداش بگیرد | DW | 30.07.2021

  • 📰 dw_persian
  • ⏱ Reading Time:
  • 61 sec. here
  • 3 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 28%
  • Publisher: 63%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

میانگین روزانه ابتلا به کرونا در آمریکا به ۶۰ هزار نفر رسیده و استقبال عمومی از واکسیناسیون زیاد نیست. جو بایدن برای ترغیب شهروندان به واکسیناسیون پاداشی صد دلاری برای هر نفر پیشنهاد داده است.

حدود ۴۹ درصد از جمعیت ۳۳۰ میلیون نفری آمریکا هر دو نوبت واکسن کرونا را دریافت کرده‌اند. میانگین واکسیناسیون در ایالت‌های شمالی حدود ۷۰ درصد است و در ایالت‌های جنوبی و غربی زیر ۴۰ درصد. هم اینک میانگین ابتلای روزانه به سویه دلتای ویروس کرونا به ۶۰ هزار نفر رسیده که نرخ نگران‌کننده‌ای است.

جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا روز پنجشنبه ۲۹ ژوئیه ، روند کنونی را"اپیدمی واکسن‌نزده‌ها" خواند و گفت: «واقعا دلیلی وجود ندارد که مردم به خاطر کرونا بمیرند.» طبق دستور جو بایدن ایالت‌های مختلف اجازه خواهند داشت تا از محل بودجه مبارزه با کرونا مردم را به تزریق واکسن تشویق کنند. این بودجه هزار و ۹۰۰ میلیارد دلاری را کنگره امریکا در آغاز ورود بایدن به کاخ سفید تصویب کرد. سقف صندوق فدرال حمایت از طرح‌های مقابله با کرونا ۳۵۰ میلیارد دلار است.

طبق دستور بایدن، آن دسته از کارمندان دولت نیز که واکسن نزده‌اند، ملزم خواهند بود ماسک بزنند و پیوسته تست کرونا بدهند.واکسیناسیون در آمریکا اختیاری است. از چند ماه قبل و پس از کاهش نرخ ابتلا به کرونا محدودیت‌هایی چون زدن ماسک کاهش یافت. نتایج یک پژوهش سراسری در آمریکا نشان می‌دهد که ۴۵ درصد از هواداران و حامیان حزب جمهوریخواه مخالف تزریق واکسن کرونا هستند.

دو میلیون نفر در ایالات متحده، کارمند رسمی هستند و دولت بایدن امیدوار است با تشدید مقررات در ادارات دولتی، شرکت‌های خصوصی نیز به رعایت پروتکل‌ها ملزم شوند و کارکنان خود را به تزریق واکسن تشویق کنند.بایدن از زمان آغاز دوره ریاست‌ جمهوری خود، مشوق‌های مختلفی را برای واکسیناسیون به شهروندان ارائه کرده است؛ از آبجوی مجانی و بلیت بخت‌آزمایی گرفته تا کارت ورودی مسابقات بیسبال.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

اونوقت ما باید التماس کنیم برای واکسن، آدمیزاد موجود عجیبی هستش

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 7. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

المپیک توکیو؛ شمار مبتلایان به کرونا به 169 نفر افزایش یافتالمپیک توکیو؛ شمار مبتلایان به کرونا به 169 نفر افزایش یافت شمار مبتلایان به ویروس کرونا میان شرکت کنندگان در المپیک توکیو به 169 نفر افزایش یافت.
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

افزایش تولید واکسن برکت از هفته دوم مرداد/ تهیه پروپوزال برای واکسیناسیون افراد زیر ۱۸ سالسرپرست تیم تحقیقاتی واکسن کوو ایران برکت با اشاره به افزایش تولید واکسن برکت از هفته دوم مرداد از تهیه پروپوزال برای واکسیناسیون افراد زیر ۱۸ سال خبر داد.
منبع: ilnanews - 🏆 10. / 53 ادامه مطلب »

دستور وزیر بهداشت برای واکسیناسیون کارمندان بانک‌ها- اخبار پزشکی - اخبار اجتماعی تسنیم | Tasnimدستور نمکی برای واکسیناسیون کارمندان بانک‌ها وزیر بهداشت در نامه‌ای به معاون بهداشت وزارت بهداشت، دستور واکسیناسیون کارمندان بانک‌ها را صادر کرد کرونا یه دستوری هم بدید آخوندها دیگه نیان تو صف واکسیناسیون بنده های خدا به زیاد به زحمت میفتن . اونا رو هم واکسینه کنید . حیفه از دست برن نمکی حاصل سهمیه ای شدن دانشگاهها است. عده ای بی استعداد با سهمیه بندی وارد دانشگاه شدند .نتیجه آن فاجعه ای به نام نمکی است. او دروغگو لاف زن پشت هم انداز پر رو و بی عقل است. کارمندان بانک ها با وام های خارج از نوبت کم بهره و مدیران بانک ها با پاداش های نجومی خود به خود بیمه هستند
منبع: Tasnimnews_Fa - 🏆 14. / 51 ادامه مطلب »

چاره‌جویی برای تسریع واکسیناسیون مهاجران و مهاجرتباران در آلمان | DW | 28.07.2021واکسیناسیون مهاجران در آلمان به کندی پیش می‌رود. در چاره‌جویی برای این مسئله بر اطلاع‌رسانی به زبان‌های مختلف و استقرار ایستگاه‌های سیار واکسیناسیون در محلاتی که مهاجران زندگی می‌کنند تاکید شده است.
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »

سیل مرگبار در شرق افغانستان؛ شمار تلفات انسانی به ۱۰۰ نفر رسیدمنابع محلی در ولایت نورستانِ افغانستان اعلام کردند، جاری شدن سیل که از ساعت ۲۳ روز چهارشنبه آغاز شده تا کنون بیش از ۱۰۰ کشته و زخمی بر جای گذاشته و ده‌ها منزل مسکونی و صدها هکتار از زمین‌های زراعتی این ولایت را تخریب کرده است.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

برای نخستین بار در اروپا از بالون برای کشف کانون‌ آتش‌سوزی‌ جنگلی استفاده شدآتش‌نشان‌های مارسی در جنوب فرانسه بالونی را بر فراز بوته‌زارهای این شهر با هدف تشخیص اولیه شعله‌های آتش در این مناطق به پرواز درآوردند.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »