بایدن ترامپ را به ترویج خشونت و ضعف رهبری متهم کرد - BBC News فارسی

11/06/1399 12:33:00 ق.ظ

بایدن ترامپ را به ترویج خشونت و ضعف رهبری متهم کرد

جو بایدن، نامزد حزب دموکرات، دونالد ترامپ را ضعیف خوانده و گفته او به جای این که راست‌گرایان افراطی حامی خود را به عدم خشونت دعوت کند با اظهاراتش گویی هیزم زیر آتش خشم معترضان می‌گذارد. جو بایدن، نامزد ریاست جمهوری از حزب دموکرات آمریکا می‌گوید دونالد ترامپ رهبری "ضعیف" و "مسموم‌گر"...

جو بایدن، نامزد ریاست جمهوری از حزب دموکرات آمریکا می‌گوید دونالد ترامپ رهبری "ضعیف" و "مسموم‌گر" است که "مشوق" خشونت در این کشور شده است. اظهارات آقای بایدن در حالی ایراد شد که دو نامزد ریاست جمهوری طی چند روز گذشته در واکنش به اعتراضات و ناآرامی‌های سراسری، سخنان بسیار تندی علیه یکدیگر طرح کرده‌اند.

توضیح ویدئو، همه اینها در حالی روی داده که شهر پورتلند، در ایالت غربی اورگان، یک بار دیگر به جبهه اصلی برخورد معترضان به مرگ جورج فلوید و گروه‌های راست‌گرا بدل شده است. پورتلند در چند هفته گذشته کانون اعتراضات جنبش جان سیاهان مهم است و تظاهرات علیه خشونت پلیس شده است. اعتراضاتی که از اواخر ماه مه و در پی کشته شدن جورج فلوید در زیر زانوی یک پلیس سفیدپوست در شهر مینیاپولیس آغاز و به همه نقاط آمریکا سرایت یافت.

دونالد ترامپ گفته فردا، سه‌شنبه اول سپتامبر، به کنوشا خواهد رفت تا ضمن دیدار با یگان‌های پلیس از خساراتی که در جریان اعتراضات در این شهر پدید آمده دیدن کند. یک نوجوان به قتل تظاهرکنندگان در ویسکانسین آمریکا متهم شد headtopics.

ادامه مطلب:
BBC NEWS فارسی »

رقابت منهای متانت | بهناز شیربانی

این روزها کمتر فردی را می‌توان پیدا کرد که مخاطب پلتفرم‌های ایرانی نباشد. چند سالی است از ایجاد پلتفرم‌های داخلی می‌گذرد و سال‌ها پیش کمتر کسی متوجه ظرفیت‌های این بخش بود و ابعاد ساختاری پلتفرم‌ها به‌مرور آن‌قدر وسعت پیدا کرد تا به رقیبی جدی برای رسانه ملی بدل شد. اما شاید حدس‌زدن این موضوع که زمانی این مدیوم مخاطب گسترده‌ای پیدا کند کمی عجیب به نظر می‌رسید. آغاز ساخت‌وساز در پلتفرم‌های داخلی با آزمون و خطاهایی همراه بود و بسیاری بر این باور بودند که عدم آگاهی از فضای فرهنگی و سرمایه‌گذاری صرف روی چهره‌های مشهور و البته نبود آشنایی کافی با ساخت سریال برای طیف گسترده‌ای از مردم، پاشنه آشیل این بسترهای اینترنتی محسوب می‌شد؛ نقصی که به‌مرور مرتفع شد و شبکه نمایش خانگی بیش از هر چیز به دلیل نیاز جامعه به تکنولوژی روز و پاسخ به انحصار سریال‌سازی در تلویزیون به مسیرش ادامه داد. اما کشمکش‌های شبکه نمایش خانگی و صداوسیما تنها به جدال دو سال اخیر ختم نمی‌شود. می‌توان ریشه این اختلاف را در زمانی جست‌وجو کرد که بسیاری متوجه این واقعیت شدند که با قدرت‌گرفتن شبکه نمایش خانگی، مدیریت افکار عمومی از دستشان خارج شده و حالا زمانی است که باید وارد صحنه شوند. ادامه مطلب >>

Loading news...
Failed to load news.

ادامه حملات تهران به الکاظمی پس از دیدار او با ترامپ در واشنگتن

ترامپ در میان ناآرامی‌ها به شهر کنوشا سفر می‌کند - BBC News فارسیدونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا قصد دارد تا به شهر کنوشا در ویسکانسین که در روزهای اخیر و پس از شلیک پلیس به یک مرد سیاه‌پوست، شاهد ناآرامی‌های گسترده‌‌ای بود سفر کند. به گفته کاخ سفید، سفر آقای ترامپ قرار است روز سه‌شنبه انجام شود و در این سفر وی با ماموران پلیس دیدار کرده و خسارات وارد شده از اعتراضات را بررسی می‌کند. ماموران پلیس کنوشا، یکشنبه هفته گذشته به جیکوب بلیک، از پشت سر ۷ بار شلیک کردند که در پی آن وی فلج شده و ممکن است دیگر نتواند راه برود.

درگیری هواداران ترامپ و معترضان به تبعیض نژادی یک کشته برجای گذاشتبه گفته رسانه‌های محلی همزمان با حضور معترضان، کاروانی شامل «صدها خودرو» از طرفداران دونالد ترامپ در همان محل حضور یافتند.

انتقاد ترامپ و بایدن از یکدیگر به خاطر ناآرامی های پورتلند - BBC News فارسیدونالد ترامپ، رییس جمهوری ایالات متحده و جو بایدن، نامزد ریاست جمهوری دموکرات ها از یکدیگر به خاطر تظاهرات خشونت آمیز در شهر پورتلند در ایالت اورگان انتقاد کرده اند. آقای ترامپ همچنین از تد ویلر، شهردار دموکرات پورتلند به خاطر این که امکان نابودی و تخریب در این شهر را فراهم کرده است، انتقاد کرد. آقای بایدن هم در مقابل آقای ترامپ را متهم کرد که مشوق خشونت است.

هشدار مایکل مور: ترامپ ممکن است دوباره به یک پیروزی غیرمعمول دست یابدآقای مور که تلاش دموکرات‌ها برای غلبه بر ترامپ را کافی نمی‌داند، اعلام کرد: «آیا خیالتان راحت است که راهی وجود ندارد تا ترامپ برنده شود؟ بابت اعتماد به دموکرات‌ها خوشحالید؟»

کرونا نتوانست سفر‌های محرم به شمال را لغو کند