باید زمینه رنج جوانان را از بین ببریم

  • 📰 PadDolat
  • ⏱ Reading Time:
  • 105 sec. here
  • 3 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 45%
  • Publisher: 51%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

دکتر جهانگیری در مراسم تودیع و معارفه وزیر آموزش و پرورش تاکید کرد: باید زمینه رنج جوانان را از بین ببریم

دکتر اسحاق جهانگیری صبح امروز در مراسم تودیع و معارفه وزیر آموزش و پرورش با تسلیت ایام سوگواری امام حسین ‌ با اشاره به موضوع روز مبارزه با مفاسد و مطرح شدن مباحث متعدد در خصوص شفافیت و فساد، گفت: بسیاری از صداها که امروز برای مبارزه با فساد بلند می شود گاهی برای رد گم کردن اصل موضوع است که در آینده نزدیک به این موضوعات خواهم پرداخت و درباره اینکه شفافیت چیست و چه باید کرد؟‌دولت چه کرده و دیگران چه باید بکنند؟ مبارزه با فساد و مفسد چیست؟ سخن خواهم گفت.

معاون اول رییس جمهور با اشاره به اعلام صریح و بدون پرده پوشی آمریکا مبنی بر راهبرد فشار حداکثری علیه ایران اظهار داشت: آمریکا راهبرد فشار حداکثری علیه ایران را به عنوان دستور کار اصلی خود قرار داده و هدف نخست آنها فروپاشی نظام و در مرحله بعد فروپاشی ایران بود و اهداف حداقلی آنها نیز این بود که اقتصاد ایران با فروپاشی مواجه شود.

وی تصریح کرد: در برابر راهبرد فشار حداکثری آمریکا برای فروپاشی اقتصاد ایران، راهبرد اعلام شده از سوی مقام معظم رهبری مقاومت فعال برای به شکست کشاندن سیاست های آمریکا است که دولت نیز با تمام توان به دنبال اجرای منویات ایشان در این زمینه است. دکتر جهانگیری همچنین با اشاره به دوران قحطی در سالهای قبل از شروع قرن جدید در ایران خاطر نشان کرد: در آن زمان مسئولین وقت کشور پس از رهایی از دوران قحطی اولین تصمیمی که اتخاذ کردند تاسیس و راه اندازی دارالمعلمین بود که این به معنای اهمیت توجه به توسعه علمی و نیروی انسانی است.

معاون اول رییس جمهور مشارکت جویی را یکی از پیش نیازهای اصلی توسعه برشمرد و گفت: آموزش و پرورش ما باید قادر باشد انسان هایی پرسشگر، متفکر، نقاد و مشارکت جو تحویل جامعه دهد. معاون اول رییس جمهور همچنین با تاکید بر اهمیت تجهیز مدارس کشور گفت: امروز دیگر می توان گفت که تقریباً مدارس کپری در کشور وجود ندارد و یا تعداد آنها بسیار اندک است. البته فاصله مدارس کپری کشور و مدارس در مناطق محروم با برخی از مدارس هوشمند که در کشور وجود دارند بسیار زیاد است که باید تلاش کنیم با تجهیز مدارس سراسر کشور به ابراز مدرن آموزشی این فاصله را به سرعت کاهش دهیم.

وی گفت: ما به عنوان مسئولین اجرایی کشور، مسئول امور اجرایی همه مردم ایران با تنوع در رویکردها و اعتقادات مختلف آنها هستیم و باید از رنج هر دختر و پسر ایرانی آزرده شویم و تلاش کنیم که زمینه رنج آنها را از بین ببریم. با نه گفتن در مقابل مطالبات جوانان مشکلات حل نمی شوند. باید ضمن رعایت اصول جمهوری اسلامی ایران به مطالبات جوانان و نوجوانان پاسخ گوییم.

وی همچنین با اشاره به توانمندی های حاجی میرزایی وزیر جدید آموزش و پرورش افزود: ایشان در مسئولیت سابق خود بعنوان دبیر هیات دولت در شش سال گذشته کمک های فراوانی به نظم و انسجام مصوبات دولت کرد و بخش زیادی از دستاوردها در انسجام و شفافیت مصوبات دولت مرهون تلاش های ایشان در استفاده از دیدگاه های صاحب نظران است.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 18. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

«سرمایه و ایدئولوژی» اثر پیکتی؛ گذر از مالکیت خصوصی به مالکیت اجتماعیکتاب «سرمایه و ایدئولوژی» توما پیکتی در بیش از ۱۲۰۰ صفحه و به قیمت ۲۵ یورو از روز پنج شنبه در کتابفروشی‌های فرانسوی در دسترس علاقمندان قرار گرفته است و قرار است در چند ماه آینده نسخه انگلیسی آن نیز به بازار ارائه شود.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

متهم بانک سرمایه: ۱۰۰ میلیارد تومان از اتهام خیانت در امانت مربوط به هادی رضوی استتهران- ایرنا- متهم دادگاه بانک سرمایه در آخرین دفاع گفت: ۱۰۰ میلیارد تومان از ۴۹۲ میلیارد تومان که در کیفرخواست درباره اتهام خیانت در امانت بنده آمده مربوط به هادی رضوی بوده است.
منبع: IRNA_1313 - 🏆 6. / 63 ادامه مطلب »

مشروح سی‌وسومین جلسه رسیدگی به پرونده مدیران پیشین بانک سرمایهسی‌وسومین جلسه رسیدگی به پرونده مدیران پیشین بانک سرمایه دقایقی پیش آغاز شد. از ممنوعیت فروش خودروهای بنزینی بگید
منبع: ilnanews - 🏆 10. / 53 ادامه مطلب »

داووداوغلو از حزب عدالت و توسعه استعفا کرد- خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

احمد داوداوغلو از حزب عدالت و توسعه ترکیه کناره‌گیری کرداحمد داوداوغلو، نخست وزیر سابق ترکیه و یار دیرین اردوغان از حزب عدالت و توسعه کناره‌گیری کرد جزئیات بیشتر🔽
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

داوود اوغلو نخست وزیر سابق ترکیه از حزب عدالت و توسعه استعفا داداحمد داوود اغلو وزیر خارجه سابق ترکیه روز جمعه 13 سپتامبر 2019 اعلام کرد، از حزب «عدالت و توسعه»
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »