بایدن, آمریکا, جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا, چین, روسیه, کنفرانس امنیتی مونیخ

بایدن, آمریکا

بایدن: آماده بازگشت به برجام هستیم

#بایدن: آماده بازگشت به برجام هستیم

19/02/2021 10:26:00 ب.ظ

بایدن : آماده بازگشت به برجام هستیم

رئیس جمهور آمریکا اظهار داشت که آماده تعامل دوباره با گروه 1+5 درباره برنامه هسته‌ای ایران هستند. - خبرگزاری آناتولی

19.02.2021واشنگتن/ خبرگزاری آناتولیجو بایدن، رئیس جمهور آمریکا طی سخنانی در کنفرانس امنیتی مونیخ که به صورت مجازی در آن شرکت کرد، گفت: ما آماده تعامل دوباره در چارچوب 1+5 در خصوص برنامه هسته‌ای ایران هستیم.بایدن همچنین تاکید کرد برای حل مشکلات در خاورمیانه تلاش می‌کنند و پیگیر اقدامات بی‌ثبات کننده ایران در منطقه هستند.

معترضین در تهران شعار 'مرگ بر دیکتاتور' سر دادند | DW | 26.07.2021 شماری از معترضان در مرکز تهران با سر دادن شعارهای تند سیاسی راهپیمایی کردند اسرائیل: برای بازگشت ایران به مذاکرات اولتیماتوم تعیین کنید | DW | 26.07.2021

رئیس جمهور آمریکا همچنین درباره روابط کشورش با اتحادیه اروپا نیز گفت: ایالات متحده آمریکا برای حل مشکلات همکاری نزدیکی با شرکای خود در اتحادیه اروپا و دولت‌های دیگر در این قاره خواهد داشت.وی با اشاره به ماده پنجم سازمان نظامی پیمان آتلانتیک شمالی «ناتو» گفت: بر اساس این پیمان، حمله به هر عضو به منزله حمله به دیگر اعضاست و همه ما متعهد هستیم به صورت دسته‌جمعی با تهدید‌ها مقابله کنیم.

بایدن همچنین گفت از روند صلح در افغانستان و یافتن راه‌حل دیپلماتیک برای درگیری‌ها در این کشور که از 20 سال تا کنون ادامه دارد، حمایت می‌کنند.وی با اشاره به ادامه مبارزه با گروه تروریستی داعش، تصریح کرد: نمی‌توانیم اجازه دهیم تا داعش دوباره برای تهدیدی کسی در خاورمیانه، اروپا، آمریکا یا جای دیگری به گردهم بیاید. headtopics.com

وی در ادامه گفت: همچنین باید برای مقابله با چالش بلندمدت چین، به صورت هماهنگ و راهبردی مقابله کرد. رقابت با چین دشوار خواهد بود. ادامه مطلب: خبرگزاری آناتولی »

ادامه درخشش پاکدامن با صعود به یک چهارم نهایی/ عابدینی و رهبری حذف شدند

علی پاکدامن به مرحله یک چهارم نهایی المپیک توکیو صعود کرد اما عابدینی و رهبری حذف شدند.