باید دولت رفاه تشکیل شود/ هزینه دخالت‌های ۳ قوه در کار یکدیگر را مردم می‌پردازند/ برخی هم‌صدا با اسرائیل از به ثمر نرسیدن برجام خوشحالند

19/03/2021 01:33:00 ب.ظ

نماینده رشت در مجلس دهم با بیان اینکه امیدی به حضور مردم در انتخابات نیست، گفت: به نظر می‌رسد باید دولت رفاه تشکیل شود یعنی دولتی که برای رفاه مردم برنامه داشته باشد.

ایلنا, انتخابات

جعفرزاده ایمن‌آبادی در گفت‌وگو با ایلنا : باید دولت رفاه تشکیل شود/ هزینه دخالت‌های ۳ قوه در کار یکدیگر را مردم می‌پردازند/ برخی هم‌صدا با اسرائیل از به ثمر نرسیدن برجام خوشحالند

نماینده رشت در مجلس دهم با بیان اینکه امیدی به حضور مردم در انتخابات نیست، گفت: به نظر می‌رسد باید دولت رفاه تشکیل شود یعنی دولت ی که برای رفاه مردم برنامه داشته باشد.

این فعال سیاسی اصولگرا افزود: ادعای مجلس انقلابی بودن را دارند در صورتی که مجلسی که مشکل مردم را حل نکند، مجلس نیست. در مجموع مجلس یازدهم عملکرد خوبی نداشته‌ امیدوارم در سال آینده عملکرد بهتری داشته باشند.وی بیان کرد: امروز مردم بسیار ناامید هستند و فشار زیادی روی مردم است بر همین اساس باید دولتی روی کار بیاید که برنامه داشته باشد و اگر برنامه‌ای نداشته باشد، این مشکلات را نمی‌تواند رفع کند.

این نماینده سابق مجلس ادامه داد: به نظر من باید دولت رفاه تشکیل شود یعنی دولتی انتخاب شود که برای رفاه مردم برنامه داشته باشد. شما در حال حاضر بهترین نیروگاه‌ها، بهترین ‌سدها و بهترین بزرگراه‌ها را داشته باشید اما زمانی که مردم را نداشته باشید چه فایده‌ای دارد؟ شما باید ابتدا مردم را نگهدارید.

ادامه مطلب:
خبرگزاری كار ایران (ایلنا) ILNA »

دوازدهمین روز اعتراضات در ایران؛ شمار هشتگ‌های مهسا امینی از ۱۳۰ میلیون عبور کرد

دور جدید اعتراضات مردمی در ایران که از ۲۵ شهریور با کشته شدن مهسا امینی، شهروند ایرانی ساکن سقز در اثر ضرب و شتم مأموران گشت ارشاد تهران آغاز شد، وارد دوازدهمین روز خود شده است. ادامه مطلب >>

مجیدی: باید پرسپولیس را شکست دهیم/ خانم هراتیان چرا باید برای نیمکت من تصمیم بگیرد؟مجیدی: *خانم هراتیان چرا باید برای نیمکت من تصمیم بگیرد؟ *خواستیم رسانه باشگاه را عوض کنیم که وزارت ورزش گفت نمی‌شود *گفتند که آقای مبین نمی‌گذارد که تغییری انجام شود *اصلا ایشان‌ چکاره هستند *همین کارها را می‌کنید که ۲ سال استقلال با دلالی بسته می‌شود الهی فرنازجووون

دشواری‌های بنیامین نتانیاهو در تشکیل دولت ائتلافی جدید در اسرائیل | DW | 24.03.2021پیروزی حزب لیکود در انتخابات پارلمانی اسرائیل جایی برای تردید نمی‌گذارد. به‌رغم آن بنیامین نتانیاهو برای تشکیل یک دولت ائتلافی با دشواری‌های بسیاری روبه‌رو است. اسرائیل سیستم عجیبی داره توی این چند سال اخیرنتانیاهو تقریبا همیشه در حال تشکیل دولت یوده برای من سواله که این زمان هایی که دولت در حال تشکیله دقیقا چه سازوکاری کشور رو اداره میکنه؟

