بایدن و هریس سوگند یاد کردند/ نخستین سخنرانی بایدن با حمله به نژادپرستی/ تهدید به بمب‌گذاری در ساختمان دیوان عالی آمریکا

01/11/1399 07:52 ب.ظ

لحظه به لحظه با مراسم تحلیف رئیس‌جمهوری آمریکا؛ بایدن و هریس سوگند یاد کردند/ نامه ترامپ روی میز اتاق بیضی/ تهدید به بمب‌گذاری در ساختمان دیوان عالی آمریکا

رئیس‌جمهوری منتخب آمریکا تا ساعتی دیگر سوگند یاد کرده و به طور رسمی قدرت را در این کشور در دست می‌گیرد. ترامپ به همراه همسرش سوار با بالگرد نیروی هوایی آمریکا این کاخ را ترک کرد. وی در ادامه در پایگاه هوایی آندروز فرود آمد. این در حالی است که تا ساعاتی دیگر «جو بایدن»،‌ رئیس‌جمهوری منتخب آمریکا بناست سوگند ریاست‌جمهوری ادا کند.

ترامپ برای استقبال از بایدن و همسرش در کاخ سفید نماند که نخستین اقدام مشابه از سوی رؤسای کاخ سفید در قرن اخیر محسوب می‌شود. ‌«دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهوری آمریکا پس از خروج از کاخ‌سفید در جممع هواداران خود سخنرای کرد.

ترامپ افزود: «با هر استانداری دوره ما عالی بود. ارتش آمریکا را بازسازی کردیم، از جمله نیروی جدید فضایی. ما دولتیب عادی نبودیم. ما توانستیم سطح رضایت بی‌مانندی به دست آوریم.» ترامپ افزود: «در چند ماه آینده آمار بهتر خواهد شد و ما برایش سخت کار کردیم. موانع بسیاری داشتیم و از پس آن‌ها برآمدیم و آرای بسیاری در انتخابات به دست آوردیم که رکوردی در تاریخ آمریکا محسوب می‌شود.»

ترامپ گفت: «باعث افتخار من بود که رئیس‌جمهور شما بودم. همیشه برای شما مبارزه می‌کنم. همیشه به شما می‌گویم که آینده آمریکا هیچ‌گاه بهتر از این نبوده است. برای دولت جدید آرزوی موفقیت می‌کنم. آن‌ها پتانسیل انجام کاری سترگ را دارند.» headtopics.com

ادامه مطلب:
ilnanews »

تشدید تدابیر امنیتی در واشنگتن در آستانه ادای سوگند جو بایدندر آستانه برگزاری مراسم ادای سوگند قانون اساسی توسط جو بایدن رئیس جمهوری منتخب آمریکا و در پی

جو بایدن در واکنش به حادثه تیراندازی در کلرادو: باید اسلحه‌های تهاجمی را ممنوع کنیمرئیس جمهور ایالات متحده روز سه‌شنبه در واکنش به حادثه تیراندازی در یک سوپرمارکت در ایالت کلرادوی آمریکا که منجر به کشته شدن دست‌کم ۱۰ نفر شد، از کنگره خواست تا برای ایجاد محدودیت در حمل اسلحه اقدام کند. زر زده . نوکر لابی اسلحه فروشها هستند

جو بایدن در ابتدای ورود به واشنگتن، در مراسمی برای گرامیداشت قربانیان کرونا شرکت کردصدای آمریکا یک سازمان بین المللی خبری و رسانه ای است که از خاورمیانه تا شرق آسیا و اروپا را تحت پوشش قرار داده است. خود کرده را تدبیر نیست

مهمانان بانوی اول آمریکا، به شکل مجازی در سخنرانی پرزیدنت بایدن در کنگره حضور خواهند داشت🔺مهمانان بانوی اول آمریکا، به شکل مجازی در سخنرانی پرزیدنت بایدن در کنگره حضور خواهند داشت ▪️با توجه به محدودیت‌های مرتبط با گسترش ویروس کرونا، مراسم سخنرانی امسال پرزیدنت بایدن در کنگره به شکل متفاوتی برگزار می‌شود

بایدن با حمله به شبه‌نظامیان عراقی در شمال شرق سوریه چه پیامی به ایران داد؟چالش‌های ایران و آمریکا در دوره ترامپ شروع نشد که بخواهد با رفتن «شوک ترامپ» پایان یابد. تحلیلگران پرشمار و مقام‌هایی که به بازگشت بایدن به برجام در همان چند ماه اول کار امید بسته بودند، احتمالا تاریخ متلاطم روابط تهران و واشنگتن را فراموش کرده بودند. هیج پیام بازرگانی برای ایران پیام داد که از تروریستها حمایت نکند

در پنل شورای ملی ایرانیان آمریکا طرح شد: دولت بایدن به سرعت به برجام برگردد🔺در پنل شورای ملی ایرانیان آمریکا طرح شد: دولت بایدن به سرعت به برجام برگردد ▪️ نایاک در جلسه‌ای وضعیت برجام را بررسی کرد. حاضران این جلسه تاکید کردند دولت پرزیدنت بایدن باید در بازگشت به توافق هسته‌ای، سرعت بیشتری اختیار کند و وقت را از دست ندهد کثافت میباره ازین ملت بيناموس هاي وطن فروش ، مزدوران صادرات اینا بیشتر از خود جمهوری اسلامی نگران برجامن نمیخوام مواجبشون از طرف ارباب جمهوری اسلامی قطع بشه .خیلی‌وقته دم خروسه زده بیرون نایاک جون

به گزارش ایلنا؛ پس از فراز و فرودهای گسترده، بالاخره امروز مراسم تحلیف «جو بایدن»، رئیس جمهوری منتخب ایالات متحده برگزار خواهد شد.

حالا بایدن بناست همراه با «کاملا هریس»، معاون خود پس از برگزاری مراسم تحلیف وارد کاخ سفید شوند؛ هرچند شکی نیست که این مراسم تحلیف با دیگر مراسم پیشین متفاوت است. این امر چندین دلیل دارد. نخست آن‌که ترامپ و همسرش در یک سنت‌شکنی نادر در تاریخ آمریکا به استقبال بایدن و همسرش نخواهند آمد. بنا به رسمی همیشگی، رئیس‌جمهوری که بناست کاخ سفید را ترک کند، در پله‌های کاخ سفید از برنده انتخابات استقبال کرده و به او تبریک می‌گوید. اما ترامپ خیلی راحت اعلام کرده که نه‌ تنها بنا ندارد از بایدن و همسرش استقبال کند، بلکه در مراسم تحلیف او نیز شرکت نمی‌کند. این اولین‌بار در قرن اخیر است که رئیس‌جمهوری آمریکا از شرکت در این مراسم امتناع می‌کند و بدین ترتیب دونالد ترامپ چهارمین رئیس‌جمهور تاریخ ایالات متحده خواهد بود که دست به این اقدام می‌زند.دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری آمریکا دقایقی پیش (۰۸:۱۵ صبح به وقت واشنگتن برابر با ساعت ۱۷ به وقت تهران) کاخ سفید را ترک کرد.

ترامپ به همراه همسرش سوار با بالگرد نیروی هوایی آمریکا این کاخ را ترک کرد. وی در ادامه در پایگاه هوایی آندروز فرود آمد. این در حالی است که تا ساعاتی دیگر «جو بایدن»،‌ رئیس‌جمهوری منتخب آمریکا بناست سوگند ریاست‌جمهوری ادا کند. ترامپ برای استقبال از بایدن و همسرش در کاخ سفید نماند که نخستین اقدام مشابه از سوی رؤسای کاخ سفید در قرن اخیر محسوب می‌شود. ‌«دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهوری آمریکا پس از خروج از کاخ‌سفید در جممع هواداران خود سخنرای کرد.

