بایرن مونیخ چگونه ابرقدرت فوتبال اروپا شد؟ - BBC News فارسی

25/05/1399 12:17:00 ق.ظ

اگر می‌خواهید بیشتر از این تیم فوق‌العاده بدانید:

در ۲۰ سال گذشته بایرنی‌ها ۱۴ بار جام سینی‌شکل بوندس‌لیگا را بالای سر برده‌اند، در مجموع ۳۰ بار. در آلمان به طعنه می‌گویند بچه‌هایی که امسال تازه به مدرسه رفته‌اند نمی‌دانند قهرمان فوتبال آلمان به جز بایرن مونیخ چه معنایی می‌تواند داشته باشد. دلیل این موفقیت چیست؟ این باشگاه باواریایی چگونه بدون سرمایه‌گذار به غول فوتبال آلمان و اروپا تبدیل شد؟ قدرت اقتصادی بایرن هر چند بوروسیا دورتموند هم از لحاظ مالی به وضعیت بسیار مطلوبی رسیده و دیگر به این راحتی‌ها بازیکنان خوب‌اش را از دست نمی‌دهد و در کل در بازار نقل و انتقالات حرفی برای گفتن دارد، اما بایرن مونیخ از لحاظ اقتصادی یک سروگردن بالاتر...

قدرت اقتصادی بایرن هر چند بوروسیا دورتموند هم از لحاظ مالی به وضعیت بسیار مطلوبی رسیده و دیگر به این راحتی‌ها بازیکنان خوب‌اش را از دست نمی‌دهد و در کل در بازار نقل و انتقالات حرفی برای گفتن دارد، اما بایرن مونیخ از لحاظ اقتصادی یک سروگردن بالاتر از دورتموند است.

در حالی که دورتموند هم با ۴۵۰ میلیون یورو درآمد جزو پردرآمدترین باشگاه‌های فوتبال اروپا محسوب می‌شود، اما بایرن مونیخ فصل گذشته برای اولین بار از مرز ۷۰۰ میلیون یورو در درآمدزایی عبور کرد. این باشگاه در تمام این سال‌ها همواره سودآور هم بوده است. سود خالص بایرن پارسال به میزان بی‌نظیر ۵۲/۵ میلیون یورو رسید.

این موفقیت اقتصادی با توجه به این که بایرن مونیخ برخلاف بسیاری از رقبای اروپایی‌اش با قوانین محدودکننده فوتبال آلمان، سرمایه‌گذاران خارجی هم نداشته، خیره‌کننده است. بایرن مونیخ با هدایت راهبردی اولی هونس و کارل هاینس رومنیگه یک مدل کسب‌وکار بی‌نظیری را توسعه داده که پایه این موفقیت اقتصادی است.

ادامه مطلب:
BBC Persian Sport »
Loading news...
Failed to load news.

خشونت خانگی علیه مردان در آلمان به شدت افزایش یافته استخشونت_خانگی علیه مردان در آلمان به شدت افزایش یافته است خبرگزاری آلمان اعلام کرد با وجود اینکه مردان معمولاً وقتی در معرض خشونت قرار می‌گیرند شکایت خود را رسمی نمی‌کنند، شواهد و قرائن حکایت از افزایش قابل توجه روند این خشونت‌ها دارد.

بیانیه نمایندگی ایران در سازمان ملل در واکنش به پیشنهاد آمریکا برای تمدید تحریم تسلیحاتینمایندگی ایران در سازمان ملل با انتشار بیانیه مطبوعاتی قطعنامه پیشنهادی آمریکا برای تمدید تحریم تسلیحاتی این کشور را «اقدام غیرقانونی و بیمارگونه» ارزیابی کرد. - خبرگزاری آناتولی

پرزیدنت ترامپ: در صورت پیروزی در انتخابات ظرف ۳۰ روز با ایران به توافق می‌رسمپرزیدنت ترامپ: در صورت پیروزی در انتخابات ظرف ۳۰ روز با ایران به توافق می‌رسم رئیس جمهوری آمریکا پیشتر هم گفته بود: «ایران خیلی دوست دارد ببیند من رئیس جمهوری نمی‌شوم. من اعلام می‌کنم که اگر و وقتی برنده شویم، ما خیلی سریع با ایران معامله خواهیم کرد.»

رای عدم اعتماد مجلس به مدرس خیابانی به نشانه میل به استیضاح روحانی

دکترین وطن آبی؛ ترکیه در مدیترانه به دنبال چیست؟تلاش‌ها ترکیه برای اکتشاف ذخایر انرژی در عمق دریای مدیترانه با وکنش‌ها و مخالفت‌های تنش آلود برخی کشورها همچون یونان، قبرس، مصر و فرانسه مواجه شده است. ترکیه اما برای دریای مدیترانه دکترین وطن آبی را در دست دارد.

کرونا در ترکیه؛ آمار بهبودیافتگان به 228 هزار و 980 نفر رسیدکرونا در ترکیه؛ آمار بهبودیافتگان به 228 هزار و 980 نفر رسید شمار قربانیان کرونا در ترکیه با مرگ 22 نفر دیگر طی یک روز گذشته به 5934 تن رسید و تعداد کل مبتلایان به این بیماری نیز با ثبت 1226 مورد جدید به 246 هزار و 861 نفر افزایش یافت