روسیه: مسئله افغانستان با تشکیل یک دولت ائتلافی موقت می‌تواند حل و فصل شودنماینده ویژه رئیس جمهور روسیه در امور افغانستان طی اظهاراتی درباره مسئله مذاکرات صلح این کشور گفت که با تشکیل یک دولت ائتلافی موقت می‌توان مسئله افغانستان را حل و فصل کرد. - خبرگزاری آناتولی

اسرائيل؛ دوپاره و بدون چشم انداز برای تشکیل دولت | DW | 26.03.2021چهارمین انتخابات پارلمانی در عرض دو سال هم نتوانسته اسرائیل را از بزرگترین بحران سیاسی دهه اخیر نجات دهد. چشم اندازی برای تشکیل یک دولت ائتلافی نیست. برگزاری مجدد انتخابات از گزینه‌های مطرح است. Ecologic_Rojava's account has been withheld in Turkey in response to a legal demand. Learn more.

محاکمه نتانیاهو همزمان با رایزنی‌ها برای تشکیل دولت آینده اسرائیل از سر گرفته شدبنیامین نتانیاهو با سه اتهام فساد، کلاهبرداری و سوءاستفاده از اعتماد عمومی تحت محاکمه قرار گرفته است. ايشالله محاكمه سختي بشه

غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا، در خصوص عملکرد مجلس در سال گذشته، ‌اظهار کرد: عملکرد مجلس را نمی‌توان در یک سال سنجید اما این مجلس با شعارهای عوام‌فریبانه روی کار آمد و رأی مردم را با این شعارها اخذ کرد.به گزارش ایسنا، فرهاد مجیدی سرمربی استقلال در نشست خبری قبل از بازی تیمش برابر پرسپولیس در هفته بیست و سوم رقابت‌های لیگ برتر اظهار کرد: بازی سخت و حساسی داریم.قدردانی نتانیاهو از هواداران خود پس از برگزاری انتخابات پارلمانی، ۲۴ مارس ۲۰۲۱ همان گونه که در نظرسنجی‌ها نیز پیش‌بینی شده بود، حزب لیکود به رهبری بنیامین نتانیاهو موفق شده است در انتخابات پارلمانی روز سه‌شنبه ۲۳ مارس در اسرائيل بیشترین آرا را به سود خود کسب کند.نماینده ویژه رئیس جمهور روسیه در امور افغانستان طی اظهاراتی درباره مسئله مذاکرات صلح این کشور گفت که با تشکیل یک دولت ائتلافی موقت می‌توان مسئله افغانستان را حل و فصل کرد.

همچنین این مجلسی که با دست ساخته شده است، ذهن مردم را نسبت به حاکمیت منفی کرد. این فعال سیاسی اصولگرا افزود: ادعای مجلس انقلابی بودن را دارند در صورتی که مجلسی که مشکل مردم را حل نکند، مجلس نیست. او در پاسخ به این سوال که بعد از فرهاد مجیدی چه کسی داربی‌باز ترین فرد در استقلال است؟ گفت: مهدی قایدی. در مجموع مجلس یازدهم عملکرد خوبی نداشته‌ امیدوارم در سال آینده عملکرد بهتری داشته باشند. بر اساس نتایج موقت انتخابات پارلمانی اسرائیل، حزب لیکود موفق به کسب ۳۰ کرسی شده است. وی بیان کرد: امروز مردم بسیار ناامید هستند و فشار زیادی روی مردم است بر همین اساس باید دولتی روی کار بیاید که برنامه داشته باشد و اگر برنامه‌ای نداشته باشد، این مشکلات را نمی‌تواند رفع کند. تیم پرسپولیس روی تفکرات مربی‌اش بسته شده است و  ۲ سال است که تیم استقلال روی نظر سرمربی بسته نمی‌شود. این نماینده سابق مجلس ادامه داد: به نظر من باید دولت رفاه تشکیل شود یعنی دولتی انتخاب شود که برای رفاه مردم برنامه داشته باشد. به نظر ما، با تشکیل یک دولت ائتلافی موقت می‌توان مسئله افغانستان را حل و فصل کرد.