وی گفت: «از همه ممنونم. از خانواده‌ام ممنونم که کار را برای من بسیار راحت کردند. ما دستاوردهای بسیاری داشتیم.»

ترامپ افزود: «با هر استانداری دوره ما عالی بود. ارتش آمریکا را بازسازی کردیم، از جمله نیروی جدید فضایی. ما دولتیب عادی نبودیم. ما توانستیم سطح رضایت بی‌مانندی به دست آوریم.»

وی افزود: «اگر پاندمی کرونا نبود، آمار ما بسیار بهتر می‌بود. اکنون به خطر اقدام‌های من بورس بالا آمده است. وقتی اوضاع خوب آمریکا را می‌بینید ما را به یاد آورید! ما بهترین کشور در جهان هستیم و بهترین اقتصاد را داریم. با وجود پاندمی خوب توانستیم از پسش بربیام و به معجزه پزشکی که همان واکسن است رسیدیم.»

ترامپ افزود: «در چند ماه آینده آمار بهتر خواهد شد و ما برایش سخت کار کردیم. موانع بسیاری داشتیم و از پس آن‌ها برآمدیم و آرای بسیاری در انتخابات به دست آوردیم که رکوردی در تاریخ آمریکا محسوب می‌شود.»

وی در ادامه گفت: «کار اولی که باید انجام دهیم این است که به خانواده و کسانی که از ویروس چینی آسیب دیدند ادای احترام کنیم. همه می‌دانیم این ویروس از کجا آمده است!»

ترامپ گفت: «باعث افتخار من بود که رئیس‌جمهور شما بودم. همیشه برای شما مبارزه می‌کنم. همیشه به شما می‌گویم که آینده آمریکا هیچ‌گاه بهتر از این نبوده است. برای دولت جدید آرزوی موفقیت می‌کنم. آن‌ها پتانسیل انجام کاری سترگ را دارند.»

وی افزود: «از شما خداحافظی می‌کنم و روزی در قالب و شکلی متفاوت باز خواهیم گشت!»در حالی که «دونالد ترامپ» آخرین سخنرانی خود به عنوان ریاست جمهوری آمریکا را انجام داد، «جو بایدن»، رئیس‌جمهوری منتخب و همسرش جیل بایدن در کلیسای سن‌متیو واشنگتن دی‌سی مشغول اجرای مراسم عشای ربانی هستند.

این اولین اقدام امروز بایدن در جریان مراسم تحلیف ریاست جمهوری‌اش به حساب می‌آید.

همه چهار رهبر کنگره از جمله میچ مک کانل رهبر جمهوریخواهان سنا و چاک شومر رهبر دموکرات های این مجلس، وی را در جریان دیدار از کلیسای سنت متیو همراهی کردند. رویترز گزارش داد «جورج بوش» و «باراک اوباما»، روسای جمهوری پیشین آمریکا برای حضور در مراسم تحلیف جو بایدن وارد ساختمان کنگره شدند.

سی.ان.ان گزارش داد «هیلاری کلینتون»، وزیر خارجه سابق آمریکا و نامزد انتخابات ریاست جمهوری در سال ۲۰۱۶ میلادی هم وارد ساختمان کنگره آمریکا شد.

«مایک پنس»، معاون رئیس‌جمهوری آمریکا هم برای شرکت در مراسم تحلیف رئیس‌جمهوری منتخب وارد ساختمان کنگره شد.

«برنی سندرز»، سناتور ایالت ورمونت هم وارد مکان برگزاری تحلیف بایدن در بالِ غربی ساختمان کنگره شد.فاکس نیوز گزارش داد «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهوری فعلی آمریکا قبل از ترک واشنگتن به مقصد فلوریدا ، روی میز کاخ سفید نامه‌ای برای «جو بایدن» رئیس‌جمهوری منتخب قرار داده است.

