بانک مرکزی ایران: حکم محکومیت دادگاه عالی بحرین بی‌ارزش است | DW | 02.08.2021

  • 📰 dw_persian
  • ⏱ Reading Time:
  • 37 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 18%
  • Publisher: 63%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

بانک مرکزی جمهوری اسلامی حکم محکومیت این بانک در بزرگترین پرونده پولشویی تاریخ بحرین را مغایر با موازین حقوقی خواند. دادگاه عالی بحرین به تازگی بانک مرکزی و چند بانک ایران را در یک پرونده کلان پولشویی مجرم شناخت.

بانک مرکزی جمهوری اسلامی دوشنبه ۱۱ مرداد در بیانیه‌ای حکم دادگاه عالی کیفری بحرین علیه این بانک، چند بانک دیگر ایران و شش بانکدار ایرانی را"به وضوح بی‌ارزش" خواند.

بانک مرکزی حکم دادگاه را یک اقدام سیاسی خوانده و می‌گوید: «هرگونه اقدام دولت و دستگاه قضایی بحرین علیه بانک مرکزی ج.ا. ایران را که از مصونیت قضایی و اجرایی برخوردار است، مغایر با موازین و قواعد حقوق بین‌الملل می‌داند.

بانک المستقبل پیش‌تر نیز از سوی قوه قضائیه بحرین متهم شده بود که کانال مالی ایران برای"حمایت از تروریسم در پایتخت‌های عربی از جمله منامه" است. سخنگوی وزارت خارجه می‌گوید ظاهراً دادگاه بحرین در این پرونده‌ها"صرفاً مجری اوامر و تصمیمات دستگاه‌های سیاسی و امنیتی" این کشور است.خطیب‌زاده هشدار داده که جمهوری اسلامی"حق استفاده از تمامی ابزارهای ملی و بین‌المللی برای مقابله با این گونه اقدامات بحرین را محفوظ می‌داند و در دفاع از منافع و حقوق حقه اتباع خود کوتاه نخواهد آمد".

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

😆😆😆😆بی ارزش است، ارزش اش رو چند روز بعد می فهمی

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 7. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

دادگاه حسام‌الدین آشنا، مشاور پیشین روحانی را مجرم شناخت | DW | 02.08.2021حسام‌الدین آشنا، مشاور پیشین روحانی در امور رسانه و رئیس قبلی مرکز بررسی‌های استراتژیک ریاست جمهوری از سوی دادگاه مجرم شناخته شد. آشنا گفته بود، به دلیل تویت‌های مربوط به 'پرونده طبری و هواپیمای اوکراینی' محاکمه می‌شود. دادگاه مدیران این دولت تا قبل از شروع دولت جدید آغاز شده! به امید محاکمه صاحب کلید!
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »

خطیب‌زاده: اقدام دادگاه بحرین علیه بانک‌های ایرانی فاقد وجاهت قانونی استسعید خطیب زاده سخنگوی وزارت امور خارجه در پاسخ به سئوالی درباره اقدام دادگاه عالی کیفری بحرین علیه بانک مرکزی و چند بانک دیگر کشورمان و جریمه آنها به اتهامات واهی تصریح کرد: جمهوری اسلامی ایران قویاً اقدمات نسبت داده شده به بانک مرکزی و بانک های ایرانی در بحرین را رد می کند. با وجاهت یا بی وجاهت بحرین کار خودش را کرده . تا به جامعه جهانی نپیوندیم این با وجاهت یا بی وجاهو ادامه دارد . آنها دادگاهشان وجاهت قانونی ندارد شماکه روی هواهستین مگرشماوجاهت قانونی دارید اگرداشتید از رفراندم واسم برانداز نمیترسیدین
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

کشتی فرنگی ایران همچنان در حسرت کسب مدال المپیک | DW | 02.08.2021در یازدهمین روز بازی‌های المپیک تابستانی توکیو کشتی فرنگی ایران از راه‌یابی به فینال و همچنین کسب مدال برنز بازماند. ورزشکاران ایرانی در قایقرانی و تیراندازی نیز حذف شدند. تا کورسویی برای ذره‌ای خوشحالی ایجاد میشه زارت از بین میره ! با این همه دغدغه ی فکری و مشکلاتی که واسه ی ایرانی ها این روزها هست و همینطور همه گیری کرونا انتظاری جز این هم نمیره. باز هم دمشون گرم
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »

گزارش تصویری؛ ادامه تلاش برای مهار آتش در نقاط مختلف جنوب اروپا | DW | 02.08.2021آتش‌سوزی‌های مهیب در نقاط مختلف جنوب اروپا که از مناطق گردشگری محسوب می‌شوند همچنان ادامه دارد؛ از جمله در یونان، ترکیه و ایتالیا. مأموران و امدادگران همچنان در تلاش‌ برای مهار آتش هستند. شمال اروپا رو سیل برد ، جنوب رو آتش.🤔😑
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »

پلیس توکیو مانع بازگشت اجباری ورزشکار بلاروسی شد | DW | 02.08.2021کمیته بین‌المللی المپیک (IOC) اعلام کرده است ورزشکار بلاروسی شرکت‌کننده در المپیک ژاپن که پلیس توکیو مانع بازگشت اجباری‌اش شده بود، در امنیت به سر می‌برد. کمیته بین‌المللی المپیک خواستار توضیح کتبی مقامات بلاروس شده است.
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »

حکم 30 سال حبس امیرسالار داودی وکیل دادگستری تایید شدحکم 30 سال حبس امیرسالار داودی، فعال حقوق بشر و وکیل دادگستری، توسط دادگاه انقلاب تهران تایید شده است.به گزارش خبرگزاری «هرانا»، ارگان خبری مجموعه فعلان ایران خامنه ای جنایتکار را بنگرید . وکیل دادگستری را ۳۰ سال حبس داده است درحالیکه جانیانی که بیش از۱۵۰۰ معترض مسالمت آمیز را به گلوله بستند ، آزاد هستند ومشغول جنایت ... رئیسی_جلاد۶۷ ، ۳۰ هزار زندانی سیاسی حکم گرفته و.. را قتل عام کرد ،‌که حالا شده است رئیس جمهور قلابی ....
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »