بایدن: از دولت قانونی یمن و آتش‌بس همه‌جانبه پشتیبانی می‌کنیم

02/03/1401 10:21 ب.ظ

بایدن: از دولت قانونی یمن و آتش‌بس همه‌جانبه پشتیبانی می‌کنیم العربيه_فارسى

رشاد العلیمی، رئیس شورای ریاست جمهوری یمن، دوشنبه دوم خرداد، پیام تبریک جو بایدن، رئیس جمهوری آمریکا به مناسبت سی و دومین سالروز عید ملی جمهوری یمن را به گزارش خبرگزاری یمن، بایدن در پیام خود بر پشتیبانی آمریکا از پایان منازعه یمن و استقبال خود از آتش‌بس کنونی، تاکید ورزیده و مراتب پشتیبانی کشورش از آرمان‌های مردم یمن را ابراز داشت.

Advertisement بایدن همچنین متعهد شد که به همکاری با دولت یمن برای تحکیم آتش‌بس موقت و دستیابی به آتش‌بس همه‌جانبه و توافق سیاسی ادامه خواهد داد.

رشاد العلیمی متوقف‌کردن کودتا العلیمی از تلاش‌های نمایندگان سازمان ملل، آمریکا و جامعه بین‌المللی در راستای پایان دادن به رنج مردم یمن و توقف کودتای حوثی‌ها، قدردانی کرده بود. رئیس شورای ریاست جمهوری یمن همچنین در سخنانی در آستانه عید ملی یمن، بر لزوم اجرای تمامی مفاد آتش‌بس و در راس آنها، بازگشایی گذرگاه‌های تعز و دیگر شهرها، تاکید ورزید.

او از جامعه جهانی خواست تا با افزایش فشار بر شبه‌نظامیان حوثی، آنها را به تکمیل اقدامات مربوط به مبادله اسرا، بازداشت شدگان، ناپدیدشدگان اجباری، پرداخت حقوق کارمندان از محل عوارض کشتی‌های حامل مشتقات نفتی رسیده به بندر الحدیده و پایان دادن به جنگ در عرصه «خدمات عمومی» که کودتاگران حوثی علیه مردم به راه انداخته‌اند، وادار کند. headtopics.com

ادامه مطلب:
AlArabiya_Fa »

هشدار رئیس جمهوری آمریکا به چین در مورد تهاجم به تایوانجو بایدن، رئیس‌جمهوری آمریکا، روز دوشنبه در کنفرانس خبری مشترک خود با نخست‌وزیر ژاپن هشدار داد که واشنگتن در صورت تهاجم چین به تایوان مداخله نظامی خواهد کرد. این یکی از شدیدترین اظهارات یک رئیس جمهوری آمریکا در دفاع از تایوان طی دهه‌های اخیر است. زااااررررت مثل اوکراین؟

شاهزاده رضا پهلوی: ریزش برج متروپل نشانه «عمق فساد و بی‌کفایتی جمهوری اسلامی» استشاهزاده_رضا_پهلوی: ریزش برج متروپل نشانه «عمق فساد و بی‌کفایتی جمهوری اسلامی» است در این واقعه تاکنون مرگ شش تن و زخمی شدن ۳۵ تن گزارش شده است و شماری از شهروندان همچنان زیر آوار مانده‌اند. ⬇️ بیشتر بخوانید: رضا جان اسوده بخواب تا مردم از ربر اور دربیایند پاسدارن شب پرست بیدارند خامنه ای یارتان پاسدارن نگهبانتان به منظور مشاهده کامل متن زیر روی آن 2 بار کلیک نمایید جاوید_شاه

واکنش مقامات جمهوری اسلامی به کشته شدن سرهنگ نیروی قدس در تهران: عبور از خط قرمز و انتقام حتمی▪️در حالی که پس از کشته شدن یک درجه‌دار سپاه در تهران، مقامات حکومتی سعی در کم‌اهمیت جلوه دادن جایگاه او داشتند، امروز ابراهیم_رئیسی از «لزوم پیگیری» آن و «حتمی» بودن انتقام، رئیس «شورای امنیت کشور» از «تشکیل یک کمیته» برای بررسی موضوع خبر داده‌اند انتقام_سخت 😂😂😂 «کشته شدن»؟ لجنا اگه شما و نوچه‌هاتون ترور کنید اسمش «کشته» شدنه ولی کسی بزنه شمایی که سلول به سلولتون از عن و لجن تشکیل شده رو به درک بفرسته اسمش تروره؟ شاشیدم به داشته و نداشتتون سوار هواپیما و قطار نشین مردم فعلا ، ضحاک حرومزاده میخاد انتقام بگیره

پیام کوتاه جو بایدن به رهبر کره‌شمالی: سلام🔺پیام کوتاه جو بایدن به رهبر کره‌شمالی: سلام ▪️جو بایدن، رئیس جمهوری ایالات متحده، روز یکشنبه قبل از ترک کره‌جنوبی و عزیمت به ژاپن، پیامی ساده و کوتاه برای کیم جونگ اون، رهبر کره شمالی، فرستاد: سلام. ⬇️ بیشتر بخوانید: سلام گرگ علیک سلام مگه تو قریبه ای سلام میکنی😂😂 ,أخواني الأعزاء , أرجوكم بحق الإسلام أن تساعدوننا , كل واحد بقدر مايستطيع.. نحن أسرة فقراء وأيتام ومع الحرب زادت المعاناة , لا نجد مصدر دخل ولا معيل وأصبحنا في حالة ما تتخيلوها , أرجوكم بالله وأناشد قلوبكم الطيبة , كل شخص منكم يساعدنا بقدر مايستطيع

ژاپن برای مقابله با «جاسوسی فناوری» دانشجویان چینی را تحت نظر می‌گیرددولت ژاپن‌ از دانشگاه‌های این کشور خواسته است تا به منظور جلوگیری از جاسوسی و سرقت فناوری توسط کشورهایی مانند چین، تحقیقات بیشتری در مورد دانشجویان و محققان خارجی انجام دهند.

سفر جو بایدن به ژاپن و رونمایی از طرح‏ جدید اقتصادی؛ تایوان سهمی دارد؟جو بایدن روز دوشنبه از یک قرارداد تجاری جدید با مشارکت ۱۲ کشور حوزه اقیانوس‌های هند و آرام (هندو-پاسفیک) با هدف تقویت اقتصاد این کشور‌ها رونمایی کرد.

دریافت کرد.

به گزارش خبرگزاری یمن، بایدن در پیام خود بر پشتیبانی آمریکا از پایان منازعه یمن و استقبال خود از آتش‌بس کنونی، تاکید ورزیده و مراتب پشتیبانی کشورش از آرمان‌های مردم یمن را ابراز داشت.

Advertisement

بایدن همچنین متعهد شد که به همکاری با دولت یمن برای تحکیم آتش‌بس موقت و دستیابی به آتش‌بس همه‌جانبه و توافق سیاسی ادامه خواهد داد.

رشاد العلیمی

متوقف‌کردن کودتا

العلیمی از تلاش‌های نمایندگان سازمان ملل، آمریکا و جامعه بین‌المللی در راستای پایان دادن به رنج مردم یمن و توقف کودتای حوثی‌ها، قدردانی کرده بود.

رئیس شورای ریاست جمهوری یمن همچنین در سخنانی در آستانه عید ملی یمن، بر لزوم اجرای تمامی مفاد آتش‌بس و در راس آنها، بازگشایی گذرگاه‌های تعز و دیگر شهرها، تاکید ورزید.

او از جامعه جهانی خواست تا با افزایش فشار بر شبه‌نظامیان حوثی، آنها را به تکمیل اقدامات مربوط به مبادله اسرا، بازداشت شدگان، ناپدیدشدگان اجباری، پرداخت حقوق کارمندان از محل عوارض کشتی‌های حامل مشتقات نفتی رسیده به بندر الحدیده و پایان دادن به جنگ در عرصه «خدمات عمومی» که کودتاگران حوثی علیه مردم به راه انداخته‌اند، وادار کند.

العلیمی همچنین بر تعهد شورای رهبری ریاست جمهوری یمن و دولت برای ادامه پشتیبانی از تلاش‌های بین‌المللی به هدف تمدید آتش‌بس بشردوستانه تاکید ورزید و بار دیگر پایبندی به طرح‌ابتکار سعودی به عنوان مبنایی عادلانه برای روند مسالمت‌آمیز همه‌جانبه را مورد تاکید قرار داد.

شبه‌نظامیان حوثی

آتش‌بس سازمان ملل در یمن

شایان ذکر است که به سرپرستی سازمان ملل متحد در اول آوریل گذشته توافق آتش‌بس میان دولت و شبه‌نظامیان حوثی اعلام شد اما حوثی‌ها با نقض‌های مکرر به تعهدات خود از جمله پایان دادن به محاصره استان تعز پایبند نماندند.

با نزدیک شدن به پایان این آتش‌بس دوماهه، اکنون سازمان ملل به دنبال تبدیل آن به آتش‌بسی دائمی است تا روند گفت‌وگوهای سیاسی که عملاً از زمان امضای توافقنامه سوئد در مورد الحدیده در سال 2018، متوقف شده است را احیا کند.