 شما در حال حاضر بهترین نیروگاه‌ها، بهترین ‌سدها و بهترین بزرگراه‌ها را داشته باشید اما زمانی که مردم را نداشته باشید چه فایده‌ای دارد؟ شما باید ابتدا مردم را نگهدارید. همه بازیکنان استقلال بسیار خوب هستند و من قول می‌دهم تیمی را ببندم که همه هواداران دوست داشته باشند. یکی از حوزه‌های رای‌گیری در اسرائیل در چنین حالتی نتانیاهو برای تشکیل کابینه جدید به آرای احزاب کوچک‌تر و از جمله به همراهی حزب فهرست مشترک (شامل احزاب عرب اسرائیل) نیز نیاز خواهد داشت. وی با بیان اینکه دغدغه اصلی دولت باید مردم باشند، گفت: مردم بسیار زیر فشار هستند و مجلس وعده‌های پوچ داده و دولت با مشکلات بسیاری دست به گریبان است و قوه قضاییه نیز تبدیل به دولتی دیگر شده است. سه قوه در کار یکدیگر دخالت می‌کنند و هزینه سنگین این دخالت‌ها را مردم پرداخت می‌کنند. اگر ما باهوش باشیم، می‌توانیم پیروز میدان باشیم. جعفرزاده ایمن‌‌آبادی درباره مشارکت مردم در انتخابات نیز اظهار کرد: امیدی به حضور مردم پرشور در انتخابات نیست مگر اینکه دو قطبی تعمدی درست کنند تا چند میلیون نفر در انتخابات مشارکت کنند. وضعیت مخالفان حزب لیکود نیز مطلوب‌تر نیست. شورای نگهبان باید اجازه حضور نامزدها را بدهد،‌ عده‌ای طرفدار آقای خاتمی هستند، عده‌ای طرفدار آقای احمدی‌نژاد و عده‌ای طرفدار سید حسن خمینی؛ باید اجازه حضور به همه افراد داده شود چون امروز اکثر افراد ترس رد صلاحیت را دارند. من از آقای آبادی تشکر می‌کنم که چیزی حدود ۳۰ هزار یورو هزینه کرد تا تیم شرایط خودش را به دست آورد. چون طالبان با آمرکیا به این شکل به اتفاق رسید.

باید برای این افراد بابی برای فعالیت باز شود؛ عدم حضور افراد در انتخابات یا رد صلاحیت توسط شورای نگهبان انگیزه مردم را از بین می‌برد. وی در‌ خصوص عملکرد دولت در سال ۱۴۰۰ نیز گفت: شرایط دولت سخت است؛ شاید دولت می‌توانست بهتر عمل کند اما کرونا دست و پای دولت را بست. او درباره خلاء دفاعی که برخی کارشناسان درباره آن صحبت می‌کنند، گفت: بحث دفاعی اگر مشکلی داشته باشد، بحث دفاع تیمی است.  نتایج قطعی انتخابات پارلمانی در اسرائیل روز جمعه ۲۶ مارس (ششم فروردین) اعلام خواهد شد و این احتمال وجود دارد که در میزان کرسی‌های احزاب حاضر در پارلمان تغییراتی روی دهد. این نماینده مجلس دهم گفت: عده‌ای در داخل کشور هم صدا با اسرائیل خوشحال از به ثمر نرسیدن برجام هستند. جالب است که خواست این عده با صهیونیست‌ها یکسان است و این موضوع وحشتناک است و دولت را دچار مشکل کرده و گرفتار است. او درباره شرایط مدیریتی باشگاه استقلال گفت: اجازه بدهید تمرکز بازیکنان من به هم نخورد و من بعد از بازی صحبت خواهم کرد. خبرنگار: . نتانیاهو برای کسب اکثریت کرسی‌های پارلمان نیازمند ائتلاف با گروهی از احزاب کوچک و از جمله با حزب جدیدالتاسیس"صهیونیست‌های مذهبی" است.