بایدن در گاف جدیدش ایران و اوکراین را اشتباه گرفت!

11/12/1400 09:07 ق.ظ

بایدن در گاف جدیدش ایران و اوکراین را اشتباه گرفت بایدن موقع بروز این اشتباه، درباره حمله روسیه به اوکراین صحبت می‌کرد او گفت: پوتین شاید بتواند کی‌یف را با تانک‌ها محاصره کند، اما هیچ وقت نمی‌تواند قلب مردم ایران را بدست بیاورد

به گزارش ایسنا، روزنامه دیلی میل در گزارشی نوشت: جو بایدن رئیس جمهور آمریکا در یک سخنرانی سالانه در کنگره با یک اشتباه لفظی «ایران» را به جای «اوکراین» به کار برد.دیلی میل می‌نویسد، بایدن ۷۹ ساله که پیرترین رئیس جمهور آمریکاست، موقع بروز این اشتباه، درباره حمله روسیه به اوکراین صحبت می‌کرد. او گفت: پوتین شاید بتواند کی‌یف را با تانک‌ها محاصره کند، اما هیچ وقت نمی‌تواند قلب مردم ایران را به دست بیاورد.

دیلی میل می‌نویسد، بایدن ۷۹ ساله که پیرترین رئیس جمهور آمریکاست، موقع بروز این اشتباه، درباره حمله روسیه به اوکراین صحبت می‌کرد. او گفت: پوتین شاید بتواند کی‌یف را با تانک‌ها محاصره کند، اما هیچ وقت نمی‌تواند قلب مردم ایران را به دست بیاورد.

در گزارش این روزنامه درباره واکنش‌ها به گاف رئیس جمهور آمریکا آمده است: در شبکه‌های اجتماعی با ترند شدن «ایرانی‌ها» پس از این سخنرانی، غوغایی به پا شد. روزنامه ایندیپندنت نیز در این باره نوشت: به نظر می‌رسد کامالا هریس، معاون رئیس جمهور آمریکا که در این سخنرانی حضور داشت، گاف «ایرانیان» بایدن را با زیر لب زمزمه کردن «اوکراینی‌ها» اصلاح کرد.

ایندیپندنت افزود: در ویدیویی تایید نشده که پس از سخنرانی منتشر شد، روی چهره هریس، موقع پاسخی که در لحظه به این اشتباه بایدن می‌دهد، زوم شده است.

ادامه مطلب:
isna_farsi »

انگوزمان ،لوکوموتیر ،پرپکانی،آقای شیخ‌ اسلام شهید بزرگوار روشن نشده چون نهار بهش ندادن!:)) راست گفته دیگه گاف کجا بود وقتی یه ترسی شب روز باهات باشه ناخوداگاه میاد سر زبونت زوال_امریکا بایدن خیلی وقته بادش خالی شده کارش از گاف گذشته راست گفته چه گافی داده مردم ایران پوتین رو تخمشون هم حساب نمکنند البته با حضور فرقه تبهکار حال و روز مردم ایران دست کمی از مردم اوکراین هم نداره فقط شکلش فرق می‌کنه!!! جمع_کنید_کاسه_کوزه_تون

خامنه‌ای که 20 بار امریکا رو بجای روسیه اشتباه گرفت بایدن سلطان گاف های نامنظم

سفیر روسیه در مصر: در صورت اعمال تحریم‌ها صادرات گاز به اروپا را قطع می‌کنیمبه‌دنبال واکنش کشورهای غربی به حمله نظامی روسیه علیه اوکراین، گئورگی بوریسینکو، سفیر روسیه در مصر اعلام کرد که اگر تحریم‌ها علیه مسکو اعمال شود، این کشور

تجمع اعتراضی پرسنل و بازنشستگان نیروهای مسلح در چند شهر ایرانشماری از پرسنل نیروهای مسلح و خانواده‌های آنها، دوشنبه 9 اسفند، در اعتراض به وضعیت نامساعد معیشتی و کاری در تعدادی از شهرهای ایران تجمع کردند.بر اساس

تجمع اعتراضی پرسنل نیروهای مسلح در چند شهر ایران

کتاب «ایران؛ ساختار آکادمیک یک کشور» در ترکیه منتشر شدکتاب «ایران؛ ساختار آکادمیک یک کشور» در ترکیه منتشر شد کتاب «ایران؛ ساختار آکادمیک یک کشور» با 33 مقاله تخصصی در حوزه ایران شناسی به زبان ترکی در ترکیه منتشر شد.

آمریکا یک دیپلمات روس در سازمان ملل را اخراج می‌کندآمریکا تصمیم گرفت یک دیپلمات روسی در سازمان ملل را اخراج کند. - خبرگزاری آناتولی

گزارش‌ها: اقدام احتمالا ناموفق ایران در پرتاب موشک ماهواره‌بردیوید اشمرلر، پژوهشگر ارشد مرکز مطالعات منع گسترش سلاح‌های هسته‌ای جیمز مارتین، از اقدام احتمالا ناموفق ایران در پرتاب موشک ماهواره‌بر خبر داد.

به گزارش ایسنا، روزنامه دیلی میل در گزارشی نوشت: جو بایدن رئیس جمهور آمریکا در یک سخنرانی سالانه در کنگره با یک اشتباه لفظی «ایران» را به جای «اوکراین» به کار برد.

دیلی میل می‌نویسد، بایدن ۷۹ ساله که پیرترین رئیس جمهور آمریکاست، موقع بروز این اشتباه، درباره حمله روسیه به اوکراین صحبت می‌کرد. او گفت: پوتین شاید بتواند کی‌یف را با تانک‌ها محاصره کند، اما هیچ وقت نمی‌تواند قلب مردم ایران را به دست بیاورد.

در گزارش این روزنامه درباره واکنش‌ها به گاف رئیس جمهور آمریکا آمده است: در شبکه‌های اجتماعی با ترند شدن «ایرانی‌ها» پس از این سخنرانی، غوغایی به پا شد.

روزنامه ایندیپندنت نیز در این باره نوشت: به نظر می‌رسد کامالا هریس، معاون رئیس جمهور آمریکا که در این سخنرانی حضور داشت، گاف «ایرانیان» بایدن را با زیر لب زمزمه کردن «اوکراینی‌ها» اصلاح کرد.

ایندیپندنت افزود: در ویدیویی تایید نشده که پس از سخنرانی منتشر شد، روی چهره هریس، موقع پاسخی که در لحظه به این اشتباه بایدن می‌دهد، زوم شده است.

بایدن پیش از این هم با این اشتباه‌های لفظی‌ متعدد در سخنرانی‌هایش مورد توجه کاربران شبکه‌های اجتماعی و رسانه‌ها قرار گرفته است.