بايدن وعده داد سقف پذيرش پناهندگان به آمریکا را به ۱۲۵ هزار نفر افزایش دهد

20/06/2021 06:46:00 ب.ظ

بايدن وعده داد سقف پذيرش پناهندگان به آمریکا را به ۱۲۵ هزار نفر افزایش دهد

بایدن, مهاجر

بايدن وعده داد سقف پذيرش پناهندگان به آمریکا را به ۱۲۵ هزار نفر افزایش دهد

صدای آمریکا یک سازمان بین المللی خبری و رسانه ای است که از خاورمیانه تا شرق آسیا و اروپا را تحت پوشش قرار داده است.

جو بايدن، رئیس جمهورى آمريكا، روز یکشنبه ۳۰ خرداد به مناسبت روز جهانى پناهندگان در بيانيه اى گفت قصد دارد سقف پذيرش پناهندگان به ایالات متحده را در سال آينده میلادی به ۱۲۵ هزار نفر افزايش دهد. همزمان حاميان حقوق بشر می گويند آمريكا ممكن است نتواند به وعده خود در مورد تعداد پناهجويان پذیرفته شده در سال جارى عمل كند.

آقای بايدن در بيانيه خود گفت در زمانى كه تعداد آوارگان جهان به بيش از ٨٢ ميليون نفر رسيده است، ايالات متحده وظيفه دارد از دسترسى پناهجويان به امکان برخورداری از یک زندگى عزتمندانه و همچنین ادامه تحصيل اطمينان حاصل كند.رئیس جمهورى آمريكا افزود ملت ما توسط كسانی كه از آزار مذهبى فرار کردند بنيان نهاده شده و وقتى ما براى کمک به پناهندگان اقدام می كنيم، به گذشته خود ارج می گذاريم و مطابق با بالاترين ارزش‌هاى خود عمل می کنيم.

ادامه مطلب:
VOA Farsi صدای آمریکا »

یک‌هفته پس از جان‌ باختن مهسا‌ امینی؛ پلوسی: «صدای شجاعانه مردم ایران در سراسر جهان شنیده شد»

همزمان سپاه پاسداران اعتراض‌ها را «توطئه دشمن» دانسته و از لزوم برخورد قوه قضائیه با «عوامل و گردانندگان» تظاهرات‌های خیابانی خبر داده است. منابع مختلف داخلی تاکنون بازداشت ده‌ها شهروند از جمله چندین فعال و خبرنگار را تائید کرده اند. ادامه مطلب >>

بگو اونها که ۱۲ سال اسم نوشتن برای مهاجرت ترتیبش رو بده بعد برو سر بقیه

بلینکن: آمریکا مرتکبان خشونت‌های جنسی در جنگ‌ها را پاسخگو می‌کند🔺بلینکن: آمریکا مرتکبان خشونت‌های جنسی در جنگ‌ها را پاسخگو می‌کند ▪️آنتونی بلینکن، وزیر خارجه آمریکا ، بار دیگر بر تعهد ایالات متحده نسبت به جلوگیری از وقوع خشونت جنسی در جنگ‌ها و درگیری‌ها، و پاسخگو کردن مرتکبان چنین جرائمی، تاکید کرد. ⬇️بیشتر بخوانید: تنها تعهدی که جهان از آمریکا درخواست دارد تعهد احترام به انسانیت است ودست برداشتن از استعمار ... مابقی خود حل می‌شود... StopAfghanWar همه به جز هانتر بایدن

حامیان حقوق بشر: آمریکا ممکن است نتواند تعداد وعده داده شده پناهجویان را پذیرش کندصدای آمریکا یک سازمان بین المللی خبری و رسانه ای است که از خاورمیانه تا شرق آسیا و اروپا را تحت پوشش قرار داده است. امریکا یا بایدن !؟

دیدگاه | بورگان نظامی: آمریکا نمی‌تواند جنایات رئیسی را فراموش کند🔺دیدگاه | بورگان نظامی: آمریکا نمی‌تواند جنایات رئیسی را فراموش کند ▪️بورگان نظامی نرج آباد، اقتصاددان ایرانی‌- آمریکا یی، درباره موقعیت دشوار آمریکا پس از پیروزی ابراهیم رئیسی در انتخابات ریاست جمهوری ایران نوشته است من دلم ميخواد ان سياستمدار غربي را ببينم كه جرات ميكنه دست خون الود رييسي را فشار بده و با او سر يك ميز بنشينه. هر چقدر هم اينها به منافع ملي خود مي انديشند ، اما دست دادن با كسي كه متهم به جنايت عليه بشريت أست بسيار دشوار خواهد بود ابراهیم رئیسی دشمن مردم ایران است. لیاقت هیچ مقامی را ندارد. رژیمی که حقوق بانوان را پایمال می‌کند مشروعیت ندارد.

آمریکا هشت سامانه دفاعی پاتریوت را از خاورمیانه خارج می‌کند | DW | 19.06.2021 آمریکا تصمیم گرفته است از تعداد سامانه‌های دفاع موشکی پاتریوت خود در کشورهای عربستان سعودی، کویت، اردن و عراق کاسته و هشت سامانه پاتریوت را از خاورمیانه خارج کند. هدف تجدید سازماندهی نظامی اعلام شده است.

واکنش‌ها به پیروزی رئیسی: انتقاد اسرائیل و آمریکا، تبریک روسیه و ترکیه | DW | 20.06.2021پیروزی ابراهیم رئیسی در انتخابات ریاست جمهوری ایران واکنش‌های متفاوتی در جهان به همراه داشته است. رئیس جمهور ترکیه با ارسال نامه‌ای به او تبریک گفته است. وزیر امور خارجه اسرائیل او را 'قصاب تهران' نامیده است. بهترین لقب رو بهش داده وزیر اسراییل نظر شما (المان) و اتحادیه اروپا در مورد او چیست ؟ مردم ایران خیلی دوست دارن دوست و دشمن خود را بشناسند تا نسلهای آینده بدانند چه کسانی با قاتلانشان همدست بودند و چه کسانی در کنار آنها ایستادند رای_ما_سرنگونی

واکنش آمریکا به پیروزی رئیسی؛ باید منتظر توافق قریب‌الوقوع تهران و واشنگتن بود؟اولین واکنش رسمی ایالات متحده آمریکا به نتیجه انتخابات ریاست جمهوری ایران و روند برگزاری آن بسیار نرم و پنهانی بود. می‌توان تصور کرد در صورت حضور ترامپ در کاخ سفید و پمپئو در وزارت خارجه، واشنگتن چه واکنشی می‌توانست نشان می‌داد. شعری هست که می گوید: ما میگیم خر نمی خوایم پالون خر عوض میشه آمریکا ؟ توافق؟ و …. مهم مردم ایران هستند که گفته اند این حکومت ناکارآمد است و باید حکومتی سالم و قوی ایران را اداره کند، این حکومت محکوم به فناست چون هیچ راهکاری برای حل مشکلات مردم ایران ندارد. درود خداوند بر راستگویان و متفکران و اندیشمندان ايرانى و مُخلص بحق ملت شریف و نجیب ایران عيد ملى همه ايرانيان فرخنده باد⚘

جو بایدن - آرشیو جو بايدن، رئیس جمهورى آمريكا، روز یکشنبه ۳۰ خرداد به مناسبت روز جهانى پناهندگان در بيانيه اى گفت قصد دارد سقف پذيرش پناهندگان به ایالات متحده را در سال آينده میلادی به ۱۲۵ هزار نفر افزايش دهد.آنتونی بلینکن - آرشیو آنتونی بلینکن، وزیر خارجه آمریکا، بار دیگر بر تعهد ایالات متحده نسبت به جلوگیری از وقوع خشونت جنسی در جنگ‌ها و درگیری‌ها، و پاسخگو کردن مرتکبان چنین جرائمی، تاکید کرد.تظاهرات برای اصلاح قوانین مهاجرتی آمریکا (آرشیو) دولت جو بایدن، رئیس جمهوری آمریکا، رقم سالانه پذیرش پناهجویان در ایالات متحده را که در دولت دونالد ترامپ به پایین‌ترین سطح رسیده بود، افزایش داده است.«ان بی سی نیوز» درباره موقعیت دشوار آمریکا پس از پیروزی ابراهیم رئیسی در انتخابات ریاست جمهوری ایران نوشته است.

همزمان حاميان حقوق بشر می گويند آمريكا ممكن است نتواند به وعده خود در مورد تعداد پناهجويان پذیرفته شده در سال جارى عمل كند. آقای بايدن در بيانيه خود گفت در زمانى كه تعداد آوارگان جهان به بيش از ٨٢ ميليون نفر رسيده است، ايالات متحده وظيفه دارد از دسترسى پناهجويان به امکان برخورداری از یک زندگى عزتمندانه و همچنین ادامه تحصيل اطمينان حاصل كند. On this International Day for the Elimination of Sexual Violence in Conflict, the U. رئیس جمهورى آمريكا افزود ملت ما توسط كسانی كه از آزار مذهبى فرار کردند بنيان نهاده شده و وقتى ما براى کمک به پناهندگان اقدام می كنيم، به گذشته خود ارج می گذاريم و مطابق با بالاترين ارزش‌هاى خود عمل می کنيم.» خانم ویناراجا به صدای آمریکا گفت که دولت «بدون شک در حال پیشرفت است» اما برای احیای برنامه پذیرش پناهندگان ایالات متحده هنوز مسیری طولانی در پیش است. آقای بایدن افزود به همين دلیل، سقف پذيرش پناهجويان را به ۶۲ هزار و ۵۰۰ نفر افزايش دادم و قصد دارم آن را براى سال آينده به ۱۲۵ هزار نفر برسانم. reaffirms our longstanding commitment to the prevention of, and accountability for conflict-related sexual violence, and empowerment of survivors. با این حال، مدافعان حقوق بشر می گويند اگر مقامات آمريكا سريع عمل نكنند نمی توانند تا اكتبر امسال به وعده پذيرش ۶۲ هزار و ۵۰۰ پناهجو عمل کنند. آقای نظامی می‌نویسد زمانی که عموی او، بهمن نظامی، در حال تکمیل دانشکده پزشکی بود «انقلاب فرهنگی» شد و در پی سرکوب‌های سیاسی بازداشت و به پانزده سال حبس محکوم شد.

به گفته مديرعامل سازمان مهاجرت و امور پناهندگان، ایالات متحده تا اين هفته تنها به ٣ هزار و ۶۰۰ پناهجو اسكان داده و براى احياى برنامه پذيرش مهاجر، یک راه طولانى در پيش دارد. — Secretary Antony Blinken (@SecBlinken) June 19, 2021 او گفت آمریکا متعهد است که نجات یافتگان چنین خشونت‌هایی را توانمند سازد. اما به گفته کارشناسان سال‌ها طول می‌کشد تا آمریکا دوباره به آن تعداد پناهجو در سال برسد. دونالد ترامپ، رئیس جمهورى پيشين آمريكا، سقف پذيرش پناهجويان براى امسال را ۱۵ هزار نفر تعیین كرده بود. به گفته مدافعان حقوق پناهندگان، ايالات متحده طى ٣٠ سال گذشته سالانه به طور متوسط ۹۵ هزار پناهنده را اسکان داده و طبق نظرسنجی «كميته نجات»كه اين هفته منتشر شد، آمريكاييان نسبت به پذيرش تعداد بيشترى از پناهجويان تمايل دارند. از جمله نگرانی‌های اخیر، خشونت‌های جنسی گزارش شده در درگیری‌های منطقه تیگرای در اتیوپی است. خبرهای بیشتر . خبرهای بیشتر.