باید شرایطی ایجاد کنیم که داوطلبان صرفاً بر اساس علاقه و استعداد خود ادامه تحصیل دهند

19/08/1400 07:30:00 ب.ظ

وزیر علوم در آئین تکریم و معارفه رئیس دانشگاه شریف با اشاره به توزیع نامتوازن استعدادها در کشور گفت: باید شرایطی ایجاد کنیم که داوطلبان صرفاً بر اساس علاقه و استعداد خود ادامه تحصیل دهند نه بر اساس اینکه کدام رشته تحصیلی آینده شغلی دارد.

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری با اشاره به توزیع نامتوازن استعدادها در کشور گفت: باید شرایطی ایجاد کنیم که داوطلبان صرفاً بر اساس علاقه و استعداد خود ادامه تحصیل دهند نه بر اساس اینکه کدام رشته تحصیلی آینده شغلی دارد. به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی دولت به نقل از اداره‌کل روابط عمومی وزارت علوم، دکتر محمدعلی زلفی‌گل در آئین تکریم و معارفه روسای پیشین و جدید دانشگاه صنعتی شریف گفت: دانشگاه شریف نماد و نمود آموزش عالی کشور است.

این دانشگاه به محلی تبدیل شده که هر داوطلب کنکور، آرزوی توفیق ادامه تحصیل و نشستن روی صندلی‌های آن را دارد.

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری ادامه داد: اینکه دانش آموز کشور، مدال طلا در رشته‌های مختلف را کسب کند و بعداً چنین فردی در رشته‌های غیر مرتبط ادامه تحصیل دهد، جای نگرانی دارد. چرا نباید نخبگان علمی در رشته‌های علوم انسانی ادامه تحصیل دهند؟

دکتر زلفی گل گفت: برای آینده شخصیت علمی کشور نگرانم، چرا که توزیع متوازن استعداد‌ها را نداریم. یکی از راه‌های کوتاه مدت که می‌شود بکار گرفت شاید بورسیه کردن و اشتغال افرادی است که در المپیاد، رتبه‌های مختلفی به دست می‌آوردند. headtopics.com

استعداد ها در اولویت باشتند.فرار مغزها در اولویت است.

همه رئيس دانشگاه ها بايد عوض شوند؟! آيا رؤساي قبلي دانشگاه ها سياسي و جناحي بودند؟ يا ضدانقلاب تشخيص داده شده اند؟! مگر انقلاب شده كه همه را عوض ميكنيد و داماد ها و عروس ها را سر كار مياوريد؟!

ادامه مطلب:
پاد »
Loading news...
Failed to load news.

شرایط؟! حکومت و دولت سیزدهم جمهوری اسلامی شرکای اشرار فرقه فارسیسم اشغالگر ایران با سردمداران و دزدان سه قوه ی جاهلانش دنبال جاهلیت سازی کامل تمام مراکز اصلی مدیریتی کشور است نه دنبال سازندگی حقیقی یا منطقی و پیشرفت ایران و ایرانیان.

انتصابات فامیلی رویه نادرستی است که از قبل وجود داشته و باید اصلاح شود/ عملکرد دولت در نظارت بر بازار و جلوگیری از افزایش قیمت‌ها ضعیف بوده استعضو کمیسیون اقتصادی مجلس، گفت: حضور در بین مردم یک سری خوبی‌ها دارد و این سفرهای استانی کار بسیار پسندیده و ارزشندی است؛ اما از نظر اینکه شاهد افزایش قیمت‌ها مخصوصا آنچه که در سفره مردم است و مردم روزمره به آن نیاز دارند نباشیم، به نظر من عملکرد ضعیف بوده و نظارت بر بازار جدی نبوده است.

آمریکا و اتحادیه آفریقا بر ضرورت همکاری برای حل بحران اتیوپی تاکید کردنددر حالی است که سازمان ملل هشدار داد که خطر فرو رفتن اتیوپی در یک جنگ داخلی تمام عیار، «بسیار جدی» است، اتحادیه آفریقا و آمریکا نیز ضمن تاکید بر ضرورت

کرونا در ایران | ناکامی داروی «امام کاظم» و تأکید دوباره وزیر بهداشت بر تقویت طب ایرانیواکسن برکت مجوز کمیته اخلاق در پژوهش را برای آزمایش در گروه سنی ۱۲ تا ۱۸ سال کسب کرد. در این کارآزمایی بالینی، یک گروه واکسن سینوفارم و یک گروه واکسن برکت دریافت خواهند‌ کرد. چنین آزمایشی تاکنون در مطالعات بزرگ واکسن کرونا در دنیا انجام نشده است. ایناهمشون داستان رامی دانند...ومی دانندچطورازسفرهءبیت المال بی نصیب نباشند! قربون امام کاظم وسایرامامان برم که ازاسمشون چه کیسه هابرای چپاول بیت المال دوخت شده.

تشدید فشار بر بهاییان در قائم‌شهر و یزد | DW | 09.11.2021محل کسب شش شهروند بهایی در قائم‌شهر پلمب شده است. پیشتر دادگاه تجدیدنظر استان یزد چهار شهروند بهایی را به در مجموع ۳۲ ماه حبس محکوم کرد. مگسانید دور شیرینی بهائیت مخل به مبانی اسلام است و بهایی حق شهروندی را طبق قانون از خود سلب کرده است. دارن تبلیغ منفی میکنن . مثلا دو هفته پیش تو شیراز دوتا پیرمرد اومدن حرفهایی میزدن که اگه یه آدم بدبخت ساده پیششون می‌نشست فورا جذب میشد. یجوری شست و شو مغزی میدنتکا خودتم نفهمی .

باقری: مذاکرات هسته‌ای نداریم، مذاکره بر سر لغو تحریم‌هاست | DW | 10.11.2021علی باقری کنی، معاون وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی در جریان سفر اروپایی خود به اظهارات ژان ایو لودریان واکنش نشان داد. او گفت که دور جدید مذاکرات، ادامه مذاکرات گذشته نیست و ایران هدف لغو تحریم‌ها را دنبال می‌کند. دیگر چطور باید اراذلِ حکومتِ جهل و جنایت نعره بزنند که هدفشان از مذاکرات فقط چاپیدنِ بیشتر سرمایه هایِ ملت ایران هستش ، و حکومت چُماق، کما فی سابق در زمین و هوا و دریاادامه دارد و بر سرِ پیشرفتِ تکنیکِ ( انواعِ ) چُماق ، هر اقدامی فقط سردواندن هستش .حالا اسمش را بگذارید مذاکره!!! 'سعید جلیلی ثانی'

اعتصاب غذا؛ آنچه بر ریچارد راتکلیف می‌گذردkarimbeigi aidaghajar مثل نسرین ستوده اعتصاب کرده ! karimbeigi aidaghajar به تخم چپم. من میرینم توی دهن اونی که با اعتصاب غذا پاشو بکنه توی یک کفش که به رژیم تروریست ج.ا باج داده بشه تا با همون باج گلوله درست کنه بزنه توی سینه جوون ایرانی aidaghajar خاك بر سر حاكمان انكليسى كه نتوانستند حريف جمهورى اسلامى شوند