بایدن خطاب به ساندرز: با رایزنی با اوباما گزینش نامزدهای مناصب دولت خود را آغاز کردم

05/04/2020 06:14:00 ب.ظ

بایدن خطاب به ساندرز: با رایزنی با اوباما گزینش نامزدهای مناصب دولت خود را آغاز کردم #العربية

العربية

بایدن خطاب به ساندرز: با رایزنی با اوباما گزینش نامزدهای مناصب دولت خود را آغاز کردم العربية

به نوشته هفته‌نامه آمریکایی پولتیکو، در اقدامی که احتمالاً در راستای در تنگنا قرار دادن برنی ساندرز

جو بایدن، که شانس بیشتری برای نامزدی دموکرات‌ها در رقابت آتی بر سر ریاست‌جمهوری آمریکا دارد، فاش کرده است که وی به برنی سندرز، رقیب دموکرات خود گفته که در مسیر انتخاب اعضای دولت و معاون خود گام بر می‌دارد تا در صورت پیروزی بر ترامپ در انتخابات پیش‌رو، بلافاصله کار را در منصب جدید خویش آغاز نماید.

بایدن در جریان جمع‌آوری کمک مالی به کمپین خود به اهدا کنندگان گفت که این کمپین در نظر دارد، پرده از کمیته بررسی نامزدهای احتمالی برای منصب معاون رئیس‌جمهوری در اواسط ماه آینده بردارد و او سرگرم گفت‌وگو با دیگران در مورد دیگر نامزدهای احتمالی برای سایر مناصب است.

ادامه مطلب:
العربیه فارسی »

هفته سوم اعتراضات در ایران و خارج؛ میرحسین موسوی خطاب به نیروهای مسلح: سمت حقیقت و ملت بایستید

ایرانیان خارج از کشور در فراخوانی بین‌المللی قرار است امروز، شنبه ۱ اکتبر (۹ مهر) در شهرهای مختلف دنیا به خیابان‌ها بیایند و ضمن ابراز همدردی با درگذشت مهسا امینی، مخالفت خود را با جمهوری اسلامی ابراز دارند. ادامه مطلب >>

شتر در خواب بیند پنبه دانه... گهی لپ لپ خورد گه دانه دانه...! هرچند که آرزو بر جوانان قرن گذشته عیب نیست!!؟ زحمت نکش خودتون معطل وخسته نکین ترامپ دوباره چهارسال میاد وشما توطعه های مختلف میکنید پیر خرفت آخوندی فکر کنم توهم گلوبالیستهای دمکرات تمامی ندارد!

۱۵۱ نفر در شبانه روز گذشته به دلیل ابتلا به ویروس کرونا در ایران جان باختندبه گفته سخنگوی وزارت بهداشت ایران ۲ هزار و ۴۸۳ مورد ابتلای جدید نیز در ۲۴ ساعت گذشته شناسایی شده‌ است. ضحاک ماردوش احتیاج به خون دارد و دلار های مردم فقیر ایران را برای خزب الله و سایر دامادان خودش در کشورهای عرب زبان می فرستد تا وظیفه دامادی خود را خوب انجام دهند! اگرچه ضحاک روزی یکی دوتا قربانی برای مار هایش می خواست اما مقام عظمای به هزار تا هم راضی نمیشه! دامادان زیادی داره!! رژیم پروژه انتقام‌جویی رو شروع کرده. آخرین امیدش به ۵ میلیارد دلار بود که اونم نشد. امسال دست به جنایتهای بدتر از پارسال میزنه.اولیشو همین امروز شروع کرد ای کاش خدا به مردم یه عقلی بده که تو خونه هاشون بمونن

۶۳۰ نفر در ایالت نیویورک در شبانه روز گذشته در اثر ابتلا به کرونا جان باختندمدت چهار هفته است که اسپانیایی ها در قرنطینه به سر می برند. دولت این کشور در این مدت یکی از سختگیرانه ترین قوانین قرنطینه در سطح اروپا را به اجرا گذاشته است. ابرقدرتو نگاه تروخدا!!!!

اسپانیا از همبستگی ترکیه با این کشور در مبارزه با کرونا قدردانی کردوزیر خارجه اسپانیا از همبستگی ترکیه در این روزهای دشوار مقابله با ویروس کرونا و ارسال تجهیزات پزشکی به این کشور قدردانی کرد. - خبرگزاری آناتولی

کاهش شمار مبتلایان جدید به ویروس کرونا در ایتالیا؛ ۷۶۶ نفر دیگر جان با🎥 کادر درمانی یک مرکز پزشکی در بروکلین نیویورک اجساد متوفیان کرونا را در کامیون‌ یخچال‌دار می‌گذارند آخرین خبرها و گزارش‌ها درباره شیوع ویروس کرونا را در یورونیوز بخوانید:

روحانی: توجه دولت به توسعه فضای مجازی باعث نقش‌آفرینی در عرصه مقابله با کرونا شده استرییس‌جمهور در حاشیه بازدید از نمایشگاه دستاوردهای حوزه مقابله با ویروس کرونا: توجه دولت به توسعه فضای مجازی باعث نقش‌افرینی در عرصه مقابله با کرونا شده است اگر به قوانین بهداشتی احترام نگذارید بهداشت هم شمارا تنبیه و زجر کش خواهد کرد..! متخصص نمایشگاه گذاشتن هستند!!حالا معلوم نیست چرا همه ماسک دارند الا شیخ حسن!! حرومزاده ها تنها چیزی که بلدند نمایش و آمارسازی و دروغ است.

از وضعیت کرونا در تهران نگرانیم/ تا اطلاع ثانوی به زندگی با کرونا عادت کنیدمعاون کل وزارت بهداشت ضمن اعلام روند کاهشی بروز کرونا در برخی استان های پرشیوع و همچنین ابراز نگرانی درباره وضعیت این بیماری در تهران، در زمینه پیش بینی از زمان مهار کرونا در دنیا و کشور گفت: تا اطلاع ثانوی و تا زمان کشف دارو و واکسن باید با زندگی با کرونا عادت کنیم. منظورش اینه که تا اطلاع ثانوی، با مرگ با کرونا عادت کنید، چون نظام لیاقت مدیریت بحران کرونا را نداره!!

یکی از نامزدهای احتمالی حزب دموکرات برای رقابت‌های انتخابات ریاست‌جمهوری آینده قرار داشته و او را به کنار کشیدن از این رقابت سوق داده، جو بایدن معاون اوباما، رئیس‌جمهوری پیشین و نامزد هم حزب ساندرز تاکید کرد که کار بررسی اعضای دولت احتمالی آینده خود را آغاز کرده و در حال رایزنی با اوباما در این خصوص می‌باشد.Aa کیانوش جهان‌پور، سخنگوی وزارت بهداشت ایران روز یکشنبه گفت که در ۲۴ ساعت گذشته ۱۵۱ نفر در کشور در اثر ابتلا به بیماری کووید ۱۹ جان خود را از دست داده‌اند.Aa شمار مبتلایان به ویروس کرونا در سراسر جهان تا ظهر شنبه ۴ آوریل (۱۶ فروردین) به بیش از ۱ میلیون و ۱۳۳ هزار نفر و شمار قربانیان این بیماری نیز به بیش از ۶۰ هزار نفر رسید.وزیر خارجه اسپانیا از همبستگی ترکیه در این روزهای دشوار مقابله با ویروس کرونا و ارسال تجهیزات پزشکی به این کشور قدردانی کرد.

جو بایدن، که شانس بیشتری برای نامزدی دموکرات‌ها در رقابت آتی بر سر ریاست‌جمهوری آمریکا دارد، فاش کرده است که وی به برنی سندرز، رقیب دموکرات خود گفته که در مسیر انتخاب اعضای دولت و معاون خود گام بر می‌دارد تا در صورت پیروزی بر ترامپ در انتخابات پیش‌رو، بلافاصله کار را در منصب جدید خویش آغاز نماید. بایدن در جریان جمع‌آوری کمک مالی به کمپین خود به اهدا کنندگان گفت که این کمپین در نظر دارد، پرده از کمیته بررسی نامزدهای احتمالی برای منصب معاون رئیس‌جمهوری در اواسط ماه آینده بردارد و او سرگرم گفت‌وگو با دیگران در مورد دیگر نامزدهای احتمالی برای سایر مناصب است. به گفته سخنگوی وزارت بهداشت همچنین ۲ هزار و ۴۸۳ مورد ابتلای جدید نیز در ۲۴ ساعت گذشته شناسایی شده‌ است، که با این شمار، تعداد مبتلایان به ۵۸ هزار و ۲۶۶ مورد رسیده است. به نوشته این هفته‌نامه، بایدن خاطر نشان نمود: «یکی از آموخته‌های من از مدت‌ها پیش این است که من بواقع بر این باورم که رهبر کشور باید از آمادگی لازم برای داشتن افردای باهوش‌تر از خود در کنارش، برخوردار باشد که اطلاعات و دانش بیشتری از وی در مسائل گوناگون داشته باشند. بیشترین شمار قربانیان این ویروس نیز همچنان در ایتالیا (۱۴ هزار و ۶۸۱ نفر) به ثبت رسیده است و پس از آن اسپانیا (۱۱ هزار و ۷۴۴ نفر) قرار دارد.» او اضافه کرد: «بنابراین من در این راستا حرکت می‌کنم و در واقع گفت‌وگوی من با برنی (ساندرز) بر همین اساس بود. همچنین به گفته وزارت بهداشت ایران ۴ هزار و ۵۷ نفر در مرحله شدید بیماری قرار دارند. او دوست من است و ما در حال رقابت هستیم. اتهامات نادرستی چون ''مصادره و سرقت'' که در مطبوعات و رسانه های احزاب سیاسی مخالف منتشر شده به روابط دوجانبه ما آسیب می‌رساند.

او یک دوست است و من نمی‌خواهم او فکر کند که با انسان بی‌ادبی طرف شده، اما شما باید از همین حالا کار انتخاب افرادی که مامور بررسی پیشینه نامزدهای احتمالی برای منصب معاون رئیس‌جمهوری می‌شوند را آغاز کنید که مدتی زمان خواهد برد.» این نخستین بار است که معاون رئیس‌جمهوری پیشین، بعد از انتخابات درون حزبی دموکرات‌ها، فحوای گفت‌وگوی خصوصی خود با سندرز را فاش می‌کند. اخیراً ساندرز اظهار داشت كه او معتقد است، علی‌رغم کسری زیاد شمار نمایندگان در رقابت خود با بایدن، هنوز فرصت کمی برای احراز نامزدی از سوی حزب دموکرات را دارد. بایدن همچنین در اظهارات در روز جمعه 2 آوریل، فاش كرد كه او برای مشاوره در مورد روند انتخاب دولت آینده بر رایزنی با اوباما رئیس‌جمهوری پیشین، تکیه كرده است. او گفت: «من به پرزیدنت اوباما زنگ زدم. اما به علت شیوع پاندمیک ویروس کرونا دولت ترکیه محدودیت هایی برای صادرات این قبیل دستگاه ها اعمال کرد، به همین دلیل صادرات این دستگاه ها به اسپانیا با تاخیر صورت گرفت.

سخن میان ما در مورد اینکه چه کسی معاون رئیس‌جمهوری باشد نبود بلکه در این خصوص بود که چه زمانی باید این اقدامات آغاز شود. اکنون زمان بیشتری وجود دارد.» او با بیان اینکه این موضوع، گونه‌ای تخمین زدن است. افزود: «ما در تاریخی در اواسط ماه، کمیته‌ای را معرفی خواهیم کرد که بر انتخاب معاون رئیس‌جمهوری، نظارت داشته باشد.» .