«جاد دیر» معاون سخنگوی کاخ سفید تأیید کرد که ترامپ برای بایدن، نامه‌ای روی میز کاخ سفید قرار داده است.

نوشتن یادداشت توسط رئیس‌جمهوری سابق برای ساکن جدید کاخ سفید و آرزوی موفقت برای وی و ارائه راهکار و پیشنهادهایی برای اداره دولت، از سنت‌های مراسم تحلیف در آمریکا محسوب می‌شود.سی‌ان‌ان گزارش داد «جو بایدن»، رئیس‌جمهوری منتخب آمریکا به همراه همسرش وارد ساختمان کنگره شد.

همچنین «کاملا هریس»، معاون بایدن نیز به همراه همسرش وارد ساختمان کنگره شد. در حالی که تنها حدود یک ساعت به برگزاری مراسم تحلیف «جو بایدن» رئیس‌جمهوری منتخب آمریکا باقی مانده است، برخی منابع از تهدید به بمبگذاری در ساختمان دیوان عالی این کشور خبر دادند.

بر اساسا این گزارش، در پی این تهدید، ساختمان دیوان عالی آمریکا تخلیه شده است.

بعد از این تهدید، تدابیر امنیتی در ساختمان دیوان عالی تشدید شده و نیروهای بیشتری از گارد ملی در این محل مستقر شده‌اند.«جو بایدن» به‌عنوان چهل و ششمین رئیس‌جمهوری جدید آمریکا امروز -‌چهارشنبه- سوگند یاد کرد.

قبل از آنهم «کامالا هریس» به عنوان معاون رئیس‌جمهوری منتخب آمریکا سوگند یاد کرد.

وی اعلام کرد که به طور آزادانه و بدون هیچ تردید ذهنی این سمت را بر عهده می‌گیرد.

هریس نخستین زن و نخستین آمریکایی با تبار آفریقایی- آسیایی است که این سمت را بر عهده می‌گیرد.به گزارش ایلنا به نقل از سی‌ان‌ان، «جو بایدن»، رئیس‌جمهوری جدید آمریکا پس از تحلیف در کنگره سخنرانی کرد.

وی در این مراسم گفت: «امروز روزی برای آمریکا و دموکراسی است. امروز روز امید است. آمریکا از چالش‌های بسیاری برخاسته است. امروز نه پیروزی یک کاندیدا بلکه یک آرمان را جشن می‌گیریم. اراده مردم شنیده و اجرا شده است. بار دیگر آموختیم که دموکراسی ارزشمند و حساس است و اکنون دموکراسی به این نتیجه رسیده است».

بایدن گفت: «به جلو که نگاه می‌کنیم، خود را ملتی می‌بینیم که باید باشیم و خواهید شد. از پیشینیان خود تشکر می‌کنم و می‌دانم که قدرت ملت ما و قانون اساسی‌مان اجرایی خواهد شد. من سوگندی ادا کردم که ابتدا جورج واشنگتن آن را به اجرا درآورد. مردم به تمامی ما متکی هستند. ما مردم می‌توانیم اتحادی بی‌مانند را ایجاد کنیم. در جنگ و صلح پیش رفته‌ایم و همچنان راه بسیار پیش رو داریم. کارهای بسیاری باید صورت بگیرد و دستاوردهای زیادی در پیش است.»

وی در ادامه گفت: «ویروس جهان را گرفته و بسیاری را به کام مرگ فرستاده. بسیاری شغل خود را از دست داد‌ه‌اند و تجارت‌های بسیاری از میان رفته است. باید با تروریسم داخلی، برترپنداری نژادسفید و ناعدالتی مبارزه کنیم».

بایدن تاکید کرد که روح خود را برای اتحاد آمریکا اختصاص خواهد داد و برای مقابله با بزرگ‌ترین دشمن این کشور یعنی نفرت و تشتت تلاش خواهد کرد.

