بایدن ترامپ را به ترویج خشونت و ضعف رهبری متهم کرد - BBC News فارسی

  • 📰 bbcpersian
  • ⏱ Reading Time:
  • 65 sec. here
  • 3 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 29%
  • Publisher: 51%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

بایدن ترامپ را به ترویج خشونت و ضعف رهبری متهم کرد

جو بایدن، نامزد ریاست جمهوری از حزب دموکرات آمریکا می‌گوید دونالد ترامپ رهبری "ضعیف" و "مسموم‌گر" است که "مشوق" خشونت در این کشور شده است.

آقای ترامپ هم که هفته گذشته رسما نامزدی حزب جمهوری خواه را پذیرفت خود را کاندیدای "نظم و قانون" خوانده و آرام کردن اوضاع به مدد نیروهای گارد ملی و یگان ویژه وزارت امنیت داخلی را وعده داده است.قتل یک نفر در شهر پورتلند آمریکا همزمان با درگیری معترضان به نژادپرستی و هواداران ترامپ پورتلند در چند هفته گذشته کانون اعتراضات جنبش جان سیاهان مهم است و تظاهرات علیه خشونت پلیس شده است. اعتراضاتی که از اواخر ماه مه و در پی کشته شدن جورج فلوید در زیر زانوی یک پلیس سفیدپوست در شهر مینیاپولیس آغاز و به همه نقاط آمریکا سرایت یافت.

وکلای این نوجوان ۱۷ ساله که در شبکه های اجتماعی از حامیان دونالد ترامپ و ماموران پلیس خود ا معرفی کرده، گفته‌اند بنا دارند اتهام قتل علیه او را با استدلال "دفاع از خود" رد کنند. در برابر آقای ترامپ که تلاش می‌کند خود را نامزد "نظم و قانون" معرفی کند می‌گوید این دموکرات‌ها و جو بایدن بوده‌اند که با نرمش نشان دادن نسبت به جرایم و خشونت‌هایی که در مواردی در خلال اعتراضات به مرگ جورج فلوید روی داده، دامنه اعتراضات ضدنژادپرستی را گسترش داده‌اند.

آقای ترامپ صبح امروز هم در توییتی دیگر اوضاع در پورتلند را ناشی از "بی عرضگی" شهردار پورتلند و فرماندار اورگان که هر دو دموکرات هستند دانسته بود و گفته بود اگر آنها نتواننند اوضاع را کنترل کنند دستور خواهد داد که نیروهای وزارت امنیت داخلی به این شهر اعزام شوند.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 15. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

ادامه حملات تهران به الکاظمی پس از دیدار او با ترامپ در واشنگتن
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

ترامپ در میان ناآرامی‌ها به شهر کنوشا سفر می‌کند - BBC News فارسیدونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا قصد دارد تا به شهر کنوشا در ویسکانسین که در روزهای اخیر و پس از شلیک پلیس به یک مرد سیاه‌پوست، شاهد ناآرامی‌های گسترده‌‌ای بود سفر کند. به گفته کاخ سفید، سفر آقای ترامپ قرار است روز سه‌شنبه انجام شود و در این سفر وی با ماموران پلیس دیدار کرده و خسارات وارد شده از اعتراضات را بررسی می‌کند. ماموران پلیس کنوشا، یکشنبه هفته گذشته به جیکوب بلیک، از پشت سر ۷ بار شلیک کردند که در پی آن وی فلج شده و ممکن است دیگر نتواند راه برود.
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »

درگیری هواداران ترامپ و معترضان به تبعیض نژادی یک کشته برجای گذاشتبه گفته رسانه‌های محلی همزمان با حضور معترضان، کاروانی شامل «صدها خودرو» از طرفداران دونالد ترامپ در همان محل حضور یافتند.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

انتقاد ترامپ و بایدن از یکدیگر به خاطر ناآرامی های پورتلند - BBC News فارسیدونالد ترامپ، رییس جمهوری ایالات متحده و جو بایدن، نامزد ریاست جمهوری دموکرات ها از یکدیگر به خاطر تظاهرات خشونت آمیز در شهر پورتلند در ایالت اورگان انتقاد کرده اند. آقای ترامپ همچنین از تد ویلر، شهردار دموکرات پورتلند به خاطر این که امکان نابودی و تخریب در این شهر را فراهم کرده است، انتقاد کرد. آقای بایدن هم در مقابل آقای ترامپ را متهم کرد که مشوق خشونت است.
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »

هشدار مایکل مور: ترامپ ممکن است دوباره به یک پیروزی غیرمعمول دست یابدآقای مور که تلاش دموکرات‌ها برای غلبه بر ترامپ را کافی نمی‌داند، اعلام کرد: «آیا خیالتان راحت است که راهی وجود ندارد تا ترامپ برنده شود؟ بابت اعتماد به دموکرات‌ها خوشحالید؟»
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

کرونا نتوانست سفر‌های محرم به شمال را لغو کند
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »