بانک جهانی: جنگ اوکراین باعث افزایش قیمت مواد غذایی و انرژی خواهد شد

09/02/1401 11:02:00 ب.ظ

بانک جهانی: جنگ اوکراین باعث افزایش قیمت مواد غذایی و انرژی خواهد شد العربيه_فارسى

بانک جهانی هشدار داد که ادامه جنگ در اوکراین به گرانی مواد غذایی و انرژی در سه سال آینده منجر خواهد شد.بنا بر برآوردهای بانک جهانی این افزایش قیمت‌ها آخرین به روزرسانی: 29 آوریل ,2022: 11:54 شب GST Share آدرس کپی شد بانک جهانی هشدار داد که ادامه جنگ در اوکراین به گرانی مواد غذایی و انرژی در سه سال آینده منجر خواهد شد.

بنا بر برآوردهای بانک جهانی این افزایش قیمت‌ها نگرانی‌ها را درباره حرکت اقتصاد جهانی به سوی بازتولید رشد اقتصادی ضعیف و تورمی در آینده نظیر آن‌چه در دهه هفتاد قرن گذشته رخ داده بود، تشدید خواهد کرد.

Advertisement بر اساس ارزیابی این موسسه اقتصادی این خطر وجود دارد که تداوم هزینه‌های بالای ناشی از افزایش قیمت‌های کالاها تا پایان سال 2024، ممکن است به بحران «رکود تورمی» منجر شود، بدین معنا که فعالیت کُند اقتصادی با فشارهای زیاد بر هزینه‌های زندگی همراه شود.

روزنامه بریتانیایی «گاردین»، در گزارشی که به رویت «العربیه» رسید، اعلام کرد، آخرین پیش‌بینی‌های بانک جهانی از بازارهای کالاهای اساسی نشان می‌دهد که طی دو سال گذشته، جهان بیشترین افزایش بهای انرژی از زمان بحران نفتی 1973 و بزرگترین جهش در قیمت مواد غذایی و کودهای شیمیایی از سال 2008 را شاهد بوده است. headtopics.com

بنا بر این برآوردها چنین افزایشی در حالی است که احتمال می‌رفت هزینه‌های انرژی و مواد غذایی از سطح کنونی خود طی بازه پنج ساله منتهی به پایان سال 2024 کاهش یابد.

ادامه مطلب:
العربیه فارسی »
Loading news...
Failed to load news.

رئیسی: پیشرفت موشکی کشور با تهدید دشمن متوقف نخواهد شد

رئیس جمهوری گفت: صنایع دفاعی و موشکی در ایران بومی شده است و وارداتی نیست. ادامه مطلب >>

آمریکا: دارایی‌های بانک مرکزی روسیه نیز ممکن است مصادره شودوزیر خارجه آمریکا اعلام کرد که علاوه بر دارایی‌های الیگارش‌های روسی، احتمال مصادره وجوه توقیفی بانک مرکزی روسیه و استفاده از آن برای اوکراین مطرح است. - خبرگزاری آناتولی آمریکا به دست فاشیستهای آنروی استعمار جهانی صلیبچیها افتاده از فاشیستهای آمریکا دیگر هیچی بعید نیست.

بانک مرکزی: بدهی انگلیس به ایران «به طور قطعی» وصول شده استبانک مرکزی ایران می‌گوید که برای استفاده از بدهی وصول شده نیز «هیچ‌گونه مشکلی» وجود ندارد. کجا خرج شد ؟

بانک مرکزی: معاملات ارزی و فردایی خارج از شبکه مجاز صرافی‌ها و بانک‌ها قاچاق است- اخبار پول | ارز | بانک - اخبار اقتصادی تسنیم | Tasnimحمل بیش از ۱۰ هزار یورو مصداق قاچاق_ارز است مدیر کل سیاست ها و مقررات ارزی بانک مرکزی: هنگام خروج ارز، افراد در خروج‌های هوایی حداکثر تا ۵ هزار یورو و زمینی تا ۲ هزار یورو را بدون اظهار می‌توانند خارج کنند چه عجب! این قانون برای همه حتی مسئولین اعمال خواهد شد؟

حضور ماموران دادگستری و پلیس آلمان در دویچه بانک برای بررسی حساب‌های مشکوک به پولشوییدویچه بانک در اطلاعیه‌ای اعلام کرده که این مسئله با اطلاع مسئولان بانک صورت گرفته و مدیران این بانک از دستگاه‌های قضایی خواسته بودند برای بررسی حساب‌های مشکوک به پولشویی مراجعه کنند. Also deutsche konto waren benutzt von celle social richtung um spende geld zu klauen also haben wir auch das in überwachung system konkurs opa sheikh wird spende von jede schnell hollen als jemand denken konnte

گزارش ایلنا از برگزاری راهپیمایی سراسری روز جهانی قدس + فیلم و عکسراهپیمایی سراسری روز جهانی قدس از صبح امروز در تهران و بیش از ۹۰۰ شهر کشور برگزار شد.

تاکید رهبر طالبان بر «حفظ روابط نیک» با همسایگان و جامعه جهانیرهبر گروه طالبان با انتشار پیامی به مناسبت فرارسیدن عید فطر٬ بر «حفظ روابط نیک با کشورهای همسایه و جامعه جهانی» تاکید کرد. - خبرگزاری آناتولی