وی افزود که واقعیت بی‌رحمانه نژاد‌پرستی در آمریکا که باعث تفرقه در این کشور شده است، یکی از بزرگ‌ترین چالش‌ها است.

بایدن گفت که هر زمان که با هم متحد شدیم، توانستیم پیروز شویم. باید به هم به چشم همسایه نگاه کنیم نه دشمن. بدون وحدت، هیچ صلحی در کار نیست. ما خواستار خشونت نیستیم و باید مانند ایالات متده آمریکا با چالش‌ها رو‌به‌رو شویم.

رئیس‌جمهوری جدید آمریکا گفت که سیاست‌ورزی نباید آتشی شعله‌ور باشد که هر چیز را در مسیر خود نابود می‌کند.

بایدن تاکید کرد که رئیس‌جمهوری همه آمریکایی‌ها خواهم بود.

وی افزود: «وضعیت کنگره به جنگ داخلی کشیده بود و با این حال دوام آوردیم و اکنون اینجاییم. سال‌ها پیش هزاران زن تظاهرات کرده و اکنون راه آنها را ادامه می‌دهیم. روزها پس از یورش به کنگره. آن‌ها خیال می‌کردند که می‌توانند با خشونت دموکراسی را خاموش کنند. این اتفاق نیفتاده و نخواهد افتاد، نه امروز، نه فردا و فرداهای پس از آن. اگر کسی با من مخالف است عیبی ندارد. این یعنی دموکراسی! تفاوت آرا یعنی دموکراسی. به همان اندازه که برای موافقانم کار می‌کنم برای مخالفانم چنین می‌کنیم. سنت آگوستین زمانی گفت که مردم انبوهه‌ای هستند که هدفی مشترک آن‌ها را گرد هم می‌آورد. هدف مشترک ما آمریکایی‌ها چیست؟ افتخار، فرصت، دموکراسی و همچنین حقیقت!»

وی همچنین گفت که بسیاری از مردم آمریکا به آینده با تردید نگاه می‌کنند و نگران شغل‌های خود هستند.

به گفته بایدن، اگر بتوانیم روح خود را باز کرده و قلب خود را بگشاییم، می‌توانیم بر اختلاف‌نظرها غلبه کنیم. ما در کار و وظیفه‌ای که پیش رو داریم، به هم نیاز داریم.

رئیس‌جمهوری جدید آمریکا با اشاره به شیوع گسترده ویروس کرونا در این کشور گفت که اگر در کنار هم باشیم، می‌توانیم از این زمستان سخت عبور کنیم.

وی افزود که ما به دنبال تعامل با تمامی جهان هستیم و پیوندهای از میان رفته را بار دیگر احیا می‌کنیم.

وی افزود: «بیایید یاد کسانی که به خاطر پاندمی از دست دادیم گرامی بداریم، به یاد کسانی که جا مانده‌اند، زنان و کودکان و همسران. اکنون زمان آزمایش است. دموکراسی در بوته آزمایش قرار دارد: تغییرات اقلیمی و نابرابری. اکنون زمان جسارت است چراکه کارهای بسیاری باید صورت بگیرد. ما را مورد قضاوت قرار می‌دهند که چطور این بحران‌ها را پشت سر گذاشتیم. در این ساعات دشوار، باید بتوانیم مسئولیت خود را برعهده بگیریم و فصل جدیدی از تاریخ آمریکا را رقم می‌زنیم. بیایید سهم خود در تاریخکشورمان را ایفا کنیم و زمانی که زمان مرگ‌مان رسید بچه‌هایمان بگویند که تمام تلاش‌مان را کردیم و زمین را بهبود بخشیدیم. در برابر شما و مردم وعده می‌دهم که از قانون اساسی دفاع کنیم، از دموکراسی و آمریکا. ما فصلی جدید مبتنی بر امید و روشنی و صداقت را شکل می‌دهیم. این داستانی باشد که ما را پیش ببرد.»